فواید پیاز برای سلامتی، فشار خون و انواع سرطان

فواید پیاز برای سلامتی، فشار خون و انواع سرطان پیاز یکی از رده گیاهان آلومینیوم است که ویتامین ها و مواد معدنی قوی دارد. پیاز از زمان های قدیم برای درمان سردرد، بیماری قلبی و زخم دهان مورد استفاده قرار می گرفته است.

اگر چه تمام سبزیجات برای سلامتی مهم هستند، انواع خاصی از منافع منحصر به فرد مربوط به پیاز می باشد. پیاز از رده گیاهان آلومینیوم است که شامل سیر، شالت، پیازچه و تره می باشند.
این سبزیجات حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و ترکیبات گیاهی قوی هستند که نشان می دهد که از بسیاری جهات به سلامت کمک می کند.

در واقع، خواص دارویی پیاز از زمان های قدیم شناخته شده است، زمانی که آنها برای درمان بیماری مانند سردرد، بیماری قلبی و زخم دهان مورد استفاده قرار گرفتند.

در اینجا 9 مزیت سلامت چشمگیر پیاز بیان شده است.

9 خاصیت پیاز برای سلامتی 

1- حاوی مقادیر زیاد مواد مغذی

پیاز مواد مغذی فشرده است، به این معنی که آنها کم کالری هستند، اما مقادیر زیادی ویتامین ها و مواد معدنی دارند. یک پیاز متوسط فقط 44 کالری دارد اما دوز قابل توجهی از ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر را به ارمغان می آورد.

این سبزی مخصوصا در ویتامین C، یک ماده غذایی مهم در تنظیم سلامت ایمنی، تولید کلاژن، ترمیم بافت و جذب آهن است. ویتامین C نیز به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در بدن شما عمل می کند و از سلول های شما محافظت می کند تا از آسیب های ناشی از مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد محافظت شود.

پیاز همچنین غنی از ویتامین های B، از جمله اسید فولیک (B9) و پیریدوکسین (B6) هستند که نقش کلیدی در متابولیسم، تولید گلبول قرمز و عملکرد عصبی دارند.

در نهایت، آنها یک منبع خوب پتاسیم هستند، ماده معدنی است که بسیاری از مردم به کمبود آن دچار هستند. در حقیقت میانگین مصرف پتاسیم آمریکایی ها بیش از نیمی از مقدار روزانه توصیه شده (DV) از 4700 میلی گرم می باشد. عملکرد سلولی نرمال، تعادل مایع، انتقال عصبی، عملکرد کلیه و انقباض ماهیچه ها نیاز به پتاسیم دارند.

2- برای سلامت قلب مفید است

پیاز حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیباتی است که با التهاب مبارزه می کنند، تری گلیسیرید و سطح کلسترول را کاهش می دهد که این می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهد.
خواص ضد التهابی قوی آنها همچنین می تواند به کاهش فشار خون بالا و محافظت در برابر لخته های خون کمک کند.

کوئرستین یک آنتی اکسیدان فلاونوئیدها است که در پیاز بسیار متمرکز است. از آنجا که کوئرستین یک ضد التهاب قوی است، ممکن است به کاهش عوامل خطر بیماری قلبی، مانند فشار خون بالا کمک کند.

مطالعه در 70 افراد دارای اضافه وزن با فشار خون بالا نشان داد که دوز 162 میلی گرم در روز عصاره پیاز غنی از کوئرستین است که به میزان قابل توجهی فشار خون سیستولیک را 3-6 میلیمتر جیوه نسبت به داروی مشابه کاهش می دهد. همچنین نشان داده شده است که پیاز سطح کلسترول را کاهش می دهد.

مطالعه ای در 54 زن مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) نشان داد که مصرف زیاد مقادیر پیاز قرمز خام (40-50 گرم در روز در صورت اضافه وزن و 50-60 گرم در روز در صورت چاق) در هشت هفته کاهش LDL کل و کلسترول را در مقایسه با گروه کنترل به ارمغان آورده است.

پیاز برای سلامت قلب مفید است

3-  غنی از آنتی اکسیدان ها است

آنتی اکسیدان ها ترکیباتی هستند که مانع اکسیداسیون می شوند، فرآیندی که منجر به آسیب سلولی می شود و به بیماری هایی مانند سرطان، دیابت و بیماری های قلبی کمک می کند. پیاز منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند. در واقع، آنها حاوی بیش از 25 گونه مختلف آنتی اکسیدان های فلاونوئیدها هستند.

پیاز قرمز، به ویژه، شامل آنتوسیانین ها، رنگدانه های گیاهی مخصوص در خانواده فلاونوئید است که پیاز قرمز رنگ آنها را عمیق می کند. مطالعات جمعیتی متعدد نشان داده است افرادی که بیشتر غذاهای غنی از آنتوسیانین مصرف می کنند خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهند.

به طور مشابه، مطالعه ای در 93،600 زن مشاهده کرد افرادی که بیشترین مصرف غذاهای غنی از آنتوسیانین را داشتند 32٪ کمتر از افراد با کمترین میزان مصرف، حمله قلبی داشتند. علاوه بر این، آنتوسیانین ها در برابر انواع خاصی از سرطان و دیابت محافظت می کنند.

4- شامل ترکیبات مبارزه با سرطان 

خوردن سبزیجات از جنس آلومینیوم مانند سیر و پیاز منجر به کاهش ریسک ابتلا به برخی از سرطان های خاص، از جمله معده و کولورکتال می شود. بررسی 26 مطالعه نشان داد که افرادی که بیشترین میزان سبزیجات آلومینیومی مصرف می کردند 22 درصد کمتر احتمال ابتلا به سرطان معده نسبت به دیگران داشته اند.

این خواص ضد سرطان پیاز با ترکیبات گوگرد و آنتی اکسیدان های فلاونوئیدهای موجود در سبزیجات آلومینیوم ارتباط دارد. به عنوان مثال، پیاز حاوی یونین A می باشد که یک ترکیب گوگردی را ایجاد می کند که کاهش تومور نشان می دهد و از گسترش سرطان تخمدان و ریه را در مطالعات آزمایشگاهی جلوگیری می کند. پیاز همچنین حاوی فیزیتین و کوئرستین، آنتی اکسیدان های فلاونوئیدها هستند که می توانند رشد تومور را مهار کنند.

ترکیبات ضد سرطانی پیاز

5- کمک کننده کنترل قند خون

خوردن پیاز ممکن است به کنترل قند خون کمک کند، که مخصوصا برای افراد مبتلا به دیابت یا پیش دیابت بسیار مهم است. مطالعه در 42 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که خوردن 100 گرم پیاز قرمز تازه باعث کاهش سطح قند خون ناشتا پس از چهار ساعت (حدود 40 میلی گرم در دسی لیتر) شد.

علاوه بر این، مطالعات متعدد حیوانی نشان داده است که مصرف پیاز ممکن است به کنترل قند خون کمک کند. یک مطالعه نشان داد که موش های دیابتی خوراک حاوی 5٪ عصاره پیاز برای 28 روز کاهش قند خون ناشتا را کاهش دادند و میزان چربی بدن را به طور قابل توجهی کاهش دادند.

ترکیبات خاص موجود در پیاز، مانند ترکیبات کورستین و گوگرد، دارای اثرات ضد دیابتی دارند. به عنوان مثال، کورستین نشان داده شده است که با سلول های روده کوچک، پانکراس، ماهیچه اسکلتی، بافت چربی و کبد برای کنترل قند خون ارتباط برقرار می کند.

پیاز برای کنترل قندخون

6- می تواند تراکم استخوان را افزایش دهد

اگرچه لبنیات به سلامت استخوان ها بیشتر اعتبار می بخشد، بسیاری از مواد غذایی دیگر، از جمله پیاز، ممکن است به حمایت از استخوان های قوی کمک کنند. مطالعه در 24 زن میانسال و یائسه نشان داد افرادی که هر روز برای هشت هفته مصرف 100 میلی لیتر آب پرتقال، تراکم معدنی استخوان و فعالیت آنتی اکسیدانی را نسبت به گروه کنترل افزایش دادند.

علاوه بر این، مطالعه نشان داد که زنان مسن تر که اغلب پیاز می خورند، خطر بروز شکستگی های لگن را بیش از 20 درصد کاهش داده اند. اعتقاد بر این است که پیاز باعث کاهش استرس اکسیداتیو، افزایش سطح آنتی اکسیدانی و کاهش پوکی استخوان می شود و تراکم استخوان را افزایش دهد.

7- دارای خواص ضد باکتری

پیاز می تواند با باکتری های بالقوه خطرناک مانند (E.coli)، سودوموناس آئروژینوزا و باسیلوس سرئوس مبارزه کند. علاوه بر این، عصاره پیاز، مانع رشد Vibrio cholerae (یک باکتری است که نگرانی عمده بهداشت عمومی کشورهای در حال توسعه است) می شود.

کوئرستین که از پیازها استخراج شده به نظر می رسد یک روش بسیار قدرتمند برای مبارزه با باکتری ها است. یک مطالعه سلولی نشان داد که کوئرستین استخراج شده از پوست پیاز زرد به طور موفقیت آمیز از رشد هلیکو باکتر پیلوری (H. pylori) و استافیلوکوک اورئوس مقاوم به متسییلین جلوگیری می کند.

H. pylori یک باکتری است که با زخم معده و برخی از سرطان های گوارشی مرتبط است، در حالی که MRSA یک باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک است که باعث ایجاد عفونت در قسمت های مختلف بدن می شود.

8- می تواند سلامت گوارشی را افزایش دهد 

پیاز یک منبع غنی از فیبر و پری بیوتیک هستند که برای سلامت روده مطلوب لازم است. پری بیوتیک ها انواع فیبر غیر محلول هستند که توسط باکتری های مفید روده جدا شده اند. باکتری های قارچ بر روی پرو بیوتیک های با اسیدهای چرب کوتاه زنجیره از جمله استات، پروپیونات و بوتیرات تغذیه می شوند.

تحقیقات نشان داده است که این اسیدهای چرب با زنجیره کوتاه باعث تقویت سلامت روده، افزایش ایمنی، کاهش التهاب و افزایش هضم می شوند. علاوه بر این، مصرف غذاهای غنی از پری بیوتیک ها باعث افزایش پری بیوتیک ها، از جمله گونه های لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریا می شود که به سلامت جسمی کمک می کند.

رژیم غذایی حاوی پری بیوتیک ممکن است به بهبود جذب مواد معدنی مهم مانند کلسیم کمک کند که ممکن است سلامت استخوان را بهبود بخشد. پیاز مخصوصا در پروبیوتیک های انولین و فروکتولوگوساکاریدها غنی هستند. این به افزایش تعداد باکتری های مفید در روده و بهبود عملکرد سیستم ایمنی کمک می کند.

افزایش سلامت دستگاه گوارش با مصرف پیاز

9- براحتی به رژیم غذایی اضافه می شود

آنها به غذاهای خورشتی طعم می دهند و می توانند خام یا پخته شده مصرف شوند.
لازم به ذکر نیست، آنها می توانند میزان مصرف فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را افزایش دهند. پیاز خام را می توان همراه با سالاد و غذاهایی مانند املت استفاده کرد. پیاز پخته و سرخ شده در اکثر غذاهای خورشتی مورد استفاده قرار می گیرد.

از
4
رای