رژیم مدیترانه ای و 6 دلیل علمی برای اثبات اصولی بودن این رژیم

رژیم مدیترانه ای و 6 دلیل علمی برای اثبات اصولی بودن این رژیم رژیم مدیترانه ای یکی از رژیم های آزموده شده برای کاهش وزن به صورت کاملا اصولی است. پایه و اساس این رژیم بر مصرف سبزیجات و میوه های تازه و همچنین گوشت ماهی است.

رژیم مدیترانه ای پیامدهای مثبت زیادی را نتیجه می دهد. به همین دلیل است که رژیم مدیترانه ای در میان بسیاری از افراد مشهور بسیار محبوب است. در حال حاضر یک مطالعه جدید ادعا کرده است که اتخاذ یک رژیم غذایی مدیترانه ای از خوردن بیش از حد جلوگیری می کند و همچنین در برابر چاقی و بیماری های کبدی محافظت کننده است. مطالعه ای که در نشریه "چاقی" منتشر شده است می گوید: کسانی که رژیم غذایی مدیترانه مصرف می کنند، عمدتا تمایل به مصرف کالری دارند که منجر به کاهش وزن بیشتر و چربی بدنی کمتر نسبت به رژیم غذایی غربی می شود. این مطالعه همچنین دریافت که رژیم غذایی مدیترانه ای از ابتلا به بیماری کبد چرب غیر الکلی که با چاقی همراه است  و می تواند منجر به  سیروز کبدی و سرطان کبد شود، جلو گیری می کند.

رژیم مدیترانه ای

1. رژیم مدیترانه ای و کاهش بیماری های قلبی و عروقی 

مطالعه ای که از سوی دانشکده بهداشت عمومی و سلامت کمبریج انجام شد، دریافت که رژیم مدیترانه ای که بر مصرف ماهی، آجیل، سبزیجات و میوه تمرکز دارد، خطر بیماری های قلبی و سندرم متابولیک، افزایش وزن را کاهش می دهد و HDL یا کلسترول خوب را افزایش داده و LDL یا کلسترول بد را کاهش می دهد.

2. رابطه رژیم مدیترانه ای با طول عمر 

جای تعجب نیست که رژیم مدیترانه ای که اصرار بر مصرف میوه ها، سبزیجات، آجیل، حبوبات، روغن زیتون و کمی شراب دارد، می تواند زندگی شما را طولانی تر و کیفیت آن را بهتر کند. این غذاها با آسیب های رادیکال های آزاد و التهاب مبارزه می کنند و بنابراین می توانند روند پیری را تغییر دهند و در نتیجه منجر به افزایش امید به زندگی شوند.

3. رژیم مدیترانه ای برای هضم بهتر غذا

یک رژیم غذایی مدیترانه ای که حاوی فیبر و سایر مواد غذایی حاوی سبزی، حبوبات، آجیل، غلات و ماهی است برای سلامت روده مفید است. این می تواند به کاهش خطر بیماری های التهابی، دیابت و بیماری های قلبی و عروقی کمک کند.

4. رژیم مدیترانه برای جلوگیری از آلزایمر 

رژیم غذایی مدیترانه ای می تواند بیماری آلزایمر و زوال عقل و تضعیف عملکرد شناختی در افراد مسن را کاهش دهد. همچنین می تواند به شما کمک کند حافظه خود را بهتر حفظ کنید.

5. تاثیر رژیم مدیترانه بر کیفیت اسپرم 

مطالعه در مجله Human Reproduction Update گفت که رژیم های غذایی مانند رژیم غذایی مدیترانه ای که غنی از اسیدهای چرب امگا 3، آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها می باشند و اسیدهای چرب اشباع شده و اسیدهای ترانس چرب کمتری دارند، می توانند منجر به افزایش کیفیت اسپرم شوند.

6. جلوگیری از سرطان کولورکتال با رژیم مدیترانه ای

واقعیت این است که رژیم مدیترانه دارای مقدار زیادی میوه ها، سبزیجات و حبوبات، آجیل و دانه ها، دانه های غلات، ماهی و مرغ است. یک مطالعه نشان می دهد که استفاده بیشتر از اسید چرب اشباع نشده و مصرف کم تر  گوشت قرمز، الکل و نوشیدنی های غیر الکلی  می تواند با کاهش ریسک سرطان کولورکتال مرتبط باشد.

رژیم مدیترانه ایی برای جلوگیری از آلزایمر

از
3
رای