8 مزیت عالی و باور نکردنی لخت خوابیدن برای سلامتی و لاغری

8 مزیت عالی و باور نکردنی لخت خوابیدن برای سلامتی و لاغری برهنه خوابیدن می تواند چندین مزیت متفاوت برای سلامت کلی شما داشته باشد. یکی از فواید برهنه خوابیدن، سوزاندن کالری است که این کار با کاهش میزان کورتیزول در بدن، اتفاق می افتد. فواید لخت خوابیدن را در سلام دنیا بخوانید.

خوابیدن در حالت برهنه، فراتر از راحتی ساده، چندین مزیت شگفت آور برای سلامتی دارد. بسیاری از خانم ها هنوز هم قدرت برهنه خوابیدن را دست کم می گیرند، بنابراین در این مقاله از سایت سلام دنیا، 8 فایده قدرتمند لخت خوابیدن برای سلامتی وجود دارد که ممکن است باعث شود شما لباس خواب خود را برای همیشه دور بیندازید!

8 فایده باور نکردنی لخت خوابیدن برای سلامتی

1. بهتر خوابیدن

به خواب رفتن و خواب ماندن زمانی که لایه‌های خفه کننده لباس را در می آورید، راحت‌ تر است. در مورد دوره پیش از یائسگی یا یائسگی بانوان، گر گرفتگی در شب می تواند خواب آرامش بخش را دشوارتر کند. در آوردن لباس خواب می‌تواند به بدن شما برای بهتر تنظیم کردن دمای بدن کمک کند و به شما یک خواب کامل شبانه بدهد. داشتن یک خواب خوب شبانه می‌ تواند تاثیر مثبتی بر سلامت جسمی و ذهنی شما داشته باشد. به بدن اجازه می‌دهد تا خود را بهبود بخشد و حالت خود را متعادل کند، بهداشت خواب مناسب یک بخش مهم مراقبت از خود است.

2. فواید برهنه خوابیدن: سریع تر خوابیدن

زمانی که احساس آسودگی و راحتی می‌کنید، ممکن است بتوانید سریع‌ تر به خواب بروید. بعد از یک روز طولانی هیچ چیز به اندازه لمس یک ملافه‌ نرم روی پوست نیست. هنگامی که از لحاظ فیزیکی راحت هستید، بدون داشتن لباس های خواب، ممکن است استراحت کردن و به تدریج به خواب رفتن راحت تر باشد. علاوه بر این، کاهش دمای بدن تنها با یک درجه می تواند به شما در کاهش بیدار شدن از خواب در اواسط شب و اوایل صبح کمک کند. دمای بدن شما با تنظیم روال شبانه روزی - ساعت داخلی بدن شما ارتباط دارد.


حتما بخوانید: درمان بی خوابی با 15 روش سریع، ساده و عجیب


مزایای برهنه خوابیدن برای سلامتی

3. عزت نفس و تصویر ذهنی خود را تقویت کنید

عزت نفس بهتر به معنای راحت بودن در پوست است. هنگامی که شما برهنه می خوابید، ممکن است بیشتر با بدن خود در تماس باشید. احساس خوابیدن بدون لباس خواب درهم و برهم یا باز کردن سینه بند محدود کننده، باعث می شود احساس شادی و آرامش بیشتری داشته باشید.

4. از یک زندگی عاشقانه شادتر لذت ببرید

فواید طبیعی برهنه خوابیدن برای سلامتی فراتر از بدن شما است. شریک زندگی شما ممکن است وقتی با هم در بستر هستید از تماس پوست به پوست لذت ببرد. این ارتباط بین شما و شریک زندگیتان می‌تواند ترشح هورمون اکسی‌ توسین، احساس خوب هورمون عشق را افزایش دهد. افزایش لمس پوست عریان، این ماده شیمیایی را ترشح می‌کند، که ارتباط عاطفی بین شما و شریک زندگی شما را تقویت می‌کند. همچنین تماس کامل پوست به پوست لذت جنسی را افزایش می‌دهد و آن‌ها، به نوبه خود، می‌توانند به کاهش استرس شما کمک کنند و به طور طبیعی روحیه شما را تقویت کنند.

فواید طبیعی برهنه خوابیدن برای سلامتی

5. فواید لخت خوابیدن: از عفونت های قارچی جلوگیری کنید

وقتی با لباس زیر یا لباس‌ خواب می‌ خوابید، کمی محدودیت و جریان کم هوا وجود دارد. این می‌ تواند منجر به شیوع بیشتر عفونت‌ های قارچی شود، چون لباس‌ های تنگ می‌ توانند محیطی ایجاد کنند که برای رشد آن‌ ها مساعد باشد. لباس هوای روی پوست را، مانند ناحیه تناسلی و زیر بغل که نیاز به پوست سالم تر است، را محدود می‌کند. بدن باید استراحت کند و در طول خواب هوای تازه داشته باشد. لباس‌های مرطوب و دست و پا گیر می‌توانند منجر به عفونت‌ های قارچی، همچنین عفونت پای ورزشکار، و دیگر بیماری‌ های قارچی پوستی شوند. 


حتما بخوانید: درمان بیماری پای ورزشکار با روش های خانگی


6. کالری بسوزانید

کار واقعی خوابیدن هنوز سوزاندن کالری است - بدن آسیب های موجود در سلول های شما را از یک روز پر مشغله ترمیم می کند. این شامل لایه بالایی پوست شما، پارگی کوچک در بافت عضلانی، و بخش عمده ای نگهداری از سیستم های بدن شما است. فعالیت ترمیم آسیب های عضلانی و کلاژن باعث می شود کالری سوزانده شود، حتی هنگامی که شما در حال خواب هستید. جنبه دیگری از برهنه خوابیدن وجود دارد که ممکن است بسیاری از مردم آن را تحسین کنند. کاهش میزان کورتیزول در بدن، به ویژه در هنگام خواب، می تواند به مبارزه با تجمع چربی شکم کمک کند.

فواید برهنه خوابیدن برای لاغری و کاهش وزن

7. پیری را آهسته کنید

بخشی از روند بهبودی خواب شامل تولید کلاژن جدید در پوست شما می‌شود. با خواب بهتر، بازسازی کامل کلاژن آسیب‌ دیده حاصل می‌شود که پوست شما را تپل و مرطوب نگه می‌کند.

چگونه برهنه خوابیدن را شروع کنیم

سریع‌ ترین راه برای شروع برهنه خوابیدن این است که لباس‌ های خود را در بیاورید. با این حال، برای برخی، مانند خانم‌هایی که بچه‌های کوچک در خانه دارند، دلایل بسیاری وجود دارد که کاملا برهنه خوابیدن گزینه مناسبی نیست. هرگز نمی‌ دانید که چه زمانی کودک شما با کابوس بیدار می‌شود و برای آسودگی می خواهد به رختخواب بخزد. زنان دیگر ممکن است به سادگی احساس راحتی نکنند. ممکن است از نظر شما برهنه خوابیدن در یک اتاق تاریک‌ تر، راحت‌ تر باشد و حریم خصوصی بیشتری به شما می‌دهد. 

یکی از راه های راحت تر برهنه خوابیدن، دوش گرفتن با آب بسیار گرم، و مرطوب کردن طبق معمول است، سپس با یک فن که به آرامی روی بدن شما می وزد وارد رختخواب خود شوید. افزایش دمای بدن و سپس به تدریج خنک کردن آن با یک نسیم ملایم می تواند به شما در استراحت کردن و خواب راحت با پوست برهنه کمک کند.

چگونه برهنه خوابیدن را شروع کنیم

اگر نمی توانید برهنه بخوابید می خواهید چه چیزی بپوشید

لباس های دست و پاگیر راحت نیستند و از نظر جسمی و روحی می توانند تأثیرات منفی بر سلامتی شما بگذارند. برهنه خوابیدن برای بسیاری از خانم ها می تواند لذت بخش و مفید باشد، اما اگر قادر به کاملاً برهنه خوابیدن نیستید، چند گزینه وجود دارد که به شما کمک می کند راحت تر بخوابید و از مزایای برهنه خوابیدن بهره مند شوید.


حتما بخوانید: نکاتی مهم و ساده در مورد لباس خواب راحت کودک 


لباس خواب هایی با مواد طبیعی و مناسب می توانند به شما در بهتر خوابیدن کمک کنند. دقت کنید که به جای الیاف مصنوعی، از پارچه پنبه، ابریشم یا کتان استفاده کنید. بافت پارچه را در نظر بگیرید، همچنین پارچه کش بافت دارای جهش و کشش زیاد است که به دامنه حرکت شما کمک خواهد کرد. اطمینان حاصل کنید که لباس خواب های شما هر شب تمیز هستند. لباس خواب های کثیف دارای سلول های مرده و عرق پوست است، که می تواند باعث بروز آکنه یا خارش، بثورات قرمز به نام درماتیت تماسی شود.

اگر انگشتان پا و پاهای شما به خصوص در شب سرد هستند، ممکن است برای بدن شما سخت‌ تر باشد تا به طور طبیعی دمای خود را تنظیم کرده تا بتوانید بخوابید. جوراب‌های سبک، نه آنهایی که پشمی ضخیم هستند، می‌توانند به گرم نگه داشتن انگشتان پای شما کمک کنند و در غیر این صورت برای شما راحت‌ تر است که برهنه بخوابید.

اگر نمی توانید برهنه بخوابید می خواهید چه چیزی بپوشید

سخن آخر

برهنه خوابیدن می تواند چندین مزیت متفاوت برای سلامت کلی شما داشته باشد. در حالی که همه نمی توانند در تمام مدت برهنه بخوابند، برای بسیاری از خانم ها، تغییر از لباس های خواب به برهنه می تواند تأثیر مثبتی داشته باشد. ما در این پست به شما فواید لخت خوابیدن را بیان کردیم. امیدوارم که برای شما مفید بوده باشد. می توانید این پست را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

منبع: flo


مطالب مرتبط:

برای خواب راحت چه دمنوشی بخوریم

بستن سوتین در خواب؛ آیا خوابیدن با سوتین خطرناک است؟

از
31
رای