اثرات ژل روان کننده جنسی (لوبریکانت) هنگام اقدام به بارداری

اثرات ژل روان کننده جنسی (لوبریکانت) هنگام اقدام به بارداری ریچاردسون تاکید می کند که نوع روان کننده ای که استفاده می کنید، می تواند در هنگام بارداری تفاوت ایجاد کند. وقتی روان کننده های واژن به طور طبیعی ایجاد می شوند، آنها تنها با هدف ایجاد روان کنندگی برای مقاربت هستند.

وقتی صحبت از باردار شدن می شود، نوع روان کننده ای که استفاده می کنید، می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. برنامه ریزی برای باردار شدن می تواند بسیار سرگرم کننده باشد که شامل داشتن رابطه جنسی بیشتر نیز می شود. با این وجود، گاهی اوقات افزایش مقاربت می تواند باعث عوارضی در بدن شود. دکتر لاکیشا ریچاردسون که متخصص زنان و زایمان در می سی سی پی است، گفت: «هنگامی که بیماران در حال تلاش برای باروری هستند، به خصوص اگر با یک پزشک مشورت می کنند یا از برنامه باروری استفاده می کنند، اکثر آنها داشتن رابطه جنسی هر یک روز در میان در پنجره باروری را توصیه می کنند».

با این وجود، ریچاردسون می گوید که اکثر زوجین زندگی پر مشغله ای دارند که بسیاری از زوجین زمان کافی برای آماده سازی قبل از رابطه جنسی در حین مقاربت نمی دهد». وی گفت: «برای زن، تحریک شدن در حدود 120 دقیقه طول می کشد، که می تواند روان کننده های طبیعی در دهانه رحم و واژن را آزاد کند. از آنجا که تعداد دفعات داشتن رابطه جنسی جهت تلاش برای باروری افزایش پیدا می کند، زمان انجام این کار تبدیل به مشکل می شود و اکثر زوجین از یک نوع روان کننده برای افزایش سرعت کار استفاده می کنند». ریچاردسون تاکید می کند که نوع روان کننده ای که استفاده می کنید، می تواند در هنگام بارداری تفاوت ایجاد کند.

اثرات انواع متفاوت روان کننده بر روی بارداری

چرا استفاده از روان کننده مناسب یا لوبریکانت، برای باروری مهم است

وقتی روان کننده های واژن به طور طبیعی ایجاد می شوند، آنها تنها با هدف ایجاد روان کنندگی برای مقاربت هستند. ریچاردسون توضیح می دهد: «ما به این فکر می کردیم که چگونه بر باروری، اسپرم، یا تخمک ها تاثیر می گذارند، و روان کننده های واژن در واقع حاوی اسپرم کش بودند که کاملا به افراد کمک می کنند تا باردار نشوند». اگرچه اکثر روان کننده ها دیگر حاوی اسپرم کش نیستند، اما وی توضیح می دهد که بسیاری از عناصر مانند نفت، پروپیلن گلیکول، گلیسیرین، پارابن، سیکیلون و نونوکسینول 9 (گاهی اوقات به اختصار N-9 می گویند) در روان کننده ها وجود دارد. همه این موارد می توانند بر تحریک اسپرم تاثیرگذار باشند- توانایی اسپرم جهت حرکت صحیح در دستگاه تناسلی زن.

ریچارسون گفت: «این ترکیبات، توانایی اسپرم را برای حرکت کردن با وجود محصولات روان کننده و وارد رحم شدن برای رسیدن به تخمک ها کاهش می دهد». وی در ادامه می گوید: «این روان کننده ها همچنین می توانند باعث کاهش میزان زنده ماندن اسپرم شوند، بنابراین حتی اسپرم هایی که در واقع می توانند با وجود محصول روان کننده حرکت کنند، به همان اندازه قبل نمی توانند به تخمک ها برسند». علاوه بر جلوگیری از روان کننده های حاوی این مواد، ریچارسون توصیه می کند که از انواع مناسب برای اسپرم بدون گلیسیرین، PHP متعادل، روان کننده های ایزوتونیک مانند روان کننده دوستدار باروری استفاده کنید که توسط شرکت First Response ساخته شده است.

ریچاردسون می گوید: «من این مارک را دوست دارم، زیرا می توانند محصولاتی تولید کنند که برای آزمایش باروری، آزمایش تخمک گذاری و آزمایش بارداری است». وی در ادامه می گوید: «اکنون، اکثر شرکت های روان کننده محصولی را تولید می کنند که آنها را دوستدار اسپرم یا دوستدار باروری می دانند». برخی از اصطلاح TTC (تلاش برای باروری) استفاده می کنند.

چرا استفاده از روان کننده مناسب یا لوبریکانت، برای باروری مهم است

نکات دیگر برای باروری

علاوه بر استفاده از روان کننده مناسب، ریچاردسون توصیه می کند که در هنگام تلاش برای باروری، به موارد زیر توجه کنید:

1. ویتامین های دوره بارداری مصرف کنید

ریچارسون توصیه می کند که ویتامین های دوره بارداری را سه ماه قبل از تلاش برای شروع تخمک گذاری مصرف کنید. کلینیک مایو خاطرنشان می کند که زنان در سنین باروری باید به طور مرتب ویتامین های دوره بارداری مصرف کنند. این ویتامین ها می توانند تضمین کنند که بدن به میزان کافی ویتامین ها و مواد معدنی برای ایجاد یک محیط سالم برای رشد جنین در صورت باردار شدن دارد. به عنوان مثال، در مقایسه با مولتی ویتامین ها، ویتامین های دوره بارداری دارای اسید فولیک بیشتری هستند، که به جلوگیری از نقص لوله عصبی کمک می کند. آنها همچنین حاوی مقادیر بیشتری آهن هستند، که به رشد و نمو کودک کمک می کند.

2. از استفاده از محصولات در ناحیه واژن اجتناب کنید

از محصولاتی که می توانند بر PH واژن تاثیر بگذارند یا می توانند برای اسپرم ها مضر باشند، مانند کرم های واژنی یا دوش واژینال نباید در حین تلاش برای باروری استفاده کرد. ریچاردسون می گوید: «شما نمی توانید در یک محیط واژنی غیردوستانه بارور شوید. گاهی اوقات زنان به کارهای دیگری که انجام می دهند مانند دوش واژینال، فکر نمی کنند که می تواند محیط واژنی غیردوستانه ای برای باروری ایجاد کند».

از استفاده از محصولات در ناحیه واژن اجتناب کنید

3. استفاده از یک کیت تخمک گذاری

اگرچه بسیاری از زنان تصور می کنند که تخمک گذاری در روز چهاردهم از چرخه قاعدگی شان رخ می دهد، اما روز تخمک گذاری هر شخصی متفاوت است و بر اساس طول چرخه متفاوت خواهد بود. ریچارسون می گوید: «برخی از اشخاص در روز اشتباهی رابطه جنسی برقرار می کنند». برای اطمینان از فهمیدن روزهایی که باید رابطه جنسی داشته باشید، او توصیه می کند که از یک کیت یا برنامه تخمک گذاری استفاده کنید».

ریچارسون گفت: «زنان می توانند چرخه قاعدگی از 21 روز تا 35 روز داشته باشند. اگر از کیت تخمک گذاری استفاده می کنید، در روی کنار جعبه، به شما می گوید که دوره قاعدگی تان 21 روزه، 28 روزه یا 31 روزه است، اینها روزهایی است که باید برای تخمک گذاری آزمایش کنید. همیشه به مفهوم تخمک گذاری در روز چهاردهم چرخه قاعدگی نیست». برنامه های تخمک گذاری نیز می توانند در تعیین این مسئله به شما کمک کنند.

دکتر جین او، که متخصص زنان و زایمان در ایلینویز است، خاطر نشان کرد که تعیین زمان تخمک گذاری نیز می تواند به راحتی در هنگام رابطه جنسی کمک کند، زیرا در نزدیک زمان تخمک گذاری، واژن ترشح بیشتری نسبت به سایر زمان ها در ماه تولید می کند». او گفت: «ترشح طبیعی استروژن در چرخه فولیکولار باید ترشح فراوانی را ایجاد کند که کاملاً مناسب اسپرم برای حرکت در اطراف باشد». وی در ادامه می گوید: «زمان تخمک گذاری باید زمانی باشد که زن ترشح بیشتری نسبت به حد معمول داشته و حتی نیاز به روان کننده ندارد- ترشح شبیه سفیده تخم مرغ، رقیق و لغزنده است که برای رسیدن اسپرم به تخمک ایده آل است».

4. از شریک زندگی تان بخواهید که ابتدا آزمایش دهد

اگر در باردار شدن مشکل دارید، ریچارسون می گوید که از شریک زندگی تان بخواهید که آزمایش دهد. وی گفت: «اکثر مردم در مورد اینکه زن مشکلی در خصوص باروری دارد، فکر می کنند، اما همیشه بخواهید که اول مرد آزمایش دهد». وی در ادامه می گوید: «این کار آسان تر و ارزان قیمت تر خواهد بود، و می خواهید قبل از اینکه شروع به آزمایش های ناباروری کنید، بدانید که تعداد اسپرم های او میزان سالمی است». دکتر او موافق است و خاطر نشان می کند که اسپرم ها اغلب می توانند تحرک ضعیفی داشته باشند. دکتر او می گوید: «مکمل های امگا 3 مانند روغن کبد ماهی کاد کارلسون می تواند در این خصوص به شما کمک زیادی کند. دم اسپرم تقریبا از زنجیره های طولانی اسید چرب امگا 3 تشکیل شده است. روغن کبد ماهی کاد در تار و پود خود و به شکل طبیعی آن را دارد».

نکات مهم برای باردار شدن

5. استرس نداشته باشید و سرگرم شوید

هر دو پزشک خاطرنشان کردند که استرس برخی از زوجین در هنگام تلاش برای باروری، می تواند بر روی ناباروری تاثیرگذار باشد. دکتر او می گوید: «گاهی اوقات بهترین چیز برای بهبودی، بررسی این مساله است که چرا رژیم غذایی و سبک زندگی در تعادل هورمونی طبیعی اختلال ایحاد می کند. استرس غالبا یک عامل تعیین کننده مهم است». ریچارسون افزود: «آرام بودن و داشتن رابطه جنسی به صورت سرگرم کننده باعث افزایش احتمال بارداری تان می شود». ریچارسون توضیح می دهد: «وقتی استرس دارید (از نظر جسمی و روحی) حتی اگر علائم جسمی وجود نداشته باشد، سطح کورتیزول شما زیاد است و نشانگرهای التهابی زیاد هستند و این نشان می دهد که باروری را کاهش می دهد».

او اشاره می کند که چگونه برخی از زوجین پس از قطع تلاش، خود به خود باردار می شوند. وی گفت: «ما درگیر شمارش روزها می شویم و به شریک زندگی خود می گوییم که امروز باید رابطه جنسی داشته باشیم، و بیشتر کار مکانیکی و تبدیل به یک عمل می شود، که دور از صمیمت در رابطه و هر چیزی که تلاش می کنید تا باردار شوید، خواهد بود». وی می گوید: «سعی کنید تا برای آماده سازی قبل از رابطه جنسی وقت بگذارید. سعی کنید از تجربه آن لذت ببرید».

از
2
رای