فواید کپسول ایزی آیرون برای رفع کم خونی و زنان باردار

فواید کپسول ایزی آیرون برای رفع کم خونی و زنان باردار کمبود آهن از شایع ترین بیماری های تغذیه ای در جهان است. با مصرف کپسول ایزی آیرون می توانید مشکلات کمبود آهن را برطرف کرده و یا از بروز کم خونی جلوگیری کنید. فواید قرص ایزی آیرون و زمان مصرف را در سلام دنیا بخوانید.

کپسول ایزی آیرون (easy iron) تامین کننده آهن بدن است. آهن یکی از مواد معدنی است که نقش حیاتی در بدن ایفا می کند. در این مقاله سایت سلام دنیا، قصد داریم تا در خصوص فواید کپسول ایزی آیرون برای رفع کم خونی ناشی از فقر آهن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

کپسول ایزی آیرون چیست؟

این کپسول در واقع آهن بدن را تامین می کند که قدرت جذب بسیار بالایی نیز دارد. آهن از جمله موادی است که نقش حیاتی در بدن ایفا می کند. کمبود آهن اصلی ترین عامل کم خونی در سرتاسر جهان است. این دارو توسط شرکت نچرال ورد ایالات متحده تهیه شده است که با ترکیب این عنصر حیاتی با دیگر ریزمغذی های دخیل در کم خونی، محصولی بی نظیر برای پیشگیری و درمان انواع کم خونی ارائه کرده است. کپسول ایزی آیرون حاوی آهن به فرم «فروس بیس گلیسینات» و «اسید فولیک» و «ویتامین B12» و «ویتامین C» است.

کپسول ایزی آیرون در چه مواردی تجویز می شود؟

این کپسول جهت کمک به درمان کم خونی ناشی از فقر آهن است و برای موارد زیر توصیه می شود:

 • در دوران قاعدگی
 • فقر آهن
 • اهدای منظم خون
 • رژیم های لاغری و گیاه خواری

حتما بخوانید: علائم کمبود آهن در بدن کدام است


کپسول ایزی آیرون در چه مواردی تجویز می شود؟

نحوه مصرف کپسول ایزی آیرون (زمان مصرف قرص ایزی آیرون)

بهترین زمان برای خوردن قرص ایزی آیرون، 2 تا 3 ساعت پس از خوردن غذا است. توجه کنید که قرص های آهن را نباید با چای و قهوه مصرف کنید، زیرا جذب آن را مختل می کند. مصرف نان یا بیسکوییت سبوس دار نیز می تواند جذب آهن را دچار مشکل کند. افرادی که مکمل کلسیم مصرف می کنند نیز نباید این دو مکمل را با هم مصرف کنند. کلسیم و آهن مانع از جذب یکدیگر می شوند. روزانه مصرف یک کپسول ایزی آیرون می تواند به پیشگیری از بروز کم خونی کمک کند. مصرف هم زمان املاح آهن با تخم مرغ، شیر، چای و قهوه، نان سبوس دار و غلات می تواند شدیدا جذب آهن را کاهش دهد. همچنین مصرف مکمل های آهن همراه با غذا می تواند میزان جذب آن را تا یک سوم کاهش دهد. توصیه می شود تا کپسول های آهن را در فواصل 2 ساعته بین وعده های غذایی با آب یا آبمیوه مصرف کنید.

مقدار مصرف کپسول ایزی آیرون

به طور کلی برای بزرگسالان مصرف آن یک عدد در روز همراه با غذا است.


حتما بخوانید: مکمل کلسیم برای چه کسانی مفید است


مقدار مصرف کپسول ایزی آیرون

مزایای کپسول ایزی آیرون برای رفع کم خونی و زنان باردار

 • در این کپسول، آهن فروشل به شکل فروس گلیسینات است که روش تولید آن به ثبت رسیده است.
 • این فرم، 4 برابر جذب آهن بیشتری در مقایسه با فروس سولفات دارد.
 • عوارض گوارشی این قرص از جمله تهوع و یبوست را به حداقل می رساند.
 • کپسول ایزی آیرون قدرت جذب فوق العاده ای دارد.
 • کم خونی ناشی از فقر آهن را درمان می کند.
 • حاوی ویتامین C و اسید فولیک و ویتامین B12 است.
 • برای مصرف در رژیم های لاغری و گیاه خواری مناسب است.

کپسول ایزی آیرون می تواند برای خانم های باردار بسیار مفید باشد. فهرستی از خطراتی که مصرف کپسول ایزی آیرون برای خانم های باردار کاهش می دهد، در زیر توضیح داده شده است:

 • زایمان زودرس
 • تولد نوزاد با وزن کم
 • افزایش احساس خستگی
 • افزایش احتمال مرگ و میر در نوزادان
 • مشکلات قلبی و عروقی نوزاد مربوط به کم خونی مادر
 • پایین آمدن مشکلات ناشی از انجام جراحی های مختلف
 • کاهش مقاومت در برابر خونریزی شدید که در زمان زایمان عوارض زیادی را برای مادر و کودک به همراه دارد
 • اختلال در اکسیژن رسانی به جنین

حتما بخوانید: علائم زایمان زودرس و راه جلوگیری از آن


مزایای کپسول ایزی آیرون برای رفع کم خونی و زنان باردار

در کپسول ایزی آیرون چه ترکیباتی وجود دارد؟

1. آهن

هر کپسول، حاوی 28 میلی گرم آهن به شکل فروس گلیسینات است. این عنصر بسیار مهم، جزئی از گلبول های قرمز و همراه با پروتئینی به نام هموگلوبین است و وظیفه حمل اکسیژن را بر عهده دارد. آهن در تبدیل غذا به انرژی نیز نقش مهمی ایفا می کند.

2. ویتامین B12

کمبود ویتامین B12 نیز از علل شایع کم خونی است. وجود ویتامین B12 برای ساخت گلبول های قرمز ضروری است. کمبود این ویتامین باعث کاهش تعداد گلبول های قرمز خون و نرسیدن اکسیژن کافی به اندام ها می شود. کمبود ویتامین B12 با نشانه هایی مثل خستگی و ضعف مزمن همراه است. کپسول ایزی آیرون حدود 8 میلی گرم ویتامین B12 دارد. مصرف این کپسول می تواند نیاز بدن را به این ویتامین مهم تامین کند.

3. اسید فولیک

اسید فولیک نیز در ساخت گلبول های قرمز ضروری است. اسید فولیک برای زنان باردار به خصوص در سه ماهه اول بارداری ضروری است.

در کپسول ایزی آیرون چه ترکیباتی وجود دارد؟

4. ویتامین C

این کپسول حاوی ویتامین C نیز هست. تحقیقات نشان می دهد که مصرف ویتامین C همراه با آهن می تواند میزان جذب آهن را افزایش دهد. ویتامین C برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است و خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و می تواند از اکسیداسیون آهن در مقابل عوامل اکسیداتیو و رادیکال های آزاد جلوگیری کند.


حتما بخوانید: تقویت سیستم ایمنی بدن با 15 ماده غذایی


نتیجه گیری

کمبود آهن از شایع ترین بیماری های تغذیه ای در سرتاسر جهان است. کمبود این ماده حیاتی باعث کم خونی و عوارض ناشی از آن می شود. این کمبود به خصوص در زنان باردار و شیرده و در دوران قاعدگی زنان دیده می شود. با مصرف کپسول فوق العاده ایزی آیرون می توانید مشکلات کمبود آهن را برطرف کرده و یا از بروز کم خونی جلوگیری کنید. این کپسول علاوه بر آهن، حاوی ویتامین B12، فولیک اسید، ویتامین C نیز هست. ترکیب ویتامین C با آهن جذب آن را بالا برده و به طور کلی این قرص نقش حیاتی برای کمک به تولید گلبول های قرمز ایفا می کند. آیا تا به حال از کپسول ایزی آیرون مصرف کرده اید؟ تجربیات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.


مطالب مرتبط:

علائم شایع کم خونی و بهترین مواد غذایی برای کم خونی فقر آهن

11 مواد غذایی سرشار از آهن

از
50
رای