علت رفتار بچه گانه و نابالغ مردان چیست؛ کی از نظر عاطفی به بلوغ می رسند

علت رفتار بچه گانه و نابالغ مردان چیست؛ کی از نظر عاطفی به بلوغ می رسند علت رفتار بچه گانه مردان چیست؛ نشانه مردان بالغ و نابالغ کدام است؛ مردان در چه سنی از نظر عاطفی بالغ می شوند؛ چرا بلوغ عاطفی در روابط مهم است و مردها کی بالغ و بزرگ می شوند در سلام دنیا بخوانید.

آیا تا به حال احساس کرده اید که مردان زندگی شما فقط بچه هایی با جثه بزرگ هستند؟ شاید آنها کج خلقی می کنند. شاید آنها از صحبت در مورد احساسات خود امتناع می ورزند. یا شاید آنها تقریباً برای همه تصمیمات به والدین خود متکی هستند. اگر فکر می کنید مردی که به او نزدیک هستید چه زمانی بزرگ می شود، به جای درستی آمده اید. در این مقاله از سلام دنیا، ما به شما بینش تخصصی در مورد علت رفتار بچه گانه و نابالغ مردان چیست، زمان بلوغ مردان، نشانه‌های بلوغ و چرا بلوغ عاطفی در روابط مهم است را ارائه کرده ایم. با ما همراه باشید.

چیزهایی که درباره رفتار بچه گانه و نابالغ مردان باید بدانید

 • مردان در سن خاصی بالغ نمی شوند. بسیاری از رشد عاطفی آنها تحت تأثیر روانشناسی است.
 • برخی از نشانه های کلیدی بلوغ عبارتند از: قابل اعتماد بودن، انعطاف پذیری، خودآگاهی، احترام به مرزهای خود و توانایی حفظ آرامش در موقعیت های استرس زا مانند استرس برای آزمون های سخت.
 • والدین نابالغ یا آسیب های دوران کودکی ممکن است علت عدم بلوغ عاطفی او باشد.
 • آسیب پذیری نشانه اصلی بلوغ است. مردان زندگی خود را تشویق کنید که آسیب پذیرتر باشند و شجاعت آنها را وقتی که به روی شما باز می شوند، تحسین کنید.

مردها کی بالغ می شوند؟
1. مردان در چه سنی بالغ می شوند؟

1. سن دقیقی وجود ندارد که مردان از نظر عاطفی به بلوغ می رسند

در حالی که مغز همه مردان تا حدود 25 سالگی به طور کامل رشد می کند، بلوغ عاطفی آنها به شدت تحت تأثیر تعدادی از عوامل روانی است. این عوامل عبارتند از: استقلال، عزت نفس، و توانایی مدیریت استرس. و همه این تأثیرات در مراحل بسیار متفاوتی از زندگی هر فرد اتفاق می افتد.


حتما بخوانید: 15 نشانه مردی که از نظر عاطفی در دسترس نیست


 • این باور که زنان به طور قابل توجهی سریعتر از مردان بالغ می شوند نیز نادرست است. در حالی که بلوغ زنان را در سنین پایین‌تر از مردان تحت تأثیر قرار می‌دهد، شواهد بسیار کمی وجود دارد که نشان می‌دهد مغز زنان با سرعت بیشتری بالغ می‌شود. زنان اغلب به دلیل فشارهای اجتماعی بالغ تر عمل می کنند.

مردها کی بالغ می شوند 1

2. تحقیقات غیررسمی نشان می دهد که مردان در حدود 43 سالگی بالغ می شوند

مطالعه‌ای در سال 2013 نشان داد که مردان و زنان به طور یکسان معتقدند که یک مرد در حدود 43 سالگی کاملاً بالغ است. این 11 سال دیرتر از زنان است که شرکت‌کنندگان اعلام کردند در 32 سالگی کاملاً بالغ هستند. اقدامات «بلوغ» که شرکت‌کنندگان ارزیابی کردند شامل: فعالیت‌های خانگی مانند آشپزی و تمیز کردن، کنترل ضربه و تصمیم گیری با ریسک بالا.

 • با این حال، به داده های بیشتری نیاز است زیرا این مطالعه از هیچ تحقیق بیولوژیکی برای حمایت از ادعاهای خود استفاده نکرد و کاملاً بر اساس نظرات شرکت کنندگان بود.

 مردها کی بالغ می شوند 2

2. چرا بلوغ در روابط مهم است؟

1. بلوغ اعتماد و ارتباطات را افزایش می دهد

مردان بالغ به طور قابل توجهی در انجام مسئولیت های خود و انجام آنها بهتر عمل می کنند. به علاوه، مهارت‌های ارتباطی پیشرفته‌تر آن‌ها را به همکاران بهتری تبدیل می‌کند. این کار دستیابی به اهداف و کار از طریق درگیری با عزیزانشان را آسان تر می کند.

مردها کی بالغ می شوند 3

2. بلوغ عاطفی باعث می شود که شرکای زن احساس حمایت کنند

مردانی که از نظر عاطفی بالغ رفتار می کنند، فشار را از روی همسر و دوست دختر خود می کاهد تا در روابط خود مانند بزرگسالان رفتار کنند. با آزاد کردن آنها از این مسئولیت ها و کارهای عاطفی، شرکای آنها می توانند آن انرژی را روی پیوند و صمیمیت متمرکز کنند که ارتباط آنها را تقویت می کند.

 • بلوغ عاطفی یعنی شناخت و مسئولیت کامل احساسات و تصمیمات او. همچنین به این معناست که او چگونه احساسات خود را به اشتراک بگذارد تا باری بر دوش دیگران نیفتد.

مردها کی بالغ می شوند 4

3. دلایلی که مردان نابالغ رفتار می کنند چیست؟

1. آنها هیچ الگوی رشد یافته ای نداشتند.

اگر مرد زندگی شما در خانواده ای با والدین یا سرپرستان نابالغ بزرگ شده است، ممکن است بی ثباتی عاطفی خود را از آنها گرفته باشد. برخی از علائم ناپختگی مانند خودشیفتگی یا خودداری از پاسخگویی آشکار است. دیگران ظریف تر هستند مانند عزت نفس پایین و ترس از درگیری.


حتما بخوانید: فواید کودک درون چیست و روش فعال کردن آن 


 • ویژگی های مشترک الگوهای نابالغ فرافکنی، انکار و عدم همدلی است. اغلب، بزرگسالان ناکارآمد بار مسائل خود را بر دوش فرزندان خود می گذارند و/یا زمانی که کودک نیازی را ابراز می کند از پذیرفتن مسئولیت خودداری می کنند. این امر با بزرگتر شدن کودک باعث ایجاد مشکلاتی در استقلال و مسئولیت می شود.

مردها کی بالغ می شوند 5

2. افراد در زندگی خود نابالغی خود را امکان پذیر می کنند.

اگر کسی از او نخواهد مرد زندگی شما بزرگ نمی شود. اگر او اطراف خود را با دوستانی به همان اندازه نابالغ احاطه کند و/یا افراد دیگری مسئولیت های او را در قبال او انجام دهند، ممکن است برای یادگیری نظم و انضباط خود یا اینکه چگونه خود را مسئول نگه دارد دچار مشکل شود.

 • رایج ترین توانمندسازهای مردان نابالغ عاطفی والدین آنها هستند. والدین از ترس بزرگ شدن پسرشان و/یا محو شدن ارتباطشان با مرد خود مانند یک کودک یا نوجوان رفتار می کنند. آنها آشفتگی های او را برای او تمیز می کنند (گاهی اوقات به معنای واقعی کلمه) بنابراین او هرگز مهارت های کلیدی بزرگسالان را نمی آموزد.

مردها کی بالغ می شوند 6

3. آسیب های دوران کودکی مانع رشد عاطفی آنها می شود

اگر مرد زندگی شما در کودکی دچار تحول شدیدی شده است، ممکن است از نظر عاطفی در همان سنی که این اتفاق افتاده "گیر" کرده باشد. با یادآوری منظم این موضوع که گذشته‌اش او را تعریف نمی‌کند، به او کمک کنید تا از آسیب‌های دوران کودکی عبور کند و به او کمک کنید تا مطمئن شود که تنها نیست.


حتما بخوانید: با چه مردانی نباید ازدواج کنیم


 • اگر تروما سیستم عصبی او را تحریک می کند (هنگام صحبت کردن در مورد آن به شدت نفس می کشد، وقتی مطرح می شود بسیار هیجانی می شود)، چند دقیقه در روز را به انجام تنفس عمیق یا مدیتیشن با هم اختصاص دهید. این می تواند به ترمیم اعصاب کمک کند، در حالی که انعطاف پذیری عاطفی و مکانیسم های حل تعارض ایجاد می کند.
 • در صورت لزوم، از او بخواهید با یک درمانگر یا سایر متخصصان سلامت روان صحبت کند که می تواند در حین باز کردن این زخم ها راهنمایی و صبر داشته باشد.

مردها کی بالغ می شوند 7

4. رسانه ها نابالغی مردان را ترویج می کنند

فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و رسانه های اجتماعی گاهی اوقات مردانگی ناسالم و توسعه نیافته را ترویج می کنند. قهرمانان اکشن رواقی و خشن به دلیل رفتارهای مخاطره آمیز و امتناع از ابراز احساسات مورد تحسین قرار می گیرند.

 • به مرد خود یادآوری کنید که او مجبور نیست با این نقش ها مطابقت داشته باشد و شما او را به همان اندازه برای نشان دادن آسیب پذیری و مراقبت از خود دوست خواهید داشت.
 • مصرف رسانه هایی با الگوهای مردانه بالغ تر و مثبت را در نظر بگیرید. نمایش‌های تلویزیونی، کتاب‌ها یا فیلم‌هایی را انتخاب کنید که نشان می‌دهند مردان به‌خاطر قابل اعتماد بودن و صراحت خود به جای جنگ‌جویانه یا شوخ‌طبعی‌شان پاداش می‌گیرند.

مردها کی بالغ می شوند 8

4. نشانه هایی که یک مرد بالغ است، چیست؟


حتما بخوانید: فرسودگی ذهنی و روانی چیست


1. او قابل اعتماد است

مردان بالغ آنچه را که می گویند انجام خواهند داد، دنبال می کنند. اگر مرد زندگی شما بالغ است، می توانید برای چیزهای بزرگ و کوچک به طور یکسان به او تکیه کنید. او به موقع حاضر می شود، وقتی از او می خواهید که آنها را کامل کند، وظایف را انجام می دهد و اطلاعات حساس را بین شما دو نفر نگه می دارد.

 • قابل اعتماد بودن نیز به دانستن محدودیت های اوست. هیچ کس نمی تواند همیشه قابل اعتماد باشد. اگر مرد شما بالغ است، وقتی نمی تواند کاری را انجام دهد و قول هایی نمی دهد که نمی تواند عمل کند، واضح است.

مردها کی بالغ می شوند 9

2. او به مرزهای شما احترام می گذارد و حد و مرزهای خود را تعیین می کند.

افراد بالغ می فهمند که نه یعنی نه. آنها همچنین کار خود را انجام داده اند تا بفهمند خودشان چه هستند و با آن راحت نیستند. اگر از نظر جسمی، عاطفی یا ذهنی خط بکشید، یک مرد بالغ این حد را می پذیرد و از فشار دادن آن امتناع می کند، حتی اگر از دست شما ناراحت باشد.

 • بین مرزها و دیوارها تفاوت وجود دارد. دیوارها موانع دفاعی هستند که ما می گذاریم که دارای محدودیت های سخت، مجازات های سخت هستند و جایی برای منطقه خاکستری باقی نمی گذارند. از سوی دیگر، مرزها انعطاف پذیر هستند. آنها می توانند خم شوند و ما می توانیم به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنیم.
 • به عنوان مثال، اگر او به جای مرزها دیوارها بکشد، ممکن است بگوید "اگر زمانی موهای من را لمس کنی، تو را ترک خواهم کرد." اگر او حد و مرزهای سالمی را تعیین کند، ممکن است بگوید: «از این که شما از نظر جسمی مهربان هستید، قدردانی می کنم، اما وقتی موهایم را لمس می کنید، ناراحت می شوم. آیا می توانید عشق خود را به شکل دیگری نشان دهید؟»
 • وقتی برای خود حد و مرز تعیین می کنید ، واضح و مستقیم باشید و به یکدیگر یادآوری کنید که مرزها شخصی نیستند. در واقع، تنظیم این پارامترها منجر به پویایی سالم تر و صمیمی تر در رابطه شما می شود.

مردها کی بالغ می شوند 10

3. او راحت است که از نظر عاطفی آسیب پذیر است

افراد بالغ مایلند احساساتی مانند ترس، غم و شرم را بیان کنند که باعث می شود احساس «در معرض دید» داشته باشند. اگر مرد زندگی شما بالغ باشد، به جای اینکه با شما دعوا کند یا وانمود کند که خوب است، به عنوان مکانیزم دفاعی، اذعان می کند که احساس اضطراب، افسردگی یا ناامنی می کند. آسیب پذیری یک احساس ترسناک است.


حتما بخوانید: چگونه از نظر عاطفی مستقل باشیم


 • حتی افراد بالغ برای جلوگیری از آسیب پذیری دیوار می کشند، زیرا باعث می شود احساس درماندگی کنند. اگر او جنبه آسیب پذیر خود را به شما نشان داد، به وضوح به او بگویید که قدردان شجاعت او هستید و او را قضاوت نمی کنید.
 • یکی از راه‌های عالی برای تشویق آسیب‌پذیری این است که هر بار که یکدیگر را می‌بینید از حداقل یک عبارت «من احساس می‌کنم ___ چون» استفاده کنید. با اختصاص دادن زمانی برای تصدیق و انعکاس احساسات یکدیگر، به خود اجازه می‌دهید تا احساسات عمیق‌تری را به شیوه‌ای کم خطر به اشتراک بگذارید.

مردها کی بالغ می شوند 11

4. او در موقعیت های استرس زا آرام است

یکی از نشانه های اصلی بلوغ، توانایی او در حفظ سطح سر در هنگام بحران است.افراد بالغ واکنش بیش از حد نشان نمی دهند، اما آنها همچنین وانمود نمی کنند که چیزی خوب است، در حالی که آن را ندارد. اگر او بالغ باشد، می‌تواند شدت موقعیت‌های استرس‌زا را تشخیص دهد، اما دست به کار شده و به جای وحشت به راه‌حل‌ها نگاه کند.

 • هیچکس کامل نیست همه ی ما در لحظات ناراحت کننده لحظاتی از اضطراب داریم. با این حال، اگر او بالغ باشد، می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی برای احساس ناراحتی یا عصبانیت مناسب است و زمانی که ابراز آن احساسات تنها مشکل را تشدید می‌کند.

مردها کی بالغ می شوند 12

5. او خودآگاه است

خودآگاهی بلوغ او را با اثبات اینکه دارای احساسی سالم و توسعه یافته از خود است نشان می دهد. او نقاط قوت خود و همچنین ویژگی هایی را که می تواند بهبود بخشد تشخیص می دهد و می پذیرد که هر دوی اینها می توانند بدون سرزنش خود یا دنیای اطرافش با هم وجود داشته باشند.

 • نشانه بزرگ خودآگاهی توانایی او در خندیدن به خودش است. اگر کسی شوخی کند یا اشتباه احمقانه ای مرتکب شود، بازیگوش بودن و خود خواری نشان می دهد که او کاستی های خود را خیلی شخصی نمی گیرد.
 • برای بهبود خودآگاهی در رابطه خود ، سعی کنید از یکدیگر بازخورد صادقانه در مورد نحوه برخورد هر یک از شما بخواهید. با تعارف و چیزهایی که در مورد یکدیگر دوست دارید شروع کنید. سپس، چیزی بگویید که فکر می کنید هر دو می توانید در آن پیشرفت کنید. با یک تعریف دیگر تمام کنید.

مردها کی بالغ می شوند 13

6. او انعطاف پذیر است

مردان بالغ تشخیص می دهند که سازش در ایجاد یک دوستی یا رابطه ضروری است. او در هر فرآیند تصمیم گیری برای نظر شما ارزش قائل است، حتی اگر با نظر او همخوانی نداشته باشد. او همچنین مایل است که با تغییر زمان و افراد، انتخاب ها را دوباره ارزیابی کند.

 • بالغ بودن به معنای انعطاف پذیر بودن است، اما وقتی چیزی برایش مهم است پایش را پایین بگذارد. او ملایم است، اما هنگامی که چیزی برای او اهمیت دارد، به وضوح ارتباط برقرار می کند.

مردها کی بالغ می شوند 14

7. او مسئول اعمال خود است

مردان بالغ رفتارهای خود را می پذیرند و زمانی که سزاوار آن باشند، تقصیر را می پذیرند. آنها به جای بهانه تراشی یا سرزنش دیگران، عذرخواهی می کنند و مسئولیت اشتباه خود را بر عهده می گیرند.

 • مسئولیت پذیری به معنای پذیرفتن سرزنش های غیرمجاز نیست. اگر مرد شما مسئولیت عاطفی اعمال دیگران را به عهده می گیرد، ممکن است نشانه ای از عزت نفس پایین باشد. به او یادآوری کنید که انگشت نشان دادن دیگران به سمت او بازتابی از ناامنی های خودشان است، نه اشتباهات او.

مردها کی بالغ می شوند 15

8. او به جای کنترل کردن، حمایت می کند

مردان بالغ دستاوردهای عزیزان خود را می شناسند و تبلیغ می کنند. اگر به شغل جدیدی که می‌خواهید یا سرگرمی جدیدی که می‌خواهید در آن مشغول شوید اشاره کنید، یک مرد بالغ شما را تشویق می‌کند که به دنبال آن بروید و راه‌هایی را که می‌تواند به شما کمک کند بخواهد. او تشخیص می دهد که موفقیت های شما به توانایی های او تجاوز نمی کند.


حتما بخوانید: رفتار و خصوصیات همسر خودخواه در زندگی مشترک چیست


 • یکی از راه های حمایت بیشتر از یکدیگر این است که به طور منظم چک کنید و چیزهایی را که در آنها مهارت دارید به یکدیگر یادآوری کنید. مهارتی از او پیدا کنید که آن را تحسین می کنید و در مورد راهی که فکر می کنید او می تواند آن مهارت را بیشتر توسعه دهد صحبت کنید. سپس، او همین کار را برای شما انجام می دهد.

مردها کی بالغ می شوند 16

سوال متداول

1. بلوغ عاطفی در یک مرد چگونه است؟

آنچه ما در اینجا واقعاً به دنبال آن هستیم، شخصی است که بینش هایی در مورد "هوش عاطفی" شخصی خود (EQ) داشته باشد. EQ، یا فقدان آن، تعیین می کند که آیا فرد به طور کامل قادر به خودتنظیمی است یا نه. این به چهار ربع تقسیم می شود: خود. -آگاهی، خود مدیریتی، آگاهی اجتماعی و مدیریت روابط: این چهار ربع مسئول توانایی فرد برای داشتن یک زندگی کامل و متعادل و چشم انداز جهان هستند، یعنی چیزی که از نظر عاطفی بالغ تلقی می شود.

سخن آخر

در این پست ما به مطلبی مهم در زمینه " مردان در چه سنی بالغ می شوند " پرداختیم. امیدواریم این روش ها به شما کمک کرده باشند که فرد بالغ را به درستی بیابید. در صورت مفید بودن مقاله، لطفاً آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.


مطالب مرتبط:

بلوغ زودرس چیست؛ راه تشخیص و درمان

تقویت و پرورش خلاقیت و ایده با 25 راه علمی

سلامت عاطفی چیستاز
1
رای