غذاهایی با قدرت درمانی: مزایای سیر

غذاهایی با قدرت درمانی: مزایای سیر به گزارش موسسه ملی سرطان برخی تحقیقات نشان می دهد که خوردن سیر ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از سرطان کمک کند. به عنوان مثال ...

درمانگاه Cleveland سیر را در فهرست 36 غذای قدرتمند قرار می دهد. سیر منبع غنی فیتوشیمیایی است. به نظر می رسد این مواد شیمیایی گیاهی برای جلوگیری از بیماری و کمک به تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هستند.
غذاهای به اصطلاح قدرتمند مقدار زیادی مواد مغذی را همراه با کالری کم برای ما فراهم می کنند. این به بسیاری از مزایای بالقوه بدن و سلامت کلی شما کمک می کند. خوردن غذای غنی از مواد مغذی به عنوان بخشی از رژیم منظم شما می تواند به کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های قلبی و انواع خاصی از سرطان کمک کند.

آیا سیر از بیماری جلوگیری می کند؟

با توجه به گزارش مرکز ملی پزشکی مکمل و جایگزین (NCCIH)، سیر به طور سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرد، این بیماری ها عبارتند از:

  • فشار خون بالا
  • کلسترول بالا
  • بیماری قلبی
  • انواع مختلف سرطان

برخی از این موارد برای سیر با مطالعات علمی مدرن پشتیبانی می شوند، در حالی که مدرک علمی برای برخی از اینها وجود ندارد.


آیا سیر برای فشار خون مفید است؟

تحقیقات نشان می دهد که سیر ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند (گزارش مرکز ملی سلامت (طب) مکمل و تلفیقی آمریکا NCCIH). مصرف مکمل های سیر ممکن است به خصوص در مواردی که فشار خون بالا مزمن دارید، مفید باشد. مکمل سیر و سیر خام حاوی ترکیب آلیسین است. این ترکیب ممکن است باعث تحریک عضلات صاف در عروق خونی شما شود. هنگامی که این ماهیچه ها آرام می شوند، عروق خونی شما گسترش می یابد و فشار خون افت می کند.

آیا سیر برای کلسترول مفید است؟

مرکز ملی سلامت (طب) مکمل و تلفیقی آمریکا (NCCIH) چنین بیان می کند که سیر علاوه بر احتمال کاهش فشار خون، ممکن است توسعه آترواسکلروز را نیز کندتر کند. این وضعیتی است که پلاک های حاوی کلسترول در شریان ها ایجاد می شوند. شریان ها سخت و باریک می شوند که این اتفاق خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهد.
محققان همچنین اثر سیر بر سطح کلسترول خون را بررسی کرده اند. برخی شواهد نشان می دهد که استفاده کوتاه مدت سیر ممکن است به کاهش سطح کلسترول کمک کند. اما یک مطالعه در مرکز ملی سلامت (طب) مکمل و تلفیقی آمریکا بر روی سیر تازه، قرص سیر خشک و عصاره سیر قدیمی هیچ تاثیری برای کاهش کلسترول خون بدست نیاورده است.


ممکن است سرطان درمان نشود، اما ...

به گزارش موسسه ملی سرطان برخی تحقیقات نشان می دهد که خوردن سیر ممکن است به جلوگیری از انواع خاصی از سرطان کمک کند. به عنوان مثال، مطالعات ارتباط بین یک رژیم غذایی غنی از سیر و خطر ابتلا به سرطان معده، روده بزرگ، مری و پانکراس و سینه را پیدا کرده اند.

مرکز ملی سلامت (طب) مکمل و تلفیقی آمریکا هشدار می دهد در حالی که این تحقیق امیدوار کننده است، هیچ آزمایش بالینی خاصیت ضد سرطانی رژیم غذایی غنی از سیر را نشان نداده است. یک آزمایش بالینی بر روی مکمل های سیری نشان داد که هیچ تاثیری در جلوگیری از سرطان معده ندارد.

آیا سیر می تواند سرماخوردگی را درمان کند؟

سیر دارای شهرت خوبی در کشتن ویروس سرماخوردگی است. اما مطالعه ای که در پایگاه داده بررسی های سیستماتیک Cochrane منتشر شده، نشان می دهد که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. یک مطالعه بالینی بیان کرده است افرادی که مکمل سیر مصرف کرده اند روزهای کمتری در معرض سرماخوردگی قرار گرفته اند.

سیر بدبو اما ایمن است؛ عوارض مصرف سیر

جدا از بوی بد دهان یا نفخ، خطرات خوردن سیر یا مصرف مکمل سیر کم است. با توجه به NCCIH، سیر می تواند باعث بوجود آمدن بوی بدن، سوزش قلب یا ناراحتی معده در برخی افراد شود. این می تواند خون شما را رقیق کند که اگر شما دچار اختلال خونریزی یا جراحی در آینده باشید، ممکن است خطرناک باشد. همچنین می تواند با ساکویناویر (دارو مصرفی برای درمان اچ آی وی) مداخله کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خطرات بالقوه و عوارض مصرف سیر برای سلامت خود از پزشک خود مشورت بگیرید.

روشی برای رفع بوی سیر

اگر چه طعم قدرتمند سیر می تواند در غذا فوق العاده باشد، شما ممکن است اثرات آن را بر تنفس خود دوست نداشته باشید برای کمک به جلوگیری از نفس بد بو، سیر را با یک سیب یا ترکیبی از سرکه سیب و آب با عسل بخورید. قاچی از لیمو نیز ممکن است اینکار را انجام دهد.

خواص و مضرات سیر

سیر را به طور منظم بخورید

برای اضافه کردن سیر بیشتری به رژیم غذایی خود، این دستور ساده را امتحان کنید. چهار حبه سیر را همراه با دو گوجه فرنگی و یک لیمو به آبمیوه گیری خود اضافه کنید. اگر آبمیوه گیری ندارید، آب لیمو به صورت دستی اضافه کنید. سپس آب لیمو، گوجه فرنگی و سیر را صاف کنید. این آبمیوه خوشمزه یا یخ زده را نگه دارید. هر روز آن را بنوشید، مخصوصا وقتی که با عفونت مبارزه می کنید. شما همچنین می توانید سیر بیشتری را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، آن را با vinaigrette (نوعی سالاد)، سالسا و سیب زمینی سرخ کرده همراه کنید.


قدرت یک حبه سیر

با وجودی که تحقیقات بیشتری لازم است اما علم مدرن نشان می دهد که سیر ممکن است مزیت های سلامتی فراوانی داشته باشد. این تحقیق بر روی قرن ها تجربه طب سنتی و داروهای خانگی بنا شده است و توانایی های سیر در ارتقا سلامت را در بر گرفته است.
سیر ممکن است درمانی نباشد، اما مواد مغذی زیادی به هر رژیم غذایی می افزاید. افزودن آن به منوی روزانه شما یک روش خوشمزه برای لذت بردن از بسیاری از مواد مغذی و فیتوشیمیایی های آن است. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزایای بالقوه و خطرات مصرف مکمل سیر با پزشک خود صحبت کنید.

از
2
رای