روش های شناخت و تشخیص افراد فیک، دغل کار و غیر واقعی

روش های شناخت و تشخیص افراد فیک، دغل کار و غیر واقعی آدم فیک یعنی چی؛ چگونه افراد دغل کار و غیر واقعی را شناسایی کنیم ؛ بهترین روش تشخیص شخصیت فیک (fake) با 11 ترفند ساده و شناختن کسانی که منفی گرا و خودمحور در سلام دنیا بخوانید.

هیچ حلی وجود ندارد - همه ما روزهایی را داریم که در آن چیزی می گوییم که پشیمان هستیم. اما در مورد افرادی که دائما منفی گرا و خودمحور هستند چطور؟ این افراد که به عنوان «افراد دغل کار» نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند سلامت عاطفی و ذهنی شما را تخریب کنند. نگران نباشید. ما نکات و ترفندهای زیادی برای تشخیص افراد فیک و غیر واقعی را در این مطلب از سلام دنیا گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تمام افراد جعلی زندگی خود را مشخص کنید تا بتوانید زمان بیشتری را با دوستان واقعی خود بگذرانید. با ما همراه باشید.

نحوه تشخیص شخصیت فیک


حتما بخوانید: روانشناسی و شناخت شخصیت افراد از روی چهره و فرم صورت


1. آنها زود قضاوت می کنند

آنها از قضاوت کردن دریغ نمی کنند و به ندرت تعریف می کنند. افراد فریبکار تمایل دارند با پایین کشیدن دیگران راه خود را دستکاری کنند و به اوج برسند. تحقیر افراد اطرافشان حس خود را تقویت می کند و به آنها کمک می کند کمتر از سوی دیگران در معرض خطر قرار بگیرند.

 • به عنوان مثال، یک فرد فریبکار ممکن است به جای گفتن چیزی که واقعاً خوب است، به یک همکار خود تعارف کند.
 • آنها ممکن است نظرات منفعلانه-پرخاشگرانه ای در مورد عملکرد کاری یک همکار داشته باشند، یا در مورد لباس دوستشان اظهار نظر قضاوتی کنند.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 1

2. آنها بی ادب و مضر هستند

افراد فریبکار بدون فکر دوم نظرات تند می دهند. دوستان ممکن است هر چند وقت یکبار یکدیگر را مسخره کنند، اما خارهای بازیگوش آنها همیشه همین خواهد بود: بازیگوش. پس از گذراندن مدتی با این فرد، خودتان را بررسی کنید - آیا آنها باعث می شوند که احساس حمایت و نشاط کنید، یا با شما رفتار می کنند که انگار بی ارزش هستید؟اگر همیشه در اطراف این شخص احساس منفی می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که او جعلی باشد.

 • یک دوست قلابی ممکن است چیزی شبیه این بگوید: "شما به اندازه کافی خوب نیستید که بتوانید تیم فوتبال را بسازید" یا "نباید به خود زحمت بدهید که در آن مدرسه درخواست بدهید." بسیاری از اوقات، این اظهارات آزاردهنده ناشی از حسادت است.
 • یک شخص فریبکار  تعارف نمی کند. در عوض، آن‌ها به دنبال راه‌هایی برای پایین کشیدن دیگران خواهند بود.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 2

3. آنها واقعاً گوش نمی دهند

 اگر کسی واقعاً مشغول است، ممکن است نتواند تمام توجه خود را به شما معطوف کند. اشکالی ندارد – چیزی که اشکالی ندارد زمانی است که یک شخص هرگز روی آن سرمایه گذاری نمی کند یا به آنچه می گویید توجه نمی کند.اگر دوست، همکار یا آشنای شما فقط در حال انجام یک مکالمه است، احتمالاً آنها یک فرد جعلی هستند.

 • به عنوان مثال، زمانی که شما در مورد برنامه های خود برای شب صحبت می کنید، ممکن است یک فرد قلابی به نظر بی حوصله یا بی حوصله به نظر برسد.
 • اگر به یک فرد دغل کار بگویید که در آخر هفته به عروسی می روید، آنها به خود زحمت نمی دهند که از شما بپرسند که چطور شد.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 3

4. آنها همیشه سعی می کنند دیگران را راضی کنند

افراد قلابی ناامید هستند که مورد پسند و توجه قرار گیرند. به همین دلیل، افراد قلابی هر کاری را زیر نور خورشید انجام می‌دهند تا از اطرافیانشان با انگشت شست بالا یا تکان دادن سر تایید کنند. در مکالمات روزمره، افراد جعلی ممکن است به جای پایبندی به باورهای خود، نظرات و اظهارات خود را تغییر دهند.


حتما بخوانید: شخصیت شناسی از روی فرم بینی


 • هنگامی که با گروهی از مردم در مورد سیاست صحبت می کنید، یک فرد جعلی ممکن است نظر خود را تغییر دهد تا با اکثریت مطابقت داشته باشد.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 4

5. آنها همیشه توسط یک دسته احاطه شده اند.

بودن در کنار دیگران به افراد فریبکار حس کنترل می دهد. در حالی که افراد جعلی بخشی از یک «محله» هستند، ممکن است خشم را در میان همسالان خود برانگیزند تا موقعیت اجتماعی خود را تقویت کنند. به عنوان به اصطلاح رهبر گروه، افراد جعلی به جای ارائه بازخورد، دیگران را تحت فشار قرار می دهند تا از نظرات آنها حمایت کنند.

 • به عنوان مثال، یک فرد قلابی همیشه سعی می کند در حین مکالمه در مرکز توجه قرار گیرد.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 5

6. شایعه پراکنی کردن

افراد جعلی معتقدند با تحقیر دیگران محبوبیت بیشتری خواهند داشت. به کارهایی که این فرد در زندگی روزمره خود انجام می دهد توجه کنید. آیا آنها حمایت کننده و نشاط آور هستند یا وقت خود را صرف شایعات درباره دیگران می کنند؟ اگر آنها کاری بهتر از انتشار شایعات نادرست ندارند، احتمالاً یک فرد جعلی هستند.

 • یک فرد قلابی ممکن است شایعات نادرست را برای دستکاری دوستان خود منتشر کند.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 6

7. آنها دوستان بی ثباتی هستند.

 وقتی در حال عبور از یک مشکل سخت هستید، این افراد به جای اینکه یک دوست مهربان و بی قید و شرط باشند، شما را برای خشک کردن آویزان می کنند. دوستان واقعی در روزهای خوب و بد در کنار شما خواهند ماند و تنها زمانی که برایشان راحت باشد کنار شما نمی مانند.


حتما بخوانید: نشانه های یک رابطه اشتباه چیست


 • به عنوان مثال، اگر با شریک زندگی خود وارد دعوا شوید، یک فرد قلابی برای ارائه مشاوره در کنار شما نمی ماند.
 • ممکن است یک دوست قلابی با چهره شما خوب باشد، اما بعد از آن پشت سرتان در مورد شما حرف مفت بزند.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 7

8. آنها سازگار نیستند

برای افراد غیر اصیل تمرکز بر یک چیز مشکل است. افراد جعلی به جای اختصاص دادن به یک پروژه واحد، از ایده ای به ایده دیگر بدون تلاش زیاد می پرند. این افراد تمایل دارند تعهدات مهم را از دست بدهند. هنگامی که در مورد این تناقضات فراخوانی شود، بهانه ای می آورند یا پول را به نفر بعدی می پردازند.

 • یک فرد قلابی ممکن است به بسیاری از کلوپ ها و فعالیت های فوق برنامه بپیوندد اما برای هیچ یک از آنها تلاش نکند.
 • آنها همچنین ممکن است به پروژه های زیادی در محل کار خود متعهد شوند و ضرب الاجل های زیادی را در این فرآیند از دست بدهند.
 • ممکن است یک دوست قلابی بپذیرد که با شما معاشرت کند و سپس در لحظه آخر برنامه ها را لغو کند.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 8

9. آنها عذرخواهی واقعی نخواهند کرد

یک عذرخواهی غیرصادقانه اغلب باعث می شود احساس بدتری داشته باشید، نه بهتر. یک فرد جعلی ممکن است سعی کند اعمال خود را به حداقل برساند یا به جای اینکه خودش مسئولیت را بپذیرد، تقصیر را به گردن بگیرد.انها حتی ممکن است اشاره کنند که قبلاً عذرخواهی کرده اند یا به دنبال راه هایی برای دور زدن عواقب اقدامات خود هستند.

 • به عنوان مثال، آنها می توانند بگویند "من فقط سعی کردم کمک کنم" یا "متاسفم، اما فکر می کنم شما بیش از حد واکنش نشان می دهید."
 • آنها ممکن است به جای عذرخواهی واقعی، چیزی کنایه آمیز یا بدبینانه بگویند.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 9

10. آنها نمی توانند انتقاد را تحمل کنند

افراد جعلی معمولاً از بازخوردهای سازنده آزرده می شوند. به زمان هایی فکر کنید که به یک دوست، همکار یا آشنا بازخورد داده شده است. کامنت ها را با کمال میل کردند یا سر و صدای زیادی به پا کردند؟ در بسیاری از موارد، افراد جعلی نمی توانند تحمل کنند که به آنها گفته می شود کار اشتباهی انجام داده اند.


حتما بخوانید: روانشناسی عکس پروفایل و شخصیت شناسی از روی ژست عکس


 • به عنوان مثال، اگر یک همکار در پروژه خود اشتباه کند، ممکن است انجام هر کار اشتباهی را انکار کند.
 • اگر آثار هنری دوستی را نقد کنید، ممکن است چیزی مانند «نمی‌دانی در مورد چه چیزی صحبت می‌کنی» بگوید.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 10

11. آنها از شکست می ترسند

افراد واقعی می توانند احتمال شکست را بپذیرند. این افراد از شکست های خود به عنوان سکوی پرشی برای پیشرفت در آینده استفاده می کنند. یک فرد جعلی معمولاً زمانی که مشکلی پیش بیاید تسلیم می شود. متأسفانه، افراد قلابی آنقدر عیوب خود را نمی پذیرند و از احتمال شکست آنقدر عصبی می شوند که هرگز چیز جدیدی را امتحان نمی کنند.

 • ممکن است یک فرد قلابی به جای شرکت در دوره های چالش برانگیز در کلاس های سطح پایین ثبت نام کند.
 • یک فرد واقعی به دنبال فرصت هایی برای پیشرفت شغلی خود خواهد بود، در حالی که یک فرد قلابی ممکن است از ماندن در جایی که هستند راضی باشد.

نحوه تشخیص شخصیت فیک 11

سوال متداول

1. اگر از شکست می‌ترسم، اما تمام تلاشم را می‌کنم که فقط خود عجیب و مهربانم باشم، آیا من ساختگی هستم یا واقعی؟

تو واقعی هستی هر کس واقعاً بخواهد مهربان باشد و با دیگران مهربان باشد، انسان خوبی است. همچنین، از آنجایی که شما خودتان هستید، در واقع نمی توانید جعلی باشید! بسیاری از مردم از شکست می ترسند. اگرچه این شما را «جعلی» نمی کند.

سخن آخر

در این پست ما به نحوه تشخیص شخصیت فیک پرداختیم. امیدواریم این روش ها به شما کمک کرده باشد. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

25 تست روانشناسی تصویری واقعی برای کشف شخصیت پنهان خود

6 تیپ شخصیتی و مرد خطرناک برای ازدواج

نشانه های مردی که شما را فقط برای رابطه جنسی می خواهداز
2
رای