بهترین موقع برای مصرف قرص و مکمل کلسیم چه زمانی است؟ موادی که باعث دفع کلسیم می شود

بهترین موقع برای مصرف قرص و مکمل کلسیم چه زمانی است؟ موادی که باعث دفع کلسیم می شود اگر از مکمل آهن استفاده می کنید، در همان مدت دو ساعت مکمل کلسیم خود را مصرف نکنید. مکمل کلسیم را همراه با ناهار یا شام، و بعد از گذشت 3 ساعت از مصرف کافئین، استفاده نمایید.

کلسیم به تقویت استخوان های شما کمک می کند و همچنین باعث می شود عضلات، اعصاب و رگ های خونی خوب کار کنند. بسیاری از غذاها حاوی کلسیم هستند، از جمله غذاهای لبنی، انواع خاصی از لوبیا، کلم بروکلی و بادام ها. گاهی اوقات، در صورت عدم دریافت مقدار کافی کلسیم از رژیم غذایی، ممکن است مجبور به مصرف مکمل کلسیم شوید. بهترین موقع برای مصرف یک مکمل کلسیم به صورت دقیق مشخص نیست، اما ممکن است به رژیم غذایی شما بستگی داشته باشد. همیشه قبل از شروع استفاده از مکمل، از پزشک خود سؤال کنید.

انواع مکمل های کلسیم

مکمل های کلسیم معمولاً به عنوان سیترات کلسیم یا کربنات کلسیم به فروش می رسند. كربنات كلسیم معمولاً ارزانترین نوع كلسیم است و باید با غذا مصرف شود. سیترات کلسیم و کلسیم سیترات مالات را می توان با یا بدون غذا مصرف کرد، اما گرانتر است. مصرف کلسیم نباید باعث یبوست شود، اما اگر شما در حال مصرف داروها یا مکمل های دیگری هستید که باعث یبوست می شوند، ممکن است سیترات کلسیم انتخاب مناسب تری برای شما باشد. چنانچه مکمل های کلسیم در هر بار استفاده به میزان 500 میلی گرم یا کمتر مصرف شوند به بهترین وجه جذب می گردند، بنابراین دوزهای خود را بررسی کرده و آنها را در طول روز تقسیم کنید.

انواع مکمل های کلسیم

بهترین زمان برای مصرف مکمل های کلسیم

سدیم

سدیم و کلسیم در کلیه های شما برای جذب مجدد به بدنتان رقابت می کنند. این بدان معنی است که وقتی شما یک وعده غذایی حاوی سدیم زیاد مصرف می کنید، و یا از طریق رژیم غذایی و یا به عنوان یک مکمل، کلسیم مصرف می کنید، ممکن است آن میزان سدیم اضافی مجددا به بدن شما جذب شود و کلسیم ممکن است از طریق ادرار از بدنتان خارج شود. سدیم جزئی از نمک سفره است و همچنین در بسیاری از غذاهای دیگر از جمله: دانه ها، شیر یا فرآورده های گوشتی نیز یافت می شود. سدیم همچنین به مقدار زیاد در غذاهای فرآوری شده یافت می شود. از مصرف مکمل کلسیم با وعده غذایی شور یا حاوی سدیم زیاد پرهیز کنید و در عوض، مکمل کلسیم را با یک وعده غذایی حاوی سدیم کم مانند یک تکه میوه مصرف کنید.

کافئین و پروتئین

کافئین و پروتئین هر دو ممکن است باعث از بین رفتن کلسیم در بدن شما شوند. هنگامی که پروتئین زیادی می خورید، بدن شما می تواند کلسیم بیشتری از دست بدهد. اگر پروتئین زیادی می خورید، از ارائه دهنده خدمات درمانی خود بپرسید آیا باید کلسیم بیشتری مصرف کنید. نشان داده شده است که کافئین مقدار کلسیمی را که بدن شما در حدود 3 ساعت از طریق ادرار از دست می دهد را به طور موقت افزایش می دهد. کافئین در قهوه و چای و همچنین برخی نوشیدنی های بدون الکل، نوشیدنی های انرژی زا و داروها یافت می شود. سعی کنید مکمل کلسیم خود را بیش از سه ساعت پس از داشتن کافئین مصرف کنید.

بهترین زمان خوردن مکمل های کلسیم

مکمل آهن

اگر از مکمل آهن استفاده می کنید، در همان مدت دو ساعت مکمل کلسیم خود را مصرف نکنید. شما باید این مکمل ها را در وعده های غذایی مختلف مصرف کنید تا به بدن خود فرصت جذب هر مکمل را به صورت جداگانه بدهید. آهن هنگامی که همراه یک وعده غذایی حاوی ویتامین C مصرف می شود، به بهترین وجه جذب می گردد. می توانید مکمل آهن خود را همراه با صبحانه حاوی آب پرتقال میل کنید، و مکمل کلسیم خود را همراه با ناهار یا شام، بیش از سه ساعت پس از کافئین مصرف کنید.

منبع: livestrong

از
1
رای