راه های طبیعی و گیاهی کنترل و درمان عصبانیت و علائم آن

راه های طبیعی و گیاهی کنترل و درمان عصبانیت و علائم آن اگر از عصبانیت و عدم کنترل اعصاب رنج می برید. از درمان طبیعی و گیاهی که می تواند در درمان عصبانیت و کنترل اعصاب کمک کند استفاده کنید گیاهانی مثل: ریحان، پونه کوهی و...

اگر اغلب شکم درد ناشی از عصبانیت دارید؛ از مزایای سبزی ریحان بهره ببرید. همچنین می توانید از این گیاه پستو تهیه کرده و از فواید آن بهره ببرید. عصبانیت وضعیتی است که می تواند با علائمی از قبیل اضطراب، استرس، تحریک پذیری و حتی افزایش ضربان قلب (تند تپشی) همراه باشد. اگر اغلب از این وضعیت رنج می برید؛ درخواست کمک نموده و سعی کنید از این 7 درمان برای کنترل عصبانیت استفاده کنید.

7 درمان طبیعی و گیاهی برای عصبانیت و کنترل اعصاب

در این مقاله، ما 7 درمان طبیعی از گیاهان که می تواند به کنترل اعصاب شما کمک کند را معرفی می کنیم. به این ترتیب می توانید در آرامش زندگی کنید، بهتر استراحت کنید و انرژی خود را به چیزهایی تبدیل کنید که برای شما سالم است.

1. اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی است که از زمان های قدیم به عنوان یک درمان آرام بخش مورد استفاده قرار گرفته است. در حقیقت، مردم آن را به آب حمام گرم خود اضافه کرده تا از عطر و دیگر خواص آن بهره مند شوند. در حقیقت می توانید کیسه های کوچک از پارچه کتانی یا هر پارچه پر از منفذ دیگر تهیه کرده و آنها را با گل های اسطوخودوس پر کنید. آنها برای قرار دادن در داخل بالش و یا وان حمام عالی هستند. علاوه بر این، می توانید روغن اسطوخودوس را برای استفاده راحت تر و یا استفاده موضعی خریداری کنید.

درمان گیاهی و طبیعی عصبانیت

2. درمان عصبانیت با ریحان

ریحان یک گیاه بسیار معطر است که اغلب در آشپزی استفاده می شود. اغلب به علت خواص گوارشی آن شناخته شده است. این گیاه برای افرادی که هنگام عصبانیت و ناراحتی دچار درد شکمی می شوند، بسیار مفید است. این اتفاق اغلب در شرایط استرس زا رخ می دهد. می توانید از چای گیاهی ریحان بنوشید و یا ریحان تازه را در سالادها، سس ها، خامه ها و یا سالادهای روغنی استفاده کنید. علاوه بر آن، شما می توانید سس پستو تهیه کرده و حتی آن را منجمد نمایید تا هر زمان بتوان آن را مورد استفاده قرار داد.

3. ترنج

ترنج یک روغن اولیه برای تهیه عطرها و ادکلن ها است که از پوست درخت نارنجی تلخی به دست می اید. به لطف مرکبات و عطر مرطوب کننده آن است که به احساس شادی و نشاط کمک می کند. این روغن اساسی به طور طبیعی می تواند در غلبه بر عصبانیت خفیف کمک کند. اگر عطر آن را دوست دارید، می توانید روزانه آن را به عنوان عطر استفاده کنید یا آن را به پارچه نرم کننده افزوده و یا به عنوان مطبوع کننده هوا مورد استفاده قرار دهید.

درمان خانگی و گیاهی کنترل اعصاب و عصبانیت

4. پرتقال

پرتقال با عطر و طعم خوشمزه، شیرین و طراوت آن، یکی از بهترین داروهای طبیعی برای عصبانیت است. در واقع، مرکبات به طور کلی در این زمینه بسیار مفید هستند. ما به شما استفاده از پرتغال با پوست نارنجی را توصیه می کنیم که حاوی مواد  مغذی بسیار بوده و معطر است. می توانید چای گیاهی، آب میوه و اسموتی آن را تهیه کنید. همچنین می توانید پوست پرتغال را رنده کرده و در فریزر قرار دهید تا هر زمان که به آن نیاز داشتید، در دسترش شما قرار داشته باشد.

5. درمان عصبانیت با پونه کوهی

اگرچه این گیاه تنها در حوزه مدیترانه رشد می کند؛ اما پونه کوهی یک ادویه پرطرفدار در سرتاسر جهان است. در پزشکی باستان، پونه کوهی برای کمک به هضم و همچنین به عنوان یک آنتی بیوتیک طبیعی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه پونه در بسیاری از کشورها به دلیل طعم فوق العاده ای که به غذا می بخشد، مصرف می شود. با این وجود، امروزه در مصارف پزشکی کاربرد چندانی ندارد.

چای پونه کوهی یک راه حل فوق العاده برای کاهش عصبانیت، اضطراب، یا استرس بدون عوارض جانبی است. اگر که از روغن اسانس آن استفاده کنید، می توانید آن را با روغن اسطوخودوس ترکیب کنید تا خواص آرامش بخش آن افزایش یابد.

درمان عصبانیت با پونه کوهی

6. بابونه برای درمان عصبانیت

اگر همیشه احساس عصبانیت می کنید و درمانی برای آن ندارید؛ چای بابونه یک انتخاب مناسب است. این چای گیاهی بسیار آرام بخش و تسکین دهنده است و در عین حال به کاهش دردهای خفیف کمک می کند. بنابراین نگه داشتن همیشگی آن در کیف شما یک انتخاب عالی است. همچنین می توانید از اسانس بابونه به عنوان عطر در خانه استفاده کنید. اگر شما آن را با یک روغن گیاهی دیگر مانند نارگیل، بادام، زیتون، کنجد یا جوجوبا مخلوط کنید، می توانید از آن به عنوان روغن ماساژ برای کمک به افزایش آرام استفاده کنید.

7. سنبل ختایی

سنبل ختایی به هضم غذا کمک کرده و دارای خواص آرام بخشی است. با این وجود باید مطمئن شوید که از نوع چینی سنبل ختایی (دانگ کوای) استفاده می کنید که دارای خواص دارویی است. جالب توجه است که از ریشه سنبل ختایی در هند برای درمان اختلالات عصبی مانند صرع استفاده می شود. خواص آرام بخش سنبل ختایی چینی برای درمان عصبانیت، اضطراب، استرس، بی خوابی و حتی میگرن بسیار عالی هستند. اگر می خواهید قدرت این گیاه را افزایش دهید، چای گیاهی آن را با بابونه و پوست پرتغال تهیه کنید. علاوه بر این، اگر شما چای خود را با عسل طبیعی شیرین کنید، اثر آرامش بخش بیشتری خواهد داشت.

علائم عصبانیت و راه های درمان گیاهی آن

از
3
رای