تکنیک های مدیریت زمان برای بهره وری و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر

تکنیک های مدیریت زمان برای بهره وری و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر چگونه در کمترین زمان، بیشترین کار را انجام دهیم؛ آموزش تکنیک های مدیریت زمان برای انجام کارهای بیشتر در کمترین زمان و داشتن بیشترین بهره وری و بهترین استفاده از زمان در سلام دنیا بیاموزید.

تصور کنید که هر روز آرام و سازنده هستید و وقت خود را صرف چیزهایی می کنید که برای شما مهم است. ما به شما کمک می کنیم بهترین روش بهره وری را برای نیازهای خاص خود بیابید تا به شما کمک کنیم بهره وری بیشتری داشته باشید و کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید. در این مطلب از سلام دنیا، ما به تکنیک های مدیریت زمان برای چگونگی رسیدن به کارهای خود در بازه زمانی کوتاه پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

چگونگی رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه

 • چگونه سازنده تر باشید و از هر روز خود بهترین استفاده را ببرید؟
 • آیا شما غرق شده اید؟
 • آیا از لیست کارهایتان عقب افتاده اید؟
 • آیا احساس می کنید که ساعات کافی در روز وجود ندارد؟
 • آیا برای چیزهایی که واقعاً برای شما مهم نیستند وقت خود را تلف می کنید؟
 • آیا اهدافی را تعیین می کنید و هرگز به آنها نمی رسید؟

ما می توانیم به شما کمک کنیم سازنده تر و متمرکزتر باشید. امروزه روش های بهره وری زیادی وجود دارد. ما به شما کمک می کنیم تا بهترین مورد نیاز شما را پیدا کنید تا بتوانید کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید!بهره وری معمولاً با کار سخت همراه است. اکثر مردم تصور می کنند که هر چه ساعت های بیشتری کار کنید بهره وری بیشتری خواهید داشت. با این حال، ساعات کار بیشتر لزوما به نتایج بهتری منجر نمی شود.  ساعات کار طولانی تر ممکن است در ابتدا به عنوان یک استراتژی موفق برای افزایش بهره وری به نظر برسد. با این حال، آستانه ای وجود دارد که در آن فشار بیش از حد سخت نتیجه معکوس می کند. تلاش بیش از حد می تواند منجر به عواقب نامطلوبی مانند بدتر شدن سلامتی، تیرگی روابط و در نهایت فرسودگی شغلی شود.


حتما بخوانید: چگونه برنامه ریزی کنیم تا موفق شویم


علاوه بر این، ساعات بیش از حد در محل کار لزوماً معادل اوج عملکرد نیست. راه حل این نیست که بهره وری خود را به شدت کاهش دهید، بلکه استفاده از روش های بهره وری است که بهترین استفاده را از زمان شما می کند. در این مقاله، راه‌هایی را برای افزایش بهره‌وری بدون کار کردن با ساعات طولانی‌تر بررسی می‌کنیم. هدف ما این است که شما به اهداف روزانه خود دست یابید و در عین حال زمانی را برای خانواده، دوستان و سرگرمی در نظر بگیرید. امروزه بسیاری از روش های بهره وری مبتنی بر تحقیقات در بازار وجود دارد . مشکل این است که شما وقت کافی برای خواندن کتاب های بهره وری ندارید تا کتابی را پیدا کنید که به شما کمک کند. اینجاست که این سایت به کمک شما می آید! ما همه کتاب ها را خوانده ایم تا در وقت شما صرفه جویی کنیم. ما به شما کمک می کنیم مشکلات خود را تجزیه و تحلیل کنید تا راه حلی را پیدا کنید که بیشترین سود را برای شما داشته باشد. وقتی بهره وری بیشتری داشته باشید، در تمام جنبه های زندگی خود مزایایی را مشاهده خواهید کرد .

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 1

به عنوان مثال، هنگامی که کارهای بیشتری انجام می دهید، به احتمال زیاد به اهداف خود می رسید و احساس رضایت می کنید. وقتی بهره وری بیشتری دارید، باید زمان کمتری را صرف کار کنید و زمان بیشتری برای خانواده و دوستان خود و انجام کارهایی که از آن لذت می برید خواهید داشت. این باعث ایجاد روابط بهتر و رضایت بیشتر در زندگی می شود. هدف ما این است که به شما کمک کنیم تا جایی که می توانید از مزایای بیشتری بهره مند شوید تا بتوانید بهترین زندگی خود را داشته باشید!

ابزار رایگان برای افزایش بهره وری شما

ما بسیاری از ابزارهای بهره وری رایگان را برای کمک به شما برای غلبه بر چالش هایی که مانع از دستیابی شما به پتانسیل شما می شوند، ارائه می دهیم. این ابزارهای رایگان شامل برنامه ریزان، دوره های آنلاین، چالش های آنلاین، ردیاب ها و موارد دیگر است. بسیاری از آنها بر اساس بهترین کتاب های بهره وری هستند. ابزارهایی که شما نیاز دارید مختص شرایط منحصر به فرد شما هستند. از این آزمون آنلاین بهره وری برای یافتن ابزارهایی استفاده کنید که به شما کمک می کند بهره وری بیشتری داشته باشید بهره وری خود را افزایش دهید تا کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید و وقت خود را صرف کارهایی کنید که برای شما مهم است.


حتما بخوانید: چگونه از روزمرگی خلاص شویم


نحوه داشتن و نکات برتر برای بهره وری بیشتر

وقتی مولد نباشید، کارها را انجام نمی دهید. این باعث استرس می شود و شما را از رسیدن به اهداف و بهترین زندگی باز می دارد.شما می توانید به همان تعداد ساعت وقت بگذارید که فردی فوق العاده کارآمد است و کاری انجام نمی دهد. هدف بهره وری تمرکز بر چیزهایی است که اهمیت دارند به جای اتلاف وقت بر روی چیزهایی که اهمیتی ندارند.ما به شما کمک می کنیم تا استراتژی های بهره وری را پیاده سازی کنید تا به شما کمک کند بهره وری بیشتری داشته باشید.

آزمون بهره وری رایگان ما به شما کمک می کند تا استراتژی هایی را پیدا کنید که نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده می کند. نکات بهره وری زیر به شما کمک می کند هر روز کارهای بیشتری انجام دهید. اگر روی پیوندهای زیر کلیک کنید، ابزارهای رایگان زیادی پیدا خواهید کرد که به شما کمک می کند بهره وری بیشتری داشته باشید. با این حال، موثرترین ابزار بهره وری برای نیازهای خاص شما بستگی به دلیل عدم بهره وری شما دارد . آزمون بهره وری رایگان ما به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام یک از ابزارهای بهره وری رایگان ما به شما کمک می کند بیشترین بهره را از روز خود ببرید.لزوماً مجبور نیستید فقط یک ابزار بهره وری را انتخاب کنید. بسیاری از ابزارها را می توان برای کمک به نیازهای منحصر به فرد خود ترکیب کرد.

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 2

1. داشتن بهره وری بیشتر از طریق سازماندهی 

قبل از شروع تلاش برای افزایش بهره وری خود باید سازماندهی کنید. این شامل سازماندهی فضای فیزیکی شما می شود تا بتوانید به راحتی چیزهای مورد نیاز خود را پیدا کنید. ببینید چگونه سازماندهی کنید.

2. داشتن بهره وری بیشتر از طریق تعیین اهداف 

هدف بهره وری تمرکز بر چیزهایی است که برای شما مهم هستند. بنابراین، شما باید بدانید که چه چیزی برای شما مهم است تا بدانید روی چه چیزی تمرکز کنید. اگر نمی دانید به کجا می خواهید بروید، اگر زمانی به آنجا برسید، زمان بیشتری برای رسیدن به آنجا نیاز خواهید داشت. تصور کنید برای رفتن به یک سفر جاده ای طولانی سوار ماشین می شوید و نمی دانید به کجا می روید و چگونه می توانید به آنجا بروید. این احتمال وجود دارد که به مقصد خود نرسید و اگر به مقصد برسید، مسیر طولانی تری نسبت به زمانی که از همان ابتدا می دانید به کجا می روید در پیش خواهید گرفت. این در مورد بهره وری نیز صدق می کند. اگر برای خود اهدافی تعیین نکرده باشید، نمی دانید هر روز چه کاری انجام دهید . شما با چیزهایی که فوری هستند اما مهم نیستند کنار می آیید.


حتما بخوانید: کشف هدف در زندگی و راه های مقابله با انزوا و تنهایی


3. داشتن بهره وری بیشتر از طریق مشاوره عملی

اهداف کوتاه مدت و بلند مدت تعیین کنید. مهم است که اهداف شما به صورت مکتوب باشد (به الگوی اهداف SMART ما مراجعه کنید ). اهداف خود را در یک  ردیاب هدف فهرست کنید  تا آنها را ردیابی کنید. این کار شانس موفقیت شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. برای هر بخش از زندگی خود یک چشم انداز شخصی تعیین کنید. بیانیه ماموریت شخصی شما  باید هیجان را برانگیزد. این چیزی است که به شما انگیزه می دهد تا هر روز صبح از رختخواب خارج شوید و کارهایی را انجام دهید که در غیر این صورت خسته کننده به نظر می رسیدند. هنگامی که چشم انداز شخصی خود را برای هر بخش از زندگی خود تعیین کردید، تنها کارهایی را انجام خواهید داد که با این دیدگاه ها هماهنگ هستند. اکنون هر کاری که انجام می دهید به چشم انداز مربوط می شود نه به وظیفه. این به شما انگیزه لازم برای انجام کارها را می دهد.

4. داشتن بهره وری بیشتر از طریق مشخص کردن اولویت ها و تمرکز بر روی آن ها

شما نمی توانید همه چیز را انجام دهید. این به سادگی امکان پذیر نیست. شما باید اولویت های خود را مشخص کنید و روی آنها تمرکز کنید. شما می توانید تمام روز مشغول باشید و بی وقفه کار کنید. برای اینکه بتوانید بازدهی داشته باشید، باید روی کارهای مهم تمرکز کنید. اینها وظایفی هستند که شما را به اهدافتان و چیزهایی که برایتان معنادار هستند نزدیکتر می کند. کارهای روزانه شما باید شما را به رسیدن به اهداف بلندمدتتان سوق دهد. چیزهایی که روی آنها تمرکز می کنید چیزهایی هستند که رشد می کنند، بنابراین باید روی چیزهایی که در زندگی می خواهید تمرکز کنید.

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 3

با این حال، مهم است که بدانید این چیزها چیست. اهداف کوتاه مدت و بلندمدت خود را تعیین کنید (به بالا مراجعه کنید)، چیزهایی را که باعث تحقق این اهداف می شوند شناسایی کنید و فقط روی آنها تمرکز کنید. هنگامی که اهداف خود را نوشتید، وقت آن است که اولویت های خود را تعیین کنید. اینها پروژه هایی هستند که روی آنها تمرکز خواهید کرد. "هیچ کاری به اندازه انجام کارآمد کاری که اصلا نباید انجام شود، بی فایده نیست." - پیتر اف دراکر. فهرستی از اولویت های خود برای سال آینده و ماه آینده تهیه کنید. زمان خود را با توجه به اولویت های خود اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر یکی از اولویت های شما این است که زمان بیشتری را با خانواده خود بگذرانید، آن زمان را در برنامه ریز ساعتی خود برنامه ریزی کنید . اگر اولویت دیگر تکمیل یک پروژه خاص است، پس تصمیم بگیرید که چقدر برای آن پروژه نیاز دارید و آن زمان را نیز در برنامه ریز خود برنامه ریزی کنید. وقتی زمان خود را با توجه به اولویت های خود از قبل اختصاص دهید، وقت خود را صرف چیزهایی می کنید که برای شما مهم هستند. کتاب «ذات‌گرایی» توضیح می‌دهد که چگونه این اصل باید بیش از یک استراتژی بهره‌وری یا مدیریت زمان باشد.


حتما بخوانید: موفقیت در کسب و کار با پرهیز از اشتباهات مرسوم منابع انسانی


این باید یک نظم و انضباط سیستماتیک برای تشخیص آنچه در زندگی ما ضروری است و حذف بقیه موارد باشد. این کتاب اهمیت بیشتر عمدی بودن در مورد جایی که وقت و انرژی خود را خرج می کنید را توضیح می دهد. با تمرکز بر روی چیزهای کمتر، اطمینان حاصل می کنیم که آن کارها با کیفیت بالاتر و تأثیرگذاری بیشتر انجام می شود.  ماتریس آیزنهاور یک چارچوب اولویت بندی است که به افراد و سازمان ها کمک می کند تا زمان و وظایف خود را به طور موثر مدیریت کنند. این کارها را بر اساس فوریت و اهمیت آنها به چهار ربع دسته بندی می کند و به کاربران راهنمایی می کند که روی چه مواردی تمرکز کنند، محول کنند، برنامه ریزی کنند یا حذف کنند.

5. داشتن بهره وری بیشتر از طریق داشتن برنامه ریزی پیشین

هفته و روز خود را از قبل برنامه ریزی کنید. وقتی برای زمان خود برنامه ریزی نمی کنید، روی چیزهایی که برایتان مهم هستند تمرکز نخواهید کرد. اگر شما برای روز خود برنامه ریزی نکنید، شخص دیگری این کار را انجام خواهد داد. همانطور که بنجامین فرانکلین گفت: "با شکست در آماده شدن، شما برای شکست آماده می شوید." وقتی برای برنامه ریزی هفته خود وقت می گذارید، نقشه راهی خواهید داشت که شما را از جایی که هستید به جایی که می خواهید ببرد می رساند. به گفته برایان تریسی، توانایی تمایز بین وظایف با ارزش و کم ارزش تفاوت عمده بین افراد موفق و افراد ناموفق است. افراد موفق وقت خود را صرف انجام کارهای با ارزش می کنند که به آنها در رسیدن به اهدافشان کمک می کند. از سوی دیگر، افراد ناموفق وقت خود را برای کارهای کم ارزشی که باعث پیشرفت آنها نمی شود تلف می کنند. هفته خود را قبل از شروع برنامه ریزی کنید و روز خود را عصر قبل از آن برنامه ریزی کنید:

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 4

 • هر هفته، اهداف هفتگی خود و آنچه را که دوست دارید در آن هفته به دست آورید، برنامه ریزی کنید. در حالت ایده آل، باید این کار را قبل از شروع هفته انجام دهید.
 • هر شب برای روز بعد برنامه ریزی کنید. تعهدات خود را برای آن روز بررسی کنید تا ببینید چقدر وقت آزاد خواهید داشت. کارهایی را که باید روز بعد انجام دهید و کارهایی که دوست دارید انجام دهید را مشخص کنید. اولویت های خود را مشخص کنید و کارهای روزانه خود را اولویت بندی کنید.

شما می توانید یک برنامه ریز هفتگی رایگان و یک  برنامه ریز روزانه چاپ کنید و هفته ها و روزهای خود را از قبل برنامه ریزی کنید.اهداف هفته و هر روز هفته را بنویسید. آنچه را که باید انجام دهید و دوست دارید انجام دهید را بنویسید. جلسات و سایر تعهدات خود را اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که همه این موارد با اهداف و اولویت های شما هماهنگ است. وقت خود را برای چیزهایی که برای شما مهم یا معنی دار نیستند تلف نکنید.

6. داشتن بهره وری بیشتر از طریق شناسایی مواردی که برای آنها وقت تلف می کنید

همه ما چیزهایی داریم که حواس مان را پرت می کند یا مزاحم می شود. برای برخی، این برنامه‌های تلفن‌های ما برای برخی دیگر رسانه‌های اجتماعی است. برخی افراد دائماً ایمیل را چک می کنند و برخی دیگر ساعت ها در طول روز با همکاران خود چت می کنند. به چیزهایی فکر کنید که برای آنها وقت تلف می کنید و آنها را یادداشت کنید. اگر مطمئن نیستید که چه هستند، در چند روز آینده پیگیری کنید. 20 اتلاف وقت را با نکات عملی در مورد نحوه اجتناب از هر یک ببینید. روزهای کاری خود را پیگیری کنید و نحوه گذراندن وقت خود را نظارت کنید. نحوه تخصیص زمان برای بهره وری شما بسیار مهم است.


حتما بخوانید: نشانه محیط کاری سمی چیست + عواقب ماندن در آن


 • فهرستی از چیزهایی که هر روز برایشان وقت تلف می کنید تهیه کنید.
 • برای جلوگیری از اتلاف وقت فردا چه خواهید کرد؟
 • زمان های ثابتی را برای بررسی ایمیل و رسانه های اجتماعی تنظیم کنید.
 • صدای ایمیل ها و پیامک های دریافتی را خاموش کنید تا حواس شما پرت نشود.

آن را یک روز در یک زمان مصرف کنید و به دنبال راه هایی برای جلوگیری از این حواس پرتی باشید. به عنوان مثال، اگر ایمیل یا رسانه های اجتماعی را به طور مداوم چک می کنید، در طول روز زمان هایی را برای بررسی تعیین کنید و در بین آن ها چک نکنید. اگر تلفن شما حواس شما را پرت می کند، آن را در کیف یا کمد خود قرار دهید. در زمان استراحت آن را بیرون بیاورید.هر شب در مورد کارهایی که انجام دادید و روز بعد چه کاری باید انجام دهید فکر کنید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که سیستمی را پیدا کنید که برای شما کار می کند و بتوانید به استفاده از آن ادامه دهید.

7. داشتن بهره وری بیشتر از طریق تنظیم بلوک های زمانی 

بلوک هایی از زمان بدون وقفه در روز خود را برای کار تنظیم کنید. این بلوک ها می توانند 25 دقیقه، نیم ساعت، یک ساعت یا 90 دقیقه باشند. زمانی که بیشترین بهره وری را دارید، این بلوک ها را تنظیم کنید. یکی از محبوب ترین روش ها تکنیک پومودورو است که کار شما را به کارهای کوچک و قابل مدیریت 20 تا 45 دقیقه تقسیم می کند. سپس هر کار را در این بازه زمانی بدون هیچ وقفه یا وقفه ای انجام می دهید. نحوه استفاده از تکنیک پومودورو را ببینید و برنامه ریز رایگان ما را چاپ کنید که به شما در تسلط بر این تکنیک کمک می کند.

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 5

8. داشتن بهره وری بیشتر از طریق استراحت کردن

وقتی سعی می کنید برای مدت طولانی کار کنید، در نهایت بی ثمر می شوید. شما فقط می توانید برای مدت معینی تمرکز کنید و پس از آن، فقط وقت خود را برای کارآمد بودن و انجام هیچ کاری تلف می کنید. یکی از دلایلی که من تکنیک پومودورو را دوست دارم  این است که من را مجبور به استراحت می کند. بهترین ایده های من در زمان استراحت به من می رسد و نه در جلسات کاری. جلسات کاری متمرکز جایگزین با استراحت های کوتاه مکرر برای ارتقای تمرکز و تمرکز و جلوگیری از خستگی ذهنی.

وقت آزاد را برای استراحت، مطالعه، مدیتیشن، استراحت و غیره برنامه ریزی کنید. برای این کار از تکنیک پومودورو استفاده کنید. این یک روش محبوب مدیریت زمان است که جلسات کاری شما را فقط با یک استراحت کوتاه در بین 25 دقیقه محدود می کند. مزیت این است که شما در طول جلسات کاری بسیار متمرکز هستید و اجازه نمی دهید عوامل حواس پرتی بهره وری شما را به خطر بیندازند. شما همیشه می دانید که یک تعطیلی در راه است، بنابراین وسوسه نمی شوید که در طول جلسات کاری وقت خود را تلف کنید. از آنجایی که جلسات کاری شما محدود است، هرگز از نقطه بهره وری بهینه کار نمی کنید.

9. داشتن بهره وری بیشتر از طریق خود نوسازی

تکنیک Sharpen the Saw در مورد حفظ و تقویت بدن و ذهن شماست تا بتوانید به کارایی خود ادامه دهید. این شامل یک برنامه متعادل برای خود نوسازی در چهار زمینه زندگی شما است: جسمی، اجتماعی/عاطفی، ذهنی و معنوی. هنگامی که خود را در هر یک از این زمینه ها تجدید می کنید، رشد شخصی خود را ارتقا می دهید که شما را قادر می سازد به اهداف خود برسید. بسیاری از مردم آنقدر بر بهره وری متمرکز هستند که به اندازه کافی نمی خوابند، استراحت نمی کنند، ورزش نمی کنند یا خوب غذا نمی خورند.

وقتی از انجام این کارها غفلت می کنند، در واقع بهره وری کمتری دارند. وقتی مردم بر تجدید خود تمرکز نمی کنند، قربانی فرسودگی شغلی می شوند و در درازمدت بازدهی کمتری پیدا می کنند. اگر می خواهید مولد باشید، باید به اندازه کافی بخوابید، خوب غذا بخورید، ورزش کنید و باتری های خود را دوباره شارژ کنید. بدون خواب کافی نمی توانید مولد باشید. اگر متوجه شدید که به اندازه کافی نمی خوابید، از  ردیاب خواب رایگان ما  برای ردیابی خواب خود استفاده کنید. اگر خوب غذا نمی خورید، از فهرست وعده های غذایی ما  برای ردیابی وعده های غذایی خود استفاده کنید. اگر ورزش نمی کنید، از ردیاب تمرین ما استفاده کنید تا به شما انگیزه دهد تا بیشتر ورزش کنید و نکات انگیزشی تمرینی ما را بخوانید.


حتما بخوانید: چگونه عادت های بد را ترک کنیم


10. داشتن بهره وری بیشتر از طریق جلوگیری کردن از به تعویق انداختن کارها

به تعویق انداختن اجتناب از کاری است که باید انجام شود. ما اغلب کارها را به تعویق می اندازیم، به این امید که آنها به نحوی انجام شوند یا بدون انجام کاری در مورد آنها از بین بروند. اما متاسفانه این اتفاق نمی افتد. معمولاً، کارهایی که روزها یا هفته‌ها به تعویق انداخته‌اید، باعث اضطراب شما می‌شوند که واقعاً بتوانید آنها را خیلی سریع انجام دهید. سپس آنها را فراموش کنید.گاهی اوقات علت به تعویق انداختن کار نوعی ترس است. این می تواند ترس از طرد شدن، شکست یا حتی ترس از موفقیت باشد. اغلب، علت احساس غرق شدن است. فهرستی از چیزهایی که برای چندین سال به تعویق انداخته اید و باعث نگرانی شما شده اند، تهیه کنید. هر روز یکی از این وظایف را در برنامه ریز هفتگی خود برنامه ریزی کنید .

11. داشتن بهره وری بیشتر از طریق پیدا کردن هدف و اشتیاق

وقتی  اشتیاق خود را پیدا کردید،  به احتمال زیاد فعال هستید زیرا کارهایی را انجام خواهید داد که از آن لذت می برید. وقتی اشتیاق خود را پیدا کردید، صبح از رختخواب بیرون می پرید و نگران شروع روزتان و انجام کارها هستید. از سوی دیگر، وقتی از کاری که انجام می دهید لذت نمی برید، انگیزه ای برای انجام آن نخواهید داشت.ببینید چگونه هدف خود را پیدا کنید.

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 6

12. داشتن بهره وری بیشتر از طریق انجام ندادن چندوظیفه به صورت همزمان (چند وظیفه ای نباشید)

فقط روی کار فعلی خود تمرکز کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که چند وظیفه ای کارآمد است، اما اینطور نیست. وقتی در یک زمان روی یک چیز تمرکز می کنید، بسیار کارآمدتر خواهید بود. از تکنیک پومودورو  برای کمک به تقسیم زمان و تمرکز بیشتر استفاده کنید. همیشه یک تکه کاغذ یا دفترچه ای در نزدیکی خود داشته باشید تا هر فکری که هنگام کار به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید تا حواس تان پرت نشود. همانطور که در طول کار شما افکاری به وجود می آیند، آنها را یادداشت کنید و بعداً به آنها رسیدگی کنید.

«بیشتر اوقات انجام چند کار یک توهم است. شما فکر می‌کنید چندوظیفه‌ای را انجام می‌دهید، اما در واقع در حال هدر دادن زمان برای تغییر از یک کار به کار دیگر هستید.» - بوسکو تجان. در کتاب اهداف که توسط برایان تریسی نوشته شده است، نویسنده توضیح می‌دهد که یکی از موثرترین تکنیک‌ها برای کارایی، تک‌ هلینگ است. هنگامی که تصمیم گرفتید کاری را انجام دهید، 100% توجه خود را تا زمانی که آن کار تکمیل شود را به آن اختصاص می دهید.


حتما بخوانید: مهارت های نرم چیست و انواع آن


به خودتان اجازه ندهید که حواس شما پرت شود و تا پایان کار استراحت نکنید. بسیاری از افراد مشهور از این تکنیک استفاده کرده اند. توماس ادیسون، یک بار نوشت که بیش از هر چیز دیگری، موفقیت او ناشی از توانایی او در کار بر روی یک چیز و تنها یک چیز، بدون توقف است. نویسنده پیشنهاد می‌کند اگر حواس‌تان پرت شد، به خودتان بگویید: بازگشت به کار، بازگشت به کار، بازگشت به کار. هنگام کار یک دفترچه یا کاغذ کنار خود قرار دهید. وقتی فکری به ذهن شما خطور می کند یا می بینید که نگران بررسی یا مقابله با چیزی هستید که به وظیفه فعلی شما مربوط نیست، آن را یادداشت کنید و در طول استراحت با آن مقابله کنید. این کار ذهن شما را آزاد می کند و به تمرکز شما کمک می کند.  روی اقداماتی تمرکز کنید که بیشترین تأثیر را دارند. اصل پارتو یا قانون 20/80 (که توسط اقتصاددان ایتالیایی ویلفردو پارتو کشف شد) بیان می کند که 80 درصد از نتایج هر دستاوردی از 20 درصد تلاش ها حاصل می شود. برای بهره وری بیشتر، باید 20 درصد از کار خود را که 80 درصد نتایج را به همراه دارد شناسایی کنید و روی آن بخش تمرکز کنید. اگر اعدادی دارید که می‌توانید آن‌ها را تجزیه و تحلیل کنید (مانند درآمد یا نتایجتان)، سپس این داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنید تا مشخص کنید چه چیزی 80 درصد از نتایج شما را به ارمغان می‌آورد. آیا چیزهایی وجود دارد که از 20 درصد روی آنها تمرکز کرده اید؟ آیا در 80 درصد مواردی وجود دارد که روی آنها تمرکز نکرده اید و باید باشید؟

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 7

13. داشتن بهره وری بیشتر از طریق ذخیره نکردن اطلاعات در ذهن 

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد کارها را به تعویق می اندازند، اما یکی از مهم ترین آنها این است که لیست کارهای آنها بسیار طاقت فرسا است و آنها بیش از حد در فکر خود هستند. روش  انجام کارها (GTD) می تواند به این امر کمک کند. این چیزها را از ذهن شما دور می کند که ذهن شما را پاک می کند و از غلبه بر آن جلوگیری می کند. این به شما امکان می دهد بر روی کاری که واقعاً مهم است تمرکز کنید. روش GTD به شما کمک می کند تا به بهره وری قابل اعتماد و بدون استرس برسید. این به شما کمک می کند کار و زندگی خود را سازماندهی کنید و بیشتر روی هدف خود در زندگی تمرکز کنید. هنگامی که از این سیستم استفاده می کنید، بهره وری بیشتری خواهید داشت، سطح استرس خود را کاهش می دهید و کنترل زندگی خود را به دست می گیرید. برای اینکه کارها را به خوبی انجام دهید، به یک روش کارآمد نیاز دارید که واقعاً آن را پیاده سازی کنید و اینجاست که روش GTD وارد می شود.

14. داشتن بهره وری بیشتر از طریق داشتن برنامه برای اقدام بعدی

روش دیگری که روش GTD (به بالا مراجعه کنید) به بهره وری کمک می کند این است که به شما آموزش می دهد تا همیشه اقدام بعدی خود را تعریف کنید. اگر همیشه اقدام بعدی را تعریف کنید، همیشه بدون فکر کردن به آن می دانید چه کاری انجام دهید. بسیاری از مردم مولد نیستند زیرا اغلب حتی نمی دانند از کجا شروع کنند. همیشه مرحله اقدام بعدی خود را مشخص کنید. فقط وظایفی را به لیست کارهای خود اضافه نکنید  . مطمئن شوید که آنها قابل عمل هستند. «فروشگاه مواد غذایی» را ننویسید. در عوض بنویسید از خواربارفروشی نان و شیر بخرید. موارد اقدام شما  باید واضح باشد. اقدام بعدی شما باید فوراً درک شود و نباید به کارهایی که باید انجام دهید فکر کنید.


حتما بخوانید: راه های افزایش تمرکز و تقویت حافظه


15. داشتن بهره وری بیشتر از طریق پرسیدن سوال چرا کارها انجام نمی شود از خود

تجزیه و تحلیل علت ریشه ای (RCA) می تواند با شناسایی عوامل زمینه ای که در عادت به تعویق انداختن شما نقش دارند و رسیدگی به علل اصلی این عادت به شما کمک کند تا اهمال کاری را متوقف کنید. با انجام RCA، می‌توانید درک عمیق‌تری از علت به تعویق انداختن کارها به دست آورید، که می‌تواند به شما کمک کند تا برنامه مؤثرتری برای توقف ایجاد کنید. برای مثال، RCA ممکن است نشان دهد که به دلیل کمبود انگیزه، مهارت های مدیریت زمان ضعیف یا ترس از شکست، کار را به تعویق می اندازید. با استفاده از این اطلاعات، می‌توانید برای رسیدگی به این مسائل اساسی، مانند تعیین اهداف واضح و قابل دستیابی، توسعه مهارت‌های مدیریت زمان، یا تلاش برای غلبه بر ترس از شکست، گام‌هایی بردارید. RCA همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا هر عامل خارجی را که در به تعویق انداختن کار نقش دارند، شناسایی کنید، مانند فقدان مسئولیت‌پذیری، فضای کاری نامرتب، یا حواس‌پرتی از فناوری. با پرداختن به این عوامل، می توانید محیط سازنده تری ایجاد کنید که شما را تشویق می کند متمرکز و با انگیزه بمانید. با تمرکز بر دلایل زمینه‌ای به تعویق انداختن کار، نه فقط علائم، می‌توانید یک برنامه مؤثرتر و پایدارتر برای تغییر عادات و بهبود بهره‌وری خود ایجاد کنید.

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 8

16. داشتن بهره وری بیشتر از طریق در نطر گرفتن انرژی و وضعیت تولیدی خود

همه افراد در قسمت های خاصی از روز هوشیارتر هستند و در زمان های دیگر سطح انرژی کمتری دارند. این نتیجه "کرونوتیپ" یا ریتم شبانه روزی شخصی شما ( WebMD ) است. در نتیجه افراد در ساعات خاصی از روز بازده بیشتری دارند. مشخص کنید چه زمانی در پربازده ترین حالت خود هستید و کارهای سخت تر خود را برای این زمان برنامه ریزی کنید. اگر می توانید صبح ها تمرکز بیشتری داشته باشید، کارهایی را که نیاز به تمرکز دارند را صبح برنامه ریزی کنید. اگر جغد شب هستید، آنها را در شب برنامه ریزی کنید. سعی نکنید ریتم بدن خود را تغییر دهید. در عوض، با آن کار کنید. مواقعی وجود دارد که حوصله کارآمدی ندارید و انرژی لازم برای انجام کارهای خاص را ندارید. دیوید آلن، نویسنده کتاب  انجام کارها  به شما پیشنهاد می‌کند برای روزهایی که انرژی زیادی ندارید، فهرست مشخصی از وظایف داشته باشید. هنگامی که اهداف، اولویت ها و چشم انداز خود را برای هر یک از نقش های خود در زندگی تعیین کردید (به بالا مراجعه کنید)، وقت خود را برای چیزهایی که آن اهداف را ارتقا نمی دهند تلف نکنید. مرزها را تعیین کنید و از اجرای آنها نترسید. فهرستی از کارهایی که قرار است از انجام آنها دست بکشید یا وقت خود را صرف آنها نکنید، تهیه کنید.

17. داشتن بهره وری بیشتر از طریق داشتن یک روتین صبحگاهی

یکی از رازهای پربازده ترین افراد داشتن یک برنامه صبحگاهی است . این زمان عالی برای برنامه ریزی روزتان، ورزش کردن، مدیتیشن، خواندن جملات تاکیدی مثبت ،  یادداشت روزانه ، ایجاد  صفحات صبحگاهی است.


حتما بخوانید: نکات و قوانین طلایی برای هدف گذاری و رسیدن به اهداف


18. داشتن بهره وری بیشتر از طریق تنظیم برنامه های کاری کوتاه مدت

اکثر مردم برنامه های کاری سالانه ایجاد می کنند. مشکل این است که آنها فقط زمانی شروع به کار مولد می کنند که فشار شروع به افزایش می کند. به جای ایجاد یک برنامه کاری سالانه، یک رویکرد بهتر این است که سال خود را به چهار قسمت تقسیم کنید و برنامه های سالانه 12 هفته ای ایجاد کنید. اگر در ژانویه انگیزه خود را پیدا کردید و مدتی بعد علاقه خود را از دست دادید، خلاصه کتاب 12 هفته ای را بخوانید و منابع رایگان را بررسی کنید تا ببینید چگونه می تواند به شما کمک کند.

19. داشتن بهره وری بیشتر از طریق تنظیم همیشگی ضرب الاجل برای وظایف و اهداف خود

تعیین ضرب الاجل برای هر کار در لیست کارهایتان یا هر مورد اقدام در برنامه ریز هدفتان بسیار مهم است . پروژه‌ها یا وظایف بزرگ‌تر را به وظایف منفرد قابل مدیریت با یک مهلت برای هر کدام تقسیم کنید.

20. داشتن بهره وری بیشتر از طریق مراقبت از تعادل زندگی خود

مراقب باشید که زندگی متعادلی داشته باشید و برای زندگی خود در خارج از محل کار وقت بگذارید. اولویت بندی فعالیت ها و روابط غیر مرتبط با کار مهم است. وسوسه انگیز است که کارها را در حالی که روی بهره وری تمرکز می کنید به تعویق بیندازید، اما در آینده منجر به مشکلات بزرگ تری خواهد شد.

 رسیدن به کار های خود در بازه زمانی کوتاه 9

21. داشتن بهره وری بیشتر از طریق عوض کردن طرز فکر خود

خودگویی شما می تواند تعیین کند که آیا کارها را انجام می دهید یا خیر. افراد سازنده ذهنیت مثبت و سازنده ای دارند. آنها روی کارهایی که می توانند انجام دهند تمرکز می کنند نه روی کارهایی که نمی توانند انجام دهند. از جملات تاکیدی مثبت بهره وری برای تغییر طرز فکر خود استفاده کنید. مانند اینکه من برای رسیدن به اهدافم بر چالش ها غلبه می کنم. اجازه نمی دهم حواس پرتی ها وقتم را تلف کنند. نحوه نوشتن جملات تاکیدی را ببینید  . می توانید  برای دفتر یا محل کار خود کارت های تایید ایجاد کنید. وقتی متوجه می‌شوید که افکار منفی مانند «من نمی‌توانم این کار را انجام دهم» دارید، آگاهانه تلاش کنید تا روی چیزهای مثبت تمرکز کنید و به راه‌هایی فکر کنید که می‌توانید کاری را انجام دهید به جای سرگرم کردن با این فکر که نمی‌توانید آن کار را انجام دهید.

سخن آخر

از کدام روش بهره وری باید استفاده کرد؟ تکنیک بهره وری را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای شما را برآورده می کند. شما می توانید چندین تکنیک را برای ایجاد یک روال روزانه که برای شما مفید است ترکیب کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام روش به شما در رسیدن به اهدافتان کمک می کند، در آزمون بالا شرکت کنید. بسیاری از مردم فکر می کنند که اگر فقط چند ساعت بیشتر در روز یا چند روز در هفته داشته باشند، بهره وری بسیار بیشتری خواهند داشت. با این حال، حتی اگر زمان بیشتری داشته باشند، باز هم ممکن است لزوماً سازنده نباشند. به افرادی که آنها را تحسین می کنید نگاه کنید و به نظر می رسد همه چیز را در آنها جا می دهند. آنها همچنین فقط 24 ساعت در روز فرصت دارند. راز اینکه چگونه در محل کار یا در خانه بازدهی بیشتری داشته باشیم، در اختیار گرفتن زمان بیشتر نیست، بلکه استفاده موثرتر از آن است. روش های ارائه شده در بالا به شما در انجام این کار کمک می کند. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

علائم خستگی از کار چیست

13 ویژگی رفتاری افراد با اعتماد به نفس بالااز
1
رای