طرز تهیه خمیر پیراشکی خانگی ترد و پفکی به سبک فست فودی

طرز تهیه خمیر پیراشکی خانگی ترد و پفکی به سبک فست فودی خمیر پیراشکی موارد استفاده زیادی دارد مانند استفاده برای پیتزا، پیراشکی گوشت، پیراشکی سوسیس و حتی تهیه نان. پس بهتر است وقت را از دست ندهید و طرز تهیه خمیر پیراشکی لطیف و خوشمزه را در سلام دنیا مشاهده کنید.

خمیر پیراشکی، یک خمیر پفکی و ترد و لطیف است که کاربردهای زیادی در دنیای آشپزی دارد. می توان از خمیر پیراشکی برای تهیه غذاهای فست فودی مثل پیتزا، پیراشکی گوشت، پیراشکی سوسیس و ... استفاده کرد. پیراشکی یکی از غذا های اصیل کشور روسیه است که با مواد مختلفی پر شده و مورد استفاده قرار می گیرد. موادی که می تواند مربوط به صبحانه، نهار و یا شام باشد. پیراشکی در کشور ما هم دارای محبوبیت زیادی است. این خوردنی خوشمزه نوع شیرین و نمکی دارد که با تنوع زیاد پخته می شود. امروز در بخش آشپزی وب سایت سلام دنیا می خواهیم طرز تهیه خمیر پیراشکی را به شما آموزش دهیم تا این خوشمزه جذاب را بتوانید با مواد سالم تر در منزل طبخ کنید.

مواد لازم برای خمیر پیراشکی

آرد سفید3 پیمانه
شیر گرم1/2 پیمانه
آب ولرم1/2 پیمانه
کره1/3 پیمانه
تخم مرغ2 عدد
خمیر مایه فوری2 قاشق غذا خوری
نمک1/8 قاشق چایخوری
شکر1 قاشق چایخوری

دستور پخت خمیر پیراشکی

1

طرز تهیه خمیر پیراشکی پفکی و ترد

ابتدا خمیر مایه و شکر را داخل شیر ریخته مخلوط می کنیم درب آن را می گذاریم تا عمل بیاید.

2

مرحله دوم تهیه خمیر پیراشکي

حالا کره به دمای محیط رسیده را با آب، تخم مرغ و نمک مخلوط می کنیم، یکدست که شد آرد را به تدریج اضافه می کنیم و خمیر را ورز می دهیم.

3

مرحله سوم تهیه خمیر پیراشکی

حالا خمیر را به ظرفی که چرب شده منتقل می کنیم روی آن را سلفون می کشیم و به مدت 1 ساعت در جای گرم استراحت می دهیم. بعد از گذشت این زمان خمیر پیراشکی ما برای مصارف مختلف آماده است.

طرز تهیه خمیر پیراشکی پف دار و ترد در خانه

نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه خمیر پیراشکی پف دار و لطیف 

  • به دلیل جذب رطوبت مختلف آرد ها امکان دارد. این مقدار آرد هم زیاد بیاید یا اینکه نیم پیمانه دیگر هم مصرف شود. توجه داشته باشید آرد را به اندازه اضافه کنید تا خمیر شما کیفیت خود را از دست ندهد.
  • آرد را قبل از افزودن به خمیر بهتر است حتما الک کنید تا از کیفیت آرد مطمئن شوید.
  • اگر خمیر مایه در شیر ولرم و شکر پف نکرد استفاده نکنید چون فاسد شده است.
از
121
رای