بهترین زمان خوردن میوه، سبزیجات و نوشیدنی برای لاغری و کاهش وزن

بهترین زمان خوردن میوه، سبزیجات و نوشیدنی برای لاغری و کاهش وزن بهترین زمان خوردن میوه برای لاغر شدن؛ چند ساعت بعد از غذا میوه بخوریم؛ بهترین زمان خوردن سبزیجات، نوشیدنی و میوه سیب، موز، خرما، انگور، انار، مویز و هندوانه برای لاغری در سلام دنیا بخوانید.

فقط به این دلیل که میوه می تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند به این معنی نیست که می توانید آن را در مقادیر نامحدود و در هر زمان مصرف کنید. زمان مناسب و مقدار مناسب منجر به دستیابی موثر به اهداف کاهش وزن و لاغری می شود. در ادامه این مقاله سلام دنیا ما درباره اینکه بهترین زمان خوردن میوه برای لاغر شدن و بهترین زمان مصرف سیب، موز، انگور، خرما کاهو، سبزیجات و نوشیدنی و قهوه برای کاهش وزن و لاغری چه زمانی است را اختیار شما عزیزان قرار می دهیم تا به راحتی از فواید آنها برای اهداف کاهش وزن و لاغری استفاده نمایید.

بهترین زمان خوردن میوه برای لاغر شدن

اگرچه تعیین بهترین یا بدترین زمان برای خوردن میوه ضروری است اما میوه ها را می توان در هر زمانی برای کاهش وزن و لاغری خورد زیرا حقیقت این است که مصرف میوه در هر زمانی از روز مناسب است.به گفته برخی از پزشکان "هیچ زمان صحیح یا مناسبی" برای خوردن میوه برای کاهش وزن وجود ندارد.زیرا مصرف میوه باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید و این به شما کمک می کند از پرخوری جلوگیری کنید. مصرف کالری کمتر باعث کاهش وزن می شود.بنابراین، «در هر زمانی از روز»، می‌توانید «از میوه‌ای کم کالری و پر فیبر» همراه با وعده غذایی خود لذت ببرید. برای اینکه اشتهای خود را کاهش دهید و از خوردن میان وعده های فرآوری شده خودداری کنید، می توانید «میوه را به عنوان میان وعده هم بخورید». طبق نتایج مطالعات، میوه های متعددی به دلایل زیر "اثر ضد چاقی" دارند:


حتما بخوانید: برای داشتن شکم صاف چی بخوریم


  • میوه ها حاوی مقدار زیادی فیبر هستند.
  • در نتیجه، خوردن آنها باعث می شود برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید و این به شما کمک می کند از پرخوری جلوگیری کنید.
  • مصرف کالری کمتر باعث کاهش وزن می شود.

بهترین زمان خوردن میوه برای لاغر شدن

بهترین زمان خوردن سیب برای لاغری

بهترین زمان خوردن سیب برای لاغری، نیم ساعت قبل از یک وعده پر کالری در نظر گرفته شده است زیرا سیب سرشار از فیبر رژیمی است و مانع از پرخوری و افزایش سیری می شود. بنابراین با توجه با وعده غذایی پرکالری که در وعده صبح یا شب میل می کنید سیب را در برنامه خود بگنجانید و نیم ساعت قبل از غذا آن را بخورید.


حتما بخوانید: سبک زندگی سالم چیست


بهترین زمان خوردن موز برای لاغری

در حال حاضر بسیاری از مطالعات انجام شده نشان تایید می‌کنند که داشتن یک رژیم غذایی حاوی فیبر و با کالری محدود به کاهش وزن کمک زیادی می کنند، از آنجایی که موز هم سرشار از فیبر است می تواند در صورت مصرف به اندازه باعث کاهش وزن شود. بهترین زمان خوردن موز برای لاغری صبح و قبل از وعده های غذایی می باشد. با توجه به اینکه موز یکم ماده دیر هضم است و نشاسته مقاوم دارد پس زمان بیشتری در شکم باقی می ماند. این باعث می شود تا بعد از مصرف موز در زمان صبح شما انرژی زیادی داشته باشید و تا هضم کامل موز مواد غذایی که بعد از آن میل می کنید در شکم باقی بمانند و در نتیجه احساس گرسنگی کمتری داشته باشید.

بهترین زمان خوردن موز برای لاغری

بهترین زمان خوردن هندوانه برای لاغری

بهترین زمان خوردن هندوانه برای لاغری در وعده صبحانه و بین وعده ها است.زیرا مصرف هندوانه در صبحانه می‌تواند باعث ایجاد حس سیری و کاهش میزان مصرف خوراکی‌های دیگر شود.از طرف دیگر اگر هندوانه در بین وعده‌های غذایی میل شود می تواند یک منبع انرژی پایدار در طول روز باشد و مانع از مصرف خوراکی‌های ناسالم شود.

بهترین زمان خوردن انار برای لاغری

اگر قصد مصرف انار برای کاهش وزن را دارید بهتر است از آب انار و آن هم بصورت ناشتا و یا با فاصله بین وعده‌های غذایی خود استفاده کنید. انار، میزان فیبر بالایی دارد و زود هضم نمی‌شود، همین باعث کاهش اشتها می شود. اگر معده در زمان مصرف آب انار خالی باشد تاثیرگذاری آن بر لاغری بیشتر خواهد بود.


حتما بخوانید: رژیم لاغری میوه و سبزیجات با تاثیر عالی برای تناسب اندام و سلامت


خوردن انگور در شب باعث لاغری می شود

خیر، خوردن انگور در شب باعث لاغری نمی شود. انگور به دلیل داشتن کالری کم، مقادیر زیاد فیبر و مواد مغذی باعث تامین انرژی در روز می شود و به کاهش وزن و لاغری نیز کمک می کند.

خوردن انگور در شب باعث لاغری می شود

بهترین زمان خوردن کشمش برای لاغری

کشمش یکی از محبوب‌ترین و موثرترین میوه‌های خشک می باشد که به لاغری و کاهش وزن کمک می کند، زیرا کشمش سرشار از فیبر است و مصرف آن باعث ایجاد حس سیری می شود. علاوه بر کالری کم این میوه خشک شده آن را به یک ماده غذایی عالی برای رژیم لاغری تبدیل می کند. در مورد بهترین زمان خوردن کشمش برای لاغری باید بگوییم که مصرف آن در طول روز  به عنوان یک تنقلات سالم و خوشمزه می تواند به کنترل اشتها کمک کند و مانع از خوردن بیش از حد مواد غذایی دیگر شود.

بهترین زمان خوردن خرما برای لاغری

بهترین زمان خوردن خرما برای لاغری، صبح ناشتا است. خرما با ایجاد حس سیری و کاهش کالری دریافتی در طول روز به شما در دستیابی به اهداف کاهش وزن و لاغری کمک می کند.خوردن خرما به عنوان یک میان وعده یا صبحانه یک احساس سیری زمان ناهار بهمراه دارد.


حتما بخوانید: رژیم شیر و خرما برای لاغری سریع


بهترین زمان خوردن مویز برای لاغری

مویز، هم یکی دیگر از مواد غذایی موثر در کاهش وزن در نظر گرفته شده است. این میوه حاوی مقدار زیادی فیبر است به همین دلیل با مصرف آن احساس سیری می کنید و تمایل به مصرف غذاهای دیگر در شما کاهش پیدا می کند. بهترین زمان برای مصرف آن، صبح‌ها و در حالت ناشتا در نظر گرفته شده است.

بهترین زمان خوردن مویز برای لاغری

بهترین زمان خوردن ماست برای لاغری

افرادی که می خواهند وزن کم کنند محتوای مغذی موجود در ماست برای تامین انرژی بدن در صبح و وعده صبحانه غذای کاملی در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، سلامت دستگاه گوارش نیز حفظ خواهد شد.با این حال این افراد باید ماست‌هایی با محتوای کم چرب، غنی از پروتئین و حاوی پروبیوتیک را برای کاهش وزن انتخاب کنند.

بهترین زمان خوردن قهوه برای لاغری

قهوه ممکن است با افزایش متابولیسم، افزایش انرژی و مهار گرسنگی به کاهش وزن کمک کند. نوشیدن قهوه در صبح ممکن است بهترین راه برای استفاده از افزایش متابولیسم باشد. همچنین ممکن است بخواهید بعد از ظهر یک فنجان قهوه بنوشید تا هوس دیرهنگام را از بین ببرید.


حتما بخوانید: مزایا و معایب رژیم قهوه برای لاغری چیست؟


چند ساعت بعد از غذا میوه بخوریم

از آنجایی که بعد از غذا معده پر و سنگین است به همین دلیل بهتر است یک تا دو ساعت پس از صرف غذا میوه میل کنید تا مصرف بلافاصله آن باعث سنگین تر شدن معده و ایجاد مشکل در عمل هضم نشود.

چند ساعت بعد از غذا میوه بخوریم

سخن پایانی:

میوه ها صرف نظر از زمان مصرف، ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی به بدن می رسانند زیرا سرشار از مواد مغذی هستند و بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم را تشکیل می دهند. افسانه‌هایی که ادعا می‌کنند بهترین یا بدترین زمان برای خوردن میوه وجود دارد، بی‌اساس و نادرست هستند و تنها باعث ایجاد سردرگمی و اطلاعات نادرست می‌شوند. صرف نظر از زمان مشخص، خوردن میوه یک راه خوشمزه و سالم برای دریافت مقدار زیادی مواد مغذی برای بدن و اهداف کاهش وزن است.


مقالات مرتبط:

مزایای ورزش قبل از صبحانه با پشتوانه علمی

بهترین روش های استفاده از چای سبز برای کاهش وزن و لاغر شدناز
2
رای