بهترین روش بهبود تجربه گیمینگ با بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی

بهترین روش بهبود تجربه گیمینگ با بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی آموزش دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی های بسیار روان و بهترین روش های بهبود تجربه گیمینگ در ویندوز 11 با 6 راهکار ساده و تصویری در سلام دنیا بیاموزید.

اگر از روش های بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی های بسیار روان که توسط سلام دنیا در مقاله به اشتراک گذاشته شده است، استفاده کنید، بدون شک تجربه شما بسیار بهتر از قبل خواهد شد. انجام بازی در رایانه برای کاربران چیز عجیبی نیست. بسته به بازی و همچنین پیکربندی رایانه، می توانید بازی های مناسبی را برای بازی انتخاب کنید. علاوه بر پیکربندی، بسیاری از گیمرها همچنین به دنبال راه‌هایی برای بهینه‌سازی بازی‌ ها و بهبود تجربه گیمینگ ویندوز 11 برای کمک به اجرای روان‌تر بازی‌ها هستند. عجله نکنید، سلام دنیا برای اطمینان از اثربخشی در بخش نکات امروز، راه‌هایی را برای شما گردآوری کرده است. با ما همراه باشید.

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی 

ابتدا باید مطمئن شوید که مراحل اولیه به روز رسانی درایور گرافیک و به روز رسانی ویندوز 11 به آخرین نسخه (در صورت موجود بودن) را دنبال کرده اید. علاوه بر این، برای اطمینان از عملکرد متمرکز در هنگام بازی، فرآیندهای پس‌زمینه و برنامه‌های غیرضروری را غیرفعال می‌کنید. علاوه بر این روش‌ها، در زیر نیز تنظیماتی وجود دارد که باید برای بهبود تجربه بازی خود بدون نصب ابزار بهینه‌سازی ویندوز 11 اعمال کنید.


حتما بخوانید: فعال کردن بهینه سازی و محافظ باتری (Battery Saver) در ویندوز 11


1. بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی از طریق روشن کردن حالت بازی / Game Mode در ویندوز 11 

 • مرحله 1 : کاربران تنظیمات را با فشار دادن کلیدهای ترکیبی Windows + I  باز می کنند > سپس، روی Gaming در لیست گزینه های سمت چپ کلیک کنید > Continue را انتخاب کنید تا حالت بازی را در صفحه سمت چپ انتخاب کنید.
 • مرحله 2 : در کادر سمت راست، اگر می‌بینید حالت بازی در حالت خاموش است ، سوئیچ را فشار دهید تا به حالت ON بروید .

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  1

2. بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی از طریق فعال کردن Auto HDR 

گرافیک نیز یکی از عواملی است که بسیاری از گیمرها هنگام بازی به آن اهمیت می دهند. اگر می‌خواهید رنگ‌ها را بهبود ببخشید و بازی‌ها را واضح‌تر انجام دهید، بازیکنان می‌توانند حالت HDR خودکار را فعال کنند. هنگامی که این ویژگی فعال است، کنتراست و دقت رنگ افزایش می‌یابد و در عین حال بار روی GPU را کاهش می‌دهد. کاربر همچنان به باز کردن تنظیمات (Win+I) ادامه می‌دهد > در رابط سیستم ، نمایش را در قسمت سمت راست انتخاب کنید > روی HDR کلیک کنید. کلید را فشار دهید تا 2 مورد روشن شود: از HDR و HDR خودکار استفاده کنید .

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  2

3. بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی از طریق روشن کردن حالت High Performance 

این تنظیماتی برای اولویت‌بندی قابلیت‌های پردازش GPU برای بازی‌هایی با شدت گرافیک بالا است. کمک می کند تا عملکرد بازی پایدارتر شود.


حتما بخوانید: دانلود 10 تا از بهترین نرم افزار پاک کننده و بهینه سازی کامپیوتر


 • مرحله 1 : تنظیمات (Win+I) را دوباره باز کنید، روی Gaming > Game Mode کلیک کنید .
 • مرحله 2 : در قسمت Game Mode در قسمت سمت راست، روی Graphics کلیک کنید .
 • مرحله 3 : در مرحله بعد، روی Browse کلیک کنید > فایل اجرایی بازی (فایل exe. برای راه اندازی بازی) را انتخاب کنید که گیمرها باید پردازش با GPU را در اولویت قرار دهند .
 • مرحله 4 : هنگامی که فایل را انتخاب کردید، بازی به لیست برنامه های زیر اضافه می شود> روی گزینه ها > تیک High Performance (در صورت وجود نام کارت گرافیک مجزای رایانه همراه است) کلیک کنید.

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  3

اگر روش بالا کار نکرد، می توانید عملکرد بالا را نیز با این مراحل فعال کنید.

 • مرحله 1 : نوار جستجو را باز کنید و کلمه کلیدی power plan را تایپ کنید .
 • مرحله 2 : هنگامی که نتایج نمایش داده شد، روی " ویرایش تنظیمات طرح " > روی گزینه Power Options در نوار بالا کلیک کنید.
 • مرحله 3 : همانطور که در تصویر نشان داده شده است، آیتم High performance را علامت بزنید.

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  4

4. بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی از طریق خاموش کردن دقت نشانگر پیشرفته 

اگر دقت مکان نما را غیرفعال کنید، روشی برای اجرای روان تر بازی ها در لپ تاپ های ویندوز 11 قطعا ضروری است. اگر چه بهبود تجربه کاربر با بهبود ماوس. اما بسیاری از گیمرها می گویند که می تواند هنگام اجرای بازی ها مانع عملکرد شود. علت تضاد با تنظیمات بازی مشابه است.


حتما بخوانید: 10 ترفند رجیستری ویندوز برای بهینه سازی


 • مرحله 1 : همچنین روی نماد جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید > کلمه کلیدی Pointer Options را تایپ کنید > خط " تغییر نمایشگر اشاره گر ماوس یا سرعت " را انتخاب کنید.
 • مرحله 2 : علامت " افزایش دقت نشانگر " را بردارید > روی Apply کلیک کنید > برای ذخیره روی OK کلیک کنید .

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  5

5. بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی از طریق روشن کردن بهینه سازی بازی ها در ویندوز 

اگر عاشق بازی هستید و اغلب در حالت پنجره ای بازی می کنید، باید این ویژگی را فعال کنید. ابتدا Windows + I > Select Display را در پنجره سمت راست در زیر System > Continue را فشار دهید تا Scale را انتخاب کنید > روی Graphics کلیک کنید . مرحله بعد، روی پیوند « تغییر تنظیمات گرافیکی پیش‌فرض» کلیک کنید > برای خط « بهینه‌سازی برای بازی‌های پنجره‌دار » به حالت روشن بروید (توضیحات تصویر در حالت خاموش است).

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  6

6. بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی از طریق خاموش کردن یکپارچگی حافظه Windows Security

 • مرحله 1 : روی دکمه Start یا نوار جستجو در نوار وظیفه کلیک کنید > کلمه کلیدی Windows security را تایپ کنید و آن را باز کنید.
 • مرحله 2 : در پنجره سمت چپ، روی Device Security کلیک کنید > روی Core Isolation details در ناحیه سمت راست کلیک کنید .
 • مرحله 3 : همانطور که در تصویر نشان داده شده است " یکپارچگی حافظه" را خاموش کنید .

دستورالعمل های نحوه بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی  7

سخن آخر

شما می توانید در این مطلب از سلام دنیا به روش هایی مختلف و کارآمد برای بهینه سازی ویندوز 11 برای بازی ها دسترسی پیدا کنید. آموزش گام به گام ما را از دست ندهید و در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این روش ها به شما در حل و یادگیری مطلب سرچ شده کمک کرده باشند.


مطالب مرتبط:

رفع مشکل کند شدن لپ تاپ و افزایش سرعت

رفع مشکل کندی فایل اکسپلورر در ویندوز 11

دانلود 10 نرم افزار شخصی سازی ویندوز 10 و سفارشی سازی رابط کاربریاز
1
رای