درمان گیاهی نارسایی کلیه ؛ درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی

درمان گیاهی نارسایی کلیه ؛ درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی دلایلی مثل: کیفیت نامناسب آب مصرفی، سبک زندگی غلط افراد را به مشکلات کلیوی دچار می کند. درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی و درمان گیاهی نارسایی کلیه را در سلام دنیا بخوانید.

مشکلات کلیوی به دلایل مختلفی روی می دهد. مناسب نبودن کیفیت آب مصرفی، تغذیه نادرست و سبک زندگی غلط از جمله مواردی است که افراد را به مشکلات کلیوی دچار می کند. در بسیاری از موارد با مراقبت و پیشگیری از عوامل ایجاد کننده مشکلات کلیوی می توانید از کلیه های خود مراقبت کنید. یکی از راه های پیشگیری و درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی، و درمان گیاهی نارسایی کلیه است. با ما در این مقاله از سایت سلام دنیا همراه باشید تا درمان خانگی از کار افتادن کلیه را بیاموزید.

10 درمان گیاهی از کار افتادن کلیه 

1. درمان گیاهی نارسایی کلیه با چای سبز

چای انواع مختلفی دارد، چای هایی که تخمیر (اکسیداسیون) روی آن ها انجام نشده است، از لحاظ مواد معدنی و مغذی برای حفظ سلامتی از اهمیت بیشتری برخوردارند. بیشتر چای های سبز یا تخمیر نشده اند یا کم تخمیر شده اند در حالی که چای اولانگ نیمه تخمیر شده و چای سبز کاملا تخمیر شده است.

توجه: منظور از تخمیر در چای اکسیداسیون آن است و با معنای واقعی تخمیر متفاوت است. فرآیند اکسیداسیون به معنای واکنش با اکسیژن است که باعث تغییر در ترکیبات ماده مورد نظر می شود.

چای خاصیت ضد التهابی دارد و ادرار آور است. در چای ترکیبی به نام «پلی فنول» از تشکیل سنگ کلیه جلوگیری می کند و برای جلوگیری از برخی سرطان ها نیز مفید است. تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان بر روی خواص چای؛ نشان می دهد که چای خاصیت سم زدایی (کمک به دفع مواد زائد از بدن) دارد و می تواند فشار را در بیماران کلیوی کاهش دهد.


حتما بخوانید: خواص چای سبز برای سلامتی


درمان گیاهی از کار افتادگی کلیه

2. درمان نارسایی کلیه در طب سنتی با جو وحشی (Couch Grass)

از این گیاه به طور سنتی برای افزایش ادرار و کاهش عفونت های ادراری استفاده می شود. ترکیبات مفید و موثر این گیاه برای سلامتی کلیه ثابت شده است. این علف خواص ضد باکتری دارد و همچنین برای دفع سنگ کلیه از آن استفاده می کنند. در پژوهشی که توسط محققین ایتالیایی انجام شد؛ ترکیب جو وحشی با سیترات پتاسیم می تواند اندازه سنگ کلیه را کوچک نمایید.

3. درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی با گیاه رحمانی (Rehmannia)

از جوشانده ریشه این گیاه، قرن ها پیش چینی ها برای درمان انواع مشکلات کلیوی استفاده می کردند ولی غربی ها از خواص این گیاه اطلاعات چندانی نداشتند. در سال 2009 بر روی خواص این گیاه تحقیق شد. تحقیقات نشان دادند که ترکیبات موجود در گیاه رحمانی برای کلیه مفید است.

درمان مشکلات کلیوی با 10 گیاه طبیعی

4. درمان گیاهی نارسایی کلیه با بانابا (Banaba)

یکی از راه های درمان بیماری های کلیه افزایش ادرار است. (از این درمان بیشتر برای دفع سنگ کلیه یا پاکسازی کلیه از مواد زائد، استفاده می شود). از گذشته های دور از گیاه بانابا برای افزایش ادرار و بهبود بیماری های کلیه و مثانه استفاده می شده است. گیاه بانابا بومی کشور استرالیا، هند و مناطق استوایی جنوب شرقی آسیا است.

دم کرده برگ های بانابا (چای بانابا) می تواند مشکلات ناشی از سنگ کلیه را کاهش دهد. از برگ های این گیاه برای بهبود عفونت های مجاری ادراری استفاده می شود. این گیاه سرشار از «اسید کروسولیک» است که علاوه بر مشکلات کلیوی در درمان دیابت نوع 2 نیز موثر است.


حتما بخوانید: راه خانگی دفع سنگ کلیه در منزل


5. درمان نارسایی کلیه در طب سنتی با چای جاوه

چای جاوه دارای ترکیباتی همچون «اسید کافئیک» است که در درمان بیماری های نقرس، دیابت و رماتیسم مفید است. در منابع کشورهای غربی مثل فرانسه، سوئیس و هلند و کشور اندونزی از چای جاوه به عنوان دارویی برای درمان بیماری های کلیه و کاهش دهنده دردهای کلیه یاد شده است. این گیاه ادرار آور است و کار کلیه را تسهیل می کند. برخی افراد معتقد هستند که چای جاوه برای دفع سنگ کلیه نیز مفید است.

6. درمان خانگی از کار افتادن کلیه با کرنبری (Cranberries)

در گذشته از کرنبری برای درمان عفونت های ادراری استفاده می شده است. تحقیقات بیشتر بر روی خواص این گیاه نشان داد که استفاده از کرنبری از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می کند. «اسید کوئینیک» موجود در ترکیبات کرنبری از رسوب یون های کلسیم و فسفات در کلیه ها جلوگیری می کنند و در نتیجه از ایجاد سنگ کلیه جلوگیری می شود.

 درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی

7. درمان گیاهی نارسایی کلیه با چای قاصدک (Dandelion)

چای قاصدک (دم کرده قاصدک) برای کارایی بهتر کبد (جگر) و کلیه مفید است. این گیاه علاوه بر خاصیت ادرار آوری دارای مواد همچون؛ آهن، پتاسیم، روی و ویتامین هایی مثل A ،C ،D ،B است. ترکیبات موجود در ریشه گیاه قاصدک توانایی دفع سنگ کلیه را دارند.

8. درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی با زنجبیل (Ginger)

هزاران سال است که از گیاه زنجبیل برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شود. گیاه دارویی زنجبیل برای درمان بیماری هایی مجاری ادراری مانند کلیه مفید است. خواص درمانی زنجبیل مربوط به خاصیت آنتی اکسیدانی آن است. زنجبیل با دارا بودن آنتی اکسیدان ها از کلیه ها در مقابل عوامل مخرب و بیماری زا محافظت می کند. زنجبیل به دلیل داشتن مواد همچون ویتامین C، فولیک اسید، آهن، کلسیم، پروتئین و ویتامین B3،  می تواند در دفع سنگ کلیه مفید باشد.


حتما بخوانید: 11 مزیت اثبات شده زنجبیل برای سلامتی


درمان از کار افتادن کلیه در طب سنتی با زنجبیل

9. درمان کلیه از کار افتاده در طب سنتی با خیار

خیار دارای آب فراوانی است به طوری که 97 % آن را آب تشکیل می دهد. فرقی نمی کند که از آب خیار استفاده می کنید یا آن را به صورت خام می خورید در هر صورت بدن شما موادی همچون؛ ویتامین A ،C، کلسیم، منگنز، لوتئین، بتاکاروتن، پروتئین و فسفر از خیار دریافت می کند. به دلیل داشتن آب زیاد و مواد معدنی دارای خاصیت ادرار آور و ملین است و برای افرادی که مشکلات کلیوی دارند توصیه می شود حتما از خیار زیاد استفاده کنند.

10. درمان نارسایی کلیه در طب سنتی با پیاز

تحقیقات نشان داده است که مصرف آب پیاز دردهای کلیه که ناشی از سنگ کلیه است را رفع می کند. در برخی از افراد خوردن مرتب آب پیاز در طی 24 ساعت سنگ کلیه را دفع می کند.

سخن آخر

علت های مختلف می تواند باعث نارسایی کلیه و به عبارت دیگر از کار افتادن کلیه در افراد شود. اگر دچار سنگ کلیه، عفونت مجاری ادراری یا کلیه از کار افتاده شده اید، و به دنبال درمان گیاهی نارسایی کلیه و درمان از کار افتادن کلیه در طب سنتی و خانگی هستید، می توانید از درمان های خانگی که در این پست سلام دنیا، معرفی کردیم، استفاده کنید، فقط به خاطر داشته باشید که قبل از مصرف هر کدام از این روش ها، حتما با پزشک مشورت نمایید. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می توانید سوالات و تجربیات خود را در خصوص درمان خانگی نارسایی کلیه و از کار افتادن کلیه در طب سنتی با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

علائم از کار افتادن کلیه چیست

عفونت کلیه (پیلونفریت) چیست و راه درمان آن

از
20
رای