علائم حساسیت به گلوتن چیست و درمان آن با رژیم غذایی فاقد گلوتن

علائم حساسیت به گلوتن چیست و درمان آن با رژیم غذایی فاقد گلوتن آیا حساسیت به گلوتن منجر به چاقی می شود، ممکن است بخواهید رژیم غذایی بدون گلوتن بگیرید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. اما اول با خواندن این مطلب از سلام دنیا با علائم حساسیت به گلوتن و ارتباط آن با چاقی آگاه شوید

با همه اخبار مربوط به رژیم های گلوتن و فاقد گلوتن ، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا حساسیت به گلوتن می تواند منجر به افزایش وزن شود؟ در حقیقت، اگر بدن شما نتواند گلوتن را پردازش کند، شما می توانید مشکلات زیادی را از جمله افزایش وزن داشته باشید. با این حال، افزایش وزن به اندازه کاهش وزن معمول نیست. علائم حساسیت به گلوتن و راه درمان آن با رژیم غذایی فاقد گلوتن را در این مقاله از سلام دنیا بیان کرده ایم. با ما همراه باشید.

علائم حساسیت به گلوتن چیست (گلوتن و چاقی)

با حساسیت به گلوتن ، بدن شما در جذب پروتئین گلوتن موجود در گندم ، جو و چاودار مشکل پیدا میکند. همین طور که به خوردن این غذاها ادامه می دهید ، ممکن است طیف گسترده ای از مشکلات گوارشی را نیز-که یکی از آنها افزایش وزن و چاقی است - داشته باشید.

حساسیت به گلوتن می تواند باعث گاز معده ، گرفتگی عضلات ، نفخ ، اسهال و یبوست شود. علائمی که تجربه می کنید علائمی فردی (منفرد) خواهند بود. یکی از بهترین راه ها برای تشخیص تحمل یا حساسیت به گلوتن این است که گلوتن را از رژیم غذایی خود حذف کنید تا ببینید که آیا علائم کم میشوند یا خیر.


حتما بخوانید: گلوتن چیست و در چه موادی است


مضرات گلوتن

فواید رژیم غذایی بدون گلوتن برای سلامتی و کاهش وزن

بسیاری از افراد دریافتند که یک رژیم غذایی بدون گلوتن می تواند باعث کاهش وزن و سلامت بهتر هضم شود. بسیاری از این موارد به این دلیل است که غذاهایی که دارای مقدار زیادی گلوتن هستند نیز تمایل زیادی به قندهای تصفیه شده ، چربی ها و مواد مصنوعی دارند.

اما اگر به خوردن گلوتن ادامه دهید و دچار عدم تحمل شوید، در واقع ممکن است با کاهش وزن بیش از حد دچار مشکل شوید. این نوع رژیم، نوعی نیست که به شما کمک کند تا هیکل خود را بسازید - این نوعی است که شما را به بیمارستان می فرستد و شما را بسیار بیمار می کند.

حساسیت به گلوتن می تواند جذب مواد مغذی غذای شما را برای بدن غیر ممکن کند. اگر بدن شما نتواند آنها را از مواد غذایی که می خورید دریافت کند، کمبود ویتامین را برای شما ایجاد میکند. همچنین ممکن است دچار التهاب در روده و سایر نقاط بدن که منجر به مشکلات بیماری خودایمنی می شوند، شوید.

حساسیت به گلوتن می تواند مشکلاتی مانند دیابت ، مولتیپل اسکلروزیس ، آرتروز و سایر اختلالات خود ایمنی را تشدید کند، زیرا این باعث التهاب در بدن شما می شود. حتی می تواند یک واکنش حساسیتی شدید به نام بیماری سلیاک را ایجاد کند.


حتما بخوانید: بیماری سلیاک چیست؟


در حالی که کاهش وزن شیوع بیشتری نسبت به افزایش وزن با حساسیت به گلوتن دارد ، اگر اضافه وزن دارید و به رژیم بدون گلوتن روی می آورید احتمالاً لاغر می شوید. قطعاً از مشکلات گوارشی که شما را رنج می دهند ، رهایی خواهید یافت.

وقتی گلوتن را از رژیم غذایی خود حذف می کنید ، احتمالاً آن را با میوه های سالم ، سبزیجات ، پروتئین ها و سایر غلات کامل فاقد گلوتن جایگزین خواهید کرد. هنگامی که این کار را انجام می دهید ، احتمالاً میزان کالری دریافتی خود را کاهش داده و به طور طبیعی کاهش وزن خواهید داشت.

فواید رژیم غذایی بدون گلوتن

سخن آخر

بسیاری از افراد دریافتند که رژیم غذایی بدون گلوتن به کاهش وزن کمک می کند و همچنین سلامت کلی را بهبود می بخشد. اگر فکر کرده اید که آیا حساسیت به گلوتن منجر به افزایش وزن می شود، ممکن است بخواهید( رژیمی ) بدون گلوتن را بخورید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.


مقالات مرتبط:

حساسیت به بادمجان: علائم، تشخیص و درمان آلرژی به بادمجان

چگونه از حساسیت فصلی بهار جلوگیری کنیم

از
5
رای