3 چای گیاهی برای درمان سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک

3 چای گیاهی برای درمان سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک سیستیت بینابینی باعث درد مزمن در ناحیه لگن، درد هنگام ادرار کردن و احساس فوریت و تکرار ادرار می شود. چای گیاهی برای سندرم مثانه دردناک به روش های مختلفی عمل می کند. کاهش استرس برای درمان سیستیت بینابینی ضروری است.

سیستیت بینابینی یا IC که با نام سندرم مثانه دردناک نیز شناخته می شود، یک التهاب مزمن در دیواره مثانه است. سیستیت بینابینی باعث درد مزمن در ناحیه لگن، درد هنگام ادرار کردن و احساس فوریت و تکرار ادرار می شود. پزشکان دقیقاً نمی دانند که چه چیزی موجب بروز این بیماری می شود، اما معتقدند که استرس، اضطراب، اختلال خود ایمنی، رها شدن بیش از حد هیستامین، نشت دیوار مثانه یا آسیب به اعصاب مثانه می تواند در آن نقش داشته باشد. درمان معمول ممکن است شامل آنتی هیستامین ها، داروهای ضد افسردگی و مسکن ها باشد. چای گیاهی می تواند به طور طبیعی به تسکین علائم سیستیت بینابینی یا سندروم مثانه دردناک کمک کند. قبل از شروع مصرف هر نوع داروی گیاهی، با پزشک خود مشورت کنید.

تاثیرات چای گیاهی برای تسکین سیستیت بینابینی (سندرم مثانه دردناک)

چای گیاهی برای سندرم مثانه دردناک به روش های مختلفی عمل می کند. گیاهان ضد التهاب به منظور کاهش التهاب و آسیب به دیواره مثانه مصرف می شوند. شل کننده های عضلانی عصبی، تنش عضلات لگنی را که باعث درد لگن و مثانه می شوند را کاهش می دهند. گیاهان دارویی ضد افسردگی، التهاب و درد را در اعصاب مثانه تسکین می دهند. درباره میزان مصرف داروهای گیاهی و روش تهیه آنها برای بیماری سیستیت بینابینی با پزشک مشورت کنید.

تاثیرات چای گیاهی برای تسکین سیستیت بینابینی

1. گیاه گل مغربی

گیاه گل مغربی با نام علمی Evening Primrose یا Oenothera biennis، گیاهی معطر از آمریکای شمالی است که گل های زردی دارد. دانه های آن غنی از روغن فراوانی است که حاوی اسید گاما-لینولنیک یا GLA است. گیاه شناسان از این روغن برای درمان اختلالات پوستی، سندرم روده تحریک پذیر، رماتیسم و اختلالات گردش خون استفاده می شود. دکتر آلن کیت تیلوتسون گیاه شناس و پزشک متخصص آسیایی در کتاب خود به نام " The One Earth Herbal Sourcebook" در سال 2001، استفاده از روغن گل مغربی را برای کاهش التهاب سندرم مثانه دردناک و معالجه مخاط مثانه توصیه می کند. مصرف خوراکی این گیاه ممکن است باعث نفخ شود. 

2. کاوا

کاوا یا Piper methysticum نوعی درختچه همیشه سبز چوبی است بومی پلی نزی است. اطباء سنتی از ریشه و ساقه های زیر زمینی آن برای درمان اضطراب، استرس و بی خوابی استفاده می کنند. گیاه شناس بن اریک وان و بیولوژیست مایکل وینک در کتاب "Medicinal Plants of the World" توضیح دادند که کاوا غنی از مواد شیمیایی است که کاوالاکتون نامیده می شود، این ماده شیمیایی به گیرنده های مغز متصل شده و اثر آرام بخش و ضد درد دارد. گیاه شناس آلن کیت تیلوتسون برای کاهش ناراحتی و درد مثانه، کاوا را برای بیماری سیستیت بینابینی توصیه می کند. توصیه های پزشکی خود را در مورد مصرف و دوز این داروی گیاهی دنبال کنید، زیرا ممکن است استفاده دراز مدت و دوز بالای آن سمی باشد.

چای گیاهی برای سندرم مثانه دردناک

3. مخمر سنت جان

مخمر سنت جان یا  Hypericum perforatum یک گیاه چند ساله اروپایی با گل های زرد ریز است. از نظر تاریخی درمانی برای بهبود زخم است، اما گیاه شناسان نیز از گل ها برای درمان اضطراب، بیماری های عصبی و افسردگی خفیف استفاده می کنند. کاهش استرس برای درمان سیستیت بینابینی یا سندروم مثانه دردناک ضروری است، و داروهای ضد افسردگی طبیعی ممکن است به بهبود اعصاب و بافت های ملتهب مثانه شما کمک می کند. دیوید هافمن گیاه شناس بالینی، در کتاب خود با عنوان "گیاه شناسی پزشکی: علم و عملکرد طب گیاهان دارویی" به مصرف مخمر سنت جان برای کاهش التهاب، تسکین دردهای عصبی و کاهش اضطراب و تنش توصیه می کند. این گیاه را همراه با سایر داروهای ضد افسردگی مصرف نکنید.

از
6
رای