روش فعالسازی و استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام

روش فعالسازی و استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام ریمیکس ریلز (Remixing Reels) چیست ؛ معنی ریمیکس در اینستا یعنی چی و نحوه فعالسازی و استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز در اینستاگرام و غیرفعال کردن ریلز فردی و قدیمی در سلام دنیا بیاموزید.

اگر قصد ریمیکس کردن ویدئوهای ریلز در اینستاگرام را دارید ما در این مطلب از سلام دنیا به موضوعات ریمیکس ریلز (Remixing Reels) چیست ؛ معنی ریمیکس در اینستا یعنی چی و نحوه فعالسازی و استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز در اینستاگرام؛ نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلزهای فردی و همه ریلزها، نحوه فعال کردن ریمیکس برای ریلزهای قدیمی خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

نحوه ریمیکس کردن ویدئو های ریلز در اینستاگرام

ریلز های اینستاگرام برای رقابت با گزینه Duet TikTok فعال شدند شدند . امروزه می توانید ریلزهای 15 ثانیه ای، 30 ثانیه ای یا 60 ثانیه ای ایجاد کنید تا برای دنبال کنندگان خود و دیگران پست کنید. با ویژگی جدید Remix، می توانید از ریلزهای دیگران استفاده کنید یا به ریلز آنها پاسخ دهید.

ریمیکس ریلز اینستاگرام چیست

ریمیکس Remix به شما این امکان را می‌دهد ریلزهای جدیدی ایجاد کنید تا به ریلز ارسال شده توسط شخص دیگری پاسخ دهید و سپس آن را در کنار ریلزاصلی قرار دهید. این پست به شما نشان می دهد که چگونه با Remixing Reels کارکنید.

معنی ریمیکس چیست

ریمیکس در لغت به معنای ترکیب دوباره یا باز ترکیب است که یک اصطلاح در دنیای موسیقی است که به معنای دوباره ترکیب شدن یک آهنگ با تنظیمات دلخواه موزیسین می باشد. 

معنی ریمیکس در اینستا یعنی چی

از جدیدترین قابلیت اینستاگرام، قابلیت ریمیکس ریلز (Remixing Reels) است که امکان ترکیب کردن محتوای ویدئو خود با محتوای ویدئو کاربران دیگر و ساخت ویدئو جدید را می دهد.

روش استفاده از قابلیت و ویژگی ریمیکس ریلز های اینستاگرام

ریلزهای (REELS) اینستاگرام ویدیوهای کوتاهی هستند که در صفحه اکسپلور نمایش داده می‌شوند و می‌توان آن‌ها را دوباره در استوری به اشتراک گذاشت. ریمیکس می تواند Reels را هیجان انگیزتر کند، زیرا به سازندگان محتوا اجازه می دهد با دیگران همکاری کنند و کلیپ های کوچک سرگرم کننده جدید ایجاد کنند. فرض کنید به یک ریلز برخورد کرده اید که می خواهید آن را ریمیکس کنید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است. این گزینه فقط در برنامه های iOS و اندروید موجود است.


حتما بخوانید: نحوه دانلود ریلز اینستاگرام در گوشی


مرحله 1 : یک ویدیوی Reel Instagram را که می‌خواهید Remix کنید، پیدا کنید.

مرحله 2 : روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست پایین زیر دکمه اشتراک‌گذاری ضربه بزنید.

روش استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام 1
مرحله 3 : گزینه "Remix this Reel" را که در منوی ظاهر شده وجود دارد را، انتخاب کنید.

روش استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام 2
مرحله 4 : صفحه به دو قسمت تقسیم می شود که فیلم اصلی در سمت چپ ظاهر می شود. اینستاگرام پس از فیلمبرداری ویدیو را در سمت راست قرار می دهد یا آن را از رول دوربین شما اضافه می کند. دکمه ضبط را فشار دهید تا فیلمبرداری فیلم شما شروع شود.

روش استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام 3
مرحله 5 : پس از گرفتن عکس، می توانید با فشار دادن دکمه مربوطه، پیش نمایش ریمیکس خود را مشاهده کنید.

روش استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام 4
مرحله 6 : از پنجره پیش‌نمایش، می‌توانید جلو بروید و صدای Reel خود را ویرایش کنید، صداگذاری یا برچسب اضافه کنید و روی آن متن بنویسید یا doodle کنید.

روش استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام 5
مرحله 7 : وقتی در نهایت  ظاهر آن درست کردید Next را فشار دهید.


حتما بخوانید: آموزش فعال کردن ریلز اینستاگرام [reels]


مرحله 8 : صفحه ارسال را مشاهده خواهید کرد. در اینجا می توانید برای Reel خودکپشن یا عنوان بنویسید، مکان (location) اضافه کنید یا افراد را تگ کنید. پس از آن، Share را فشار دهید.

روش استفاده از قابلیت ریمیکس ریلز اینستاگرام 6
اینستاگرام ویدیوی همکاری را در نمایه شما پست می‌کند و آن را به عنوان یک «ریمیکسی با نام» شخصی که ریلز اصلی را پست کرده است برچسب‌گذاری می‌کند. نام کاربری آنها نیز در بالای ریلز اصلی در ویدیوی همکاری ظاهر می شود.

نحوه فعال و غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلز ها

همه با غریبه هایی که از ریلز خود استفاده می کنند راحت نیستند. اگر شما هم همین احساس را دارید، می توانید از ایجاد ریمیکس با استفاده از ریلز ها جلوگیری کنید. می‌توانید این ویژگی را برای ریلزهای جداگانه یا همه غیرفعال کنید (اگرچه به نظر نمی‌رسد گزینه دوم برای همه حساب‌ها در دسترس باشد).

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلز فردی

مرحله 1 : به نمایه اینستاگرام خود بروید و ریلزی را که می خواهید Remix را غیرفعال کنید، پیدا کرده و باز کنید.

مرحله 2 : روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای نمایشگر ضربه بزنید.

مرحله 3 : یک منو از پایین ظاهر می شود. گزینه Turn Off Remixing را انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلزهای فردی 1

Remix This Reel یعنی چی 

این امکان وجود دارد که ریلز  خود را مجدداً میکس کنید. برای این کار، گزینه "Remix This Reel" را در پایین همان منو فشار دهید.

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای همه ریلزها

اگر نمی خواهید دیگران از ریلز شما ریمیکس بسازند:

مرحله 1: در پروفایل اینستاگرام خود، روی منوی در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلزهای فردی
مرحله 2 : تنظیمات را انتخاب کنید.


حتما بخوانید: آپدیت جدید اینستا با 29 قابلیت‌ جدید


مرحله 3 : به حریم خصوصی بروید.

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلزهای فردی
مرحله 4 : ریلز ها و ریمیکس هارا انتخاب کنید.

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلزهای فردی
مرحله 5 : گزینه "Allow for Reels" را خاموش کنید.

نحوه غیرفعال کردن ریمیکس برای ریلزهای فردی 
تمام است، دیگران نمی توانند ازریلز های شما استفاده کنند.

نحوه فعال کردن ریمیکس برای ریلزهای قدیمی

از طرف دیگر، اگر ریلزهای قدیمی‌تر از آوریل 2021 دارید، باید ویژگی Remix را به‌صورت دستی فعال کنید، زیرا به‌طور پیش‌فرض مانند موارد جدیدتر روشن نمی‌شود.

روند یکسان است - یک ریلز قدیمی را باز کنید و روی منوی سه نقطه فشار دهید. با این کار یک منوی پاپ آپ از پایین ظاهر می شود. گزینه "فعال کردن ریمیکس" را برای آن ریلز خاص انتخاب کنید. همین روند را برای سایر ریلزهای قدیمی تکرار کنید.

شروع به میکس کردن ریلزهای خود کنید

اینستاگرام اقداماتی را انجام داده است تا خود را به عنوان یک رقیب قدرتمند TikTok قرار دهد و افزودن Remix این استراتژی را به نمایش می گذارد. اگر به هر حال اینستاگرام را به TikTok ترجیح می دهید، این جایگزین Duet را در ریلزهای اینستاگرام مورد علاقه خود امتحان کنید. در غیر این صورت، می‌توانید به TikTok برگردید یا اگر حسابی ندارید، یکی برای خود ایجاد کنید.

اینستاگرام همچنین یک ویژگی مشترک دیگر در دسترس دارد که به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد پست ها و ریلزها را با هم ایجاد کنند.

سخن آخر

امیدواریم با خواندن این مطلب نحوه ریمیکس کردن ویدئوهای ریلز اینستاگرام را آموخته باشید.


مقالات مرتبط:

چگونه ریلز اینستاگرام را که ذخیره یا لایک کرده اید پیدا کنید

روش خارج شدن از اکانت اینستاگرام از دستگاه های متصل به طور همزماناز
1
رای