عادت های مضر برای سلامتی کدامند؛ 4 کار خطرناک برای بدن

عادت های مضر برای سلامتی کدامند؛ 4 کار خطرناک برای بدن کارهای روزمره که برای سلامتی ضرر دارد ؛ با 4 عادت بد که سلامتی ما را به خطر می اندازد و عادت های مضر که به ظاهر بی ضرر هستند ولی در آینده برایتان مشکل ایجاد می کنند. در سلام دنیا بخوانید.

اگر که می خواهید دارای یک نوع سبک زندگی سالم باشید، باید مراقب خود باشید. متأسفانه ما گاهی بدون اینکه حتی متوجه آن باشیم کارهایی بی ضرری را انجام می دهیم که برای سلامتی ما بسیار خطرناک هستند. برخی از اقدامات بی ضرری که میتوانند برای سلامتی ما خطرناک باشند کدام ها هستند؟ در این مقاله سلام دنیا، ما قصد داریم  که 4 عادت بی ضرری را که برای سلامتی بسیار خطرناک هستند را مرور کنیم.

عادت های مضر برای سلامتی

1. عادت های مضر برای سلامتی: تمیز نکردن گوشی و لپ تاپ

تلفن های همراه ما مرکز دنیای ما هستند. ما آنها را با خود به همه جا چه در وسایل نقلیه عمومی و چه حتی در مکان های غیرعادی مانند توالت می بریم. بدون شک آنها یکی از با وفاترین همراهان ما شده اند. با این اوصاف، آیا تا به حال شده که به این فکر کنید که آیا گوشی هوشمند شما منبعی از باکتری های انباشته شده باشد؟ باکتری ها تقریباً در همه جا یافت می شوند.


حتما بخوانید: 15 عادت روزمره ای که مخفیانه سلامت شما را به خطر می اندازند

آنها در هوا و نیز بر روی اشیاء اطراف ما قرار دارند. گوشی هوشمند و لپ تاپ شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند. به همین دلیل کثیف نگه داشتن گوشی هوشمند خود بسیار عملی خطرناک است. تمیز نکردن تلفن و لپ‌تاپ شما میتواند یک موضوع بی‌اهمیت برای شما به نظر برسد. ولی اشتباه نکنید همین کار به نظر بی ضرر می تواند برای سلامتی شما بسیار خطرناک باشد. تمیز کردن و ضدعفونی مکرر تلفن هوشمند و لپ تاپ عملی ضروری میباشد. می توانید برای این کار محلول مبتنی بر ایزوپروپیل الکل را انتخاب کنید.

عادت های مضر برای سلامتی

2. عادت های مضر برای سلامتی: مرتب کردن تخت در اول صبح 

اگر عادت دارید که رختخواب خود را صبح ها بلافاصله پس از بیدار شدن مرتب کنید، این کار را متوقف کنید. یک مطالعه اخیر بریتانیایی نشان داده است که مرتب کردن رختخواب در صبح برای سلامتی شما عملی خطرناک محسوب میشود. در واقع، مرتب کردن رختخواب خود در صبح باعث جذب کنه ها و ساس ها می شود. کنه های موجود در گرد و غبار باعث مشکلات پوستی خاصی مانند اگزما یا کهیر و بیماری های تنفسی مانند آسم می شوند. بهترین راه برای خلاص شدن از شر کنه های گرد و غبار این است که هر روز صبح تخت خود را هوا دهید. شما می‌توانید بعداً در طول روز رختخوابتان را مرتب کنید – مرتب کردن تختتان به محض بیدار شدن کاری منطقی نمیباشد. فراموش نکنید که در هنگام مرتب کردن تختتان ملحفه ها را تکان دهید چرا که این کار باعث میشود رطوبت انباشته شده در طول شب بر روی آن ها از بین برود.


حتما بخوانید: 14 عادت بد که باعث می شود همیشه احساس خستگی کنید


3. عادت های مضر برای سلامتی: فراموش کردن بستن در صندلی توالت (فرنگی) قبل از سیفون کشیدن

باز گذاشتن در کاسه صندلی توالت چگونه می تواند خطرناک باشد؟ وقتی سیفون را میکشید، میکروب‌های ته توالت به هوا پرتاب می‌شوند (در هوا معلق میشوند). بنابراین میکروب ها و باکتری ها در هوا اگر که فراموش کردید قبل از سیفون کشیدن درب آن را ببندید، پخش می شوند. با این کار شما بدون شک خود را در معرض انواع میکروب ها و باکتری ها قرار خواهید داد. برای حفظ سلامتی خود فراموش نکنید که قبل از سیفون کشیدن درب کاسه صندلی توالت را ببندید.

عادت های مضر برای سلامتی

4. عادت های مضر برای سلامتی: خوابیدن با لباس زیر (شورت)

اگر با لباس زیر خود می خوابید، باید بدانید که این کار بی ضرر برای سلامتی شما خطرناک است. خوابیدن با شورت می تواند به دلیل میکروب ها و باکتری های موجود در آن باعث التهاب مثانه، عفونت قارچی و تحریک در شما شود. این امر هم برای مردان و هم برای زنان صدق می کند. به عنوان مثال، در حالی که زنان در معرض خطر سیستیت هستند، مردان در برابر عفونت مصون نیستند. اورولوژیست برایان استیکسنر میگوید که در گرما و رطوبت، باکتری ها می توانند در زیر کمر رشد کنند.

سخن آخر

کارهایی بی ضرری را انجام می دهیم که برای سلامتی ما بسیار خطرناک هستند. ما در این مطلب کوتاه شما را با 4 عادت بد که سلامتی ما را به خطر می اندازد، آشنا کردیم. امیدوارم، با آگاهی از این موضوع، از تکرار مجدد آنها خودداری کنید. میتوانید این پست را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا آنها نیز از این موضوع آگاهی پیدا کنند.


مقالات مرتبط:

7 عادت سالم و ساده برای افزایش طول عمر

چگونه عادت بد را به خوب تغییر دهیم

از
1
رای