سرکه سیب؛ 3 درمان خانگی عفونت سینوس با استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب؛ 3 درمان خانگی عفونت سینوس با استفاده از سرکه سیب برای برخی افراد، بخار آب و سرکه سیب به طور موقت به درمان علائم عفونت سینوس کمک میکند؛ اما درد و گرفتگی به سرعت باز می‌گردد. اگر بعد از چند روز بهبودی ندارید، به پزشک خود مراجعه کنید.

برای درمان گرفتگی و سردردی که با عفونت سینوس همراه است، داروهای بدون نسخه بسیاری وجود دارد. اما اگر به دنبال یک روش جایگزین برای کاهش علائم هستید، می توانید از سرکه سیب استفاده کنید. اگرچه برخی افراد ممکن است از مزایای استفاده از سرکه سیب به عنوان داروی خانگی برای درمان عفونت سینوس بهره مند شوند، اما هیچ مطالعه علمی برای تأیید ایمنی یا اثربخشی آن صورت نگرفته است. در مورد سینوزیت که به اندازه کافی شدید است که بتواند فعالیتهای روزانه شما را مختل کند، حتماً به پزشک مراجعه کنید. با سلام دنیا همراه باشید تا شما را با "3 درمان خانگی عفونت سینوس با استفاده از سرکه سیب"، آشنا کنیم.

در مقاله "سرکه: استفاده های دارویی و اثر ضد قند خون"، کارول جانسون، دارای مدرک دکترا می‌نویسد که از زمان بقراط، حدود 420 سال پیش از میلاد، سرکه برای مراقبت از زخم ها مورد استفاده قرار گرفته است. از زمان بقراط تا به امروز، ترکیبی از سرکه و عسل، یک داروی رایج مردمی برای طیف گسترده ای از بیماری ها بوده است. جانسون توضیح می دهد که مطالعات جدید به طور قطعی نشان نداده اند که داروی های سرکه موثر هستند. اگرچه هیچ مدرک عینی وجود ندارد، بسیاری از مردم همچنان پشتیبان های سرسخت باقی مانده اند.

آیا میتوان عفونت سینوس را با سرکه سیب درمان کرد؟

براساس سازمان غذا و داروی آمریکا، سرکه سیب فروخته شده در ایالات متحده باید دارای پنج تا شش درصد استیک اسید باشد. این اسیدیته (ترشی)، مانع رشد باکتری ها می شود. به همین دلیل است که انسان ها برای حفظ مواد غذایی برای قرن ها از سرکه استفاده کرده اند. به گفته جانسون، نقش سرکه در کاهش باکتری ناشی از مواد غذایی اثبات شده است، اما هنوز هیچ مدرکی مبنی بر گسترش این عملکرد در سایر انواع باکتری ها، مانند آنهایی که در سینوس های شما وجود دارد، اثبات نشده است.

انواع روش های استفاده از سرکه سیب

آیا میتوان عفونت سینوس را با سرکه سیب درمان کرد؟

  • موسسه سرکه (The Vinegar Institute)، روش های مختلفی را برای استفاده از سرکه سیب در جهت پاک کردن علائم سینوس ذکر کرده است. می توانید ¼ پیمانه سرکه سیب را به مخزن بخارساز خود اضافه کنید. اگر بخارساز ندارید، آب گرم و سرکه سیب را درون یک کاسه بریزید و سر خود را روی کاسه نگه دارید تا بخار را استنشاق کنید.
  • موسسه سرکه همچنین نوعی مخلوط ساخته شده از آب داغ، یک قاشق چایخوری سرکه سیب و یک قاشق چایخوری عسل را ذکر می کند. آب را همانطور که برای چای دوست دارید گرم کنید، سپس سایر مواد را اضافه کرده و هم بزنید تا عسل حل شود. در حالی که مخلوط را میخورید، لیوان بخار دار را نزدیک صورت خود نگه دارید تا استنشاق بخار راحت تر شود.
  • اگر ترجیح می دهید این مخلوط را ننوشید، موسسه سرکه نیز به گزینه غرغره اشاره می‌کند. همان مخلوط آب گرم، سرکه سیب و عسل را که در بالا گفته شد تهیه کنید و آن را غرغره کنید. روش دیگر، عسل را حذف کنید و از یک قاشق چایخوری سرکه سیب مخلوط شده با یک فنجان آب گرم استفاده کنید.

هشدارهایی برای استفاده از سرکه سیب

وبسایت MayoClinic.com هشدار می دهد که اگرچه سرکه سیب به طور کلی بی خطر است، اما خطرات ناشی از استفاده بیش از حد از آن وجود دارد. از آنجا که سرکه اسیدی است، مصرف مقادیر زیاد آن می تواند مری (سُرخ‌نای) شما را تحریک کند. همچنین ممکن است که سرکه با سایر داروها و مکمل ها مانند داروهای ادرار آور و انسولین واکنش نشان داده و منجر به مشکلات پزشکی مانند کاهش پتاسیم شود.

دوره زمانی استفاده از سرکه سیب برای درمان عفونت سینوس

اگر تصمیم دارید که درمان با سرکه سیب را برای عفونت های سینوسی امتحان کنید، پی‌گیری کنید که چه احساسی دارید و چه پیشرفتی در حال انجام است. برای برخی افراد، بخار آب و سرکه سیب به طور موقت به درمان علائم عفونت سینوس کمک خواهد کرد؛ اما درد و گرفتگی به سرعت باز می‌گردد. اگر احساس می کنید بعد از چند روز بهبودی ندارید، به پزشک خود مراجعه کنید.

منبع: livestrong

از
4
رای