مهارت هایی که باید یاد بگیریم؛ پیدا کردن علاقه و کار که دوست دارید

مهارت هایی که باید یاد بگیریم؛ پیدا کردن علاقه و کار که دوست دارید مهارت هایی که باید یاد بگیریم؛ راهکارهای ساده برای پیدا کردن علاقه و مهارت های ضروری برای موفقیت و پیشرفت در زندگی، اهداف زندگی و روابط مثبت در خانواده در سلام دنیا آشنا شوید.

اشتیاق چیزی است که ما را به انجام کارهایی که دوست داریم برمی انگیزد. این میل شدید است که به شما امکان می دهد چیزی خارق العاده خلق کنید - سوختی که آتش را روشن نگه می دارد. علاقه مند بودن به چیزی به شما حس هدفمندی می دهد. این احساس اهمیت را به شما می دهد - این احساس که قرار است کارهای بزرگی در زندگی انجام دهید. اگر به دنبال چیزهایی هستید که به آنها علاقه داشته باشید، در صفحه درستی قرار گرفته اید. در این مطلب از سلام دنیا درباره مهارت هایی که باید یاد بگیریم؛ چیزهایی که در زندگی باید به آن علاقه داشته باشید صحبت خواهیم کرد. این مقاله را بخوانید تا ببینید کدام یک با سلیقه و شخصیت شما مطابقت دارد. با ما همراه باشید.

چیزهایی که در زندگی باید به آن علاقه داشته باشید

1. یادگیری

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید چیزهای جدید را تجربه کنید، پس قطعاً یادگیری برای شما مناسب است. هر چیزی که شما را هیجان زده می کند انتخاب کنید - یادگیری یک زبان جدید، راه اندازی یک وبلاگ، ایجاد یک وب سایت، درگیر شدن در تجارت خارجی و غیره.

یادگیری یک مهارت جدید (یا بهبود مهارتی که در حال حاضر دارید) می تواند راه خوبی برای کشف علایق دیگر نیز باشد. اگر به معنای واقعی کلمه نمی دانید به چه چیزی علاقه دارید، می توانید از این به عنوان یک پله استفاده کنید. همه فعالیت ها با سلیقه و قابلیت های شما مطابقت ندارند، اما اشکالی ندارد. چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید بیاموزید—فقط به امتحان کردن چیزهای جدید ادامه دهید تا جستجوی شما در نهایت شما را به یکی از اشتیاق واقعی‌تان برساند.


حتما بخوانید: 29 مورد از بهترین مهارت های درآمدزا در کسب و کار


زمانی که مشغول کشف علایق بزرگتر خود هستید، یادگیری را به یکی از علایق خود تبدیل کنید. این یک هدف دوگانه را دنبال می کند: شما داناتر می شوید و از این فرآیند لذت می برید در حالی که بالاترین پتانسیل خود را کشف می کنید .

چیزهایی که در زندگی باید به آن علاقه داشته باشید1

2. خلاقیت

یک تصور غلط رایج در مورد خلاقیت وجود دارد. بعضی ها فکر می کنند که این یک هدیه است، هدیه ای که فقط برای کسانی است که چشمشان به هنر است. اما این درست نیست. خلاقیت برای همه است. چه هنرمند باشید چه نباشید، می توانید به روش خاص خود خلاق باشید. در واقع، یک هنرمند به شما خواهد گفت که خلاقیت در درون شما نهفته است - آنجاست، خواب است، منتظر رها شدن است.

خلاق بودن برای همه است. هر فردی می تواند به شیوه خاص خود خلاق باشد حتی اگر واقعاً اهل هنر نیستید، باز هم می توانید از طریق تفکر نوآورانه خلاق باشید. شما می توانید در کارهایی که انجام می دهید، در برخورد با اطرافیان و حتی در آسایش خانه خود اصیل و سازنده باشید. برای خلاق بودن اشتیاق پیدا کنید. همه چیز را تکان دهید و افق دید خود را گسترش دهید. شگفت زده خواهید شد که چگونه مغز خلاق شما می تواند امکانات جدید و ایده های منحصر به فردی را ارائه دهد که می تواند به شما کمک کند انسانی شادتر و راضی تر شوید.

اولویت های زندگی افراد موفق

3. رشد شخصی

این به دو مورد اول (یادگیری یک مهارت جدید و خلاق بودن) مربوط می شود. به طور کلی، اگر می خواهید به چیزی در زندگی اشتیاق داشته باشید، ابتدا باید خودتان را درک کنید. خود را ارزیابی کنید و زمینه هایی را پیدا کنید که احتمالاً به بهبودی نیاز دارید. آیا چیزی در نگرش یا اعمال شما وجود دارد که نیاز به تغییر دارد؟ یا شاید برای ایجاد یک عادت جدید نیاز دارید؟

با خواندن کتاب های خودیاری شروع کنید. اگر دوست مشاور دارید، راهنمایی بخواهید. در صورت امکان یک مربی نیز پیدا کنید. منابع خود را تمام کنید تا بهترین ها را در خود نشان دهید. برای ارتقای خود و ارزش خود اشتیاق داشته باشید. دست از تخریب بردارید و از آن منتقد درونی غلبه کنید. به خودت ایمان داشته باش و به زودی خوشبختی خود را کشف خواهی کرد. 

4. ذهن آگاهی

در گذشته نمانید و نگران آینده نباشید. مراقب باشید و روی اتفاقاتی که در حال حاضر در اطرافتان می گذرد تمرکز کنید. اگر ذهن شما جای دیگری است چگونه می توانید به چیزها علاقه داشته باشید؟ مردم می گویند که تمرین ذهن آگاهی دشوار است، اما اگر در مورد آن جدی هستید، لازم نیست که درست باشد. وقت بگذارید و واقعاً یاد بگیرید که چگونه این کار را انجام دهید، همه چیز درست می شود و شما نمی توانید اشتباه کنید. 

اگر دید واضحی از واقعیت داشته باشید، آرامش و تمرکز بیشتری خواهید داشت. این همچنین به شما کمک می کند که بیشتر از چیزهای زندگی خود سپاسگزار و قدردان باشید.همانطور که ذهن آگاهی را تمرین می کنید، خلاق تر و سازنده تر می شوید. علاوه بر اینکه واقعاً زندگی شادتر و هدفمندتری دارید، با کاهش استرس و اضطراب به بدن خود کمک می کنید تا سالم تر شود.با اشتیاق به ذهن آگاهی و مزایای بی پایان آن، زندگی خود را ارزشمند کنید. آینده ای روشن تر و شادتر در انتظار است.


حتما بخوانید: مزایای مدیتیشن و ذهن آگاهی برای ذهن و بدن


5. کمک و نشاط دادن به دیگران

شما نه تنها باید به چیزهایی که شما را بهتر می کند علاقه مند باشید، بلکه باید به چیزهایی که واقعاً به دیگران کمک می کند علاقه مند باشید. کمک به دیگران کاملاً نوع دوستانه نیست. همچنین باعث می شود احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. آیا تا به حال احساس خوشبختی کرده اید زیرا توانسته اید به کسی کمک کنید تا از یک دوران سخت عبور کند؟ حس شگفت انگیزی نداشت؟ روانشناسان بر این باورند که نشان دادن همدلی و مهربانی در واقع افراد را شادتر می کند. آنها احساس قدردانی و هدفمندی می کنند.

کمک به دیگران فقط به معنای ارائه خدمات فیزیکی شما نیست. همچنین می توانید این کار را با یادگیری نحوه گوش دادن (نه فقط شنیدن) به دیگران هنگام باز کردن صحبت انجام دهید. آنها ممکن است نیاز به مشاوره داشته باشند یا نداشته باشند، اما چیزی که برای آنها مهمتر است این است که شما مقداری انرژی صرف حضور در آنجا کرده اید، زمانی که آنها نیاز به صحبت با کسی داشتند.

اگر می‌خواهید مشتاق کمک به دیگران باشید، می‌توانید با سازمان‌هایی که به افراد مختلف کمک می‌کنند، داوطلب شوید. بخشی از یک گروه حمایتی باشید که می تواند جان مردم را نجات دهد. این قطعا نه تنها شادی شما را افزایش می دهد، بلکه شادی کسانی را که به آنها کمک می کنید نیز افزایش می دهد.

مهارت هایی که باید یاد بگیریم

راههای پیشرفت در زندگی

6. مرتب بودن

مرتب بودن یک راه ساده برای ساده کردن زندگی شماست. از شر چیزهایی که دیگر به آنها نیاز ندارید، که دیگر برای شما شادی نمی آورند و دیگر هدفی را دنبال نمی کنند خلاص شوید. به اطراف خود نگاه کنید و چک لیستی از آنچه باید دور بیندازید تهیه کنید.مرتب کردن زندگی‌تان و رها کردن چیزهایی که دیگر شما را خوشحال نمی‌کنند، می‌تواند به شما کمک کند تا اشتیاق واقعی‌تان را پیدا کنید. هنر زندگی مینیمالیستی می تواند اعتیادآور باشد. ممکن است رها کردن چیزهایی که زمانی ارزشمند می دانستید سخت باشد، اما زمانی که شروع به کنار گذاشتن آنها کردید، ممکن است بخواهید حتی بیشتر از آن ساده کنید.


حتما بخوانید: مینیمالیستی یا ساده گرایی چیست


به یاد داشته باشید که بی نظمی فقط برای چیزها نیست. همچنین در مورد فعالیت ها و تعهدات شما و حتی افراد زندگی شما نیز صدق می کند. اگر برخی از آنها باعث می‌شوند شما احساس استرس و فرسودگی کنید، احتمالاً بهتر است آنها را مجبور به رفتن کنید.مرتب بودن می تواند به شما کمک کند تا اشتیاق واقعی خود را پیدا کنید. وقتی چیزهایی را که دیگر خوشحالت نمی کنند رها می کنید، فضایی برای چیزهایی ایجاد می کنید که واقعاً رضایت شما را به همراه خواهد داشت.

مهارت هایی که باید یاد بگیریم

7. سلامت و تناسب اندام

بسیاری از مردم شروع به توجه بیشتر به سلامتی می کنند. آنها توجه خود را روی چیزهایی متمرکز می کنند که می تواند به آنها کمک کند زندگی سالم تر، طولانی تر و شادتر داشته باشند.در حالی که در حال تلاش برای بهبود زندگی خود در سطح عاطفی هستید، باید به سلامت جسمانی خود نیز توجه کنید. ورزش یا تمرینی را بیابید که می تواند فواید زیادی از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی برای شما به همراه داشته باشد. در عین حال، شروع به خوردن غذاهایی کنید که کمتر فرآوری شده و طبیعی تر هستند. برای شروع، دویدن یکی از تمرینات ورزشی توصیه شده است. جدا از اینکه شما را خوش هیکل و سالم نگه می دارد، با کاهش سطح استرس، ظرفیت ذهنی و عاطفی شما را نیز افزایش می دهد.

وقتی صحبت از غذایی که می خورید به میان می آید، به سمت خوردن محصولات ارگانیک و طبیعی بروید. و به جای تحویل غذا، دستور العمل های سالم را جستجو کنید و آنها را در خانه بپزید. اپلیکیشن ها و ویدیوهای زیادی وجود دارند که طرز تهیه غذای سالم را به شما آموزش می دهند. [آیا شک دارید که سلامتی و تناسب اندام واقعاً بر شادی شما تأثیر می گذارد؟ علم را ببینید که چگونه سلامت و تناسب اندام بر شادی تأثیر می گذارد.]


حتما بخوانید: رژیم لاغری میوه و سبزیجات با تاثیر عالی برای تناسب اندام و سلامت


8. رشد شغلی

اگر می خواهید تمام انرژی و زمان خود را به خوبی مصرف کنید، شغل خود را به علاقه خود تبدیل کنید. سعی کنید در کاری که انجام می دهید بهترین باشید تا بتوانید تاثیر زیادی در صنعت خود داشته باشید. یکی از بهترین احساسات دنیا زمانی است که با شغلی که دارید راحت هستید - بی زحمت، اما هرگز خیلی کسل کننده نیست این کار بدون دردسر است زیرا شما در آن بسیار خوب هستید. مهم نیست که کار چقدر دشوار است، می دانید که همیشه می توانید آن را کامل کنید. اما همچنین هرگز خیلی خسته کننده نیست زیرا شما عاشق کاری هستید که انجام می دهید. شما اشتیاق خود را در آن قرار می دهید. اگر می خواهید سالم تر و شادتر زندگی کنید، یافتن آرامش و رضایت در کاری که انجام می دهید مهم است. این به این دلیل است که شما در حال کاهش استرس در زندگی روزمره خود هستید.

اگر در شغلی هستید که با علاقه شما مطابقت ندارد، احتمالاً بهترین کار این است که به دنبال جایگزین باشید. کاوش کنید و چیزهای جدید بیاموزید، و آنچه را که بیشتر به آن علاقه دارید بیابید. پس از انجام این کار، به دنبال شغل جدیدی باشید که دلتان را به آن بسپارید.به دنبال شغلی هستید که به آن علاقه داشته باشید؟

اهداف زندگی افراد موفق

 9. مدیریت مالی

پول دنیا را به چرخش در نمی آورد. اگر از من بپرسید، آن را در انتهای لیست اولویت های خود قرار می دهم. من باور ندارم که خوشبختی از داشتن پول زیاد حاصل می شود.اما همانطور که گفته شد، اگر حداقل مقداری پول داشته باشید، می توانید کارهای بسیار بیشتری انجام دهید . به عنوان مثال، اگر می خواهید دوره های آنلاین پیشرفته را برای یادگیری چیزهای جدید بگذرانید، باید بتوانید برای آنها هزینه کنید. به همین ترتیب، اگر سرگرمی یا تجارتی پیدا کردید که می توانید به آن علاقه داشته باشید، ممکن است برای شروع آن به سرمایه ای نیاز داشته باشید.


حتما بخوانید: بهترین راه پس انداز ماهانه با درآمد کم


مدیریت پول می تواند زندگی شما را بسیار ساده تر و کمتر استرس زا کند.ما در دنیای مدرنی زندگی می کنیم که تقریباً همه چیز با قیمتی همراه است. از این رو، مهم است که بدانید چگونه درآمد خود را مدیریت کنید. شما نه تنها باید یاد بگیرید که چگونه پس انداز کنید، بلکه چگونه خرج کنید. مدیریت پول را به یکی از علایق خود تبدیل کنید و از اینکه چگونه می تواند زندگی شما را ساده تر و استرس زاتر کند شگفت زده شوید. این پول نیست که شما را خوشحال می کند، بلکه نتیجه توانایی مدیریت پول است که می تواند به شما کمک کند زندگی بهتری داشته باشید.

پیدا کردن علاقه

10. سلامت روابط

اگر چیزی وجود داشته باشد که بسیار مهمتر از پول است، آن روابط ما با افراد اطرافمان است. اگر این روابط را پرورش ندهیم، مطمئناً خوشبختی ما آسیب خواهد دید.مراقب روابط خود با دیگران باشید. به نحوه رفتار خود با خانواده، دوستان و شریک عاشقانه خود توجه کنید. فقط به خاطر نگرش شما نسبت به آنها دلیلی برای کنار کشیدن آنها ندهید.

روابط مثبت در خانواده

به نحوه مراقبت از این روابط علاقه مند باشید. این کار را فقط به خاطر از دست ندادن آنها انجام ندهید - این کار را به این دلیل انجام دهید که می خواهید انجام دهید، و به این دلیل که برای هر چیزی که با این افراد دارید ارزش قائل هستید.

11. بچه ها

اگر پدر و مادر هستید، می دانید که هیچ چیز مهمتر از خانواده نیست. هیچ چیز با شادی که فرزندان شما می توانند به زندگی شما بیاورند قابل مقایسه نیست. چیزی که حتی در مورد این اشتیاق بهتر است این است که می توانید با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. وقتی می‌دانید که هر دوی شما در تلاش هستید تا خانواده را محکم نگه دارید، احساس رضایت بیشتری می‌کنید.بعلاوه، اگر اشتیاق خود را در مراقبت از خانواده خود قرار دهید، یک ویژگی شخصیتی مهم را نیز به فرزندان خود آموزش خواهید داد. شما به آنها کمک خواهید کرد که به افراد خانواده محور نیز تبدیل شوند. وقتی بزرگ شدند و خانواده ای برای خود داشتند، همان طور که شما برای همسر و فرزندان خود ارزش قائل شدند.

12. حیوانات خانگی

اگر مجرد هستید و به دنبال چیزی هستید که توجه خود را به آن معطوف کنید - یا حتی اگر خانواده پرجمعیتی دارید، اما به دنبال اضافه کردن یک عضو دیگر هستید - توصیه می کنم حیوانات خانگی را قبول کنید. حیوانات پیچیدگی کمتری نسبت به مردم دارند و به شما یک استراحت بسیار ضروری از دنیا می دهند.


حتما بخوانید: تفسیر و معنی 31 رفتار و زبان بدن سگ ها


حیوانات نیز عشق بی قید و شرط را ارائه می دهند. برخورد با آنها آسان است و می توانند به کاهش استرس شما کمک کنند. اگر زمانی از مردم خسته شدید (به طور موقت)، همیشه می توانید برای یافتن راحتی مورد نیاز خود به حیوانات خانگی خود مراجعه کنید. اگر به حیوانات خانگی علاقه دارید، می‌توانید در پناهگاه‌های حیوانات داوطلب شوید. در آنجا می توانید به آنها غذا بدهید، آنها را برای قدم زدن در پارک ببرید یا به سادگی مراقب آنها در حین بازی باشید.

چیزهایی که در زندگی باید به آن علاقه داشته باشید 2

13. سرگرمی ها

سرگرمی ها و علایق زیادی وجود دارد که باید به آنها علاقه داشت.لیست هایی برای مردان و زنان وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را بررسی کنید. سرگرمی ها می توانند خلاقیت و بهره وری شما را افزایش دهند. اگر به سرگرمی که انتخاب می کنید اشتیاق پیدا کنید، به شما کمک می کند احساس رضایت داشته باشید. این می تواند زندگی شما را معنادارتر و رضایت بخش تر کند.

اگر همین روال را بارها و بارها انجام دهید، ممکن است خسته شوید و در نهایت علاقه خود را از دست بدهید. اما اگر سرگرمی دارید که می تواند هر چند وقت یکبار توجه شما را جلب کند، متوجه خواهید شد که زندگی می تواند بسیار پر و هیجان انگیزتر باشد.

سخنان پایانی در مورد یافتن اشتیاق در زندگی شما

با فهرستی که در بالا ارائه کردیم، امیدواریم توانسته باشید چیز بعدی را که می خواهید به آن علاقه مند باشید، شناسایی کنید. اگر می خواهید یکی (یا تعداد زیادی) از موارد موجود در این لیست را امتحان کنید، فقط مطمئن شوید که تمام قلب خود را در آن صرف کرده اید. اشتیاق خود را برای زندگی روشن نگه دارید و هر کاری را با عشق و از خود گذشتگی انجام دهید. با این رویکرد، نمی توانید اشتباه کنید.


مقالات مرتبط:

125 مثال و نمونه اهداف بلند مدت در زندگی و راه رسیدن به آنها

خودشناسی چیست و چگونه خودم را بشناسم (به زبان ساده)

21 مهارت توسعه فردی برای زندگی بهتراز
1
رای