چگونه غذا کنسرو شده را خوش طعم کنیم؛ 15 روش خوشمزه کردن غذا کنسروی

چگونه غذا کنسرو شده را خوش طعم کنیم؛ 15 روش خوشمزه کردن غذا کنسروی چگونه غذا کنسرو شده را خوش طعم کنیم ؛ بهبود طعم غذاهای کنسروی ؛ بهترین طعم دهنده و افزودنی محصولات کنسرو شده و 15 روش خوشمزه کردن غذاها و حبوبات کنسروی در سلام دنیا بخوانید.

کنسرو می‌تواند سال‌ها در انباری شما دوام بیاورد، بنابراین زمانی که نمی‌خواهید به فروشگاه بروید انباری از مواد آماده خواهید داشت. با این حال، این دقیقا خوشمزه ترین یا الهام بخش ترین غذاها نیست. اما، این بدان معنا نیست که شما فقط باید پوزخند بزنید و آن را تحمل کنید. انواع راه ها برای بهبود طعم کنسرو وجود دارد. گزینه های آسانی وجود دارد، مانند شستشوی آنها قبل از استفاده و اضافه کردن گیاهان، ادویه جات ترشی جات و سایر چاشنی های خوشمزه. به علاوه، ممکن است بخواهید در مورد نحوه استفاده از غذاهای کنسرو شده خود فکر کنید. به عنوان مثال، کنسرو لوبیا سبز ممکن است در یک قابلمه لوبیا سبز برای آن حال و هوای نوستالژیک عالی باشد، اما در سرخ‌کرده‌ای که می‌خواهید ترد و تازه باشد، به خوبی جفت نمی‌شوند. ما در این مطلب از سلام دنیا به 15 نکته برای خوشمزه کردن غذاهای کنسروی پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

چگونه غذا کنسرو شده را خوش طعم کنیم

15 روش برای بهتر کردن طعم کنسرو

1. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق آبکشی سبزیجات و حبوبات کنسرو شده 

آیا تا به حال توجه کرده اید که کنسرو لوبیا و سبزیجات می توانند کمی طعم ... کنسرو داشته باشند؟ خوب، بخشی از آن به مایع کنسرو برمی گردد. هیچ ایرادی در آن وجود ندارد و مصرف آن کاملاً بی خطر است، اما می تواند بر طعم هر غذایی که در نهایت از آن استفاده می کنید تأثیر بگذارد. خوشبختانه، یک راه حل ساده وجود دارد - سبزیجات و لوبیاهای کنسرو شده را قبل از پختن آبکش کرده و آبکشی کنید. دلیل دیگری که چرا  باید سبزیجات و حبوبات کنسرو شده خود را بشویید این است که برخی از آنها در آب نمک بسته بندی شده اند و شستن آنها به حذف مقداری از سدیم اضافی کمک می کند.


حتما بخوانید: علت جوشاندن کنسرو مواد غذایی قبل از مصرف چیست؟


این می تواند غذاهایی را که دارای سبزیجات کنسرو شده هستند از طعم بیش از حد شور جلوگیری کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که حبوبات یا سبزیجات خود را در یک آبکش بریزید و سریع آبکشی کنید. با این حال، اگر در حال آبکش کردن لوبیا هستید - به خصوص نخود - ممکن است بخواهید مایع را ذخیره کنید. می تواند به عنوان جایگزینی برای سفیده تخم مرغ در محصولات پخته شده و سایر دستور العمل ها استفاده شود. پس از آبکشی کنسروهای شما، می توانید طبق معمول از آنها استفاده کنید.

بهبود طعم کنسروها 1

2. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق اضافه کردن گیاهان خشک و ادویه جات

یکی از ساده‌ ترین راه‌ها برای بهبود طعم کنسرو، اضافه کردن گیاهان خشک و ادویه جات است. برخی از غذاهای کنسرو شده، مانند لوبیا و سبزیجات، بدیهی است که نیاز به چاشنی دارند، و قفسه ادویه جات مناسبی برای شروع است. حتی غذاهای کنسروی آماده - مانند سوپ یا فلفل - که از قبل چاشنی شده اند، فاقد پیچیدگی طعم مواد اولیه و غذاهای تازه ساخته شده از ابتدا هستند. اما، با گیاهان و ادویه جات مناسب، می توانید به راحتی این کنسروها را به غذاهای خوشمزه تبدیل کنید. شما می توانید از ادویه های آسیاب شده استاندارد استفاده کنید، اما اگر واقعاً می خواهید همه چیز را مصرف کنید، می توانید ادویه های کامل را امتحان کنید.

خودتان آنها را آسیاب کنید، بعداً آنها را در ظرف مخلوط کنید یا به سادگی آنها را کامل بگذارید. اما، چه ترکیبی از گیاهان و ادویه ها را باید امتحان کنید؟ یک ترکیب گیاهی ایتالیایی می‌تواند طعم مدیترانه‌ای را به کنسرو گوجه‌فرنگی، لوبیا یا سبزیجات بدهد. برای غذاهای پاستا، سوپ و خورش عالی است. ترکیبی از پودر فلفل قرمز، زیره سبز، پاپریکا، پودر سیر، پودر پیاز و کمی فلفل کاین می‌تواند طیف  وسیعی از انواع کنسرو لوبیا یا کنسرو ذرت را به پایه‌ای خوش طعم تبدیل کند. تاکو، بوریتو یا ناچو. ترکیب های زیادی برای امتحان وجود دارد، بنابراین آزمایش کنید.

ساده‌ترین راه‌ها برای بهبود طعم کنسرو

3. بهتر کردن طعم کنسرو با استفاده از گیاهان تازه

گیاهان تازه ظروف را بالا می برند - حتی اگر آن ظروف از یک قوطی تهیه شده باشند یا به شدت دارای مواد غذایی کنسرو شده باشند. بسیار خوب، متوجه شدیم که اگر گیاهان تازه فراوانی در اختیار دارید، ممکن است نیازی نباشد که به پشت انباری خود برای خرید کنسروهایی که نیاز به تجملات جدی دارند حمله کنید. با این حال، ممکن است شما یک باغ گیاهی داشته باشید یا اتفاقاً برخی از گیاهان در یخچال خود داشته باشید، در این صورت، این نکته برای شما مناسب است.


حتما بخوانید: مضرات و فواید غذای کنسروی


گیاهان تازه، مانند ریحان یا پونه کوهی، برای بالا بردن سس اسپاگتی کنسرو شده عالی هستند. یا با کنسرو گوجه فرنگی، سیر و پیاز بجوشانید تا سس اسپاگتی خود را از ابتدا بسازید. می توانید جعفری تازه را با یک سوپ کنسرو شده مخلوط کنید یا کنسرو فلفل قرمز یا لوبیای سرخ شده کنسرو شده را با مقداری گشنیز تازه بهبود دهید. در مورد مشخصات طعم کنسرو شده ای که با آن کار می کنید یا غذایی که می خواهید از آن درست کنید فکر کنید و گیاهان دارویی خود را بر اساس آن انتخاب کنید.

بهبود طعم کنسروها 3

4. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق در نظر گرفتن رب ادویه های آماده

با استفاده از خمیر ادویه های آماده می توانید غذاهای کنسرو شده را به ارتفاعات جدیدی ارتقا دهید. این خمیرها فوق العاده راحت هستند و می توانند محصولات کنسرو شده شما را با طعم های پیچیده القا کنند. این خمیرها با ترکیبی از گیاهان معطر، ادویه جات ترشی جات و سایر مواد تشکیل شده است که آنها را راهی سریع و آسان برای افزودن عمق و غنای غذاهای شما می کند. خمیر کاری هندی - مانند خمیر بالتی یا خمیر کورما - مانند خمیر کاری تایلندی (هم قرمز و هم سبز) ، خمیر چاشنی و خمیر هریسا محبوب هستند.

اما، اساساً هر خمیر ادویه ای می تواند طعم زیادی را به غذای شما بیاورد. به طور کلی، این خمیرها زمانی بهترین هستند که برای تهیه یک دستور غذا از ابتدا با استفاده از محصولات کنسرو استفاده شوند. به عنوان مثال، مقداری رب بالتی، یک قوطی گوجه فرنگی و یک قوطی نخود یک کاری خوشمزه درست می کند. با این حال، می توانید از آنها برای بهبود غذاهای کنسرو شده مانند سوپ یا فلفل قرمز استفاده کنید. فقط مواظب باشید خمیرهای حاوی نمک زیاد اضافه نکنید.

بهبود طعم کنسروها 4

5. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق پوشاندن غذاهای کنسرو شده با سس

آیا می خواهید طعم، رطوبت و بافت را به غذاهای کنسروی اضافه کنید؟ پانسمان ممکن است چیزی باشد که به آن نیاز دارید. آنها می توانند غذاها را بپوشانند یا روی آنها را بپوشانند تا یک لایه طعم اضافی به ارمغان بیاورند. بسته به غذا یا چیزی که با آن درست می کنید، طیف وسیعی از گزینه های سس وجود دارد که باید در نظر بگیرید. یک وینگرت ساده می تواند با کنسرو لوبیا معجزه کند تا یک سالاد لوبیا خوش طعم ایجاد کند. اشتباهاتی وجود دارد  که می‌توانید با وینگرت مرتکب شوید ، اما به طور کلی از بین بردن آن بسیار خوشایندتر است و به سختی می‌توان آن را کاملاً به هم ریخت.


حتما بخوانید: 20 ماده غذایی که برای نگهداری نیاز به یخچال ندارند


همچنین می توانید یک سس خامه ترش درست کنید و از آن برای روی سوپ کنسرو شده یا کنسرو فلفل استفاده کنید - یا می توانید آن را با کنسرو لوبیا سیاه و ذرت به عنوان بخشی از فیلینگ بوریتو مخلوط کنید. سس تاهینی گزینه دیگری است که طعمی غنی و آجیلی به سبزیجات کنسرو شده مانند نخود یا عدس می دهد. شما به راحتی می توانید سس ها را مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنید و با استفاده از مواد کنسرو شده غذاهای خوشمزه بسازید. حتی ممکن است مواد مورد نیاز برای تهیه برخی از این پانسمان ها را در انباری خود بیابید، که اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید یا از خرید مواد غذایی اجتناب کنید، عالی است.

بهبود طعم کنسروها 5

6. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق مخلوط کردن مواد ترد برای بافت مخلوط 

البته طعم و مزه هنگام تلاش برای بهبود غذاهای کنسرو شده مهم است، اما این تنها عامل نیست. شما همچنین باید به بافت نگاه کنید. مشکل مواد غذایی کنسرو شده این است که به اندازه ماه هایی که در قفسه های فروشگاه های مواد غذایی بوده در مایع خیس شده اند - و در کابینت های آشپزخانه شما از بین رفته اند. این بدان معنی است که می تواند در سمت خیس یا خیس باشد.

حتی زمانی که نرم نیست، معمولا نرمتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم آن را دوست دارند. رشته های موجود در آن سوپ نودل کنسرو شده از آل دنته دور هستند، در حالی که هویج های کنسرو شده فاقد هر درجه ای از ترد هستند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای ایجاد بافت، مقداری مواد ترد را به غذای خود اضافه کنید. روی کاسه لوبیا سبز می‌توانید آرد سوخاری یا چیپس سیب‌زمینی خرد شده داشته باشید، می‌توانید پیاز ترد را روی سوپ رشته‌تان اضافه کنید، یا مقداری دانه برشته کنید و در یک سالاد کنسرو لوبیا یا سبزیجات استفاده کنید. هر چیزی که کمی ترد ایجاد کند برای افزودن بافت به غذای کنسرو عالی است.

بهبود طعم کنسروها 6

7. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق سرخ کردن مواد معطر

آروماتیک ها موادی هستند که طعم، عطر، عمق و پیچیدگی را به ظروف اضافه می کنند. آنها معمولاً شامل سبزیجات، گیاهان و ادویه جات هستند که هنگام پختن، عطرهای فریبنده ای را آزاد می کنند. معطرهای رایج عبارتند از پیاز، سیر، تره فرنگی، زنجبیل، علف لیمو، کرفس، هویج و رازیانه. استفاده از مواد معطر می تواند طعم غذای کنسرو شده را با القای لایه هایی از نت های شور، شیرین و علفی افزایش دهد. مواد معطر مانند پیاز، سیر و کرفس را در کمی روغن یا کره تفت دهید تا نرم و شفاف شوند.


حتما بخوانید: طرز خشک کردن بادمجان و نگهداری


این پایه طعم دهنده غذای شما را تشکیل می دهد. سپس می‌توانید مواد کنسرو شده مانند لوبیا، گوجه‌فرنگی یا سبزیجات را اضافه کنید و از این پایه استفاده کنید که طعمی خوش طعم به آن‌ها بدهد. همچنین می توانید برای بهبود طعم، مواد معطر پخته شده اضافی را به کنسرو سوپ، خورش یا فلفل قرمز اضافه کنید. بد نیست برخی از پایه های معطر رایج مورد استفاده در سراسر جهان را بشناسید. با استفاده از طعم ها و عطرهای طبیعی این ترکیبات معطر، می توانید طعم مواد کنسرو معمولی را بسیار بهتر کنید.

بهبود طعم کنسروها 7

8. بهتر کردن طعم کنسرو با استفاده از آبگوشت سبزیجات 

یک راه ساده برای تزریق طعم اضافی به غذای کنسرو شده، افزودن مقداری آب سبزیجات است. به جای اینکه سبزیجات یا لوبیای کنسرو شده خود را در آب بپزید، آنها را در کمی آب گوشت بجوشانید و فورا طعم بیشتری خواهند داشت. می توانید از آب سبزیجات خانگی، مکعب های آبگوشت، آبگوشت آماده یا آبگوشت پودری فوری استفاده کنید. این روش برای مواد کنسرو شده بهتر است تا غذاهای آماده کنسرو شده مانند سوپ.

با غذاهای آماده، معمولاً قوام مورد نظر شما را دارند، بنابراین اضافه کردن مقداری آبگوشت فقط باعث آبکی شدن آنها می شود. استثنا در این مورد، کنسرو لوبیاهای سرخ شده است که اغلب از قوطی بسیار غلیظ و کدر بیرون می آید و با رقیق شدن با آبگوشت قابل بهبود است. دلیل دیگری که اضافه کردن آب گوشت به غذاهای کنسروی آماده می تواند مشکل ساز باشد این است که آبگوشت شور است و این غذاها معمولاً نمک کافی دارند. گفتنی است، شوری آبگوشت به نفع غذاهای کنسرو شده است که کمتر نمکی و بی مزه هستند.

بهبود طعم کنسروها 8

9. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق اضافه کردن لوبیا و عدس در مراحل پخت 

آیا تا به حال کنسرو لوبیا را به یک دستور غذا اضافه کرده اید، فقط برای اینکه آنها را به طرز ناامیدکننده ای خشک و گچی در ظرف آماده پیدا کنید؟ دستور العمل هایی که به کنسرو لوبیا یا عدس نیاز دارند، اغلب به شما دستور می دهند که آنها را در انتهای فرآیند پخت اضافه کنید، فقط به آنها زمان کافی در قابلمه بدهید تا گرم شوند. هدف از این کار این است که در نهایت بیش از حد پخته نشوند، اما اغلب شما را با مشکل معکوس روبرو می کند: آنها در نهایت به اندازه کافی نرم نیستند.


حتما بخوانید: طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی خانگی در شیشه


خوشبختانه یک راه حل ساده وجود دارد: لوبیا و عدس را زودتر اضافه کنید. اگر با لوبیا یا عدس سوپ یا خورش درست می‌کنید، معمولاً متوجه می‌شوید که مواد دیگری مانند کنسرو گوجه‌فرنگی و سبزیجات تازه را در مراحل اولیه اضافه می‌کنید و قبل از اضافه کردن، آن‌ها را به مدت 20 تا 30 دقیقه بجوشانید. حبوبات کنسرو شده به جای این که این مدت صبر کنید، لوبیا یا عدس را زودتر در قابلمه بریزید و بگذارید بجوشد. به این ترتیب، آنها کاملاً لطیف می شوند و همچنین طعم بیشتری را از ظرف می گیرند.

ممکن است فکر کنید، "آیا کنسرو لوبیا به اندازه کافی پخته نشده است؟" خوب، بله و نه. آنها به اندازه ای پخته شده اند که طعم خوبی داشته باشند و خوردن آنها ایمن باشد، اما به دلیل زمان پخت کوتاه تر، اغلب به نرمی یا خامه ای مانند لوبیاهای پخته شده از ابتدا نیستند. استثنائاتی وجود دارد، به خصوص در هنگام استفاده از لوبیاهای کنسرو شده با کیفیت بالا، اما معمولاً می توانند با زمان پخت اضافی برای بهبود بافت خود انجام دهند.

بهبود طعم کنسروها 9

10. بهتر کردن طعم کنسرو با استفاده از کره و روغن 

چربی حامل طعم است. شاید قبلاً این را شنیده باشید، اما معنی آن این است که طعم‌های خاصی به مولکول‌های چربی می‌چسبند که به طولانی‌تر شدن طعم در دهان ما کمک می‌کند. چربی می تواند به آزاد شدن و تشدید عطر ادویه ها، گیاهان و سایر مواد معطر کمک کند. هنگامی که این ترکیبات معطر در طول پخت و پز با چربی ترکیب می شوند، برجسته تر می شوند و به یک غذای معطر تر و خوش طعم تر کمک می کنند. بنابراین، هنگام پخت و پز با غذاهای کنسرو شده، نباید از کره یا روغن غافل شوید. البته کره طعم خاص خود را دارد و تنها با پختن غذاهای کنسروی می تواند طعم بهتری داشته باشد.

اگر می‌خواهید نت‌های برشته‌ای آن را برجسته کنید، می‌توانید حتی کره را قهوه‌ای کنید. روغن زیتون باکیفیت نیز طعم فوق العاده ای دارد و برای پختن غذاهای کنسرو شده یا ریختن بر روی ظروف آماده خوب است. با این حال، حتی روغن‌های خنثی نیز می‌توانند طعم بیشتری را به شما بدهند و زمانی که مواد معطر را در آن می‌پزید یا از آن در یک  روش ساده برای شکوفا کردن گیاهان خشک و ادویه‌ها استفاده می‌کنید.

بهبود طعم کنسروها 10

11. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق تفت دادن کنسرو لوبیا 

به دنبال راهی جدید و خوش طعم تر برای لذت بردن از کنسرو لوبیا هستید؟ تفت دادن آنها یکی از گزینه هاست. می تواند طعم و بافت آنها را بهبود بخشد و آنها را به لقمه های خوشمزه و برشته تبدیل کند. در حالی که نخود یک انتخاب متداول برای برشته کردن است، شما می توانید هر نوع کنسرو لوبیا را کاملا برشته کنید. لوبیا کانلینی، لوبیا دریایی و حتی لوبیا سیاه برشته می شوند. تفت دادن لوبیاهای کنسرو شده قندهای طبیعی آنها را کاراملی می کند و یک لایه بیرونی ترد ایجاد می کند و آنها را غنی و مغزدار می کند.


حتما بخوانید: روش صحیح منجمد و فریز کردن شیر


این فرآیند همچنین به لوبیای کنسرو شده می‌افزاید. این تردی بیرونی با فضای داخلی کرمی آنها در تضاد است. نکته جالب این است که می توانید طعم لوبیای برشته را با چاشنی آنها با گیاهان، ادویه ها یا چاشنی های مورد علاقه خود قبل از بریان تغییر دهید. گزینه های محبوب عبارتند از پودر سیر، زیره، پاپریکا، پودر فلفل قرمز، یا گیاهان خشک شده مانند رزماری یا آویشن.

آزمایش با چاشنی های مختلف به شما این امکان را می دهد که ترکیبات طعم منحصر به فردی را مطابق با ترجیحات طعمی خود ایجاد کنید.لوبیا برشته را می توانید به روش های مختلف بخورید. آنها به تنهایی یک میان وعده خوشمزه درست می کنند یا می توانید آنها را به عنوان بخشی از یک وعده غذایی میل کنید. آنها به عنوان یک رویه برای سالاد، سوپ یا کاسه غلات عالی هستند و کمی بافت را اضافه می کنند.

بهبود طعم کنسروها 11

12. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق پایبند بودن به دستور العمل های غذایی

غذاهای کنسرو شده به دلیل روش های پردازش و کنسرو کردن، اغلب بافت نرم تری نسبت به همتایان تازه خود دارند. در یک قوطی غذا نمی‌توانید شکاف یا ترد زیادی پیدا کنید و این باعث می‌شود مردم کمتر از غذای تازه از آن لذت ببرند. اگرچه این بافت نرم‌تر ممکن است برای همه جذاب نباشد، اما در واقع می‌تواند مزیتی برای غذاهای خاصی باشد که در آن‌ها قوام نرم‌تر چیزی است که می‌خواهید. بنابراین، چگونه باید از بافت نرم به نفع خود استفاده کنید؟

سبزیجات کنسرو شده مانند هویج، نخود فرنگی یا گوجه فرنگی را می توان در سوپ مخلوط کرد. بافت نرم تر آنها آنها را برای ترکیب ایده آل می کند. کنسرو لوبیا را می توان له کرد و روی نان تست پخش کرد یا به عنوان پرکننده ساندویچ استفاده کرد. سپس، شیب و گسترش وجود دارد. کنسرو نخود برای هوموس خانگی مناسب است. با این حال، می توانید سایر لوبیاهای کنسرو شده و سبزیجات کنسرو شده را نیز در طیف وسیعی از غذاها مخلوط کنید.

بهبود طعم کنسروها 12

13. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق اضافه کردن چیز های اسیدی

غذای خوب به تعادل طعم ها مربوط می شود و اسید جزء مهمی در این تعادل است. اگر تا به حال متوجه شده اید که طعم یک غذا گل آلود یا یک نت است، احتمالاً فاقد یک ماده اسیدی برای متعادل کردن آن است. خوشبختانه، رفع این مشکل آسان است، چه با یک وعده غذایی کنسرو شده از پیش ساخته شده - مانند سوپ یا خورش - یا یک وعده غذایی از مواد کنسرو شده درست کنید. اولین انتخاب های واضح مرکبات یا سرکه هستند. آنچه استفاده می کنید احتمالاً به آنچه می سازید و آنچه در دست دارید بستگی دارد. لیمو یک انتخاب همه کاره برای طیف وسیعی از غذاها، از جمله مدیترانه ای و خاورمیانه است.


حتما بخوانید: طرز نگهداری قارچ در فریزر


لیموترش به ویژه در غذاهای آمریکای لاتین و آسیای شرقی خوشمزه است. اگر در حال تهیه یک غذای کمد فروشگاهی هستید، سرکه یک انتخاب عالی است زیرا ممکن است مقداری از آن را در انبار داشته باشید. سرکه بالزامیک برای غذاهای ایتالیایی عالی است، در حالی که سرکه سیب یا سرکه شراب سفید در بسیاری از کاربردها موثر است. اما سرکه و مرکبات نباید تنها گزینه برای افزودن یک پیچ و تاب اسیدی باشند. خامه ترش، کرم فریچ و کشک (ماست تخمیر شده) همگی به مواد غذایی کنسرو شده اسیدیته می دهند. خامه ترش به ویژه به عنوان یک رویه برای کنسرو فلفل یا لوبیا سرخ شده خوب است.

بهبود طعم کنسروها 13

14. بهتر کردن طعم کنسرو از طریق سرخ کردن و یا تفت دادن

رنگ به غذاها طعم می بخشد. چیزی  که باید در مورد واکنش Maillard بدانید  این است که این واکنش شیمیایی خوشمزه اساساً طعم غذا را با قهوه ای شدن بهبود می بخشد. سپس، کارامل سازی وجود دارد که مرتبط است اما یکسان نیست. اینجاست که قندها به کارامل تبدیل می‌شوند و شیرینی فراوانی به غذاها می‌دهند. می توانید از این واکنش های خوشمزه به نفع خود استفاده کنید تا طعم کنسروها را بهتر کنید. اساساً، شما باید از هر فرصتی برای سرخ کردن یا تفت دادن غذاهای کنسرو شده استفاده کنید تا قهوه ای شوند و به طور طبیعی خوشمزه تر شوند.

این بدیهی است که با همه کنسروها کار نمی کند - آیا تا به حال سعی کرده اید یک سوپ را قهوه ای کنید؟ - اما برای سبزیجات کنسرو شده یا کنسرو لوبیا عالی است. به جای ریختن مستقیم آنها در ظرفی که درست می کنید، ابتدا کمی وقت بگذارید و آنها را سرخ کنید و بگذارید به اندازه کافی در تابه بمانند تا قهوه ای شوند، بنابراین از جابجایی بیش از حد آنها خودداری کنید. یا اگر مقداری از نخود فرنگی یا هویج کنسرو شده میل می کنید، به جای جوشاندن در آبگوشت یا آب، آن ها را تفت دهید تا کمی قهوه ای شوند.

بهبود طعم کنسروها 14

15. بهتر کردن طعم کنسرو با استفاده از تاپینگ ها

افزودن مواد افزودنی به غذای کنسرو شده آخرین گام برای طعم بهتر آن است. چه در حال خوردن سوپ کنسرو شده، چه فلفل یا موارد مشابه، و چه با استفاده از مواد کنسرو شده غذای خود را درست کرده باشید. می‌توانید در اینجا از خلاقیت خود استفاده کنید و با تاپینگ‌های خود ماجراجویی کنید - کمی آزمایش می‌تواند راه طولانی را برای شما به ارمغان بیاورد. کاسه‌های کنسرو فلفل قرمز، تاکو یا بوریتو را با سس تند مورد علاقه‌تان ادویه کنید تا گرما و طعم بیشتری داشته باشید.

یا روغن چیلی تند را روی ظروف بریزید تا لگد آتشین و بافتی ترد به آن اضافه کنید. غذاها را با موسیرهای سرخ شده ترد یا چیپس سیر تزیین کنید تا طعم و مزه ای لذیذ و ترد داشته باشید. کروتون های خانگی یا خریداری شده از فروشگاه را روی سوپ های کنسرو شده بپاشید یا روی آن ها را با مخلوطی از دانه های برشته شده بریزید. شما می توانید اساساً هر وعده غذایی را با روغن زیتون فوق با کیفیت بالا یا یک حبه پستو بهبود بخشید.

بهبود طعم کنسروها 15

سخن آخر

نکته‌ای که می‌توان از این متن استخراج کرد این است که با استفاده از تکنیک‌های مختلفی می‌توان طعم و کیفیت غذاهای کنسرو شده را بهبود داد. این تکنیک‌ها به کاربردهای مختلفی از غذاهای روزمره گرفته تا غذاهای خاص و فرهنگی کمک می‌کنند. همچنین، با توجه به موادی که در دسترس هستند، می‌توان طعم و ارزش غذایی کنسروها را افزایش داد و تنوع بیشتری به آشپزخانه خود اضافه کرد.


مطالب مرتبط:

علل بوتولیسم چیست

طرز تهیه کمپوت گیلاس

چگونه با تن ماهی غذاهای ساده درست کنیم؟از
2
رای