خواص خوردن عرق کاسنی در بارداری + عوارض جانبی

خواص خوردن عرق کاسنی در بارداری + عوارض جانبی آیا خوردن کاسنی در دوران بارداری بی خطر و ایمن است؟ فواید مصرف عرق کاسنی در بارداری چیست؛ عرق کاسنی می تواند مزایای سلامتی و دارویی را در بارداری برای شما فراهم کند. اما عوارضی نیز دارد که در سلام دنیا می خوانید.

عرق کاسنی، چای کاسنی و کاسنی بو داده طعمی عالی و فواید زیادی برای سلامتی دارند. اما، در حالی که انتظار دارید، غذاهای سالم معمولاً می توانند منجر به عوارض و تأثیرات برعکس بر روی بدن شما شوند. بنابراین، در این پست از وب سایت سلام دنیا، ما بررسی خواهیم کرد که آیا می توانید در دوران بارداری با خیال راحت کاسنی را بخورید یا خیر و آیا عرق کاسنی خواصی برای زنان باردار دارد یا خیر؟

کاسنی چیست؟

کاسنی یک گیاه علفی (گیاهی) و چوبیست که هم خانواده گیاه قاصدک محبوب و مشهور است. این گیاه بومی اروپا است، اما در همه جای دنیا کشت می شود. چندین قسمت مختلف کاسنی مانند: برگها، گلها، ریشه ها و جوانه ها فواید دارویی زیادی را به همراه دارد. این گیاه دارای ارزش غذایی بالایی است، بنابراین مقدار مناسب گیاه می تواند برای شما مفید باشد.

آیا خوردن کاسنی در دوران بارداری بی خطر و ایمن است؟

همانطور که انتظار می رود، تحقیقات و مطالعات نشان می دهد که مصرف کاسنی در مقادیر زیاد بی خطر و ایمن نیست. با این حال، اگر جایگزینی وجود ندارد، پس می توانید با پزشک خود صحبت کنید و مقدار کمی کاسنی را در بارداری خود داشته باشید و بخورید. کاسنی یک محرک قوی برای رحم است که می تواند باعث انقباضات رحمی در دوران بارداری شود، بنابراین سلامتی شما و همچنین جنین شما را به خطر می اندازد. مصرف مقدار زیاد از کاسنی می تواند باعث قاعدگی در دوران بارداری و منجر به سقط جنین شود. بنابراین، حتی اگر فواید زیادی برای سلامتی شما داشته باشد، باید از مصرف کاسنی بو داده یا نوشیدن چای و عرق کاسنی در دوران بارداری خودداری کنید.


حتما بخوانید: مهمترین دلایل سقط جنین


آیا خوردن کاسنی در دوران بارداری بی خطر و ایمن است؟

عرق کاسنی در بارداری چه خاصیتی دارد 

محتوای بالای غذایی در کاسنی می تواند بسیاری از مزایای سلامتی و دارویی را در دوران بارداری حتی اگر این گیاه را در مقادیر بسیار کمی مصرف کنید برای شما فراهم کند.

1. مشکلات گوارشی را برطرف می کند

کاسنی حاوی اینولین، یک پروبیوتیک قوی است. بنابراین خوردن گیاه به شما کمک می کند تا در دوران بارداری با چندین مشکل گوارشی و روده ای مانند: سوء هاضمه، یبوست، سوزش معده، ریفلاکس اسید و اسیدیته مقابله کنید.

2. عرق کاسنی از سرطان جلوگیری می کند

تحقیقات نشان می دهد که عصاره کاسنی رشد تومور را به حداقل می رساند و از خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان در دوران بارداری جلوگیری می کند. این گیاه حاوی فروکتانی است که خواص آنتی اکسیدانی و ضد توموری را برای آن فراهم می کند. همچنین، مواد شیمیایی و پلی فنول موجود در گیاه به جلوگیری از خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و پستان کمک می کنند.


حتما بخوانید: همه چیز درباره بیماری سرطان سینه


عرق کاسنی در بارداری برای چی خوبه

3. عرق کاسنی درد آرتروز را به حداقل می رساند

خواص ضد التهابی کاسنی به کاهش درد ناشی از آرتروز در دوران بارداری کمک میکند. این گیاه به شما کمک می کند تا از درد مفصل و دردهای عضلانی به طور موثر رهایی پیدا کنید و راحت شوید.

4. مصرف عرق کاسنی در بارداری سلامت کلیه را تقویت می کند

می توانید در دوران بارداری از عصاره ریشه کاسنی به عنوان ادرار آور موثر استفاده کنید. این گیاه عمل ادرار را تقویت می کند و به شما در از بین بردن سموم کلیه و کبد کمک می کند. بنابراین کاسنی از خطر تجمع آب در بدن پیشگیری می کند.

5. عرق کاسنی در بارداری از  محافظت در برابر عفونت های باکتریایی

کاسنی در دوران بارداری به عنوان تقویت کننده ایمنی عمل می کند. خواص ضد باکتریایی گیاه، شما را در برابر عفونت های باکتریایی محافظت می کند. مواد شیمیایی (Phytochemicals) به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند و سایر مواد مغذی از خطر بروز مشکلات قلبی و سایر بیماری ها جلوگیری می کنند.

عوارض جانبی خوردن کاسنی در دوران بارداری

حتی اگر چندین مزایای مفید برای مصرف کاسنی در دوران بارداری برای سلامتی وجود داشته باشد، باز هم مصرف بیش از حد گیاه می تواند از عوارض جانبی خاصی پیروی کند (عوارض جانبی خاصی را داشته باشد):

برخی از عوارض جانبی شایع عبارتند از :

 • انقباضات ناگهانی رحم در دوران بارداری
 • قاعدگی در دوران بارداری
 • سقط جنین
 • التهاب پوست
 • خارش

حتما بخوانید: خارش کل بدن در بارداری؛ علائم و درمان خانگی


 • بی اشتهایی
 • کاهش عمده وزن
 • مشکلات تنفسی
 • خس خس سینه
 • خستگی
 • خواب آلودگی

بنابراین، باید از مصرف مقدار زیاد عصاره کاسنی در دوران بارداری خودداری کنید. بارداری ایمن و سالمی داشته باشید و اگر باید کاسنی یا عصاره آن را مصرف کنید با پزشک خود صحبت کنید.

سخن آخر

آیا در دوران بارداری چای کاسنی یا عرق کاسنی را مصرف کرده اید؟ چگونه از آن بهره مند شدید (چه فوایدی برای شما داشت)؟ لطفا در بخش نظرات سایت سلام دنیا، به ما بگویید. مادرانی مثل شما هم دوست دارند، از شما این تجربیات را بشنوند.


مقالات مرتبط:

اثر خوردن قهوه در بارداری؛ آیا قهوه باعث سقط جنین می شود

خارش سینه در بارداری: دلایل و درمان های خانگی برای تسکین خارش سینه

از
7
رای