هیچ‌ دوستی ندارید؛ ایده و کارهایی برای رفع تنهایی و پیدا کردن دوست

هیچ‌ دوستی ندارید؛ ایده و کارهایی برای رفع تنهایی و پیدا کردن دوست چرا هیچ‌ دوستی ندارم؛ 7 فعالیت سرگرم کننده برای افرادی که هیچ دوستی ندارند؛ کارها و ایده هایی که برای پیشرفت و رفع تنهایی و پیدا کردن دوست می توانید انجام دهید در سلام دنیا بخوانید.

دوست و رفیق نداشتن یک مشکل نیست. پس همین الان یک نفس عمیق بکشید و این فکر را از خود بیرون کنید که به دلیل کمبود دوست شرمنده هستید. اگر در تلاش برای یافتن دوستی های واقعی هستید، تنها نیستید! ما نکاتی برای کمک به رشد شما داریم. در این مطلب از سلام دنیا درباره چرا هیچ دوستی ندارم و کارهایی که برای پیشرفت خود و رفع تنهایی و پیدا کردن دوست می توانید انجام دهید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید. 

"من هیچ دوستی ندارم."

این جمله ای است که از بازیگرانی مانند سلنا گومز یا دایان کیتون شنیده اید یا حتی خودتان آن را گفته اید. "من هیچ دوستی ندارم." احساس ناامیدی و تغییر ناپذیری می کند. 

تنهایی یک نگرانی جهانی در حال رشد است. در سال 2018، بریتانیا وزیر تنهایی و اخیراً در سال 2021، ژاپن نیز وزیر تنهایی را منصوب کرد. ما بیش از هر زمان دیگری در تاریخ بشر ارتباط داریم، و با این حال، به نظر می رسد تعداد کمی از ما دوستانی داشته باشیم.

آیا به نظر نمی رسد که همه در شبکه های اجتماعی بهترین زندگی خود را دارند؟ 

اما آیا آنها واقعی هستند؟ هنگامی که با تنهایی روبرو هستید، به خاطر سپردن پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی، اغلب به شدت مدیریت و حتی صحنه‌سازی می‌شوند. قبل از شروع، مطمئن شوید که از مقایسه خود با افراد در رسانه های اجتماعی خودداری کنید! این واقعی نیست ... اکنون زمان آن رسیده است که نکات واقعی را ارائه دهیم.

اگر هیچ دوستی ندارید، برخلاف آنچه ممکن است احساس کنید، این زمان هیجان انگیزی است. زندگی شما منتظر است آیا آماده هستید که در پتانسیلی غوطه ور شوید که هرگز تصورش را هم نمی‌کردید؟ 


حتما بخوانید: گس لایتینگ gaslighting چیست


اگر نداشتن دوست شما را در خانه نگه می دارد، وقت آن است که آن را تغییر دهید! فعالیت های سرگرم کننده ای وجود دارد که می توانید انجام دهید، حتی اگر کسی را ندارید که به شما بپیوندد.وقتی بدون توجه به موقعیت یا محیط خود شادی و رضایت پیدا می کنید، رهایی بخش است. این فعالیت های سرگرم کننده را امتحان کنید، و چه کسی می داند، ممکن است در طول راه با دوستان جدیدی آشنا شوید. 

هیچ‌ دوستی ندارید؟

7 فعالیت سرگرم کننده برای افرادی که هیچ دوستی ندارند

1. از موزه هنر دیدن کنید

چه در شهر خود یک موزه هنری داشته باشید و چه شامل یک سفر یک روزه باشد، این فعالیت انفرادی اغلب مقرون به صرفه است و یک فعالیت شروع عالی برای انجام به تنهایی است.  ممکن است برای صرف غذای انفرادی آماده نباشید، اما تماشای هنر یک فعالیت متفکرانه است که نیازی به دوست یا شریک ندارد. نه تنها این، مهارت دیدن مغز عاطفی شما را فعال می کند (به روشی خوب!) و سطح استرس را کاهش می دهد.

2. برای یادگیری چیزهای جدید ثبت نام کنید

یادگیری برای مغز شما عالی است. هر بار که چیز جدیدی یاد می گیرید، نورون هایی در مغز شما ایجاد می شود. نورون های جدید به توسعه مغز قوی تر و سالم تر کمک می کنند. 

ایده چیزهای جدید برای یادگیری:

 • کلاس های هنری (نقاشی، طراحی، سفالگری، سبد بافی، سوزن دوزی و ...)
 • شطرنج
 • زبان دیگر (علاوه بر درس، به دنبال جلسات زبان باشید)
 • موج سواری
 • شنا در آبهای عمیق
 • آواز خواندن (بعد از اینکه چند درس صدا دیدید، سعی کنید به یک کلوپ آواز بپیوندید)
 • رقص (سالسا، سالن رقص، هیپ هاپ)

شما می توانید همه این فعالیت ها را به تنهایی انجام دهید، اما آنها همچنین فرصتی برای ملاقات با افراد جدید برای شما فراهم می کنند.

3.  آموزش زبان انگلیسی به پناهندگان

آیا می دانستید بیش از 1 میلیون پناهنده در ایالات متحده و 82 میلیون پناهنده در سراسر جهان وجود دارد ؟ بر اساس داده‌ها، حدود 72 درصد از پناهندگان از نظر عملکردی بی‌سواد هستند، که جذب و موفقیت را در آمریکا دشوار می‌کند. 

پناهندگان دوستانی ندارند، و پیمایش در یک فرهنگ جدید در یک کشور جدید بسیار دشوار است. اگر از نظر اجتماعی احساس ناخوشایندی می کنید ، فقط تصور کنید که آنها در چه حالی هستند! 

آموزش زبان انگلیسی به پناهندگان یک مهارت مهم برای بهبود کیفیت زندگی آنهاست. همانطور که انگلیسی را به آن‌ها آموزش می‌دهید، می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد فرهنگ خود به اشتراک بگذارید و در عین حال درباره فرهنگ آن‌ها نیز یاد بگیرید. اگر تعامل با افراد از فرهنگ های مختلف برای شما دشوار است، این به شما کمک می کند تا همدلی را تقویت کنید. همانطور که میهمان نوازی را برای افراد آواره انجام می دهید، ممکن است بدون اینکه متوجه شوید مهارت های اجتماعی شما شکوفا می شود. 

مراحل عمل: 

 • اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، به دنبال سازمان های غیرانتفاعی باشید که با پناهندگان کار می کنند. آنها باید بتوانند شما را به یک فرصت داوطلبانه متصل کنند. همچنین می توانید تابلوهای اعلانات را با اطلاعیه هایی که خدمات پناهندگی را ارائه می دهند بررسی کنید. 
 • اگر در یک جامعه کوچکتر زندگی می کنید، ممکن است پیدا کردن یک جامعه پناهنده برای درگیر شدن با آن سخت تر باشد. با کلیساها تماس بگیرید (اغلب کلیساهای کاتولیک و لوتری نقطه شروع خوبی هستند زیرا مراقبت از پناهندگان را از لحاظ تاریخی سازماندهی کرده اند) یا وزارت خدمات انسانی. 

هیچ‌ دوستی ندارید؟2

4. به بزرگسالان کمک کنید خواندن را بیاموزند

چرا با بزرگسالی که هرگز سواد نگرفته دوست نباشیم؟ چهل و سه میلیون آمریکایی مهارت های سواد کمی دارند . شما بهترین فرد برای کمک هستید. اگر دوستانی نداشته باشید، می‌دانید که منزوی شدن یا حتی طرد شدن توسط دیگران چه حسی دارد. وقت آن است که دردی را که تجربه کرده اید تحمل کنید و با مهربانی به دیگران کمک کنید. نیازی به نگرانی نیست که مهارت های لازم را ندارید. شوراهای سوادآموزی شما را آموزش می دهند و مواد مورد نیاز را قبل از اعزام شما فراهم می کنند. 


حتما بخوانید: فواید دوستی برای سلامتی کودکان و بزرگسالان


نکته حرفه ای: از شورای سوادآموزی خود بپرسید که آیا برنامه ای برای کار در زندان یا زندان دارند. از هر 5 نفر در زندان 3 نفر نمی توانند بخوانند.

5. در کتابخانه داوطلب شوید

چند دلیل وجود دارد که باید این کار را انجام دهید:

 • شما بی دوست هستید، و باید تمرین کنید که در مقابل مردم باشید. 
 • بچه ها اغلب بیشتر از بزرگسالان پذیرنده هستند، بنابراین این یک کار شروع خوب برای شما است.
 • بچه‌ها والدین (یا قیم) دارند، بنابراین می‌توانید در یک محیط کنترل‌شده با بزرگسالان صحبت کنید. 
 • فرصت‌های داوطلبانه در زمان داستان از راه دور (یک جستجوی سریع در گوگل انجام دهید!) این کاری است که می‌توانید از طریق امنیت خانه خود انجام دهید.
 • همه ما باید به نوعی روی بچه ها سرمایه گذاری کنیم. 
 • شما می توانید صدای خود را فرافکنی کنید و با قدرت صحبت کنید.

6. از خانه سالمندان بازدید کنید

تخمین زده می شود که 60 درصد از ساکنان خانه های سالمندان بازدید کننده ای ندارند. این ناراحت کننده است و شما می توانید تفاوت ایجاد کنید. سالمندانی که در خانه های سالمندان زندگی می کنند اهمیتی نمی دهند که:

 • تو هیچ دوستی نداری.
 • در موقعیت های اجتماعی احساس ناخوشایندی داشته باشید.
 • از ظاهرت خوشت نمیاد 
 • یک ماشین از دهه 90 رانندگی کنید.
 • شما معمولاً از صحبت با کسی به جز گربه خود اجتناب می کنید.
 • شما هیچ یک از انتظارات اجتماعی از موفقیت را برآورده نکرده اید. 
 • بسیاری از مردم از فکر بازدید از خانه سالمندان می ترسند. نباش.

این بهترین راه برای تمرین مهارت های مکالمه با افرادی است که دوست دارند با شما صحبت کنند. در ابتدا ممکن است ناراحت کننده باشد، اما به یاد داشته باشید، هر فردی در آن خانه سالمندان فردی با امید، رویا و احساسات است (بله، شما هنوز هم می توانید در 92 سالگی اهداف داشته باشید!). با آنها به روشی که دوست دارید گفتگو کنید صحبت کنید. ممکن است مجبور شوید خودتان را تکرار کنید یا کمی بلندتر صحبت کنید.

 • از دوست جدیدتان سؤال بپرسید و سپس گوش دهید. معاشرت با افراد مسن یک راه عالی برای تمرین مهارت های شنیداری خود و دیگران است . وقتی دوستانی بزرگتر از خود داشته باشید، دیدگاه شما را گسترده تر می کند و به نوبه خود به شما کمک می کند همدلی ایجاد کنید. این همدلی می تواند سن گرایی را کاهش دهد. 
 • بازدید از خانه سالمندان فقط برای جوانان نیست! اگر به افراد در خانه های سالمندان نزدیک تر هستید، برخی از مشکلات جسمی و روحی پیری را می دانید. 

مراحل عمل:

 • از پذیرش بپرسید که آیا کسی است که هرگز بازدیدکنندگانی ندارد که بتوانید از آنها بازدید کنید (اگر وقت دارید، ماهی یک بار یا بیشتر را هدف قرار دهید). 
 • هنگامی که دوست جدید خود را ملاقات می کنید، خود را معرفی کنید و بفهمید که آیا آنها دوست دارند با هم صحبت کنند، می خواهند برایشان خوانده شوند یا می خواهند با هم فعالیتی انجام دهند. 
 • کتاب مورد علاقه خود را بیاورید و به آنها پیشنهاد بخوانید یا از آنها بپرسید که آیا نویسنده ای دارند که دوست دارند شما بخوانید.
 • اگر رژیم غذایی آنها اجازه می دهد (ابتدا از پرستار کشیک بپرسید)، هنگام ملاقات برای آنها شیرینی یا چیز خوبی برای خوردن بیاورید. 
 • اگر اهل موسیقی هستید، پیشنهاد آواز خواندن یا نواختن پیانو را بدهید. موسیقی از نسل خود را انتخاب کنید، و حتی درخواست های موسیقی را دریافت کنید. موسیقی برای سلامت ذهنی و عاطفی سالمندان  بسیار ضروری است .
 • از هماهنگ کننده فعالیت ها بپرسید که آیا صنایع دستی یا فعالیت هایی وجود دارد که می توانید به آنها کمک کنید. 

7. در انبار مواد غذایی یا سرپناه بی خانمان ها داوطلب شوید

کار داوطلبانه راهی عالی برای تغییر تمرکز از آنچه کمبود دارید به آنچه می توانید به جامعه بدهید است. چه با افراد نیازمند کار کنید و چه داوطلبانه در شورای هنری محلی خود، این شانس را خواهید داشت که کارهای خوبی انجام دهید و همزمان با افراد جدید ملاقات کنید. 

سایر فرصت های داوطلبانه که ممکن است در مورد آنها نشنیده باشید:

 • Guardian ad Litem 
 • وکیل قربانیان تجاوز جنسی (با مرکز بحران محلی خود تماس بگیرید)
 • نوازش کودک (در مورد ارائه نوازش به نوزادان در NICU با بیمارستان محلی خود تماس بگیرید)
 • به کاربران یوتیوب کمک کنید تا زیرنویس‌های بهتری برای جامعه ناشنوایان و کم‌شنوایان ایجاد کنند
 • به کهنه سربازان خدمت کنید (با بخش دامپزشکان آمریکایی معلول محلی خود یا VA محلی تماس بگیرید)
 • پرورش حیوانات خانگی در انتظار فرزندخواندگی یا نیاز به مراقبت بیشتر.

ایده های دوست یابی

وقتی دوست ندارید چه کاری انجام دهید

نداشتن دوست ممکن است ذاتاً شرم آور باشد. اما اینطور نیست. امروزه بی دوستی بیشتر و بیشتر رایج شده است. چه افراد مشهور و چه افراد مشهور دیگر، ایجاد و حفظ دوستی های نزدیک چالش برانگیز است. 


حتما بخوانید: 9 ترفند برای این که چگونه یک دوست خوب باشیم


به گفته دانبار، یک انسان شناس بریتانیایی، روابط ما از لایه هایی تشکیل شده است که بر اساس نزدیکی ما به یک فرد است. این عدد دانبار نامیده می شود . لایه اول از 5 دوست نزدیک شما تشکیل شده و سپس به گروه های 15، 50 و 150 نفره تبدیل می شود. هر چه تعداد افراد بیشتری یک گروه را تشکیل می دهند، کمتر به آنها نزدیک می شوید. حتی برای افراد برونگرا ، مغز تنها می تواند با حداکثر 5 نفر ارتباط نزدیک داشته باشد. 

طبق گزارش American Sociological Review، حلقه های اجتماعی ما در حال کوچک شدن هستند. میانگین 5 دوست صمیمی بیشتر شبیه به لایه‌های اجتماعی جادویی به نظر می‌رسد که بیشتر ما فقط می‌توانیم رویای آن را ببینیم. با افزایش انزوای اجتماعی، حتی میانگین 2 تا 3 دوست صمیمی دست نیافتنی به نظر می رسد.

مطالعه ای که توسط هاروارد انجام شد نشان داد که 36 درصد از آمریکایی ها «تنهایی جدی» را گزارش می کنند، در حالی که نظرسنجی ما از 3164 شرکت کننده نشان داد که 33 درصد از مردم هیچ دوست صمیمی ندارند.

نظرسنجی افراد تنها

اگر در طول سال‌ها دوستان خود را از دست داده‌اید یا واقعاً با اطرافیان خود ارتباط برقرار نکرده‌اید، ناامید نشوید! ما نکات و مراحل عملی برای کمک به شما برای غلبه بر تنهایی و شکوفایی داریم.

1. شرم را کنار بگذارید و یاد بگیرید که خودتان را دوست داشته باشید

رها کردن شرم کاذب برای رفاه عاطفی شما حیاتی است. بین شرم و عزت نفس همبستگی مستقیم وجود دارد. این بدان معناست که وقتی شرم ناشی از وضعیت بی دوستی خود را جذب می کنید، عزت نفس شما به شدت کاهش می یابد. احساس کم ارزشی منجر به کمبود اعتماد به نفس می شود.

طرد شدن اغلب شکل یک پیشگویی خودشکوفایی به خود می گیرد. ابتدا احساس طرد شدگی و تنهایی می کنید. بعد، امواج تنهایی باعث می شود به این نتیجه برسیم که هیچ کس نمی خواهد دوست شما باشد.


حتما بخوانید: چگونه خود را دوست داشته باشیم


2. می ترسی همیشه تنها بمونی 

سپس، ناخواسته طوری رفتار می کنید که دیگران را تشویق می کنید تا شما را طرد کنند. یا، شما صرفاً رد را زمانی درک می کنید که در ابتدا وجود نداشت. این به نوبه خود این باور شما را تأیید می کند که هیچ کس نمی خواهد دوست شما باشد. سوگیری تایید یک چرخه معیوب بسیار ایجاد می کند. پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ وقت آن رسیده است که طرد شدن را رد کنید و یاد بگیرید که چگونه خودتان را دوست داشته باشید. 

در طول سال‌ها، باورهای محدودکننده‌ای را جذب کرده‌اید که شما را از تعامل با دیگران و تجربه خوبی‌های اطرافتان باز می‌دارد. این باورهای محدود کننده به دلایلی وجود دارند. بنابراین بله، باورهای محدود کننده را رد کنید، اما به یاد داشته باشید که در وهله اول باید ریشه آنچه را که باعث محدودیت دید شده است، پیدا کنید. برای مثال، اگر فکر می‌کنید که دوست‌داشتنی نیستید و هیچ‌کس نمی‌خواهد دوست شما باشد، این یک باور محدودکننده است. اما این باور از روی هوا به مغز شما وارد نشد! 

دلیل اصلی ممکن است دوستی باشد که در آن شما خیانت و طرد شدن را تجربه کرده اید. یا شاید، این باور محدود کننده از تجربیات دردناک دوران کودکی ناشی شده است. هر چه که باشد، می توانید بر این باورهای منفی غلبه کنید و عشق سالم به خود را در خود پرورش دهید.

فرقی نمی‌کند در چه سنی هستید—یادگیری دوست داشتن و مراقبت از خود به شما کمک می‌کند تا پیشرفت کنید. 

مراحل عمل: 

با راهنمای ما برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر شروع کنید

 • برای کشف چیزهایی که دوست دارید وقت بگذارید. اشتیاق کودکی دارید؟ سعی کنید سرگرمی مورد علاقه خود را شروع کنید یا سرگرمی جدیدی پیدا کنید .
 • مشخص کنید که در چه چیزی مهارت دارید و آن چیزها را یادداشت کنید. می توانید سعی کنید از دوستان یا خانواده خود کمک بخواهید.
 • چیزهایی را که به آنها علاقه دارید بنویسید (اینها ممکن است موارد علاقه شخصی یا فعالیت هایی باشند که به شما احساس زنده بودن می دهند).
 • کاوش کنید که چگونه می توانید در انجام کارهایی که علایق  شما را با هم ترکیب می کنند، مشارکت بیشتری داشته باشید. برای مثال، اگر عاشق نوشتن هستید، می توانید داوطلب شوید تا سفیر سازمان غیردولتی مورد علاقه خود در زمینه قاچاق انسان باشید. یا، اگر بگوییم عاشق تعمیر خانه هستید و همچنین برای کمک به مادران مجردی که با مشکل مواجه هستند اشتیاق دارید، می‌توانید مهارت‌های خود را داوطلب کنید تا یک مادر مجرد را قادر به انجام تعمیرات اطراف خانه‌اش کنید. 
 • همانطور که علایق خود را به هم متصل می کنید، خواهید دید که چقدر باید به دیگران پیشنهاد دهید.
 • باورهای محدود کننده را شناسایی کنید و ریشه های آن ها را کشف کنید. سعی کنید افکار منفی خود را یادداشت کنید و عواملی که باعث می شود آنها به قلب آن برسند را شناسایی کنید.
 • برای پردازش مشکلات عمیق تر، با یک درمانگر یا مربی کار کنید.

نکته حرفه ای: تحقیقات نشان داده است که باورهای محدود کننده کلامی هستند و معمولاً به عنوان گفتگوی درونی انجام می شوند. 

کنارگذاشتن شرم برای دوست یابی

برای شکستن این الگوهای فکری همیشگی، با زیر سوال بردن ایده هایی که می شنوید و اینکه آیا حقیقت دارد یا نه، کنترل خود را پس بگیرید. سؤال کردن یا رد کردن فکر کافی نیست. این خلأ را با عادت جدیدی پر کنید که در مورد خودتان مثبت صحبت کنید یا تفکر مثبت (اما دقیق) را جایگزین نقد منفی کنید. تلاش كردن…

 • من یک دوست فوق العاده هستم.
 • من چیزهای زیادی برای ارائه به دنیا دارم.
 • من ارزش دوست داشتن و دوست داشته شدن را دارم. دوستی مانند هر تعامل انسانی دیگری است. برای خوب شدن در آن نیاز به تمرین است. 

لازم نیست هر مکالمه، ناهار یا گردشی به یک رابطه نزدیک تر منجر شود. این کمی شبیه دوستیابی است. این غیر واقعی است که انتظار داشته باشید با هر فردی که با او قرار ملاقات معمولی می‌روید، چیز جدی ایجاد شود.خواندن بیشتر در مورد علم دوست یابی مانند ایجاد یک رابطه عاشقانه است. 

اشکالی ندارد که به تعامل با افراد دیگر به عنوان تمرین نگاه کنید. به این دو سناریو فکر کنید:

 • من می روم با کسی قهوه بخورم تا مهارت های اجتماعی ام را تمرین کنم. 
 • من قصد دارم با یک دوست  قهوه بخورم که منجر به دوستی مادام العمر با ابعاد حماسی می شود. 
 • سناریو b یک جلسه بسیار پرمخاطره است و یک محیط چالش برانگیز برای ایجاد مهارت های اجتماعی شما ایجاد می کند! هنگامی که مقداری از فشار را از بین می برید، احساس آرامش بیشتری خواهید کرد و در نتیجه کمتر احساس ناخوشایندی خواهید داشت.

این برای هر تعاملی صادق است. برخی از چیزهایی که هنگام تعامل با دیگران نگران آن هستید چیست؟ این نگرانی‌ها شما را برای موفقیت تحت فشار قرار می‌دهند و رسیدن به آن را سخت‌تر می‌کنند! 

مراحل عمل: 

3 چیزی که شما را در مورد تعاملات اجتماعی می ترساند، بنویسید. آیا راهی برای غلبه بر آن چیزها وجود دارد؟ برای مثال، اگر می ترسید در شروع مکالمه نمی دانید چه بگویید، می توانید چند مورد از این شروع کننده های مکالمه را تمرین کنید . یا شاید از سکوت های ناخوشایند وحشت دارید. اگر چنین است، برای جلوگیری از سکوت های ناخوشایند، ادامه این مقاله را بخوانید . 


حتما بخوانید:  دلیل دوست داشتن یک شخص خاص


سعی کنید با یک نفر در روز یا هفته تعامل داشته باشید تا مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید. توصیه می‌کنیم مهارت‌های Captivate را یکی یکی کار کنید تا در این زمینه به پیش بروید. تعامل با مردم را در فروشگاه مواد غذایی یا فروشگاه بزرگ تمرین کنید. از لباسی که شخصی پوشیده است تعریف کنید یا چیزی دوستانه به صندوقدار بگویید. وقتی صندوقدار می گوید: "آیا همه چیز را درست پیدا کردی؟ " سعی کنید پاسخ دهید: "بله، متشکرم! آیا تا به حال محصول X را امتحان کرده اید؟ من همیشه به آن نگاه می کنم، اما هرگز آن را نمی خرم!» اگر پیچیده به نظر می رسد، سعی کنید با پشتیبانی مشتری تماس بگیرید یا به یک غریبه در یک انجمن آنلاین پیام دهید و راه خود را ادامه دهید.

به یاد داشته باشید، شما با این تعاملات معمولی به دنبال دوستی مادام العمر نیستید. تو فقط داری تمرین میکنی! وقتی با افراد در محیطی کم ریسک تعامل می کنید، به شما کمک می کند اعتماد به نفس ایجاد کنید. بعلاوه، ممکن است روز کسی را روشن کنید بدون اینکه بدانید. اگر کسی پاسخ منفی داد، مشکلی ندارد نامهربانی آنها به شما ربطی ندارد.

اجتماعی بودن برای دوست یابی

2. روشن فکر (اپن مایند) باش‌

برای برخی، باز بودن مانعی مهمتر از بی دست و پا بودن برای دوستی است. اگر این مورد برای شماست، خبرهای خوبی وجود دارد.شما باید انتخاب کنید که چقدر به اطرافیانتان افشا کنید. اغلب، مشکل زمانی پیش می‌آید که کسی از شما سؤالی می‌پرسد که نمی‌خواهید به آن پاسخ دهید. اگر این شما را دچار هراس از خروج می کند، راه حلی وجود دارد.

مراحل عمل:

 • به سوالاتی که پاسخ دادن به آنها برای شما سخت است فکر کنید و برای پاسخگویی برنامه ریزی کنید. زمانی را صرف فکر کردن به پاسخ خود قبل از زمان کنید تا زمانی که کسی از شما می پرسد مجبور به فکر کردن بیش از حد نباشید.
 • در مقابل آینه تمرین کنید که پاسخ خود را بدهید تا بتوانید با اطمینان کلمات را بیان کنید.
 • بدانید که پاسخ دادن به یک سوال بدون ارائه تمام جزئیات امکان پذیر است. 
 • وقتی در پاسخ به سوالی تردید دارید، بسته یا حتی فریبنده به نظر می رسید. به همین دلیل ضروری است که از قبل برنامه ریزی کنید که چه چیزی را به اشتراک بگذارید. 
 • در مورد موضوعات حساس خود به همان روشی که در آسانسورها فکر می کنید فکر کنید . آن را مختصر نگه دارید و اطلاعات غیر ضروری اضافه نکنید.
 • اگر نمی خواهید به سوالی پاسخ دهید، اشکالی ندارد! می‌توانید بگویید: «از اینکه این سؤال را پرسیدی متشکرم، اما ترجیح می‌دهم فعلاً پاسخ ندهم». و بلافاصله وارد یک موضوع جدید شوید. 
 • انجام این کارها باعث می شود احساس امنیت بیشتری داشته باشید و برای وارد شدن به مکالمه آماده شوید. 

هنگامی که مشخص کردید در مورد چه چیزی برای صحبت کردن مشکل دارید، به دنبال موضوعاتی باشید که بتوانید راحت به اشتراک بگذارید. شاید بتوانید در مورد پروژه ای که روی آن کار می کنید یا چیزی که به تازگی یاد می گیرید صحبت کنید. اگر خیلی خصوصی هستید، از کوچک شروع کنید. ارتباط زمانی ایجاد می شود که بتوانید با افراد دیگر باز باشید. 

و به یاد داشته باشید، لازم نیست با همه باز باشید. اگر کسی به شما احساس ناراحتی می‌کند یا مطمئن نیستید که می‌توانید به او اعتماد کنید، به دل خود اعتماد کنید . به اشتراک گذاشتن چیزهای مختلف با افراد مختلف مناسب و طبیعی است. 

نکته حرفه ای: آیا احساس می کنید باز هستید، اما دیگران شما را بسته تصور می کنند؟ زبان بدن شما ممکن است به مردم پیام اشتباهی بدهد. این نشانه های غیرکلامی را بررسی کنید تا بفهمید زبان بدن شما چه چیزی را با هم در ارتباط است.


حتما بخوانید: زبان بدن چیست و چه کاربردی دارد


3. فعال باشید

اگر می خواهید روابط دوستانه خود را توسعه دهید، با افرادی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید. دیگران ممکن است به اندازه شما احساس تنهایی و عدم اطمینان کنند! دوستان جدید ممکن است در هر جایی پنهان شوند! چه در صف فروشگاه مواد غذایی ایستاده باشید و چه در DMV منتظر باشید، فرصت هایی برای تعامل با افراد دیگر وجود دارد. اما شما باید فعال باشید. این برای کسانی از شما که درونگرا هستند آسان نیست، اما ممکن است.

4. اسرار کاریزما را باز کنید

سیگنال‌های کوچکی را که می‌فرستید - از  حالات چهره گرفته تا انتخاب کلمه و لحن صوتی‌تان - برای بهبود روابط شخصی و حرفه‌ای خود کنترل کرده و از آنها استفاده کنید.

5. نشانه ها را دریافت کنید

مراحل عمل: 

آیا کسی هست که از راه دور او را تحسین کرده باشید یا کسی که همیشه روز شما را روشن کند؟ دفعه بعد که آنها را دیدید، از آنها بپرسید که آیا دوست دارند با شما قهوه بیاورند. با افرادی که در روزگارتان با آنها برخورد می کنید، گفتگو کنید.  شروع کننده مکالمه:

 • وقتی در صف فروشگاه مواد غذایی می‌ایستید ، سعی کنید، «اون ___ (مواد غذایی) عالی به نظر می‌رسد! چطوری تهیه میکنی؟»
 • هنگام انتظار در اتاق انتظار ، "رستوران های مورد علاقه شما در این اطراف کدامند؟"
 • هنگام شرکت در یک رویداد ، "از کجا میزبان را می شناسید؟" یا "در حال کار بر روی پروژه های پرشور اخیر؟"
 • وقتی غریبه‌ای مکالمه‌ای را شروع می‌کند ، آن را با این جمله ادامه دهید: «آیا آن ویدیوی ویروسی ___ YouTube را دیدی؟» یا «درباره… به من بیشتر بگو».

دریافت نشانه های دوستی

6. اجتماعی باشید

ممکن است ناخواسته افراد را با زبان بدن خود دور کنید. آیا با بازوهای ضربدری ، پاسخ های تک هجا و چهره ای بی بیان به مکالمات پاسخ می دهید؟ زمان بازنشانی غیرکلامی فرا رسیده است. ممکن است به نظر برسد که اجتماعی بودن برای افراد دیگر به طور طبیعی پیش می آید، اما حقیقت این است که شما می توانید این مهارت را تمرین کنید و یاد بگیرید! بیاموزید که چگونه با گام های مبتنی بر علم دوستانه تر رفتار کنید.

مراحل عمل: 

 • دفعه بعد که شخصی با شما صحبت کرد، با زبان بدن باز پاسخ دهید و با تکان دادن سر و استفاده از حالات صورت مناسب ، علاقه خود را نشان دهید . 
 • تلاش بیشتری کنید. توسعه و حفظ هر رابطه ای کار می خواهد! اگر می‌خواهید بیشتر با مردم ارتباط برقرار کنید، عادت کنید که دیگران را چک کنید و ارتباط خود را باز نگه دارید. 
 • هفته ای یک تا 3 نفر را برای ارسال پیامک انتخاب کنید. می تواند به همین سادگی باشد: «هی، فقط به تو فکر می کنم. حال شما چطور است؟" یا "امیدوارم هفته خوبی داشته باشید!"
 • یادآوری هایی را روی تلفن خود تنظیم کنید تا در روز تولد یا سایر تاریخ های مهم مانند سالگرد به افراد پیامک ارسال کنید یا با آنها تماس بگیرید.
 • پیام‌های بعدی را برای افرادی که چیزی منفی را به اشتراک می‌گذارند ارسال کنید. سوالاتی از این قبیل بپرسید: "آیا هیچ بهبودی در شرایط کار دیده اید؟" یا "از آخرین باری که با هم صحبت کردیم چه احساسی داری؟" یا، «می دانم که اخیراً با چیزهای زیادی سر و کار داشتی. امیدوارم اوضاع به زودی شروع به بهبود کند.»

چرا من هیچ دوستی ندارم؟

دلیل اینکه دوستی ندارید ممکن است خجالتی بودن، ناراحتی شما در تعامل با دیگران باشد، یا به سادگی به جاهایی که منجر به ملاقات با افراد جدید می شود نمی روید. شما دوستان ندارید ممکن است با طرز فکر شما ارتباط زیادی داشته باشد. اگر عادت دارید دنیا را به عنوان محیطی خصمانه نگاه کنید که دوست دارید از آن اجتناب کنید، به راحتی دوست نخواهید داشت. 


حتما بخوانید: فراموش کردن دوست صمیمی پس از قطع ارتباط 


دلایل بیشتر برای اینکه دوستی ندارید:

 • دوستان قدیمی کوچ کرده اند.
 • شما نقل مکان کرده اید و به هیچکس در انجمن جدید خود متصل نشده اید. 
 • شما دوستان خود را به دلیل بیماری، تصادفات و پیری از دست داده اید.
 • همه دوستان شما در حالی که هنوز مجرد هستید ازدواج کرده اند و بچه دارند و این باعث می شود که احساس کنید غریبه هستید. 
 • شما مدتی در خارج از کشور زندگی کردید و بیشتر دوستان شما در کشورهای مختلف هستند. وقتی بعد از زندگی در جای دیگری به خانه برگشتید، برای برقراری ارتباط با دوستان قدیمی یا ایجاد دوستان جدید تلاش کرده اید. 
 • شما مستعد دوستی با افراد سمی هستید زیرا احساس می کنید می توانید به آنها کمک کنید.
 • شما یک دوست کامل داشتید که تمام وقت و تمرکز شما را گرفت. حالا که دیگر دوست نیستید، هیچ کس دیگری در اطراف ندارید. 
 • شما نمی دانید چگونه با مردم صحبت کنید، بنابراین از تعامل اجتناب می کنید.
 • خیانت در گذشته اعتماد به افراد جدید را برای شما سخت می کند.
 • محدودیت های جسمی یا عاطفی دارید که بیرون رفتن از خانه و حضور در محیط های اجتماعی را سخت می کند. 

گاهی اوقات مشکل با دوستان جدید تعیین حد و مرز است. همانطور که با افراد جدید ارتباط برقرار می کنید، مطمئن شوید که در حال تعیین حد و مرزهایی هستید که به شما کمک می کند روابط سالم ایجاد کنید و از رنجش خودداری کنید. 

مراحل عمل:

 • دفعه بعد که می‌خواهید با «نه» بگویید «بله»، مکث کنید و بگویید: «به شما پاسخ خواهم داد».
 • اگر یک آشنا یا دوست جدید به دنبال اطلاعات شخصی است که نمی‌خواهید به اشتراک بگذارید، سعی کنید بگویید: «ترجیح می‌دهم در مورد آن صحبت نکنم».
 • آیا مدام تحت فشار هستید که فورا به تماس ها یا پیامک ها پاسخ دهید؟ دفعه بعد، منتظر بمانید تا پس از اتمام کاری که انجام می‌دادید، پاسخ دهید. اگر این شما را مضطرب می‌کند، پیامکی بفرستید که «هی! من فقط وسط یه چیزی هستم بعد از مدتی به شما باز خواهم گشت.» 

علت تنهایی

آیا نداشتن دوستان اشکالی ندارد؟

اشکالی ندارد که در دوره های خاصی از زندگی خود دوستانی نداشته باشید. اگر در دوره ای هستید که هیچ دوستی ندارید، این زمان را به زندگی خود نگاه کنید. 

سوالاتی که باید از خود بپرسید: 

 • آیا برای غم از دست دادن یک دوستی یا رابطه دیگر به فضایی نیاز دارم؟
 • چه چیزی را می توانم در مورد خودم بهبود بخشم؟ 
 • چه چیزی منحصر به فرد در مورد من است که در گذشته برای من ارزش قائل نبوده است؟ 
 • آیا اهدافی وجود دارد که من بیش از حد منحرف شده ام و نتوانم به آنها برسم؟ 
 • آیا چیزهایی از گذشته وجود دارد که من هنوز درگیر آن هستم؟ 
 • کدام دوست بیشترین تأثیر مثبت را روی زندگی من گذاشت؟
 • کدام دوست بیشتر بر من تأثیر منفی گذاشت؟ آیا این من را از پیدا کردن دوستان جدید باز می دارد؟
 • به چه نوع دوستی نیاز دارم؟ چگونه می توانم آن دوست دیگران باشم؟
 • چگونه می توانم در این زمان که احساس تنهایی می کنم با خانواده ام ارتباط سالم برقرار کنم؟ 

همانطور که روی چیزهایی که شما را عقب نگه می دارند کار می کنید، دیدگاه تازه ای در مورد آنچه دوستی باید و می تواند در زندگی شما باشد پیدا خواهید کرد.

این همچنین زمان هیجان انگیزی برای بازتعریف اینکه چه کسی هستید است! اگر در حال حاضر دوستانی ندارید، می توانید بدون محدودیت دوستان یا آشنایان قدیمی که شما را بی دست و پا، خجالتی می دانستند، یا برای شما ارزشی قائل نبودند، پیش بروید. 

فقط زیاد در این فصل نمانید. همانطور که خودتان را درک می کنید، فعالانه با افراد اطراف خود ارتباط برقرار کنید. هیچ قانونی نمی گوید که باید X تعداد دوست داشته باشید تا باحال یا مطلوب باشید. حقیقت این است که همه ما در زندگی خود به افراد نیاز داریم. کشف کنید که چه چیزی برای شما به نظر می رسد، و آن را با آنچه در رسانه های اجتماعی می بینید مقایسه نکنید. 

همانطور که شروع به گذر از فصل بی دوستی خود می کنید، از خود بپرسید:

 • آیا افرادی هستند که در گذشته آنها را حذف کرده ام و دوستان خوبی پیدا کنند؟
 • چه کسی را می توانم راهنمایی کنم؟ 
 • چگونه می توانم به افرادی در جامعه خود که تنها هستند پیشنهاد دوستی بدهم؟ (به عنوان مثال، همسایه های مسن، افراد دیگر بدون دوست، افرادی که در خانه های سالمندان که بازدیدکننده ندارند، پناهندگان و غیره)

نکته های کلیدی

 • نداشتن دوست شرم آور نیست
 • اگر دوست ندارید، دلیلش این نیست که چیزی ذاتاً در شما کم است.
 • این فصل از زندگی شما یک فرصت زیبا برای رشد است.
 • بر روی مهارت های افراد خود کار کنید تا بتوانید تعامل موثرتری با دیگران داشته باشید.
 • اولین کسی باشید که به خودتان کمک می کند. افراد دیگر نیز تنها هستند. 
 • در فعالیت های محلی شرکت کنید و وقت خود را به صورت داوطلبانه برای ارتباط با دیگران اختصاص دهید.
 • زندگی زیباست. 
سخن آخر

حتی اگر درونگرا باشید؛ دیگران یک هدیه هستند. بنابراین از افراد و چیزهای اطراف خود لذت ببرید و به روشی معنادار با دیگران ارتباط برقرار خواهید کرد که ممکن است در گذشته نداشته باشید. 


مطالب مرتبط:

درون گرای برون گرا کیست؛ مزایا و مفهوم شخصیت میانگرایی

آموزش روش های تبدیل شدن به زن مستقل و محکم

خود را دوست داشته باشیم و شادتر زندگی کنیم؟از
3
رای