آموزش مخفی کردن نوار وظیفه [Taskbar] در ویندوز 11 (تصویری)

آموزش مخفی کردن نوار وظیفه [Taskbar] در ویندوز 11 (تصویری) چگونه نوار وظیفه را در ویندوز 11 مخفی کنیم ؛ روش پنهان سازی و مخفی کردن تسکبار (Taskbar) در ویندوز 11 را به صورت تصویری و مرحله به مرحله در سلام دنیا بیاموزید.

آیا می خواهید نوار وظیفه یا همان تسک بار در ویندوز 11 را مخفی کنید اما مراحل انجام این کار را نمی دانید؟ اجازه دهید در این مطلب سلام دنیا به شما نحوه مخفی کردن نوار وظیفه را به صورت مرحله به مرحله و تصویری آموزش دهیم. یکی از ویژگی های ویندوز 11 این است که بصورت پیش فرض نوار وظیفه در پایین دسکتاپ نمایش داده می شود. اما شما می توانید نوار وظیفه را در ویندوز 11 از طریق تنظیمات مخفی کنید. می توانید آیکون های نوار وظیفه را در سمت چپ یا مرکز نوار وظیفه نگه دارید.

نوار وظیفه یا taskbar چیست

نوار وظیفه یک نوار کوچک روی دسکتاپ ویندوز شما است که شامل دکمه Start و منوی دسترسی سریع یا quick access است. البته این یک ویژگی مفید است که همیشه بخشی از رابط کاربری مایکروسافت بوده است. با دسترسی به جدیدترین سیستم عامل، حتما متوجه تغییرات جدید شده اید که آیکون آن در نوار وظیفه متمرکز شده است. مخفی کردن نوار وظیفه نمای بزرگ تری از دسکتاپ را در اختیار شما قرار می دهد و برای بسیاری از کاربران مفید است.

زمانیکه نشانگر را از نوار وظیفه دور می‌کنید (در صورتی که پنهان کردن خودکار فعال باشد) باید مخفی شود. اگرچه همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات ممکن است این کد را نادیده بگیرد و هنگام مرور آنلاین یا پیمایش برنامه های دیگر تنظیم شود. اما ممکن است این حضور مداوم نوار وظیفه تا حدودی ناخوشایند باشد و اگر شما هم در حال حاظر این دردسر را تجربه می کنید، ما راه حل هایی برای رفع آن داریم. اگر می خواهید نوار وظیفه شما به طور خودکار مخفی شود، باید آن را در تنظیمات نوار وظیفه رایانه شخصی خود فعال کنید. اگر برای کار با ویندوز 11 مهارت زیادی ندارید، مراحل زیر را دنبال کنید.

نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11

این مراحل را دنبال کنید تا اگر پس از انجام مراحل اولیه موفق نشدید، این مراحل برای رفع مشکل به شما کمک کنند.


حتما بخوانید: نصب صحیح ویندوز 11 روی کامپیوتر مرحله به مرحله


مرحله 1: برای شروع، تنظیمات نوار وظیفه را باز کنید. بر روی نوار وظیفه کلیک راست کرده و از منو "Taskbar Settings" را انتخاب کنید. (همچنین می‌توانید از طریق رفتن به Windows Settings > Personalization > Taskbar به همان گزینه دسترسی داشته باشید.)

نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 1

مرحله 2: در تنظیمات نوار وظیفه، روی «Taskbar Behaviors» در پنجره سمت راست کلیک کنید.

نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 2

مرحله 3: زیر گزینه "Taskbar Behaviors"، به دنبال گزینه "Automatically Hide the Taskbar" بگردید.

نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 3

تیک این گزینه را برای انتخاب علامت بزنید. هنگامی که شما این تیک را انتخاب می کنید، نوار وظیفه بلافاصله مخفی می شود.

نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 4

با این حال، اگر با دقت نگاه کنید، متوجه یک خط کوچک در پایین صفحه خواهید شد که نشان می دهد آماده نمایش است. پنجره Configuration را ببندید. نشانگر ماوس خود را به پایین صفحه بکشید تا نوار وظیفه به طور موقت بازیابی شود. نوار با نزدیک شدن به مرز پایین ظاهر می شود. اکنون، می توانید موس خود را در پایین صفحه حرکت دهید یا از کلید Window روی صفحه کلید برای مشاهده نوار وظیفه استفاده کنید.


حتما بخوانید: نحوه اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 11 بدون شبیه ساز 


اگر نوار وظیفه شما در ویندوز 11 نمایش داده نمی شود، راه حل های زیر را امتحان کنید:

فرض کنید نوار وظیفه رایانه شخصی شما بلافاصله پس از فعال کردن گزینه در تنظیمات نوار وظیفه مخفی نمی شود. در این صورت، به احتمال زیاد این به دلیل مشکل با Windows Explorer یا قطعی تنظیمات Notification سیستم شما است. اجازه دهید ببینیم نحوه رفع این مشکلات را باهم بررسی کنیم و به ویندوز اجازه دهیم نوار وظیفه را همانطور که می‌خواهید مخفی کند.

برای حل مشکل، ویندوز اکسپلورر را مجددا راه اندازی کنید

  •  اگر نوار وظیفه پس از فعال کردن گزینه مخفی سازی خودکار قابل مشاهده باقی بماند، راه اندازی مجدد Windows Explorer ممکن است کمک کند. برای استفاده از Task Manager در رایانه خود، می توانید Windows Explorer را مجدداً راه اندازی کنید.

به نوتیفیکیشن برنامه توجه کنید

  • اگر برنامه‌ای در نوار وظیفه با یک نوتیفیکیشن نخوانده وجود داشته باشد، ممکن است نوار وظیفه بلافاصله مخفی نشود. وقتی برنامه را باز می کنید و به پیام (ها) توجه بیشتری می کنید، نوار وظیفه ممکن است مخفی شود.

کامپیوتر خود را با استفاده از System File Checker (SFC) اسکن کنید:

  • SFC یا دستور تعمیر ویندوز مشکل نوار وظیفه ناشی از فایل معیوب یا آسیب دیده در سیستم فایل را رفع می کند. به قسمت جستجوی ویندوز بروید، «cmd» را تایپ کنید و سپس «Run as administrator» را انتخاب کنید. وقتی از شما پرسیده شد، «بله» را برای کنترل حساب کاربری انتخاب کنید. این کار مدتی طول می کشد و باید منتظر بمانید تا تأیید کامل شود.

به روز رسانی یا نصب مجدد درایورهای گرافیک

درایورهای گرافیکی و ویدئویی تطبیق ناپذیر یکی دیگر از دلایل اصلی یخ زدگی یا پاسخ ندادن نوار وظیفه در ویندوز 11 هستند. شما می توانید این مشکلات را با نصب مجدد یا ارتقاء درایورهای گرافیک برطرف کنید.

  • نصب مجدد یا ثبت نام مجدد برنامه ها و سرویس های از پیش ساخته شده ویندوز 11، از جمله نوار وظیفه؛ گزینه دیگر نصب مجدد یا ثبت نام مجدد برنامه ها و سرویس های از پیش ساخته شده ویندوز 11 از جمله نوار وظیفه است.

توقف برنامه‌های اصلاح رابط کاربری (UI)

  • ابزارهای شخصی سازی در ویندوز 11 به کاربران این امکان را می‌دهند که دسکتاپ ویندوز و رابط کاربری (UI) را شخصی‌سازی و تنظیم کنند. فونت ها، تم ها، دکمه ها، پوسته ها، آیکون ها و سایر ویژگی های بصری سیستم عامل ممکن است  مخفی شدن نوار وظیفه را مختل کنند.

برای رفع نوار وظیفه، برنامه را مجددا راه اندازی یا نصب کنید

  • اگر نوار وظیفه فقط برای چند برنامه، مانند پخش کننده های ویدیو یا مرورگرها، مخفی نمی شود، مشکل از برنامه ها است، نه نوار وظیفه. سعی کنید این چنین برنامه هایی را دوباره نصب کنید.
سوالات متداول

سوال. چرا نمی توانم نوار وظیفه را مخفی کنم؟

اگر نوار وظیفه شما زمانی که باید مخفی نمی شود، ممکن است به این دلیل باشد که تنظیمات سیستم شما   عملکرد درستی ندارد. یک نوتیفیکیشن یا برنامه به بررسی شما نیاز دارد. به روز رسانی ها را بررسی کنید و کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید. برای راه حل های بیشتر، وبلاگ را بررسی کنید.

سوال . مراحل مخفی کردن خودکار نوار وظیفه چیست؟

برای فعال کردن و غیرفعال کردن خودکار نوار وظیفه در ویندوز 11، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:


حتما بخوانید: نحوه غیرفعال کردن آپدیت در ویندوز 11 


  • Start Menu> Settings>Personalization را باز کنید.
  •  روی نوار و ظیفه در سمت راست کلیک کنید.
  • در قسمت Taskbar behaviors، تیک کنار گزینه نوار وظیفه را مخفی کنید، را علامت بزنید.

سوال. چرا وقتی تمام صفحه را انتخاب می کنم، نوار وظیفه من مخفی نمی‌شود؟

چون به‌طور پیش‌فرض، نوار وظیفه شما روی تمام صفحه نمایش داده می‌شود. اگر می خواهید تمام صفحه را بدون نوار وظیفه مشاهده کنید، باید آن را مخفی کنید.

نتیجه گیری:

باید یاد بگیرید هر زمان که ماوس را از روی چیزی دور می کنید چگونه نوار وظیفه مخفی می شود و فضای بیشتری برای کار با سایر برنامه ها فراهم می کند. وقتی مراحل بالا را کاملا دنبال می‌کنید، نوار وظیفه همیشه همانطور که در نظر گرفته شده روی صفحه ظاهر می‌شود. هنگامی که نوار وظیفه در ویندوز 11 مخفی است، چندین عامل ممکن است باعث شود که دوباره ظاهر شود. با این حال، ممکن است این به دلیل هشدارها یا برنامه‌ها نیز رخ دهد. ما همچنین به راه‌حل‌های آسانی برای مواقعی که می‌خواهید به حالت تمام صفحه بروید، اما نوار وظیفه به‌طور خودکار مخفی نمی‌شود، هم اشاره کرده‌ایم.

امیدواریم این مقاله در مورد نحوه مخفی کردن نوار وظیفه در ویندوز 11 برای شما مفید بوده باشد.


مقالات مرتبط:

رفع مشکل خاموش نشدن کامپیوتر در ویندوز 11 با 6 روش ساده

آموزش رفتن به بایوس لپ تاپ در ویندوز 11 با 3 روش (تصویری)


 

از
1
رای