انرژی مردانه چیست؛ 11 ویژگی انرژی مردانه برای جذابیت و اعتماد به نفس

انرژی مردانه چیست؛ 11 ویژگی انرژی مردانه برای جذابیت و اعتماد به نفس انرژی مردانه چیست؛ چگونه جذابیت مردانه داشته باشیم؛ خواسته های زنان از مردان و تقویت انرژی مردانه با 11 ویژگی انرژی مردانه برای نشان دادن اعتماد به نفس قوی در سلام دنیا بخوانید.

وقتی امروز در مورد مردانگی در رسانه ها می شنوید، اغلب بر " مردانگی سمی " تمرکز می کنند. به نظر می رسد این نوع مردانگی این ایده است که مردان برای مردانه بودن باید سخت، بی عاطفه و بیش از حد مسلط باشند.در حالی که مردانگی سمی یک نگرانی است، انرژی طبیعی مردانه واقعی برای زنان بسیار فریبنده است. این انرژی انگیزه، جاه طلبی است. در تعقیب اهداف خود متمرکز، پرشور و تزلزل ناپذیر است. و بله، کاملاً جذاب است.مردانگی صرفاً یک ویژگی است که در یک طیف با درجات متفاوتی از هر کیفیت یافت می شود. درست مانند هر ویژگی دیگری، این چیزی است که می توان آن را توسعه داد و برخی از مردان ممکن است بیش از دیگران از آن برخوردار باشند. با بحث ها و نگرانی ها در مورد مردانگی سمی، مرد معمولی امروزی ممکن است نگران بیان ویژگی های طبیعی مردانه خود از ترس برچسب "سمی" باشد. اما راهی برای بیان جذابیت و سلامت مردانگی وجود دارد. به من اعتماد کنید، مردی که به مردانگی خود اطمینان دارد برای زنان بسیار جذاب است. در این مطلب از سلام دنیا درباره انرژی مردانه چیست، چگونه جذابیت مردانه داشته باشیم؛ خواسته های زنان از مردان و 11 ویژگی انرژی مردانه برای نشان دادن اعتماد به نفس قوی صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

انرژی مردانه چیست؟

انرژی مردانه ، انرژی ادعا، شجاعت و عمل است . این انرژی است که ما را در زندگی به جلو می برد، به ما کمک می کند تا ریسک کنیم و به اهدافمان برسیم. این انرژی رقابت و پیروزی است.محافظت و تأمین دیگران نیز بخشی از انرژی مردانه است. مردی که بتواند  امنیت یک زن را تامین کند بسیار جذاب است. وقتی مردی را می بینید که انرژی مردانه دارد، او مردی است که می تواند در موقعیتی قدم بگذارد و مسئولیت را به دست بگیرد.


حتما بخوانید: فواید انرژی زنانه و 17 تکنیک برای بالا بردن آن


او یک رهبر است، نه یک پیرو. او اعتماد به نفس دارد و می داند چه می خواهد. این نوع مرد قاطع است و مشکلی در تصمیم گیری ندارد.او ارزش‌هایش را واضح می‌داند و می‌داند چگونه از خود و آنچه که به آن اعتقاد دارد دفاع کند. او کسی است که بیشتر روی جلب و احترام شایسته تمرکز دارد، نه نگرانی در مورد اینکه همه او را «دوست دارند». 

انرژی مردانه چیست؟

خواسته های زنان از مردان

در حالی که برخی از مردان ممکن است وقتی زنان می گویند ما یک "مرد حساس" می خواهیم در مورد خواسته های زنان گیج شوند، منظورمان این نیست که مردی را می خواهیم که برای هر چیز کوچکی گریه کند یا از درگیری می ترسد. ما کسی را نمی‌خواهیم که به ما این احساس را بدهد که باید همیشه قدم برداریم و محافظ باشیم.

آنچه ما واقعاً می خواهیم مردی است که با احساسات خود در ارتباط باشد و بتواند آنها را به شیوه ای سالم بیان کند. ما مردی می خواهیم که به اندازه کافی اعتماد به نفس داشته باشد که در برابر ما آسیب پذیر باشد و احساسات واقعی خود را به اشتراک بگذارد.

زنان مردی را می خواهند که از لحاظ عاطفی صمیمی باشد و از ما محافظت عاطفی کند. منظورم این است که آیا وقتی من گریه می کنم یا غمگین هستم برایت مهم است؟ آیا وقتی نیاز به صحبت دارم به من گوش می دهی؟

اگر کسی احساسات من را جریحه دار کند، آیا با او می خندی یا به عنوان یک مرد جلو می روی و به آن شخص اجازه نمی دهی که دیگر این کار را انجام ندهد؟ به عبارت دیگر می توانید به راحتی حساسیت خود را به عنوان یک مرد نشان دهید بدون اینکه ویژگی های مردانه خود را از دست بدهید.

یکی از مردانه ترین کارهایی که یک مرد می تواند انجام دهد این است که وقتی دیگران موفق می شوند خوشحال باشد و از آنها حمایت کند. همانطور که قبلا ذکر شد، انرژی مردانه مطمئن یک مرد تعادل طبیعی انرژی زنانه یک زن است. یک مرد می تواند تامین کننده، محافظ، معشوق و دوست قوی ای باشد که ما به آن نیاز داریم، در حالی که هنوز از نظر عاطفی حاضر و آگاه است.


حتما بخوانید: ترفندهای ساده تبدیل شدن به بهترین ورژن خود


قدرت بدنی شما باید مانند ابزاری برای محافظت از ما و ایجاد احساس امنیت در ما باشد، نه سلاحی که بتوان علیه ما از آن استفاده کرد. با این اوصاف، مردان باید درک کنند که انرژی مردانه شما به همان اندازه برای ما جذاب است که انرژی زنانه ما برای شما جذاب است. برای هر دو زمان و مکان وجود دارد. زمانی که بتوانید تعادل بین این دو را پیدا کنید، همان زمانی است که جادو اتفاق می افتد.

چگونه جذابیت مردانه داشته باشیم

حال بیایید به راه هایی نگاه کنیم که انرژی مردانه می تواند به شما اجازه دهد بدون زحمت اعتماد به نفس خود را نشان دهید.

خواسته های زنان از مردان

11 ویژگی انرژی مردانه برای نشان دادن اعتماد به نفس قوی

1. برای داشتن انرژی مردانه؛ قاطع باشید

قاطع بودن نه تنها اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند، بلکه باعث جذابیت بیشتر برای خانم ها می شود. همچنین باعث جلب احترام اطرافیان شما خواهد شد. اگر از آن دسته افرادی هستید که در مورد هر تصمیم کوچکی دچار تردید می شوید، مردم شما را ضعیف می بینند.

یکی از راه‌های قاطع‌تر بودن این است که بر اساس ارزش‌های خود و آنچه به آن اعتقاد دارید، تصمیم بگیرید ، نه بر اساس آنچه دیگران فکر می‌کنند یا آنچه محبوب است. این به شما کمک می کند تا در تصمیمات خود اطمینان بیشتری داشته باشید و حتی زمانی که دیگران ممکن است با شما موافق نباشند، در کنار آنها بایستید.

اگر تمایل دارید خودتان را دوباره حدس بزنید یا به چیزهایی بیش از حد فکر کنید، وقت آن است که با اطمینان تصمیم گیری کنید. به یاد داشته باشید، چیزی به نام یک تصمیم کامل وجود ندارد. نکته کلیدی این است که تصمیم بگیرید و سپس مسئولیت نتیجه خوب یا بد را بپذیرید. این منجر به ویژگی بعدی ما می شود.


حتما بخوانید: افزایش اعتماد به نفس در زنان و مردان با 12 تکنیک شگفت انگیز


2.  برای داشتن انرژی مردانه؛ اشتباهات خود را بپذیرید

هیچ یک از هر دو جنس کامل نیست. با این حال، وقتی یک مرد اشتباهاتش را می پذیرد، نشان می دهد که او به اندازه کافی قوی است که اشتباهش را بپذیرد.بسیاری از مردان به سختی قبول می کنند که اشتباه می کنند زیرا فکر می کنند این کار باعث می شود ضعیف به نظر برسند یا می خواهند همیشه درست به نظر برسند. 

جنگ‌ها بیشتر به دلیل رهبرانی که نمی‌توانستند اشتباه خود را بپذیرند ادامه داشته است. جنگ ویتنام یک نمونه است. در روابط، مردی که می تواند مسئولیت اعمال خود را بپذیرد و اشتباه خود را بپذیرد، بیشتر مورد احترام شریک زندگی خود قرار می گیرد. همچنین باعث ایجاد یک رابطه صمیمانه تر و قابل اعتمادتر می شود.قبول کردن اشتباهات خود نشان دهنده فروتنی و توانایی اصلاح خود است. نشان دادن این ویژگی از شما در نظر اطرافیانتان یک رهبر قوی و قابل اعتماد می سازد.

تقویت انرژی مردانه

3. برای داشتن انرژی مردانه؛ مرزها را تعیین کنید

مردی که می داند چگونه حد و مرز تعیین کند، مردی است که ارزش خود را می داند و هیچ ترسی ندارد. اگر «نه» گفتن یا تعیین حد و مرز برایتان سخت‌تر است، وقت آن رسیده است که تمرین کنید. این یک مهارت مهم است که باید در تمام زمینه های زندگی خود داشته باشید، چه در کنار خانواده، دوستان یا همکارانتان. در غیر این صورت مردم سراسر شما را دست می اندازند و از حسن خلق شما سوء استفاده می کنند.

یادگیری تعیین حد و مرز به معنای بد بودن و بی ادبی  نیست، بلکه مراقبت از خود و احترام به خود است تا اجازه ندهید دیگران به گونه ای با شما رفتار کنند که لیاقت آن را ندارید. تعیین حد و مرز با دنیای بیرون نیز به حفظ امنیت خانه و خانواده شما کمک می کند.

 11 ویژگی انرژی مردانه برای نشان دادن اعتماد به نفس قوی/1

4.برای داشتن انرژی مردانه؛ قاطعیت داشته باشید

قاطعیت به این معناست که بتوانید بدون پرخاشگری از طرف خود و آنچه به آن اعتقاد دارید صحبت کنید. این توانایی بیان نیازها و خواسته های خود به گونه ای است که به دیگران احترام می گذارد. 

برخی از مردان ممکن است زمان سختی برای قاطعیت داشته باشند زیرا نمی خواهند درگیری ایجاد کنند. با این حال، اگر از طرف خودتان صحبت نکنید، هیچ کس دیگری این کار را برای شما انجام نخواهد داد. این می تواند منجر به عصبانیت و احساس بی ارزشی برای شما شود. تمرین قاطعیت به شما کمک می کند تا به خود و توانایی خود در برقراری ارتباط با دیگران اطمینان بیشتری داشته باشید. همچنین این یک مهارت مهم در روابط و در محل کار است.


حتما بخوانید: 10 نکته برای کنترل خشم و عصبانیت


5. برای داشتن انرژی مردانه؛ شنونده خوبی باشید

گوش دادن یک مهارت مهم برای هر کسی است، اما به ویژه برای مردان مهم است. این به این دلیل است که زنان بیشتر از مردان تمایل به برقراری ارتباط دارند و می‌خواهند احساس کنند شنیده شده و درک شده‌اند. اگر شنونده خوبی نیستید، درک آنچه که شریک زندگی، فرزندان یا همکارتان می‌گوید دشوار است. این می تواند منجر به بحث و سوء تفاهم شود.یکی از مهمترین چیزها برای هر مردی این است که خود شنونده خوبی باشند.

گوش دادن همچنین نشان می دهد که شما به آنچه طرف مقابل می گوید علاقه مند هستید و برای نظر او ارزش قائل هستید. این نشانه احترام به اطرافیان شماست. دانستن زمان گوش دادن و عدم تسلط کلامی همیشه باعث می شود در هر زمینه ای از زندگی تان دوست داشتنی تر و موفق تر شوید. اگر در ابتدا انجام این کار سخت است، فقط با اجازه دادن به کسی که قبل از صحبت کردن یک جمله را تمام کند، شروع کنید. سپس چند سوال در رابطه با آنچه آنها گفته اند بپرسید تا مطمئن شوید که متوجه شده اید. کمی تمرین نیاز دارد، اما در نهایت،موفق خواهید شد.

6. برای داشتن انرژی مردانه؛ هوش عاطفی را تمرین کنید

یکی از مهمترین ویژگی های هر انسانی هوش هیجانی است. این توانایی آگاهی و درک احساسات خود و دیگران است. اگر یک مرد بیش از حد احساساتی شود، می تواند در ترکیب با قدرت بدنی او ویران کند. مطمئناً، یک زن ممکن است فریاد بزند یا گریه کند، اما اگر مردی نتواند احساسات خود را کنترل کند یا احساسات دیگران را درک کند، می تواند منجر به نتایج فاجعه آمیزی شود. یک مرد با هوش هیجانی می داند که چگونه احساسات خود را کنترل کند و در شرایط سخت آرام بماند. رهبران واقعی نظامی یا هرکسی که در موقعیت اقتدار قرار دارد باید این ویژگی را داشته باشد.کتاب پرفروش 1995 "هوش عاطفی" نوشته دانیل گولمن برای هر کسی است که می خواهد بینش بیشتری در مورد قدرت بیرون رفتن از خود برای درک و کار با احساسات دیگران داشته باشد، عالی است.

مردان با اعتماد به نفس بالا

7. برای داشتن انرژی مردانه؛ محافظ باشید

یکی دیگر از ویژگی های انرژی مردانه میل به محافظت از کسانی است که ضعیف تر یا آسیب پذیر هستند. این نه تنها محافظت فیزیکی بلکه محافظت عاطفی و روانی را نیز شامل می شود. این غریزه این است که بخواهید کسانی را که به آنها اهمیت می دهید به هر شکلی از آسیب در امان نگه دارید.

این ویژگی اغلب در پدران و شوهرانی دیده می شود که می خواهند خانواده خود را تامین و از آن محافظت کنند. این در برادر بزرگتر دیده می شود که مطمئن است هیچ پسری خواهر یا برادر کوچکش را انتخاب نمی کند. اما لازم نیست چیزی باشد که فقط در این نقش های سنتی دیده شود.

هر مردی می تواند با حضور در کنار کسی در مواقع نیاز و ارائه کمک و حمایت از او محافظت کند. می‌توانید با کمک به همسایه سالخورده خود که نمی تواند باغچه خود را بیل بزنند یا مواد غذایی خود را حمل کنند، مراقب آنها باشید. ممکن است یک غریبه را ببینید که مورد آزار و اذیت قرار می گیرد، می توانید به او کمک کنید. راه های بی پایانی وجود دارد که می توانید محافظت کنید.مهمترین چیز این است که شما از این ویژگی در درون خود آگاه باشید و از آن به نحوی استفاده کنید که برای دیگران مثبت و مفید باشد.

 برای داشتن انرژی مردانه؛ محافظ باشید

8. برای داشتن انرژی مردانه؛ جهت دادن به مسائل مهم

وقتی صحبت از رهبری به میان می آید، مردان اغلب به عنوان رهبران ذاتی دیده می شوند. این به این دلیل است که آنها اغلب این ویژگی را دارند که می خواهند جهت دهی کنند. آنها می خواهند مسئول و تصمیم گیرنده باشند.

این بدان معنا نیست که زنان نمی توانند رهبر باشند. اما این یک ویژگی است که بیشتر در مردان دیده می شود. اگر این ویژگی را دارید، ممکن است در هر شرایطی بخواهید که مسئولیت را بر عهده بگیرید. شما ممکن است احساس کنید که نیاز دارید کسی باشید که دستور می دهد و به مردم می گوید چه کاری انجام دهند.این چیز بدی نیست. در واقع این ویژگی در بسیاری از موقعیت ها می تواند بسیار مفید باشد. اما مهم است که از آن آگاه باشید و از آن به گونه‌ای استفاده کنید که مفید باشد.


حتما بخوانید: مهارت های لازم برای یک رهبر موفق


شخصیت مردانه

9. برای داشتن انرژی مردانه؛ صاحب کسی باشید که هستید

یکی از مهمترین چیزها برای هر مردی این است که خود را به عنوان یک شخص در اختیار داشته باشد. مطمئناً، ممکن است طبیعی باشد که کاپیتان تیم فوتبال دبیرستان با قد 6 فوت، ثروتمند باشید و موهای پرپشت داشته باشید. اما واقعیت این است که هر مردی چنین ساخته نشده است و این اشکالی ندارد.به عنوان مثال، بازیگر سریال Game of Thrones، پیتر دینکلیج. او یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین بازیگران تلویزیون در حال حاضر است و اتفاقاً آدم قد کوتاهی هم است.

او مالک کسی است که هست و به جای اینکه بگذارد او را عقب نگه دارد، از آن به نفع خود استفاده کرده است. صرف نظر از قد او، انرژی مردانه و اعتماد به نفس او تقریباً در هر نقشی که بازی می کند - به خصوص در نقش شاه تیریون - از جدول خارج می شود.همین امر می تواند برای شما نیز صادق باشد. شما ممکن است تیپ بدنی ایده آل یا شغل مناسبی نداشته باشید. اما شما می توانید صاحب آنچه هستید و از آن به نفع خود استفاده کنید. شما ممکن است آدم قلابی باشید که همه او را مسخره می کنند، اما از هوش خود برای پیشرفت استفاده می کنید. شما ممکن است یک پسر کوتاه قد باشید، اما از شوخ طبعی و جذابیت خود استفاده می کنید تا همه شما را دوست داشته باشند.

10. برای داشتن انرژی مردانه؛ برای دیگران شاد باشید

حسادت در هر دو جنس یک ویژگی مثبت نیست، اما به ویژه وقتی در مردان دیده می‌شود، می‌تواند خنثی‌کننده باشد. این بدان معنا نیست که مردان نمی توانند احساس حسادت کنند. اما آنها باید بتوانند آن را کنترل کنند و اجازه ندهند روح آنها را تسخیر کند. یکی از مردانه ترین کارهایی که یک مرد می تواند انجام دهد این است که وقتی دیگران موفق می شوند خوشحال باشد و از آنها حمایت کند. این نه تنها افراد نزدیک به او بلکه غریبه ها را نیز شامل می شود.

یک مرد با هوش هیجانی می داند که چگونه احساسات خود را کنترل کند و در شرایط سخت آرام بماند. ممکن است ببینید که یکی از دوستانتان یک ترفیع بزرگ دریافت می کند و به جای حسادت، به کارهایی که برای چنین موفقیتی انجام داده فکر می کند.


حتما بخوانید: حسادت چگونه می تواند به رشد و پیشرفت ما کمک کند؟


کریس گاردنر که کتاب «تعقیب خوشبختی» را نوشت، در زمانی که او یک دلال سهام بی خانمان و مجرد بود به مردان اطرافش که ماشین و پول داشتند حسادت نکرد. او از آن به عنوان انگیزه ای برای یادگیری از آن مردان، رشد در رشته خود استفاده کرد و در نهایت صاحب شرکت خود شد و میلیونر شد. حسادت یک احساس منفی است و احساس خوبی در شما ایجاد نمی کند. بنابراین، به جای اینکه اجازه دهید آن را به دست بگیرد، روی اینکه چگونه ممکن است کسی به آنچه انجام داده است، تمرکز کنید و از آنها بیاموزید.

11 ویژگی انرژی مردانه برای نشان دادن اعتماد به نفس قوی/3

11. برای داشتن انرژی مردانه؛ آنچه می توانید ارائه دهید

مردان ذاتا تامین کننده هستند. حتی در زمان غارنشینان، مردان بیرون می رفتند و برای غذا شکار می کردند در حالی که زنان در خانه می ماندند و از کودکان مراقبت می کردند. این بدان معنا نیست که زنان نمی توانند تأمین کنند یا توانایی شکار ندارند، اما معمولاً از مردان انتظار می رود.به عنوان یک مرد، همیشه به معنای آوردن بیکن به خانه نیست. همچنین می تواند به معنای ارائه حمایت عاطفی یا راهنمایی شخصی باشد. می تواند به معنای فراهم کردن زمان شما باشد.

مردی که از نظر نقدینگی فقیر است، همچنان می‌تواند با مبادله کالاها و خدمات یا یادگیری یک مهارت جدید، مایحتاج خانواده‌اش را تامین کند. او همچنین می تواند زمان و انرژی خود را برای اطمینان از مراقبت از همه چیز در خانه، با بچه ها و جامعه کلی خود فراهم کند.تامین همیشه به معنای پول نیست. همچنین می تواند به معنای عشق، توجه و زمان باشد.

آخرین سخن در مورد ویژگی های انرژی مردانه

مرد بودن در جامعه مدرن می تواند گیج کننده باشد. پیام‌های متفاوت زیادی در مورد معنای «مرد بودن» وجود دارد، که جای تعجب نیست که مردان احساس گمراهی و عدم اطمینان کنند. واقعیت این است که ویژگی‌های زیادی وجود دارد که انرژی مردانه را تشکیل می‌دهند - برخی از آنها به طور سنتی "زنانه" در نظر گرفته می‌شوند. نکته کلیدی یافتن تعادل بین این دو است. و این چیزی است که هر کسی - مرد یا زن - می تواند انجامش را یاد بگیرد. پس از مرد بودن لذت ببرید و مردانگی خود را در اختیار داشته باشید، اما از نشان دادن آن هر از گاهی نترسید.


مقالات مرتبط:

7 راه ساده اما مطمئن برای از بین بردن نگرش منفی و افکار بد

خودشناسی چیست و چگونه خودم را بشناسم (به زبان ساده)از
1
رای