چگونه با افراد درونگرا رفتار کنیم؛ خصوصیات و تفاوت درون گرا با خجالتی

چگونه با افراد درونگرا رفتار کنیم؛ خصوصیات و تفاوت درون گرا با خجالتی درونگرا کیست؛ خصوصیات افراد درون گرا چیست و تفاوت افراد درون گرا با خجالتی، چگونه با افراد درونگرا رفتار کنیم، 15 راه برای برخورد با افراد درونگرا و خوشحال کردن آنها در سلام دنیا بخوانید.

فرهنگ آمریکایی با افراد برون‌گرا رشد می‌کند. بنابراین هنگامی که فردی درونگرا یا خجالتی شما را نادیده می گیرد، ممکن است مانند یک حمله شخصی به نظر برسد. من در بزرگسالی از یک فرد خجالتی به یک فرد برونگرا تبدیل شده ام. حتی با وجود برون گرا بودن، باز هم با افرادی سر و کار دارم که به اشتباه فکر می‌کنند من آنها را نادیده می‌گیرم یا از من می‌پرسند "چه مشکلی داری" وقتی در یک جمع خیلی سرد هستم. من همچنین می‌توانم از همراهی کسی لذت ببرم بدون اینکه همیشه صحبت کنم. به عنوان یک آمریکایی، این اغلب به اشتباه درک می شود. در این مطلب از سلام دنیا درباره درونگرا چیست؛ تفاوت افراد درون گرا با خجالتی، خصوصیات افراد درونگرا، چگونه با افراد درونگرا رفتار کنیم و 15 راه برای پاسخ به یک درونگرا که شما را نادیده می گیرد و نحوه خوشحال کردن آنها صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

درونگرا چیست؟

درونگراها افرادی هستند که معمولاً محیط های آرام و با حداقل محرک را ترجیح می دهند. آنها دوست دارند زمانی را به تنهایی یا با دوستان نزدیک و خانواده داشته باشند. مغز افراد درونگرا به دوپامین که با لذت مرتبط است، حساس تر است.

بنابراین درونگراها ممکن است با فعالیت‌هایی که برون‌گراها هیجان‌انگیز می‌دانند، بیش از حد برانگیخته شوند... مانند مهمانی‌ها، کنسرت‌ها، و اجتماعات بزرگ. به عنوان یک فرد درونگرا، اگر به مهمانی بروم، مطمئن باشید که حداقل برخی از افراد آنجا را می شناسم ولی نادیده می گیرم.

اشتباه نکنید، درونگراها می توانند از مجالس لذت ببرند اما ممکن است چندین بار در هفته، هر آخر هفته بیرون رفتن یا همیشه در محاصره مردم بودن بسیار سخت باشد. اگر دوست درونگرا یا یکی از اعضای خانواده شما تمام شب را در روز جمعه با شما مهمانی در مهمانی است، تعجب نکنید.

درونگرا چیست؟

تفاوت افراد درون گرا با خجالتی

چگونه بفهمیم یک درونگرا شما را نادیده می گیرد یا فقط خجالتی است؟

اگر به بودن در کنار افراد برون گرا عادت دارید، تشخیص تفاوت بین یک درون گرا که شما را نادیده می گیرد و یک درون گرا که فقط خجالتی یا محجوب است، دشوار است. در اینجا چند سرنخ وجود دارد که نشان می دهد یک فرد درونگرا ممکن است شما را نادیده بگیرد:


حتما بخوانید: تفاوت بین درون گرایی، خجالتی بودن و اضطراب اجتماعی چیست؟


سرنخ شماره 1. آنها مدام بهانه می آورند تا با شما وقت نگذرانند.

سرنخ شماره 2. آنها به چیزهایی که شما به آنها علاقه دارید علاقه ای ندارند.

سرنخ شماره 3. وقتی سعی می کنید با آنها صحبت کنید، به نظر می رسد همیشه مشغول هستند.

سرنخ شماره 4. آنها هرگز با شما صحبت نمی کنند و زمانی که شما شروع به گفتگو می کنید پاسخی نمی دهند.

اگر مطمئن نیستید که یک درونگرا شما را نادیده می گیرد، سعی کنید مستقیماً از آنها بپرسید. یک درونگرا که شما را نادیده می گیرد احتمالاً نمی خواهد در مورد آن صحبت کند. یک درونگرا خجالتی یا محجوب ممکن است بیشتر در مورد احساسات خود صحبت کند.در مورد من، من معمولاً شایعات کسی را تحمل نمی کنم ... حتی خانواده. من همچنین در هنر فرار از سؤالات تهاجمی از افرادی که به خوبی نمی شناسم تسلط یافته ام. با این حال، من تقریباً می توانم در مورد هر چیز دیگری صحبت کنم.

تفاوت افراد درون گرا با خجالتی

خصوصیات اخلاقی افراد درونگرا

مزایای دوستی با افراد درونگرا حتی اگر احساس می کنید ممکن است کار بیشتری را شامل شود، دوستی با یک درونگرا فوایدی دارد. آنها شنوندگان خوبی هستند دوستان درونگرا شما از بهترین شنوندگانی هستند که تا به حال خواهید داشت. در جامعه ای که برای ویژگی های برون گرا ارزش قائل است، شنونده خوب بودن اغلب دست کم گرفته می شود. با این حال، شنونده خوب بودن یکی از مهمترین ویژگی های یک دوست است.

1. درونگراها نیاز به توجه زیادی ندارند

دوستان درونگرا برای حفظ دوستی نیاز به توجه یا انرژی زیادی ندارند. لازم نیست نگران برنامه ریزی رویدادهای هیجان انگیز باشید یا دائماً چیزهای جدیدی برای صحبت کردن داشته باشید. در حالی که آنها مطمئناً می توانند از این رویدادها لذت ببرند، معمولاً با یک گفتگوی انفرادی در کنار قهوه یا ناهار خوب هستند.

2. درونگراها می توانند در گفتگوهای عمیق شرکت کنند

وقتی صحبت می کنید، می توانید گفتگوهای عمیق و معناداری داشته باشید. درونگراها اغلب متفکرتر از برونگراها هستند. آنها همچنین به احتمال زیاد چیزهایی را که در گذشته گفته اید به خاطر می آورند و اغلب موضوعاتی از گفتگوهای قبلی را مطرح می کنند.
بسیاری از افراد درونگرا اغلب بسیار باهوش هستند و می توانند دیدگاه های جالبی را در مورد رویدادهای جاری یا موضوعات دیگر ارائه دهند.

3. درونگراها رازدارهای خوبی هستند

درونگراها افراد معتمد بزرگی می سازند. اگر نیاز دارید  رازی را بگویید، می توانید اعتماد کنید که دوست درونگرا شما به دیگران نخواهد گفت. آنها به احتمال زیاد قضاوت نمی کنند و شما را می پذیرند، حتی اگر اشتباهاتی مرتکب شده باشید.


حتما بخوانید: درون گرای برون گرا کیست


4. درونگراها کم حرف و آرام هستند

درون گراها اغلب کم حرف و آرام هستند، که می تواند یک استراحت خوب از افراد پرانرژی زندگی شما باشد. آنها همچنین اغلب نسبت به برونگراها کمتر مستعد نمایش هستند و می توانند به شما در کاهش استرس و رهایی از آرامش کمک کنند.
اکنون که فهمیدید چرا داشتن افراد درونگرا در زندگی خود به عنوان دوستان، خانواده یا حتی یک پارتنر عاشقانه خوب است بیایید ببینیم اگر شما را نادیده می گیرند چگونه می توانید پاسخ دهید.

خصوصیات اخلاقی افراد درونگرا

چگونه با افراد درونگرا رفتار کنیم

15 راه برای پاسخ به زمانی که یک درونگرا شما را نادیده می گیرد

 1. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ آن را شخصی نگیرید

از شخصی سازی رفتار افراد درونگرا خودداری کنید. اگر آنها را بشناسید، بعید است که آنها شما را نادیده بگیرند زیرا شما را دوست دارند. دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک درونگرا ممکن است از شما دوری کند یا شما را نادیده بگیرد. گاهی اوقات ممکن است روز بدی را سپری کنند و به جای «رفتن» مانند یک برون گرا، احساسات خود را درونی می کنند و برای پردازش آنها نیاز به  تنهایی دارند.

2. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ به فضای آنها احترام بگذارید

درونگراها معمولاً بیشتر از افراد دیگر به زمان تنهایی نیاز دارند. اگر متوجه شدید که یک فرد درونگرا شما را نادیده می گیرد، به فضای او احترام بگذارید و به او زمان بدهید. آنها به احتمال زیاد هنگامی که آماده شوند به شما مراجعه خواهند کرد. ما در جهانی پر سر و صدا زندگی می کنیم، بنابراین تنها راه برای برخی از درونگراها برای انرژی مجدد این است که مدتی تنها در سکوت باشند.


حتما بخوانید: فواید احترام گذاشتن به دیگران و بزرگترها


3. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ سعی نکنید آنها را به زور از منطقه راحتی خود خارج کنید

درونگراها معمولاً دوست ندارند به زور از منطقه امن خود خارج شوند. اگر سعی کنید یک درونگرا را مجبور به انجام کاری کنید که نمی‌خواهد انجام دهد، احتمالاً کار خود را تعطیل می‌کند و حتی بیشتر درون‌گرا می‌شود. به جای اینکه آنها را مجبور به کاری کنید، سعی کنید حد وسطی پیدا کنید که برای هر دوی شما مفید باشد. برای مثال، اگر می‌خواهید به یک مهمانی بروید اما دوست درون‌گراتان نمی‌خواهد، شاید بتوانید مصالحه کنید و به جای آن به یک گردهمایی کوچک‌تر بروید. یا اگر می خواهید بعد از کار برای نوشیدنی بیرون بروید اما دوست درونگرا شما ترجیح می دهد به خانه برود، شاید بتوانید به جای آن برای نوشیدن قهوه با هم ملاقات کنید.

4.نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ فعالیت های بدون صحبت را پیشنهاد دهید

اگر دوست درونگرا شما را نادیده می گیرد، به یک کار منفعلانه فکر کنید که می توانید با هم انجام دهید. در عوض، سعی کنید برخی از فعالیت‌های بدون صحبت را پیشنهاد دهید که می‌توانید با هم انجام دهید. شاید بتوانید در پارک قدم بزنید، فیلم ببینید یا به خرید بروید. انجام کاری با هم که نیاز به صحبت زیاد ندارد، می تواند راهی عالی برای گذراندن وقت با یک درونگرا باشد.

چنین فعالیت منفعلانه ای ممکن است راه بسیار خوبی برای افراد درونگرا  باشد. اگر یک فیلم خنده دار را با هم دیدید، ممکن است دوست شما مشتاق باشد که بعد از آن درباره آن بحث کند. اگر بخواهید یک دوره یوگا یا مدیتیشن انجام دهید، یک دوست درونگرا بهترین همراه خواهد بود.

5.نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ از گروه ها فاصله بگیرید

همانطور که قبلا ذکر شد، درونگراها عموماً گروه های بزرگ را دوست ندارند. اگر در یک محیط گروهی هستید و متوجه شدید که دوست درونگراتان شما و/یا دیگران را نادیده می گیرد، سعی کنید از گروه جدا شوید و مدتی را با آنها سپری کنید. این به احتمال زیاد باعث می شود آنها احساس راحتی بیشتری کنند و ممکن است بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند. همچنین می توانید سعی کنید آنها را در یک زمان به یک نفر در گروه معرفی کنید.

6. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ آنها را تشویق کنید تا در مورد علایق خود صحبت کنند

درونگراها اغلب علاقه زیادی به علایق خود دارند. سعی کنید آنها را تشویق کنید تا در مورد چیزی که باعث می شود آنها صحبت کنند. این یک راه عالی برای شناخت بهتر آنهاست و ممکن است موضوعی باشد که راحت تر در مورد آن صحبت کنند.اگر به فعالیت‌های آن‌ها علاقه نشان دهید، می‌تواند به موضوعات دیگر نیز تبدیل شود.

7. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ از آنها سوال بپرسید

وقتی سعی می کنید با یک فرد درونگرا صحبت کنید، از سؤالات بله یا خیر اجتناب کنید. یک سری از این سوالات برای هر دوی شما خسته کننده خواهد بود. در عوض، سعی کنید از آنها سوالاتی بپرسید که پاسخی بیش از یک کلمه ای دارند.

یک مثال عالی شامل کتاب ها می شود. بسیاری از افراد درونگرا تا حدی کتاب دوست هستند. بنابراین به جای اینکه بپرسید "آیا دوست داری بخوانی؟" می توانید بگویید "در مورد کتاب مورد علاقه خود به من بگویید." این نوع تعامل آنها را تشویق می کند تا بیشتر صحبت کنند و به شما بینش بهتری در مورد علاقه آنها می دهد.

15 راه برای پاسخ به زمانی که یک درونگرا شما را نادیده می گیرد/1

8. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ حرف آنها را قطع نکنید

وقتی فردی درونگرا در حال صحبت کردن است، در برابر اصرار برای قطع صحبت کردن او مقاومت کنید. این می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر برون گرا باشید، اما مهم است که به آنها اجازه دهید حرف هایشان را تمام کنند.

این نشان می دهد که به آنها و نظرات آنها احترام می گذارید. همچنین ممکن است آنها را تشویق کند که بیشتر با شما ارتباط برقرار کنند. قبل از اینکه متوجه شوید، آنها مکالمات بیشتری را با شما آغاز خواهند کرد. به‌عنوان یک درون‌گرا که اغلب توسط افرادی که از سکوت من شکایت می‌کردند صحبت می‌کردم، همیشه با ناراحتی و تمایل کمتری برای تعامل با آنها می رفتم. بنابراین اگر فردی درونگرا شما را نادیده می گیرد، به این فکر کنید که در گذشته چگونه با او درگیر شده اید. از خود بپرسید که آیا واقعاً یک دیالوگ یا مونولوگ داشته اید که در آن شخص نمی تواند یک کلمه صحبت کند.


حتما بخوانید: ویژگی افراد با عزت نفس پایین چیست


9. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ از آنها تعریف کنید

همه تعارف را دوست دارند و درونگراها هم فرقی با هم ندارند. اگر از دوست درونگرا خود یک تعریف واقعی بکنید، ممکن است باعث شود که او در کنار شما احساس راحتی بیشتری کند. این به این دلیل است که آنها احساس قدردانی و ارزشمندی خواهند کرد. سعی کنید روی چیز خاصی که در مورد آنها دوست دارید تمرکز کنید.

10.نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ اگر برنامه ها را لغو کردند، آن را شخصی نگیرید

اگر با یک دوست درونگرا برنامه هایی دارید و آنها در آخرین لحظه لغو می کنند، تصور نکنید که آنها شما را نادیده می گیرند. این اغلب فقط نشانه این است که آنها به مدتی برای خود نیاز دارند. به جای ناراحت شدن، فقط برای زمان دیگری برنامه ریزی کنید.

11. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ فقط بپرسید چه زمانی ممکن است در دسترس باشند

اگر می خواهید زمان بیشتری را با یک دوست درونگرا بگذرانید اما مطمئن نیستید که چه زمانی در دسترس هستند، فقط از او بپرسید. بسیاری از افراد درونگرا از چنین صراحتی قدردانی می کنند. به این ترتیب هیچ بازی حدس زدن وجود ندارد و شما فقط می توانید زمانی که برای هر دوی شما راحت است برنامه ریزی کنید.

12. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ به آنها نگویید که سرحال شوند

همانطور که قبلاً ذکر شد، ممکن است ندانید چرا آنها شما را نادیده می‌گیرند، بنابراین تصور نکنید که چیزی «اشتباه» است. این می‌تواند بسیار تحقیرآمیز باشد که به کسی بگویید «شاد باش» یا «از آن بیرون بیایید»، به خصوص اگر ندانند در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید.

13.نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ او را دعوت کنید‌

هنگامی که  دوستتان شما را نادیده می گیرد، همیشه می توانید او را دعوت کنید. این دعوتی است برای آنها که هر زمان که بخواهند با شما وقت بگذرانند، بدون هیچ اجباری. به این ترتیب، آنها می توانند زمانی که احساس می کنند به شما مراجعه کنند. من یک بار این کار را با یکی از دوستان همسایه‌ام امتحان کردم که در ابتدا تمایلی به بودن در کنار مردم  نداشتم. به او گفتم که در کافه محلی خواهم بود و کمی به او فضا دادم.

او چند ساعت بعد با من تماس گرفت و از او پرسید که آیا می تواند به من بپیوندد. او این کار را کرد و من توانستم او را تشویق کنم.به عنوان مثال، اگر هر روز برای چند ساعت به یک کافی شاپ می روید، به دوست خود اطلاع دهید و به او بگویید که هر وقت خواست به آنجا برود.

15 راه برای پاسخ به زمانی که یک درونگرا شما را نادیده می گیرد/2

14. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ با آنها تماس بگیرید

اگر مدتی است که از دوست درونگرا خود چیزی نشنیده اید، ممکن است ایده خوبی باشد که با آنها تماس بگیرید. فقط به آنها پیامک بفرستید یا با آنها تماس بگیرید تا وضعیت آنها را ببینید. آنها تشکر خواهند کرد که شما به آنها فکر می کنید.

15. نحوه رفتار با افراد درونگرا؛ رهبری را بر عهده بگیرید

برخی از درونگراها ممکن است بخواهند بیشتر با شما معاشرت کنند، اما ندانند که چگونه این کار را انجام دهند. بنابراین، وقتی به نظر می رسد یک درونگرا شما را نادیده می گیرد، ممکن است به این دلیل باشد که احساس می کند در حال نفوذ است. در چنین مواردی، ممکن است کمک کننده باشد که خودتان پیشقدم شوید و گفتگو را شروع کنید. به این ترتیب، آنها احساس تحمیل نمی کنند و می توانند تنها بنشینند و استراحت کنند.


حتما بخوانید: 15 ویژگی عالی و خصوصیت رفتاری رهبران خوب


چگونه افراد درونگرا را خوشحال کنیم

درونگراها اغلب در چنین جامعه پر سر و صدا ای دچار سوءتفاهم می شوند. در نتیجه، می‌توان آنها را نادیده گرفت و یا باعث شد که احساس کنند به اندازه کافی خوب نیستند. اگر با یک فرد درونگرا دوست هستید، مهم است که مراقب نحوه تعامل با آنها باشید. نکات بالا به شما کمک می کند زمانی که یک درونگرا شما را نادیده می گیرد بهتر پاسخ دهید.

چگونه افراد درونگرا را خوشحال کنیم

سخن آخر

همانطور که قبلاً گفتم، یک درونگرا که شما را نادیده می گیرد معمولاً بد نیست. این به سادگی می تواند پاسخی به آنچه در سر آنها می گذرد، این می تواند از یک محیط پر سر و صدا یا رفتار های گذشته شما با آنها باشد. فقط به این دلیل که فردی به صورت کلامی یا فیزیکی خود را ابراز نمی کند به این معنی نیست که فعالیت زیادی در سر او وجود ندارد. به نظر می رسد دوست درونگرایی شما را نادیده می گیرد، از نکات بالا استفاده کنید تا سعی کنید سکوت آنها را درک کنید.


مقالات مرتبط:

هیچ‌ دوستی ندارید؛ ایده و کارهایی برای رفع تنهایی و پیدا کردن دوست

خودگویی منفی چیست؛ اثرات و روش جلوگیری از آن

نشانه های دختر عاشق خجالتیاز
3
رای