علائم اعتیاد چیست؛ 10 علامت روحی و جسمی مصرف مواد مخدر

علائم اعتیاد چیست؛ 10 علامت روحی و جسمی مصرف مواد مخدر اعتیاد چیست؛ علائم افراد معتاد و نشانه های فردی که مواد مخدر مصرف می کند؛ علامت روحی و جسمی معتادان؛ تغییرات رفتاری، سلامتی و علائم مصرف مواد مخدر افراد معتاد را در سلام دنیا بخوانید.

استفاده از مواد مخدر می تواند مشکلاتی برای فرد در محل کار، خانه، مدرسه و سایر روابط ایجاد کند و باعث احساس انزوا، عجز یا شرمساری در فرد شود. اگر نگران مصرف مواد مخدر یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود هستید، مهم است بدانید که امکان کمک به او وجود دارد. در مرحله اول باید مشکل را شناسایی کنید. ابتدا باید بفهمیم که علائم مصرف مواد مخدر چیست. کلمه کلیدی در اینجا تغییر است، شما باید مراقب تغییرات در سلامت و رفتار آنها باشید. در این مقاله سلام دنیا، علائم خاصی از افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند بیان شده است.

علائم اعتیاد چیست

10 علامت خاص افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند

10. تغییر در عادات غذا خوردن با مصرف مواد مخدر

کاهش یا افزایش وزن یکی از علائم مصرف مواد مخدر است. افزایش یا کاهش ناگهانی وزن یکی از نشانه های استفاده طولانی مدت از داروها است. هروئین، کوکائین و شیشه و سایر محرک ها معمولاً باعث کاهش اشتها می شوند. ماری جوانا می تواند باعث افزایش یا کاهش ناگهانی وزن بدن شود. استفاده کنندگان معمولاً اشتهای خود را از دست می دهند در حالی که برخی نیز اشتهای غیر قابل کنترل برای غذا خوردن پیدا می کنند.

تغییر در عادات غذا خوردن با مصرف مواد مخدر

9. نوسانات روحی یا تغییر در حالات

تغییر رفتار قابل توجه ترین ویژگی افرادی است که از مواد مخدر استفاده می کنند. افراد معمولاً علاقه خود به فعالیت های روزانه و زندگی اجتماعی را از دست می دهند. آنها تمایل به دور شدن از خانواده هایشان پیدا می کنند. علاوه بر این، این افراد اغلب دارای نوسانات خلقی می شوند، از حالت سرخوشی و پر انرژی به بی حالی و بی حوصلگی در یک زمان کوتاه تغییر روحیه می دهند. افرادی که از این مواد مخدر استفاده می کنند مستعد بیش فعالی یا صحبت بیش از حد هستند. آنها همچنین تحریک پذیر می شوند و دارای مزاج سرد هستند. علائم دیگر شامل پارانویا، پنهان کاری و رفتارهای مشکوک است.


حتما بخوانید: بهترین راه های ساده ترک اعتیاد به شیشه در خانه


8. تغییر در الگوی خواب، از علائم افراد معتاد

افرادی که به مواد مخدر اعتیاد دارند دچار بهم خوردن برنامه خواب می شوند. هروئین محرک و توهم زاست و باعث می شود که مصرف کنندگان در ساعات غیر عادی بخوابند. آنها بیشتر اوقات احساس خستگی و خواب آلودگی می کنند.

تغییر در الگوی خواب، از علائم افراد معتاد

7. لکنت زبان

لکنت زبان یکی از نشانه های مصرف باربیتورات و آرام بخش ها است. داروهای دیگری که باعث ایجاد مشکل در تکلم می شوند شامل الکل، هالوژنوژن ها، کوکائین و سایر محرک ها است. تعریق بیش از حد یکی دیگر از نشانه های مصرف مواد مخدر است، همچنین آبریزش دائمی بینی و خر خر کردن.


حتما بخوانید: علائم اعتیاد به شیشه چیست


6. تغییرات ناگهانی در دوستان

مصرف کنندگان مواد مخدر معمولاً ارتباط خود را با دوستانشان قطع می کنند. علاوه بر این، دوستان جدید آنها اغلب فروشندگان و مصرف کنندگان مواد مخدر هستند. همچنین ممکن است با دوستان جدید خود درگیر فعالیت های غیر قانونی شوند. آنها از محافل اجتماعی، سرگرمی ها و روابط قبلی خود دور می شوند.

نشانه های فردی که مواد مخدر مصرف می کند

5. عدم مراقبت شخصی

فرقی نمی کند که فرد چه ماده مخدری مصرف می کند، همه مصرف کنندگان مواد مخدر ظاهر فیزیکی نامناسبی پیدا خواهند کرد و عادات رسیدگی به خودشان را کنار می گذارند. همچنین نفس، بدن و لباس های آنها بوی بدی می دهد. آنها نگاه ناامیدی دارند و هیچ انگیزه ای برای مراقبت از خود ندارند. همچنین این افراد ممکن است ظاهری درمانده از خود در مدرسه و محل کار به نمایش بگذارند.

4. لرزش دست و پا

مواد مخدر می تواند باعث لرزش اندام ها شود. این لرزش خصوصاً در نتیجه مصرف کوکائین رایج است و می تواند باعث ایجاد تیک و گرفتگی عضلات شود. آنها همچنین ممکن است از عدم تعادل یا اختلال در هماهنگی رنج ببرند.

علامت های روحی وجسمی افراد معتاد

3. نیاز مبرم به پول

اگر دوست شما به طور مکرر از شما پول می خواهد اما هرگز به شما نمی گوید چرا به آن احتیاج دارد، احتمالاً آن را برای خرید مواد مخدر صرف می کند. همچنین او ممکن است اقدام به فروختن متعلقات خود کند تا پول مواد مخدر خود را بدست آورد. علائم دیگری شامل اعمال غیر قانونی مانند سرقت برای بدست آوردن پول خرید مواد مخدر است. برخی از مصرف کننده حتی داروهای تجویزی اعضای خانواده خود را سرقت می کنند.


حتما بخوانید: چگونه یک فرد معتاد را ترک دهیم؟


2. چشم های سرخ

یکی دیگر از علائم استفاده از مواد مخدر، سرخ شدن چشم ها است. همچنین شایع است که مصرف کننده ها چشم های خیس و تار دارند. ماری جوانا بخاطر ایجاد سرخی در چشم ها مشهور است. استفاده از کوکائین، شیشه و هالوژنوژن ها باعث گشاد شدن مردمک چشم می شود. استنشاق مواد مخدر می تواند باعث آبکی شدن چشم ها، اختلال در بینایی و مشکل در تمرکز برای کارها می شود.

علائم استفاده از مواد مخدر

1. نیاز بیش از حد به حریم خصوصی از نشانه های مصرف مواد مخدر

مصرف کنندگان مواد مخدر اغلب به طور ناگهانی از تمام دوستان و اعضای خانواده خود دوری می کنند. اعضای خانواده و دوستان معمولاً از عدم صداقت و دروغگویی بی دلیل این افراد خبر می دهند. مصرف کنندگان مواد مخدر پنهان کار و مشکوک به نظر می رسند. همچنین در مقابل سوال هایی که از آنها پرسیده می شوند عصبانی خواهند شد. آنها همچنین رفتارهای هیجانی و قضاوت های ضعیف نشان می دهند. آنها تمایل دارند هر کاری را پنهانی انجام دهند و از ارتباط چشمی با سایرین اجتناب می کنند.

سخن آخر

ابتدا باید بفهمیم که علائم مصرف مواد مخدر چیست. باید مراقب تغییرات در سلامت و رفتار نزدیکانتان باشید. در این مطلب سلام دنیا، علائم خاصی از افرادی که مواد مخدر مصرف می کنند بیان کردیم. امیدوارم این مطلب برایتان مفید بوده باشد. می توانید این پست را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

علائم و نشانه های اعتیاد در نوجوانان و جوانان

خواص گل ساعتی برای ترک اعتیاداز
17
رای