زندگینامه میلاد مسیح ؛ ازدواج، سخنان، معجزات و عکس حضرت عیسی

زندگینامه میلاد مسیح ؛ ازدواج، سخنان، معجزات و عکس حضرت عیسی زندگی نامه حضرت عیسی بسیار آموزنده و پر از حوادث شنیدنی و جالب است. حضرت مسیح (ع) در سرزمین کوفه در کنار رود فرات به دنیا آمده است. مادر آن حضرت ، حضرت مریم (س) دختر عمران (ع) است.

حضرت عیسی (ع) پیامبر صلح و دوستی و مهربانی است که تمام عمر خود را به عبادت و بندگی خداوند گذراند.بیست و پنجم دسامبر را سالروز تولد حضرت عیسی (ع) می دانند. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا قصد داریم در خصوص زندگی نامه حضرت مسیح صحبت کرده و نکاتی را در خصوص زندگی ایشان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

مسیح یعنی چی؟

مسیح اسم خاص و نام حضرت عیسی (ع) است و در مورد معنای آن اختلاف نظراتی وجود دارد. برخی ریشه این کلمه را عربی می دانند که به معنای «پاک کننده» یا «پاک کننده از گناهان» است و برخی دیگر آن را غیر عربی می دانند و توضیح می دهند که از ریشه ماشیاخ در عبری آمده و به معنای «نجات دهنده» است.   

در خصوص زندگی نامه حضرت مسیح چه می دانید؟

تاریخ دقیق تولد حضرت عیسی (ع) چه زمانی است؟ (میلاد مسیح)

نام اصلی حضرت عیسی، «یسوع» به معنی نجات دهنده و لقب ایشان محسوب می شود. حضرت عیسی در روز 25 دسامبر سال اول میلادی و 622 سال قبل از هجرت بزرگ پیامبر اسلام در بیت لحم واقع در فلسطین متولد شد.


حتما بخوانید: اس ام اس تبریک کریسمس عاشقانه؛ متن کریسمس مبارک به انگلیسی و آلمانی


میلاد مسیح

در خصوص نحوه ولادت حضرت عیسی (ع) چه می دانید؟ ( زندگینامه میلاد مسیح )

مادر حضرت عیسی، حضرت مریم علیه السلام است که دختر عمران و از بانوان فرزانه و از شخصیت های برجسته در قوم بنی اسرائیل است. پدر حضرت مریم علیه السلام، عمران و از نسل حضرت سلیمان (ع) و از علماء برجسته و پارسا و پرهیزگار قوم بنی اسرائیل است. عمران پدر مریم در دوران جنینی وی از جهان رفت و سرپرستی دخترش را حضرت زکریا شوهرخاله مریم بر عهده گرفت و او را طبق نظر مادرش از خدمه بیت المقدس نمود. حضرت مریم روزها روزه می گرفت و شب ها به عبادت می پرداخت و در میان قوم بنی اسرائیل از مقام و منزلت بالایی برخوردار بود. در سن 13 سالگی مریم، خداوند یکی از فرشتگان را به صورت یک جوان زیبا به سوی او فرستاد. فرستاده مهربان به حضرت مریم (ع) فرمود: «نگران نباش، من فرستاده پروردگار هستم و آمده ام تا پسری پاکیزه و پرهیزگار به تو ببخشم». حضرت مریم از شنیدن این سخنان بسیار تعجب کرد و فرمود: «چگونه ممکن است صاحب فرزندی شوم در حالیکه تاکنون کسی با من تماس نداشته و هرگز زن آلوده ای نبوده ام». فرشته درگاه خداوند در پاسخ فرمود: «صحیح است، اما خداوند فرموده است که آفرینش پسری بدون پدر برای من آسان است. می خواهیم تا عیسی نشانه ای برای مردم و رحمتی از سوی ما برای آنها باشد» و پس از آن حضرت مریم باردار شد و فرزند موعود در رحم او قرار گرفت. این مساله منجر شد تا حضرت مریم به خارج از بیت المقدس رفته و تنها زندگی کند.


حتما بخوانید: مدل تزیین درخت کریسمس سفید در خانه با وسایل ساده، دور ریختنی و نمد


هنگامی که حضرت عیسی (ع) متولد شد، به حضرت مریم وحی شد که نزد قومش بازگردد و اگر کسی درباره بارداری و چگونگی متولد شدن فرزندش پرسید، پاسخ او را ندهد و با اشاره بگوید که روزه سکوت نذر کرده است. سپس حضرت مریم نزد قومش بنی اسرائیل بازگشت و وقتی مردم او را سرزنش کردند، به گهواره کودک اشاره کرد و از آنها خواست تا با فرزندش سخن بگویند. قوم بنی اسرائیل که از اشاره مریم ناراحت شده بودند، گفتند که چگونه با یک فرزند در گهواره سخت بگوییم و در این هنگام حضرت عیسی علیه السلام در گهواره شروع به سخن گفتن نمود: «من بنده خدا هستم. خداوند کتاب انجیل را به من داده و مرا پیامبر قرار داده است...». هنگامی که قوم بنی اسرائیل سخنان فوق العاده حضرت عیسی را شنیدند، دریافتند که حضرت مریم از هر گونه گناه و ناپاکی به دور است و حضرت عیسی (ع) پس از آن تا زمانی که بزرگ شد و به حد زبان گشودن رسید، با کسی سخن نگفت.

عکس عیسی مسیح

عکس عیسی مسیح

آیا حضرت عیسی ازدواج نمود؟ ( ازدواج مسیح )

در ابتدا چنین تصور می شد که حضرت عیسی (ع) مخالف ازدواج بوده است؛ اما با توجه به سفارش اکیدی که در خصوص مساله ازدواج در قرآن و روایات متعدد و زندگی نامه حضرت عیسی شده است، مشخص شد که ایشان با اصل مساله ازدواج مشکلی نداشتند و دلیل ازدواج نکردن ایشان تنها مربوط به شرایط خاص جامعه و زندگی شان بوده است.


حتما بخوانید: کریسمس به تاریخ ایران چه روزی است؛ تاریخچه و آیین های مهم جشن کریسمس


حضرت مسیح (ع) در چند سالگی به رسالت مبعوث شد؟ ( قاتل میلاد مسیح )

حضرت عیسی (ع) در سن 30 سالگی به رسالت مبعوث شد و به طور رسمی رسالت خود را به مردم اعلام نمود. حضرت عیسی (ع) تلاش کرد تا مانع از انحراف یهودیان شده و آنها را از گمراهی باز دارد. متاسفانه پس از آن، جمعیت کمی پیرو حضرت عیسی (ع) شدند و آن حضرت مورد تهدید بزرگان قوم یهود قرار گرفت. آنها حتی تصمیم به قتل وی گرفتند؛ زیرا از قدرت گرفتن حضرت عیسی و بیشتر شدن تعداد پیروانش وحشت داشتند. هر چه مردم بیشتری به حضرت عیسی روی می آورند، قوم یهود بیشتر نگران می شدند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که برای حفظ قوم شان باید حضرت عیسی را قربانی کنند. در نهایت خداوند حضرت عیسی (ع) را به آسمان ها برد و یهودیان به اشتباه فردی شبیه به حضرت عیسی را به صلیب کشیدند.

قاتل میلاد مسیح

سرانجام حضرت عیسی (ع) چه شد؟ ( عیسی مسیح در کجا به صلیب کشیده شد )

با گذشت زمان ترس بزرگان یهیودی از وجود و قدرت گرفتن حضرت عیسی (ع) بیشتر می شد. بزرگان یهود به شدت از وجود حضرت عیسی احساس خطر می کردند و این ترس و وحشت یهودیان به حدی ادامه پیدا کرد که در نهایت نقشه قتل وی را کشیدند. با خیانت یکی از حواریون به نام «اسخریوطی» که قبلا به حضرت عیسی ایمان نیاورده و منافق محسوب می شد، محل اختفای حضرت عیسی (ع) افشا شد. اما دشمنان با رفتن به آن محل شخصی شبیه به حضرت عیسی را دستگیر کردند.


حتما بخوانید: متن تبریك شب یلدا عاشقانه، رسمی، به زبان ترکی و انگلیسی؛ اس ام اس شب یلدا مبارک


مسیحیان این گونه اعتقاد دارند که حضرت عیسی (ع) به صلیب کشیده شد و پس از سه روز دوباره زنده شده و به آسمان ها عروج کرد. اما در کتاب آسمانی مان قرآن در سوره نساء آیه 157، کشته شدن و به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی (ع) رد شده و آمده است: «آنها مسیح را نکشتند و به صلیب نکشاندند، بلکه شخص دیگری را به اشتباه به جای او به صلیب کشاندند و خودشان نیز یقین به این موضوع نداشتند، بلکه خداوند او را به سوی خود بالا برد».  خداوند حضرت مسیح (ع) را به آسمان ها برد تا او را از شر دشمنان حفظ کرده تا در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) به زمین بازگرداند.

عیسی مسیح در کجا به صلیب کشیده شد

معجزات حضرت عیسی (ع) چیست؟

دائما بزرگان یهودی برای مخالفت با حضرت عیسی (ع) سخنان او را تکذیب می کردند و از وی میخواستند که معجزه ای به آنها نشان دهد تا حرف هایش را باور کنند. حضرت عیسی (ع) در جواب این افراد فرمود: «از طرف پروردگارم نشانه ای برای شما دارم. از گل چیزی به شکل پرنده خواهم ساخت و در آن می دمم و پرنده به اذن خداوند زنده خواهد شد. من کور مادرزاد را شفا خواهم داد. مبتلایان به بیماری پیسی را شفا می دهم و مردگان را زنده خواهم کرد و از آنچه که می خورید و در خانه تان ذخیره می کنید، به شما اطلاع می دهم. اگر ایمان داشته باشید، قطعا در تمام اینها نشانه ای از حق وجود دارد». در ادامه سخنانی و احادیثی در مورد حضرت عیسی (ع) را بیان می کنیم:

احادیثی در مورد حضرت عیسی (ع)

يا مَريمُ إنَّ اللَّهَ يُبَشِّرُكِ بِكَلِمَةٍ مِنهُ اسمُهُ المَسيحُ عِيسَي ابنُ مَريمَ وَجيِهاً فِي الدُّنيا وَ الآخِرَةِ و مِنَ المُقَرَّبينَ)

اي مريم! خدا تو را به كلمه ‏اي از جانب خودش بشارت مي‏دهد كه نامش مسيح، عيسي بن مريم است؛ در حالي كه در دنيا و آخرت آبرومند و از مقرّبان الهي است....آل عمران ، آيه 45 .

////////////////////////////

امام علی (ع) در مورد حضرت عیسی (ع) می فرمایند: وَلامالٌ يَلفِتُهُ و لا طَمَعٌ يُذِلُّهُ، دابَّتُهُ رِجلاهُ و خادِمُهُ يَداهُ.

نه مال و ثروتي داشت كه او را به خود مشغول گرداند و نه طمعي كه به خواري‏اش اندازد، مركب او دو پايش بود و خدمت كارش دو دستش....نهج البلاغه، خطبه 160.

////////////////////////////

سخنان آموزنده عیسی مسیح

حضرت عیسی (ع) می فرمایند: الدُّنيا قَنطَرَةٌ فاَعبُروها و لا تَعمُرُوها

دنيا پل است؛ از آن بگذريد و آبادش مسازيد.....الأمالي، مفيد، ص 43.

////////////////////////////


حتما بخوانید: تزیین شب یلدای عروس، مدرسه؛ سفره شب یلدا لاکچری، ساده، مدرن و سنتی


حضرت عیسی (ع) می فرمایند: طُوبي لِلَّذينَ يَتهَجَّدونَ مِن اللَّيلِ، اُولئكَ الّذينَ يَرِثونَ النُّورَ الدّائِمَ

خوشا آنان كه پاسي از شب را به عبادت مي‏گذرانند؛ آنان كساني‏اند كه نوري ماندگار به ارث مي‏برند....تحف العقول، ص 510.

سخنان عیسی مسیح

////////////////////////////

حضرت عیسی (ع) می فرمایند: إنَّ الشَّجَرَةَ لاتَكمُلُ إلّابِثَمَرَةٍ طَيِّبَةٍ كَذلِكَ لايَكمُلُ الدِّينُ إلّا بِالتَّحَرُّجِ عَنِ المَحارِمِ

درخت كامل نمي‏شود؛ مگر با ميوه‏اي گوارا. همچنين دين‏داري كامل نمي ‏شود مگر با دوري از حرام‏ ها.....تحف العقول، ص 511 .

////////////////////////////

سخن آخر

زندگی حضرت عیسی (ع) پر از فراز و نشیب ها و دشواری هاست. با اندکی دقت در آیات قرآنی می توان اقرار نمود که تعظیم و تکریمی که قرآن از حضرت مسیح می نماید، در عالی ترین و عمیق ترین صورت ممکن است. در این مقاله از وبسایت سلام دنیا سعی کردیم در خصوص زندگی نامه حضرت عیسی (ع) صحبت کرده و به هر گونه سوال تان در این خصوص پاسخ دهیم. امیدوارم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. اگر هر گونه سوالی در خصوص زندگی حضرت عیسی (ع) داشتید، لطفا در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


مقالات مرتبط:

زندگینامه امام حسین (ع) از دوران کودکی، ازدواج تا شهادت ایشان

بهترین دعاها برای شفای انواع دردها و بیماری صعب العلاج و لاعلاج

علت مخفی و نامعلوم ماندن قبر حضرت زهرا (س) طبق روایات چیست؟

بودا کیست و آیین بودایی چیست؟

از
4
رای