عوارض مصرف گلوتاتیون قرص سفید کننده پوست چیست

عوارض مصرف گلوتاتیون قرص سفید کننده پوست چیست وقتی از محصولات سفید کننده کننده پوست استفاده می کنید، مهم است این نکته را به خاطر داشته باشیم که هر محصول محدودیت ها و عوارض خود را دارد. عوارض قرص سفید کننده پوست گلوتاتیون را در سلام دنیا بخوانید.

فقط خوردن قرص می تواند باعث سفید شدن پوست من شود؟ این سوالی است که خیلی از جوانان بعد از شنیدن اسم قرص های سفید کننده پوست می پرسند. این روزها سفید شدن پوست به یکی از معیارهای زیبایی تبدیل شده است. قرص های سفید کننده پوست به این خاطر محبوب شده اند که روشی آسان و سریع برای این کار به حساب می آیند، اما نباید عوارض جانبی این قرص ها را فراموش کرد. در این مقاله از سایت سلام دنیا، به بررسی عوارض قرص گلوتاتیون ؛ قرص سفید کننده و روشن کننده پوست پرداختیم. با ما همراه باشید. 

افرادی که به دنبال سفید شدن پوستشان هستند گزینه های مختلف را امتحان می کنند. با اینکه کرم های سفید کننده ارزانترین و رایج ترین محصول برای این کار هستند، اما معمولاً آن طور که انتظار می رود عمل نمی کنند و اغلب حاوی مواد مضر هستند. از گزینه های دیگری که مصرف آن برای روشن کردن پوست نسبتاً متداول شده است مصرف قرص های سفید کننده حاوی گلوتاتیون است. البته سایر قرص ها به این منظور در بازار یافت می شود که از جمله آنها می توان به قرص ایمدین، پرفکتیل اشاره کرد، اما به اندازه گلوتاتین شناخته شده نیستند.

گلوتاتیون چیست؟

گلوتاتیون ماده ای است که به طور طبیعی توسط کبد تولید می شود. همچنین در میوه ها، سبزیجات و گوشت ها هم پیدا می شود. گلوتاتیون ماده ای است که از سه اسید آمینه ساخته شده است: سیستئین، گلوتامات و گلیسین. گلوتاتیون به عنوان یک آنتی اکسیدان مهم در بدن شما عمل می کند. به این معنی که به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که می توانند به سلول های بدن شما آسیب برسانند.


حتما بخوانید: 16 ماسک خانگی روشن کننده پوست صورت


گلوتاتیون چیست؟

گلوتاتیون در بسیاری از واکنش های شیمیایی بدن نقش دارد. همچنین به سم زدایی بدن از داروها و آلاینده ها کمک می کند. به نظر می رسد که میزان تولید طبیعی گلوتاتیون در بدن با افزایش سن کاهش می یاید، احتمالاً به این دلیل که بدن نمی تواند مقدار زیادی از آن را بسازد. پایین بودن میزان گلوتاتیون باعث ضعف در سلامتی می شود.

برای مثال پایین بودن آن در افراد مسن احتمال ابتلا به بیماری ها را بیشتر می کند. شما می توانید گلوتاتیون را به صورت خوراکی از مواد طبیعی یا مکمل ها مصرف کنید تا از بروز علائم پیری، سرطان، بیماری قلبی، هپاتیت، بیماری های کبدی، بیماری تضعیف کننده سیستم ایمنی پیشگیری کند.

قرص گلوتاتیون سفید کننده پوست

قرص گلوتاتیون نوعی مکمل است که می توانید آن را از داروخانه های معتبر تهیه کنید. مصرف این قرص برای تامین میزان کافی از آن در بدن، می تواند درخشندگی طبیعی پوست را برگرداند و با بازسازی سلول های آسیب دیده به از بین بردن لکه های پوستی کمک کند. همانطور که قبلاً اشاره کرده گلوتاتیون دارای خاصیت سم زدایی سلول ها است، که این فرآیند باعث تمیزی سلول ها می شود. اثرات قرص سفید کننده پوست مانند گلوتاتیون به خاطر مهار مستقیم یا غیر مستقیم آنزیم تیروزیناز و تغییر از تولید رنگ دانه های تیره به رنگ دانه های روشن است.


حتما بخوانید: معجزه سفید شدن پوست در 7 روز


استرس اکسیداتیو نیز در روند پیری نقش دارد. گلوتاتیون می تواند از بروز این پدیده جلوگیری کند و نشانه های پیری را کاهش دهد. به همین دلیل است که می توانید با مصرف قرص های سفید کننده گلوتاتیون به پوستی صاف تر، سفت تر و جوان تر برسید. شما همزمان با سفیدتر شدن پوست، اثرات ضد پیری این قرص را هم بدست می آورید.

نکته: اگر تصمیم به خرید این قرص کرده اید بهتر است به دنبال محصولی باشید که در ترکیب آن ویتامین C هم وجود دارد. ویتامین C به روشن شدن پوست کمک می کند.

قرص گلوتاتیون سفید کننده پوست

عوارض جانبی قرص سفید کننده پوست گلوتاتیون

با این روند رو به رشد استفاده از این قرص ها، باید قبل از شروع مصرف درباره عوارض احتمالی آنها مطلع باشید. عوارض جانبی مصرف قرص های روشن کننده پوست را به طور خلاصه در ادامه آورده ایم:

1. عوارض قرص گلوتاتیون: حساسیت پوستی

حساسیت پوستی از شایع ترین عوارض قرص های سفید کننده پوست است. ممکن است پوست دچار سرخی شود و در قسمت های از بدن ورم ایجاد شود. هر گونه واکنش پوستی در اثر این قرص باید توسط پزشک معاینه شود.

2. عوارض قرص گلوتاتیون: عناصر ایجاد کننده سرطان

اگر محصولی که برای سفید کردن پوست استفاده می کنید، چه قرص یا کرم دارای هیدروکینون باشد، باید از مصرف آن خودداری کنید چون یک ماده سرطان زا محسوب می شود. بعضی از کشورها استفاده از هیدروکینون را ممنوع کرده اند.


حتما بخوانید: عوارض جانبی پماد هیدروکینون


3. عوارض قرص گلوتاتیون: عملکرد طبیعی پوست را دچار اختلال می کند

ترکیبات موجود در قرص سفید کننده پوست در تولید طبیعی ملانین پوست و همچنین هورمون های خاص بدن اختلال ایجاد می کند. این کار عملکرد طبیعی پوست بدن را مختل می کند و در نتیجه اثرات مضری برای مصرف کننده دارد.

مضرات مصرف قرص سفید کننده پوست

4. تاثیر منفی در سلامت کلی بدن

ترکیبات مورد استفاده در قرص های سفید کننده پوست، باعث ایجاد استرس جسمی و بیماری ها می شود. مصرف طولانی مدت این قرص ها ممکن است منجر به سردرد، حالت تهوع، سوء هاضمه، استفراغ و بی خوابی یا خواب آلودگی شود. مصرف طولانی مدت گلوتاتیون باعث پایین آمدن سطح روی در بدن می شود.

5. آسیب کبدی

مصرف مکرر قرص ها همیشه با عوارضی همراه است که ربطی به نوع قرص ندارد. این می تواند به خاطر افزایش دوز آن در کبد باشد. ممکن است کبد توانایی پردازش دوز بالای این دارو را نداشته باشد و در نتیجه دچار مشکلات جدی شود.

نتیجه گیری

وقتی از محصولات سفید کننده کننده پوست استفاده می کنید، مهم است این نکته را به خاطر داشته باشیم که هر محصول محدودیت ها و عوارض خود را دارد، چه قرص باشد یا کرم هایی که استفاده می کنید. اگر با پزشک مشورت کرده اید و از اثرات خطرناک احتمالی این قرص ها با خبر شده است، بهتر است در مورد مصرف آنها عاقلانه تر تصمیم بگیرید.


مطالب مرتبط:

16 ماسک خانگی برای درخشندگی و روشن کردن پوست

سفید کردن پوست دست و پا با ماسک خانگی روشن کننده پوست

معرفی 25 ماسک خانگی برای از بین بردن جای جوش صورت

از
5
رای