چگونه جذاب باشیم؛ تکنیک های احساس جذابیت و دوست داشتنی بودن

چگونه جذاب باشیم؛ تکنیک های احساس جذابیت و دوست داشتنی بودن چگونه جذاب باشیم و احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم ؛ ترفندهای داشتن جذابیت و دوست داشتنی بودن در نگاه اول در جمع دوستان و فامیل با پرورش ذهنیت مثبت؛ قدردانی و انتخاب سالم در سلام دنیا بخوانید.

همه می خواهند احساس جذابیت بیشتری داشته باشند. می توانید با کار کردن بر روی افکار خود یا تغییر ظاهر خود احساس جذابیت بیشتری داشته باشید. تغییر طرز فکر در مورد خود می تواند به شما کمک کند جذاب باشید و اعتماد به نفس داشته باشید. در این مطلب سلام دنیا، ما به موضوع "چگونه جذاب باشیم و احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم؟" پرداخته ایم. با ما همراه باشید تا تکنیک های احساس جذابیت و دوست داشتنی بودن بیاموزید تا همیشه حس جذابیت را در خود احساس کنید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم؟

1. پرورش ذهنیت مثبت

1. خودگویی منفی را حذف کنید

آیا متوجه می شوید که بیش از حد از هر حرکتی که انجام می دهید انتقاد می کنید؟ افکار انتقادی را با افکاری جایگزین کنید که تصویر مثبت از خود را تقویت می کنند. وقتی در میان یک فکر منفی قرار گرفتید، فکر را در مسیر خود متوقف کنید. مثلاً فکر نکنید که پاهایتان چاق هستند. در عوض به خود بگویید: "من از پاهای قوی و عضلانی خود قدردانی می کنم."


حتما بخوانید: تاثیر و پاکسازی ذهن از افکار و خودگویی منفی 


  • سعی کنید هر بار که درباره خود فکر منفی می کنید یک ربع آن را در یک شیشه قرار دهید و از پول آن برای خرید چیزهای مثبت مانند پدیکور، کتاب جدید یا کوتاه کردن مو استفاده کنید.
  • خودگویی منفی را در یک دفترچه یادداشت کنید. در کنار هر فکر منفی حداقل یک نکته مثبت در مورد خودتان بنویسید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 1

2. از مقایسه خود با دیگران بپرهیزید

مقایسه‌ها همیشه باعث می‌شوند شما احساس ناراحتی کنید، زیرا روی بهترین چیزها در مورد شخص دیگری و بدترین چیزهای مربوط به خودتان تمرکز می‌کنید، و باعث می‌شود هر بار در پایین‌ترین نقطه قرار بگیرید. در نهایت استانداردهای غیر واقعی را برای خود تعیین خواهید کرد. با این حال، این مقایسه ها واقعیت ندارند، بنابراین اجازه ندهید که در ذهن شما نفوذ کنند. درعوض، روی چیزی تمرکز کنید که شما را منحصر به فرد و شگفت انگیز می کند.

  • خود را با دوستان، پست های شبکه های اجتماعی یا عکس هایی که در رسانه ها می بینید مقایسه نکنید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 2

3. از افراد بیش از حد انتقادی دوری کنید

اگر می خواهید احساس جذابیت بیشتری داشته باشید، پس نباید زمان زیادی را با افرادی که از دیگران یا خودشان انتقاد می کنند صرف کنید. برای مثال، اگر همکارتان مدام خودش را پایین می‌آورد یا از ظاهر شما انتقاد می‌کند، سعی کنید شخص دیگری را برای صرف ناهار پیدا کنید. از بین بردن منابع منفی می تواند به افزایش عزت نفس شما کمک کند.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 3

4. وقت خود را با افرادی بگذرانید که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهند

مهم است که با افرادی وقت بگذرانید که به شما احساس باهوشی، جذابیت و قدردانی می دهند. زمانی را برای معاشرت با دوستان ، اعضای خانواده یا همکارانی که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهند، برنامه ریزی کنید. اگر در حین یا بعد از معاشرت با کسی احساس شادی و جذابیت بیشتری می کنید، سعی کنید آن را به یک اتفاق عادی تبدیل کنید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 4

2. قدردانی از ظاهر خود


حتما بخوانید: دختر جذاب چه ویژگی هایی دارد


1. مدل موی جدید را امتحان کنید

رفت به سالن زیبایی می تواند به شما کمک کند اعتماد به نفس و جذابیت داشته باشید. ریسک کنید و یک تکنیک جدید کوتاهی، رنگ یا یک ظاهر طراحی کنید. هنگامی که در سالن هستید، از آرایشگر خود نکاتی را در مورد چگونگی بازسازی استایل در خانه بخواهید. شما با احساس روشن‌تر و بهتر از زمانی که وارد می‌شوید، کنار می‌روید. 

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 5

2. لباس هایی بپوشید که به شما احساس جذابیت بدهد

به جای نگرانی در مورد آنچه دیگران فکر می کنند باید بپوشید، روی لباس هایی تمرکز کنید که به شما احساس خوبی نسبت به خودتان می دهد.سعی کنید تعادلی بین راحتی و سبک ایجاد کنید. به دنبال لباس هایی بروید که باعث می شوند فکر کنید: "من در این کار خوب به نظر می رسم!" لباس هایی را که به شما احساس جذابیت نمی دهد اهدا کنید یا بفروشید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 6

3. روی بهترین ویژگی های خود تمرکز کنید

همه ویژگی‌های خوبی دارند و تمرکز روی ویژگی‌های شما می‌تواند به ایجاد اعتماد به نفس و ایجاد احساس جذاب‌تر کمک کند. به عنوان مثال، اگر چشمان زیبایی دارید، آن ها را با آرایش چشم های خوش سلیقه بازی کنید. وقتی احساس می کنید جذاب نیستید، به خود یادآوری کنید که ساق پاهایتان چقدر عضلانی هستند یا پوستتان چقدر درخشان به نظر می رسد.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 7

4. لباسی بپوشید که منعکس کننده شخصیت شما باشد

پوشیدن لباسی که شخصیت شما را منعکس می‌کند به شما کمک می‌کند جذاب‌تر از پوشیدن لباسی باشید که احساس ناراحتی کنید. اجازه دهید کمد لباس شما با سبک، خواسته ها و حتی سرگرمی های شما صحبت کند. برای مثال، اگر اهل هنر هستید، از ست کردن روسری جسورانه‌ای که در آخرین سفر خود به پاریس خریداری کرده‌اید، با یک لباس یا کت و شلوار شیک‌تر و مناسب کار خودداری کنید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 8

3. انتخاب های سالم


حتما بخوانید: تکنیک های ایجاد جذابیت در صحبت کردن


1. روی وضعیت بدن خود کار کنید

داشتن وضعیت بدنی خوب می تواند به شما کمک کند جذاب تر شوید و سطح اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. از وضعیت بدن خود آگاه باشید و در صورت لزوم آن را اصلاح کنید. به عنوان مثال، مطمئن شوید که صاف بایستید. هنگام راه رفتن، سر خود را بالا و شانه های خود را عقب نگه دارید.

  • تصور کنید یک نخ بدن شما را بالا نگه داشته است و ستون فقرات خود را در امتداد رشته خیالی تراز کنید.
  • مطمئن شوید که صاف بنشینید، چه در حال تماشای تلویزیون، وبگردی یا کار هستید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 9

2. به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم می تواند به شما کمک کند که احساس جذابیت بیشتری داشته باشید، خلق و خوی خود را بهبود ببخشید، سطح انرژی خود را افزایش دهید و عزت نفس خود را افزایش دهید. سعی کنید حداقل 3-4 بار در هفته ورزش کنید. اگر در حال حاضر ورزش نمی کنید، کم شروع کنید. سعی کنید دو بار در هفته 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید و سپس برنامه ورزشی منظم تری داشته باشید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 10

3. یک رژیم غذایی متعادل بخورید

مصرف غذاهای سالم می تواند به افزایش عزت نفس، کاهش وزن و بهبود سلامت کلی شما کمک کند. میوه ها و سبزیجات را به ستاره های این نمایش تبدیل کنید و وعده های غذایی خود را با منابع پروتئین کم چربی مانند ماهی و مرغ و غلات کامل تکمیل کنید.

  • غذاهای غنی از مواد مغذی مانند سبزیجات برگ دار، ماهی قزل آلا و میوه های غنی از آنتی اکسیدان مانند زغال اخته و گیلاس را مصرف کنید.
  • از مصرف بیش از حد شکر یا غذاهای فرآوری شده زیاد خودداری کنید.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 11

4. برای خودتان برنامه ریزی کنید

 گرفتار شدن در برنامه های دیگران آسان است و زمان کمی برای انجام کارهایی که به شما احساس جذابیت می دهد اختصاص دهید. زمان من را در اولویت قرار دهید و از بخشی از این زمان برای سرمایه گذاری انرژی روی ظاهر و سلامت روان خود استفاده کنید. برای مثال، ماساژ، حمام طولانی ، یا پیاده روی را امتحان کنید. مهم نیست که چگونه وقت خود را برای من صرف می کنید، مطمئن شوید که کاری را انجام می دهید که برای شما مهم است.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 12

5. به خودتان لبخند بزنید

ثابت شده است که لبخند زدن و خندیدن، حتی در صورت اجبار، خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. یادداشت های دوستانه ای برای خود بگذارید تا به شما یادآوری کنند که لبخند بزنید یا بخندید. با گذشت زمان، احساس بهتری نسبت به خود خواهید داشت. یک راه عالی برای انجام این کار این است که یک یادداشت مثبت روی آینه حمام خود بگذارید.

  • روی یک یادداشت نوشته شده، «لبخند بزنید چون زیبا هستید» و آن را روی آینه قرار دهید. سپس هر بار که آن را می بینید، لبخند خواهید زد و احساس جذابیت بیشتری خواهید کرد.

چگونه احساس جذابیت بیشتری داشته باشیم 13

سوالات متداول

1. آیا این ایده خوبی است که به طور مرتب به تصاویر افراد زشت نگاه کنم تا حالم بهتر شود؟

در حالی که تحقیر دیگران ممکن است به طور موقت احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید، تصوری که از خود مبتنی بر بی ارزش کردن دیگران است در دراز مدت سالم نیست. به جای استفاده از عیوب دیگران برای تقویت خود، سعی کنید به آنچه شما را جذاب می کند فکر کنید و به یاد داشته باشید که مهربانی یکی از بهترین ویژگی هایی است که می توانید داشته باشید.


حتما بخوانید: چگونه بفهمیم جذاب هستیم یا نه


2. اگر یک فرد بیش از حد قضاوت کننده با شما زندگی کند یا در تماس نزدیک با شما باشد چه؟

ممکن است سخت باشد، اما ایده خوبی است که آن را شخصی نگیرید. آنها ممکن است سعی داشته باشند مراقب شما باشند، یا ممکن است در فرهنگی بزرگ شده باشند که در آن چیزی که امروزه عادی است مورد بی مهری قرار می گیرد. فقط شما بیشتر از همه زیبایی درونی خود را می شناسید و این به دیگران نیست که شما را پایین بیاورند. ظاهر فیزیکی هیچ ربطی به شخصیت واقعی شما در درون ندارد. احساس جذابیت بیشتر به درک بهتری از خود بستگی دارد.

3. اگر به طور کلی فردی خودآگاه با افکار منفی تقریبا غیرقابل توقف هستید، چه؟

سعی کنید روی چیزهایی تمرکز کنید که شما را "خوب" می کند. اگر در یافتن چنین چیزهایی مشکل دارید، از دوستان و خانواده خود بخواهید تا پیشنهاداتی را ارائه دهند.

سخن آخر

وقت گذاشتن برای موهایتان، خوش‌رنگ کردن کمد لباس‌هایتان و انتخاب‌های سالم، همگی باعث می‌شوند که احساس کنید بهترین و جذاب‌ترین ورژن از خودتان هستید. پس اصل مهم در جذابیت، دوست داشتن خود است. همیشه لبخند بزنید و در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. امیدواریم این روش ها به شما در داشتن حسی بهتر کمک کرده باشند.


مطالب مرتبط:

چگونه خود را دوست داشته باشیم

10 ویژگی که زنان را برای مردان جذاب می کند 

چگونه شیک پوش و باکلاس باشیماز
1
رای