8 مورد از بهترین روان کننده های طبیعی و خانگی برای رابطه جنسی

8 مورد از بهترین روان کننده های طبیعی و خانگی برای رابطه جنسی روغن نارگیل یکی از انتخاب های روان کننده خانگی محبوب برای دلایل خوبی است. این روغن خوشمزه است، یک مرطوب کننده مناسب است و پوست شما آن را جذب می کند، بنابراین بعدا یک کثیف کاری بر روی بدن شما باقی نمی ماند.

بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که از مصرف روان کننده هایی که حاوی پارابن، نفت، گلیسیرین و سایر قندها هستند، خودداری کنید. اگر محصول میزان کمی از این ترکیبات را دارد و شما می توانید در مورد اکثر ترکیبات آن اظهار نظر کنید، نشانه خوبی است که این محصول طبیعی است.

دقیقا چه چیزی «طبیعی» است؟

برخی از افراد برای جلوگیری از مواد خشن یا به طور بالقوه خطرناک در نواحی حساسی مانند واژن یا مقعد خود، روان کننده های طبیعی را انتخاب می کنند. آنچه که به عنوان روان کننده طبیعی محسوب می شود، تا حدودی قابل تفسیر است. وقتی به دنبال روان کننده هستید، ممکن است بخواهید از مواد شیمیایی و سمی خاصی که در مواد غذایی، لوازم آرایشی و محصولات مو یافت می شوند، نیز اجتناب کنید. به عنوان مثال، اگر نمی دانید که در مورد یک ماده چگونه نظر بدهید، این احتمال وجود دارد که بدنتان نداند که چگونه آن را پردازش کند. بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که از مصرف روان کننده هایی که حاوی پارابن، نفت، گلیسیرین و سایر قندها هستند، خودداری کنید. اگر محصول میزان کمی از این ترکیبات را دارد و شما می توانید در مورد اکثر ترکیبات آن اظهار نظر کنید، نشانه خوبی است که این محصول طبیعی است.

آیا طبیعی همان چیزی است که «ارگانیک» در نظر می گیرند؟

بحث های دیگری در مورد اینکه آیا «طبیعی» به صورت «ارگانیک» نیز در نظر گرفته می شود، وجود دارد. به طور کلی ترکیبات آلی فاقد مواد افزودنی مانند مواد شیمیایی مصنوعی، کودهای مصنوعی و هورمون ها هستند. ممکن است یک روان کننده با ترکیباتی مانند روغن نارگیل پیدا کنید که بدان معنا است که طبیعی است و به جای اینکه در آزمایشگاه ساخته شود، از میوه های موجود در طبیعت تهیه می شود. اما ممکن است روغن نارگیل ارگانیک نباشد. ممکن است از نارگیلی تهیه شده باشد که با استفاده از مواد شیمیایی مانند سموم دفع آفات رشد کرده و فرآوری شده اند. اگر به طور خاص به دنبال یک روغن طبیعی و روان کننده هستید، ممکن است بخواهید چگونگی تهیه شدن این مواد را بررسی کنید.

روان کننده طبیعی

جایگزین های خانگی برای روان کننده های طبیعی که می توانید در نظر بگیرید

این احتمال وجود دارد که حتی محبور نباشید که برای تهیه یک روان کننده طبیعی، به خرید بروید- ممکن است هم اکنون برخی از گزینه های موجود را در خانه داشته باشید. برخی از موارد خانگی ممکن است بهتر از سایر موارد عمل کنند، بنابراین به خواندن این متن برای گزینه های روان کننده خانگی ادامه دهید.

روان کننده خانگی و طبیعی برای رابطه جنسی

1. روغن بادام شیرین

روغن بادام شیرین پوست های حساس را مرطوب و نرم می کند. بوی فوق العاده ای دارد و خوردن آن بی خطر است، بنابراین برای رابطه جنسی دهانی و مقعد گزینه مناسبی است. این روغن قدرت ماندگاری بالایی دارد، پس نیازی نیست نگران اعمال کردن مجدد آن در بازه های زمانی کوتاه مدت باشید. یکی از محدودیت های مهم که نیاز است تا به خاطر داشته باشید: روغن بادام را نباید با کاندوم لاتکس استفاده کنید. این مساله برای این روغن و تمام روان کننده های مبتنی بر روغن صادق است. این روغن می تواند باعث پارگی کاندوم ها شود.

روغن بادام شیرین، روان کننده طبیعی

2. روغن نارگیل خالص

روغن نارگیل یکی از انتخاب های روان کننده خانگی محبوب برای دلایل خوبی است. این روغن خوشمزه است، یک مرطوب کننده مناسب است و پوست شما آن را جذب می کند، بنابراین بعدا یک کثیف کاری بر روی بدن شما باقی نمی ماند. روغن نارگیل تصفیه نشده یا خالص ممکن است بهترین انتخاب شما برای یک روان کننده کاملا طبیعی باشد. کمترین فرم فرآوری شده را داشته و مانند روغن نارگیل تصفیه شده، سفید نشده است. توجه کنید که روغن نارگیل می تواند باعث ایجاد لکه بر روی لباس ها و ملحفه ها شود. همچنین باید از مصرف روغن نارگیل همراه با کاندوم اجتناب کنید. 

3. روغن زیتون

روغن زیتون، محصول دیگری است که در خرید بعدی برای آشپزخانه باید آن را تهیه کنید. مانند دیگر روغن های طبیعی، روغن زیتون می تواند برای افزایش رطوبت و کاهش سایش فوق العاده باشد. اما پوست شما روغن زیتون را جذب نمی کند، پس اگر بلافاصله آن را نشوئید، می تواند منافذ شما را مسدود کند. همچنین باید از مصرف روغن زیتون همراه با کاندوم اجتناب کنید.

4. روغن آووکادو

هنوز گرسنه هستید؟ روغن آووکادو یک گزینه انتخابی دیگر است که می تواند تاثیر فوق العاده ای هم در شربت خانه (به عنوان نوشیدنی کاربردی است) و هم در اتاق خواب تان بگذارد. این یک روغن ملایم است که می تواند برای مدتی ماندگاری داشته باشد و هیچ طعم یا بویی ندارد، به این معنا که می تواند برای آمادگی های قبل از انجام رابطه جنسی مناسب باشد. با این وجود، وقتی صحبت از عملکرد روغن می شود، برخی از افراد متوجه شدند که روغن آووکادو به اندازه روغن بادام و روغن نارگیل انتخاب محبوبی نیست. مانند دیگر روغن ها، اگر از کاندوم استفاده می کنید، نباید از این روغن استفاده نمایید.

روغن آووکادو، مناسب برای آمادگی های قبل از انجام رابطه جنسی

5. آلوئه ورا

اگر تاکنون از آلوئه ورا جهت آفتاب سوختگی استفاده کرده اید، پس می دانید که می تواند تا چه اندازه آرامش بخش باشد. به عنوان یک روان کننده، آلوئه ورا باعث افزایش آب رسانی و کاهش تحریک پوستی می شود. آلوئه ورا مبتنی بر آب است، بنابراین بر خلاف روغن ها، استفاده از آن با کاندوم بی خطر است. فقط مراقب محصولات مبتنی بر آلوئه با مواد افزودنی مانند الکل باشید.

6. روغن حیوانی

روغن حیوانی نوعی کره تفت داده شده است که بیشتر در آشپزی آسیای جنوبی مورد استفاده قرار می گیرد. این روغن به دلیل داشتن خواص درمانی آن بعنوان جایگزینی برای کره سنتی، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. روغن حیوانی می تواند پوست را مرطوب کرده و نرم کند و اسیدهای چرب سالم را تامین کند، که این مسائل آن را تبدیل به یک روغن خوب برای نواحی حساس بدن می کند. با این وجود، این روغن می تواند باعث پارگی کاندوم شود. و از آنجا که روغن حیوانی یک محصول لبنی است، احتمالا بهترین انتخاب برای رابطه جنسی طولانی مدت نیست. اگر فورا آن را نشویید، در نهایت می تواند بر روی یا داخل قسمت هایی از بدن فاسد شده در جاهایی از بدن که هرگز نمی خواهید که چیزی فاسد شود.

7.  یم کوهی Nagaimo

Nagaimo نوعی یم است که در چین، ژاپن و ویتنام محبوب است. این گیاه به دلیل بافت لغزنده و نازک خود، که خاصیتی است که باعث کاهش سایش و تحریک می شود، به عنوان روان کننده مورد استفاده قرار می گیرد. احتمالا نیاز است تا آن را با چیز دیگری مانند روغن نارگیل ترکیب کنید تا مقدار کافی از یک ماده تا خاتمه رابطه جنسی باقی بماند. در این حالت، اطمینان حاصل کنید که از کاندوم استفاده نکنید.

بهترین روان کننده های طبیعی

8.  سفیده تخم مرغ

حتما این ایده کمی عجیب به نظر می رسد، اما شما اولین کسی نیستید که از سفیده تخم مرغ به عنوان روان کننده استفاده می کنید. اگر تا به حال در هنگام آشپزی انگشت شما به داخل سفیده تخم مرغ رفته است، پس می دانید که می تواند بر روی پوست شما باقی مانده و لغزنده است. این بدان معنا است که وقتی شما بخواهید، می تواند در جای درست باقی مانده و سایش در هنگام رابطه جنسی را کاهش دهد. آماده کردن آن ممکن است کمی دشوار باشد- شکستن یک تخم مرغ بر روی تخت خواب مانند ایجاد یک کثیف کاری به نظر می رسد. از قبل سفیده های تخم مرغ خود را اماده کرده و در یک کاسه در نزدیک خود نگه دارید. ممکن است استفاده از قطره چکان مایع مفید باشد تا فقط به اندازه نیاز سفیده تخم مرغ در دمای اتاق استفاده شود.

روان کننده های خانگی که باید از مصرف آنها اجتناب کنید

قبل از اینکه بیش از حد هیجان زده شوید تا وسایل خانه خود را برای یک روان کننده خانگی زیر و رو کنید، باید بدانید که از برخی از محصولات تحت هر شرایطی باید اجتناب کنید.

1. روغن کودک

وقتی صحبت از روان کننده می شود، می خواهید از هر چیز حاوی نفت یا روغن معدنی به عنوان ماده اصلی جلوگیری کنید. این موارد شامل روغن کودک نیز می شود. اگر از آن در واژن استفاده می کنید، روغن کودک می تواند احتمال عفونت هایی مانند واژینوز باکتریایی را افزایش دهد. به علاوه، شستن آن کار دشواری است. این روغن ناخوشایند است، اما می تواند خطرناک نیز باشد. اگر روغن کودک با کاندوم یا اسباب بازی جنسی تماس پیدا کند، می تواند این مواد را خراب کند.

مضرترین روغن های روان کننده طبیعی

2. وازلین

اگر از وازلین یا دیگر ژل های نفتی جهت مرطوب کننده استفاده می کنید، می دانید که می تواند پوست شما را نرم و صاف کند. متاسفانه به این معنا نیست که یک روان کننده فوق العاده است. از یک لحاظ، وازلین به جای اینکه لغزنده باشد، چرب است. بدان معنا است که بر روی بدنتان، ملحفه ها و لباس ها می چسبد. استفاده از کاندوم نیز امن نیست. مطالعه ای همچنین نشان داد افرادی که وازلین را به صورت واژنی استفاده می کردند، 2.2 برابر بیشتر از سایرین به واژینوز باکتریایی مبتلا شدند.

3. روغن های سبزیجات، کانولا و دیگر روغن های تصفیه شده

شما نمی توانید از هر روغنی در آشپزخانه خود به عنوان روان کننده استفاده کنید. روغن های پخت و پز تصفیه شده و هیدروژنه مانند روغن نباتی و روغن کانولا تحت دوره فرآوری سنگین قرار می گیرند. این مساله معمولا شامل گرمایش، سفید کنندگی و فرآیندهای شیمیایی است. به همین دلیل توصیه کننده های آشپزی سالم، استفاده از روغن های تصفیه شده مانند روغن زیتون بسیار خالص را توصیه می کنند. روغن های تصفیه شده کاملا طبیعی نیستند و می توانند ملحفه های شما را لکه دار کنند. همچنین باقی مانده آنها می تواند بر روی بدن بماند. تجمع آنها بر روی بدن در نواحی مانند واژن ممکن است خطر عفونت را افزایش دهد.

روغن های اسانس چطور؟

برخی از افراد با اضافه کردن یک روغن اسانس برای یک رایحه خوب، توصیه می کنند که روان کننده خانگی خود را بهبود ببخشید. اما این بدان معنا است که شما روغن های اسانس را به قسمت های داخل بدن اعمال می کنید، زیرا بدنتان موادی که در نواحی مانند دهان، مهبل و مقعد اعمال می کنید را جذب می کند. متاسفانه، این روغن ها به اندازه کافی مناسب جهت استفاده داخلی تهیه نشده اند.

 • نباید از روغن های اسانس در قسمت های داخلی بدن استفاده کنید، مگر اینکه تحت آموزش قرار گرفته و گواهینامه پیشرفته برای شما صادر شده باشد یا تحت نظر یک متخصص آموزش دیده فعالیت کنید.

توصیه های مختصص حرفه ای خود را با دقت دنبال کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه روغن های اساسی را با مخلوط کردن آنها با چیزی مانند روغن حامل، رقیق می کنید. مقدار کمی از این روغن کافی است، و اگر به اندازه کافی توجه نکنید، مصرف بیش از حد آن آسان است. مطمئن شوید که در مخلوطی که استفاده می کنید، روغن اسانس از 5 درصد کمتر است.

آیا می شود از روغن های اسانس به عنوان روان کننده طبیعی استفاده کرد

چه زمانی باید استفاده از روان کننده را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید

فقط به این علت که روان کننده طبیعی است، لزوما به این معنا نیست که کاملا بی خطر است. اطمینان حاصل کنید که از موادی که شما و همسرتان به آنها آلرژی دارید، اجتناب می کنید. اگر مطمئن نیستید، قبل از استفاده از یک روان کننده جدید برای آمادگی پیش از رابطه جنسی، از این تست پچ استفاده کنید:

 • بازوی خود را با صابون بدون رایحه بشوئید. با حوله خشک کنید
 • چند قطره کوچک از آن را بر روی ناحیه کوچکی از پوست مانند قسمت داخلی آرنج اعمال کنید.
 • این ناحیه را با باند پانسمان ببندید.
 • به مدت 24 ساعت صبر کرده و سپس باند پانسمان را باز کنید.
 • اگر متوجه واکنشی مانند قرمزی، تورم، خارش یا تاول بر روی ناحیه پچ پوست شده اید، از روان کننده استفاده نکنید. اگر قبل از گذشت 24 ساعت واکنش نشان دادید، بلافاصله این ناحیه را با آب و صابون بشوئید.

اگر از روان کننده استفاده می کنید، در صورت بروز هر گونه علائم ناخواسته، مراقب باشید. در صورت تجربه هر یک از موارد زیر، با پزشک خود صحبت کنید:

 • مشکل در تنفس
 • تورم به خصوص در زبان، گلو یا صورت
 • کهیر
 • جوش
 • خارش

در صورت بروز علائم عفونت مخمر یا واژینوز باکتریایی نیز باید به پزشک مراجعه کنید.

چه زمانی باید استفاده از روان کننده را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید

نتیجه گیری

احتمالا وقتی صحبت از مواد غذایی می شود، به غذاهایی که وارد بدن خود خواهید کرد، فکر می کنید، پس چرا این مساله را برای روان کننده ای که استفاده می کنید، در نظر نمی گیرید؟ با جستجوی مواد طبیعی، حداقل فرآوری شده و با منابع پایدار، می توانید به طور یکباره مراقب سلامتی و لذت خود به طور هم زمان باشید.  

منبع: healthline

از
150
رای