خواص سویق عدس برای رحم، چاقی، لاغری؛ عوارض و مصلح سویق عدس

خواص سویق عدس برای رحم، چاقی، لاغری؛ عوارض و مصلح سویق عدس سویق عدس برای چی خوبه ؛ خواص و عوارض سویق عدس برای رحم، چاقی، لاغری، سلامت زنان و کودکان، پریودی، در طب سنتی و اسلامی و اینکه سویق عدس را با چی بخوریم، در سلام دنیا بخوانید.

سویق عدس یکی از انواع حبوبات می باشد که ارزش غذایی زیادی دارد و می تواند به درمان راحت تر و سریع تر برخی از بیماری ها کمک کند. در ادامه این مقاله سلام دنیا، شما را بیشتر با ویژگی ها و خواص و مضرات سویق عدس برای چاقی، لاغری و رحم و طرز تهیه و اینکه سویق عدس با چی بخوریم؛ آشنا خواهیم کرد. 

سویق عدس چیست

امروزه عدس به عنوان یکی از مواد غذایی و حبوبات پرخاصیت در جامعه‌ی ما شناخته شده است. سویق عدس یک روش برای پخت حبوباتی نظیر عدس و ... می‌باشد که می‌تواند خواص درمانی این ماده‌ی غذایی را افزایش دهد. این ماده خوراکی طرز تهیه خاصی دارد.

طرز تهیه سویق عدس

جهت تهیه‌ی سویق عدس ابتدا باید عدس را له کنیم و آن را تفت بدهیم. این غذا بیشتر اوقات در اول صبح مورد استفاده قرار می‌گیرد تا بتواند تأثیرات شگفت انگیز خود را بر روی بدن اعمال کند.

ما در ادامه‌ی این مطلب می‌خواهیم شما عزیزان را با خواصی که سویق عدس برای انسان و بدن او به ارمغان می‌آورد، آشنا کنیم.


حتما بخوانید: خواص و مضرات سویق گندم برای چاقی و سلامتی


در ادامه با ما همراه باشید.

خواص سویق عدس در طب اسلامی

سویق عدس به عنوان یک ماده‌ی درمانی در طب اسلامی نیز مورد توجه قرار گرفته است. طبق گفته‌ی امام رضا این ماده‌ی غذایی توانایی آن را دارد که عطش انسان را برطرف نماید و هفتاد نوع بیماری را در بدن انسان از بین ببرد.

خواص سویق عدس در طب اسلامی

خواص سویق عدس در طب سنتی

این ماده‌ی غذایی مقوی در طب سنتی می‌تواند عملکرد معده را در بدن بهبود دهد و مرهمی باشد برای التیام دادن زخم‌های موجود در بدن. علاوه بر این، اگر شما سویق عدس را با سرکه مخلوط مرده و نوش جان کنید، می‌توانید انواع ترک‌هایی که بر روی دست، پا و سایر قسمت‌های پوست شما موجود است را از بین ببرید.

خواص سویق عدس برای کم خونی

یکی از خواصی که سویق عدس به ارمغان می‌آورد، درمان کم خونی است. امروزه بیشتر پزشکان نیز به بیماران توصیه می‌کنند که برای بهبود گردش خون در بدن خود، از سویق عدس استفاده نمایند. این ماده‌ی غذایی به دلیل این که در عناصر خود دارای آهن است، به خوبی می‌تواند در تولید گلبول‌های قزمز مؤثر باشد و میزان رسیدن اکسیژن به خون را افزایش دهد. همه‌ی ما می‌دانیم که بدن ما برای این که گردش خون مناسبی داشته باشد، نیاز به تولید گلبول‌های قرمز دارد. این ماده نیز به دلیل اینکه در تولید گلبول قرمز نقش دارد، می‌تواند از کم خونی در بدن نیز جلوگیری کند‌.


حتما بخوانید: برای کم خونی چه بخوریم


خواص سویق عدس برای رحم

گاهی اوقات دیده می‌شود که برخی از پزشکان برای درمان خونریزی رحم، به افراد توصیه می‌کنند که از سویق عدس استفاده نمایند. استفاده از این ماده‌ی دارویی باعث می‌شود که زخم‌های موجود در رحم التیام یابد و میزان خونریزی رحم تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

خواص سویق عدس برای چاقی

سویق عدس می‌تواند وزن افراد را بالا برد. این ماده‌ی غذایی به دلیل طبع گرمی که دارد، می‌تواند موجب افزایش اشتهای فرد لاغر شده و او را چاق نماید.

خواص سویق عدس برای چاقی

خواص سویق عدس در بارداری

عدس یکی از حبوباتی است که در داشتن پروتئین حرف اول را بین دیگر حبوبات می‌زند. در دوران بارداری بدن مادر نیازمند پروتئین و مواد معدنی زیادی است. به همین علت استفاده از سویق عدس در این دوران توصیه می‌شود. این ماده‌ی غذایی می‌تواند گردش خون در بدن را نیز بهبود دهد و در کنترل فشار خون مادر نقش مؤثری داشته باشد. 


حتما بخوانید: درمان فشار خون بالا در بارداری در طب سنتی


خواص سویق عدس برای دیابت

گاهی اوقات دیده می‌شود که افراد برای بهبود دادن قند بالای خود، از سویق عدس استفاده می کنند.  این داروی معجزه بهش می‌تواند میزان قند خون را تا حد زیادی پایین بیاورد و فشار خون را نیز کاهش دهد. از جمله خواص درمانی سویق عدس در بهبود دیابت این است که این ماده می‌تواند سوخت و ساز بدن را افزایش دهد و در نتیجه، میزان قند بدن را در حد نرمال تنظیم کند. 

خواص سویق عدس برای کودکان

شاید شما نیز تا کنون شنیده باشید که زمانی که کودک بیمار می‌شود، می‌گویند به او سویق عدس بدهید. این ماده‌ی غذایی می‌تواند کلسیم و پروتئین بدن کودک را به گونه‌ای تنظیم کند که بدن عملکرد خود را بهبود دهد. همچنین سویق عدس توانایی آن را دارد که میزان تولید گلبول قرمز در دستگاه گردش خون کودک را افزایش داده و آهن بدن کودک را تنظیم نماید.

خواص سویق عدس برای پریودی (قاعدگی)

گاهی اوقات ممکن است که خانم‌ها در دوران قاعدگی خود شاهد آن باشند که بدنشان خون زیادی را از دست می‌دهد. اگر چنین اتفاقی برای یک زن بیفتد، رفته رفته خون بدن او کم شده و دچار کم خونی می‌شود. استفاده از سویق عدس باعث می‌شود که بدن انسان در دوران قاعدگی سوخت و ساز خود را کاهش دهد و از خونریزی زیاد در این دوران جلوگیری نماید. علاوه بر این، طبع گرم این ماده‌ی غذایی باعث می‌شود که دوران پریودی خانم ها به راحتی و بدون درد پشت سر گذاشته شود.

خواص سویق عدس برای پریودی (قاعدگی)

خواص سویق عدس برای لاغری

شاید برای شما عجیب باشد که بدانید یکی از خواص برجسته ی سویق عدس، کاهش وزن و لاغری می‌باشد. کسانی که دارای وزن بالایی هستند، عمدتاً در استفاده از مواد غذایی تا حد زیادی حریص هستند. حال اگر این افراد سویق عدس را استفاده کنند، می‌توانند میزان گرسنگی خود را کاهش دهند و از غذای کمتری استفاده نمایند. در نهایت پس از مدت کوتاهی لاغری شگفت انگیزی به سراغ این افراد خواهد آمد. 


حتما بخوانید: خواص دال عدس قرمز برای لاغری


خواص سویق عدس برای مو

سویق عدس در تمامی زمینه‌ها خواص درمانی زیادی دارد. این ماده‌ی غذایی در زمینه‌ی ترمیم مو و تقویت آن نیز توانسته است به خوبی عمل کند. آقایانی که دچار کم پشت بودن مو یا کچلی شده‌اند، می‌توانند پس از طی یک دوره‌ی درمانی با استفاده از سویق عدس، موی از دست رفته‌ی خود را ترمیم کنند

سویق عدس را با چی بخوریم

این سوال بسیاری از افرادی است که می‌خواهند از سویق عدس استفاده کنند. امروزه توصیه می‌شود برای این که میزان نفخ این ماده‌ی‌ غذایی کاهش پیدا کند، افراد از زعفران، گلپر و روغن‌های گاوی در طبخ این ماده‌ی غذایی استفاده نمایند.

مضرات سویق عدس

سویق عدس بر خلاف خواص درمانی زیادی که برای بدن انسان به ارمغان می‌آورد، مضراتی نیز دارد. استفاده از این ماده‌ی غذایی باعث می‌شود که میل جنسی افراد کاهش پیدا کند و هضم غذا دیرتر انجام بپذیرد

نتیجه

امروزه استفاده از عدس و خواص درمانی آن در جامعه‌ی ما افزایش پیدا کرده است. سویق عدس یک ماده‌ی دارویی و معجزه بخش است که از طریق له کردن و کوبیدن عدس و تفت دادن آن به دست می‌آید. ما در این مطلب تلاش کردیم شما عزیزان را با خواص درمانی سویق عدس و مضراتی که این ماده‌ی خوراکی دارد، آشنا کنیم.


مقالات مرتبط:

خواص چلغوز برای لاغری و سلامتی و عوارض آن

خواص عدس برای سلامتی، پوست و مو و مضرات آن
 

از
20
رای