در مورد قرص نوروبیون چه می دانید؟ (مزایا، عوارض و برای چه کسانی مناسب است)

در مورد قرص نوروبیون چه می دانید؟ (مزایا، عوارض و برای چه کسانی مناسب است) محصولات نوروبیون ترکیبی از 3 ویتامین B هستند. آنها می توانند به جلوگیری از کمبودهای ویتامین B-6 ، B-1 و B-12 در افرادی که در معرض خطر هستند، کمک کنند. کاهش وزن، خستگی عمومی از علائم کمبود ویتامین B می باشد.

نوروبیون نام تجاری یک مکمل است که شامل ترکیبی از ویتامین های گروه B است. سازندگان آن تبلیغ می کنند که نوروبیون می تواند عملکرد عصبی را بهبود ببخشد. مکمل های ویتامین B-کمپلس، از جمله محصولات نوروبیون هستند که می توانند کمبودهای غذایی خاص را درمان کرده یا مانع از آن شوند. قبل از مصرف هر گونه مکملی، با پزشک خود مشورت کنید، زیرا آنها ممکن است تداخلات دارویی ایجاد کنند. در این مقاله، ما فواید احتمالی، عوارض جانبی و خطرات مصرف نوروبیون را توضیح می دهیم.

فواید احتمالی، عوارض جانبی و خطرات مصرف نوروبیون

نوروبیون حاوی چه ویتامین هایی است؟

در مجموع، 8 نوع ویتامین B وجود دارد، و هر کدام در اطمینان از عملکرد صحیح سلول های بدن- از جمله سلول های عصبی، پوست و مغز- ایفای نقش می کنند. نوروبیون نوعی مکمل با ترکیبی از سه ویتامین است:

دو نوع از این مکمل در ایالات متحده موجود است: نوروبیون و نوروبیون فورت

هر قرص معمولی نوروبیون شامل موارد زیر است:

 • 100 میلی گرم ویتامین B-1
 • 200 میلی گرم ویتامین B-6
 • 200 میکروگرم ویتامین B-12

هر قرص نوروبیون فورت شامل موارد زیر است:

 • 100 میلی گرم ویتامین B-1
 • 100 میلی گرم ویتامین B-6
 • 5 میلی گرم ویتامین B-12

هر دو قرص نوروبیون و نوروبیون فورت حاوی بیش از 100 درصد ارزش غذایی روزانه هر ویتامین هستند که توسط موسسه ملی بهداشت (NIH) توصیه می شود. همچنین تعدادی از فرم های عمومی نوروبیون نیز وجود دارد که حاوی مواد فعال مشابه هستند.

نوروبیون حاوی چه ویتامین هایی است؟

چگونه نوروبیون مصرف کنیم؟

نوروبیون یک مکمل غذایی روزانه خوراکی است، به این معنی که فرد روزانه یک قرص از آن مصرف می کند. کل قرص را با آب ببلعید.

مزایای نوروبیون: نوروبیون می تواند به چه چیزی کمک کند؟

فایده اصلی مصرف نوروبیون یا دیگر ترکیبات مشابه ویتامین B، پیشگیری یا درمان کمبود ویتامین B است. ویتامین های B در بسیاری عملکردهای بدن نقش مهمی ایفا می کنند. آنها از یک سیستم عصبی سالم پشتیبانی کرده، به تولید گلبول های قرمز خون کمک می کنند و به متابولیسم بدن کمک کرده و از برخی مواد مغذی برای این کار کمک می گیرند. کمبود ویتامین B ناشی از عدم دریافت ویتامین های کافی از رژیم غذایی یا مشکل جذب آنها توسط بدن است. کمبود ویتامین B می تواند علائم مختلفی را ایجاد کند، از جمله:

 • خستگی عمومی
 • ضعف
 • کم خونی
 • کاهش وزن یا مشکل در افزایش وزن
 • علائم آسیب عصبی مانند: درد یا سوزن سوزن شدن یا بی حسی در دست و پا
 • عملکرد ضعیف سیستم ایمنی بدن
 • افسردگی
 • مشکلات مربوط به ارگان های مختلف مانند: کبد، کلیه یا پوست

مکمل هایی با ویتامین های B مانند مواردی که در نوروبیون وجود دارد، ممکن است به جلوگیری از کمبود این ویتامین که باعث این بیماری ها می شود، کمک کند. نوروبیون با کمک به پیشگیری از کمبود ویتامین B، می تواند به سلامت عمومی بدن کمک کند. اگر فردی تصور می کند که کمبود ویتامین دارد، برای تشخیص باید به پزشک مراجعه کند. پزشک می تواند آزمایشات خون را برای بررسی نواقص و انجام درمان های مناسب و مکمل ها انجام دهد.

فواید و مزایای نوروبیون

عوارض جانبی مصرف نوروبیون چیست؟

مصرف نوروبیون معمولا هنگامی که شخص از دستورالعمل های ارائه شده در بسته بندی تبعیت می کند، بی خطر است. در برخی موارد، دوزهایی از ویتامین B، می توانند رنگ ادرار را زرد روشن کنند. این عارضه جانبی موقتی و بی ضرر است. مصرف زیاد محصول ممکن است عوارض جانبی مانند موارد زیر ایجاد کند:

 • تکرر ادرار
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • آسیب عصبی

واکنش های آلرژی زا نیز یک عارضه جانبی مصرف مکمل های ویتامین B هستند. هر کس که علائم واکنش آلرژی زا را هنگام مصرف نوروبیون تجربه می کند، باید فورا درخواست کمک پزشکی نماید. برخی از این علائم شامل: جوش، مشکل در تنفس و تورم در صورت یا دهان است.

عوارض جانبی مصرف نوروبیون چیست؟

خطرات و هشدارها

ویتامین های گروه B معمولاً برای بیشتر افراد بی خطر است. ویتامین ها در آب حل می شوند و به خوبی در بافت ها انباشته نمی شوند. این بدان معنی است که بدن می تواند به راحتی هر گونه ویتامین اضافی موجود را از طریق ادرار دفع کند. به همین دلیل، ویتامین های گروه B معمولاً غیر سمی هستند و خطر ابتلا به عوارض جانبی آنها بسیار کم است. با این وجود، مصرف دوز بسیار زیاد می تواند خطرناک باشد و عوارض جانبی ایجاد کند. قبل از شروع مصرف مکمل جدید، با پزشک مشورت کنید. این امر به ویژه برای افرادی که داروهای مداوم مصرف می کنند و افرادی که مشکل اندام داخلی مانند: بیماری کلیه دارند، بسیار مهم است. ویتامین های گروه B بطور کلی خطر تعامل دارویی کمی دارند، اگرچه برخی مکمل ها می توانند باعث تداخل شوند.

خطرات مصرف قرص نوروبیون

چه کسی باید نوروبیون مصرف کند؟

فایده اصلی نوروبیون این است که می تواند به کمبود ویتامین B کمک کند. بسیاری از افراد از طریق رژیم غذایی خود به اندازه کافی از هر نوع ویتامین B دریافت می کنند، اما برخی از گروه ها بیشتر از سایر افراد در معرض کمبود این ویتامین ها هستند. افرادی که بیش از همه خطر کمبود ویتامین B دارند، شامل افراد زیر هستند:

 • زنان باردار
 • کسانی که بیش از 50 سال سن دارند
 • رژیم های غذایی محدود و بدون مواد گوشتی مانند: رژیم غذایی گیاهی یا گیاهخوارها
 • داروهای خاصی مصرف می کنید که سطح ویتامین B را در بدن کاهش می دهد
 • جراحی بای پس معده داشته اید

این افراد ممکن است برای جلوگیری از کمبود ویتامین B، مکمل های آن را مصرف کنند. اگرچه ممکن است مصرف نوروبیون به جلوگیری از کمبود ویتامین B کمک کرده یا نوع خفیف این کمبود را درمان کند، اما در بعضی موارد ممکن است کافی نباشد. کمبودهای شدید ویتامین B ممکن است نیاز به دوزهای بالاتری داشته باشد که تحت نظر پزشک انجام می شود. هر کس تصور می کند که کمبود ویتامین B دارد، برای تشخیص و درمان باید به پزشک مراجعه کند. برخی از افراد، مکمل های ویتامین B مانند نوروبیون را برای جلوگیری از بیماری های دیگر از جمله مشکل عصبی مصرف می کنند. ویتامین های گروه B برای بسیاری از کارکردهای مهم بدن بسیار مهم هستند، اما اگر فردی به میزان کافی ویتامین ها را از رژیم غذایی خود دریافت کند، معمولاً نیازی به مصرف این مکمل ها نخواهد داشت.

نوروبیون چه زمانی استفاده می شود؟

نتیجه گیری

محصولات نوروبیون ترکیبی از 3 ویتامین B هستند. آنها می توانند به جلوگیری از کمبودهای ویتامین B-1 ، B-6 و B-12 در افرادی که در معرض خطر هستند، کمک کنند و ممکن است بتوانند کمبودهای خفیف را درمان کنند. با این وجود، این ویتامین ها برای همه مناسب نیستند. کسانی که افزودن مکمل های ویتامین B را در رژیم غذایی خود در نظر می گیرند، باید قبل از این کار با پزشک مشورت کنند. نوروبیون به طور کلی یک مکمل بی خطر و یک راه ساده برای دریافت ویتامین های گروه B است.

منبع: medicalnewstoday

از
0
رای