فواید کرم حلزون برای پوست + بهترین مارک های کرم حلزون

فواید کرم حلزون برای پوست + بهترین مارک های کرم حلزون مالیدن بزاق حلزون روی پوست می تواند به بازسازی مجدد پوست کمک کند. استفاده از کرم حلزون می تواند التهاب پوست را تسکین دهد. کرم حلزون اثرات و خواص زیادی برای درمان مشکلات پوستی دارد.

منشاء این کِرِم از کشور کره جنوبی است، ماده چسبناک حلزون (slime) یکی از ترکیبات معروف محصولات مراقبت پوستی است و اخیرا به صنعت مراقبت پوستی غرب هم راه پیدا کرده است. بله، درست خواندید: ماده چسبناک حلزون! قبل از اینکه ایده استفاده از ماده لزج حلزون برای پوست تان را رد کنید، شاید بخواهید فوایدی که کرم حلزون برای شما فراهم می کند را ملاحظه کنید. برای مثال، ادعا می شود که کرم حلزون التهاب را تسکین و پوست را برای بازسازی ترغیب میکند. همچنین رطوبت رسانی عمیق و درخشش و تازگی به پوست تان می دهد. اما آیا این ادعا حقیقت دارد؟ در ادامه ما درباره موضوعاتی مانند ماده چسبناک حلزون چیست، فواید کرم حلزون، بهترین برند های کرم حلزون و کرم های جایگزین کرم حلزون صحبت خواهیم کرد. با سلام دنیا همراه باشید.

حلزون چیست؟

قبل از اینکه درباره فواید کرم حلزون توضیح بدهیم، پاسخ به این سوال مفید خواهد بود: حلزون چیست؟ به طور کلی حلزون یک جانور شکم پای با صدف است (جانوران شکم پایی که بطور طبیعی صدف ندارند لیسه (حلزون بی‌صدف) نام دارند). حلزون ها می توانند در خشکی، اقیانوس ها یا در آب تازه زندگی کنند. بیشترین مقدار ماده چسبناک حلزون که در محصولات مراقبت پوستی استفاده می شود از گونه هایی که به عنوان حلزون باغچه ای معمول شناخته می شوند بدست می آید.

ماده لزج و لیز (slime) حلزون چیست؟

ماده چسبناک حلزون که ماده بزاقی هم نامیده می شود، ترشحی است که بافتی شبیه به ژل دارد. این ترشحات تقریبا 91 تا 98 درصد وزنشان از آب است. بسته به گونه حلزون ها، این ترشحات حاوی هیالورونیک اسید، گلیکولیک اسید، آلانتوئین، گلیکو پروتئین، آنزیم ها، عوامل رشد و گلوکز هستند. این مواد لزج که بطور طبیعی از حلزون ها ترشح می شوند، به آنها اجازه می دهد که به راحتی روی سطوح سر بخورند و حرکت کنند. بزاق هم به عنوان محافظ آنها عمل می کند. اگر حلزون ها با هر نوع شاخه کوچکی، تخته سنگ ها یا اشیاء تیز دیگری برخورد کنند، این ماده به آنها کمک می کند که سریعا التیام پیدا کنند.

منشاء کرم حلزون

استفاده از ماده چسبناک حلزون برای بهبود مشکلات پوستی به دوره یونان باستان برمی گردد؛ جایی که بقراط حکیم و فیزیکدان معروف ظاهرا حلزون له شده و شیر ترش را به عنوان روشی برای رهایی از التهاب های پوستی تجویز می کرد. اگرچه برندهای محصولات زیبایی کره ای استفاده از ماده لزج حلزون را در محصولات مراقبت پوستی معروف کرده اند، اما شیلیایی ها واقعا اولین کسانی بودند که حلزون ها را در محصولات مراقبت پوستی ترکیب کردند. در قرن 80، پرورش دهندگان حلزون شیلیایی متوجه نرمی غیرمعمول دست های شان موقع پرورش حلزون ها شدند که این اتفاق منجر به ساخت کرم حلزون Elicina شیلیایی شد.

اثرات و خواص کرم حلزون برای درمان مشکلات پوستی

اثرات و خواص کرم حلزون برای درمان مشکلات پوستی

فواید بزاق حلزون

براساس خاصیت درمانی که در قسمت بالا اشاره شد، این طور استدلال شده است که مالیدن بزاق حلزون روی پوست می تواند فواید بازسازی مجدد برای پوست را فراهم کند. بر اساس گفته محققان در دانشگاه نیجریه، بزاق حلزون نقش مهمی در تسکین رخم دارد؛ چون این ماده واکنش احیا کنندگی طبیعی پوست برای تشکیل بافت های جدید را احتمالا از طریق پاسخ سیستم ایمنی افزایش می دهد. به دلیل همین خاصیت های درمانگری، ماده چسبناک حلزون برای درمان آکنه، آکنه روزاسه (rosacea)، جای زخم، جوش های بعد اصلاح و حتی علائم پیری مفید نشان داده شده است.

بسیاری از فواید بزاق حلزون از این سه ترکیب کلیدی بدست می آیند: هیالورونیک اسید، گلیکولیک اسید و آلانتوئین. هیالورونیک اسید یک ماده استثنایی برای رطوبت رسانی به پوست است. این ماده یک گلیکوزآمینوگلیکان است که رطوبت را از محیط جذب می کند و می تواند تا 1000 بار وزن اش را در آب حفظ کند. همچنین هیالورونیک اسید به سفت شدن پوست و کاهش علائم پیری هم کمک می کند.

گلیکولیک اسید یک نوع آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است که اثرات ضد التهابی، کراتولیک و آنتی اکسیدانی دارد و مانند هر دو ماده لایه بردار و رطوبت رسان عمل می کند. گلیکولیک اسید در طی فرایندی به نام پوسته ریزی با هدف قرار دادن لایه شاخی پوست (سلول های مرده پوست که در لایه های روی پوست تشکیل می شوند)، آنها را لایه برداری می کند. با افزایش تجزیه و جداسازی سلول های پوست، میزان ترمیم و بازسازی سلول ها افزایش می یابد و منجر به داشتن پوستی صاف تر و روشن تر می شود. گلیکولیک اسید هم یک ماده نم نگهدار (جاذب رطوبت) است؛ یعنی وقتی با آب ترکیب می شود روند تبخیر شدن آن را کند می کند. گلیکولیک اسید طبیعی در ماده چسبناک حلزون به شفافیت و افزایش درخشندگی و تازگی پوست کمک می کند.

یکی دیگر از اجزاء کلیدی بزاق حلزون آلانتوئین است که فواید زیادی را هم به همراه دارد. آلانتوئین ماده رطوبت رسان بسیار لطیف و موثری است. علاوه براین، آلانتوئین یک کراتولیتیک است؛ یعنی این ماده از طریق لایه برداری سلول های مرده سطح پوست، قابلیت صاف کردن پوست را هم دارد. آلانتوئین می تواند به افزایش صافی پوست، التیام زخم ها و ترغیب ازدیاد و طول عمر سلول ها کمک کند. اینها دلایلی هستند که چرا استفاده از کرم حلزون می تواند به افزایش التیام و بازسازی پوست کمک کند.

محصولات مراقبت از پوست حلزون

محصولات مراقبت از پوست حلزون

آیا هنوز هم از فکرِ قرار دادن ماده لزج حلزون در محصولات مراقبت پوستی تان بیزار هستید؟ اگر این طور هستید، جای هیچ نگرانی نیست، چون ماده چسبناک حلزون بعد از اینکه آن را باقی گذاشت و قبل از اینکه آن را وارد محصولات مراقبت پوستی کنند، کاملا تصفیه می شود. شما واژه "ترشحات تصفیه شده حلزون" (snail secretion filtrate) را در لیست ترکیبات محصول خواهید دید. بعد از صحبت در مورد محصولات مراقبت پوستی حلزون، احتمالا شما متعجب شده اید که بهترین کرم حلزون کدام است؟ در قسمت پایین ما سه مورد از بهترین کرم های حلزون را انتخاب کرده ایم. اما اگر هنوز هم از کرم های حلزون بیزار هستید، از خواندن قسمت بعدی خووداری کنید.

کرم حلزون Mizon

کرم ژل احیا کننده حلزون Mizon یک نوع ژل سبک است که گفته می شود به آبرسانی و تغذیه پوست کمک می کند و به همان میزان ترمیم پوست را از طریق کاهش جای جوش، لکه های تیره و خطوط ریز افزایش می دهد. این کرم حلزون حاوی 74% ترشح تصفیه شده حلزون، و به همان میزان، غلظت بالایی از هیالورونات سدیم که فرم نمک هیالورونیک اسید است، میباشد. همچنین کرم ژل احیا کننده حلزون Mizon دارای عصاره گیاهان و گل ها هم هست که شامل عصاره گیاه آب قاشقی (گوتوکولا)، عصاره خرفه پرپهن (purslane)، عصاره برگ کاملیا سیننسیس (چای سبز)، عصاره گل لاله مردابی (لوتوس)، آب درخت بریچ (درخت توس) و غیره می باشد. این عصارها خاصیت های منحصر به فردی دارند که به هیدرات شدن، محافظت و بازسازی پوست کمک می کنند.

کرم حلزون Missha

کرم حلزون Missha حاوی 70% ترشحات تصفیه شده حلزون است که گفته می شود به احیاء طبیعی پوست و تجدید هیدراسیون برای افزایش استحکام پوست کمک می کند. ترکیبات کلیدی دیگر این کرم شامل عصاره دانه بائوباب (baobab) و اربوتین است. عصاره دانه بائوباب حاوی آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین آ و سی است در حالی که اربوتین یک گلیکوزید است که شفافیت پوست را افزایش می دهد.

کرم حلزون COSRX

یکی از بهترین انتخاب های ما،COSRX  حلزون پیشرفته 92 همه در یک کرم،یکی از قوی ترین کرم های حلزون با 92%ترشح تصفیه شده است.گفته شده است که این کرم صورت مرطوب کننده،درمانگر خارش،بهبود تن رنگ و بافت ناهموار پوست،تصحیح بافت پوست افزایش طبیعی درخشش و تازگی پوست است.کرم حلزون COSRX حاوی ترکیبات اب رسانی قوی بسیار زیادی مانند بتایین،هیالورونات سدیم،پنتنول و آلانتوئین است.

جایگزین کرم حلزون

جایگزین کرم حلزون

ممکن است حتی بعد از خواندن تمامی فواید کرم حلزون بازهم تصمیم بگیرید که ماده چسبناک حلزون آن چیزی که برای مراقبت از پوست تان می خواهید نباشد. کاملا درک می کنیم. خب، به جای کرم حلزون برای دستیابی به بازسازی و فواید ضد پیری از چه محصولی می توانید استفاده کنید؟ بهترین انتخاب ما کنسانتره ضد پیری Formulyst است. این سرم همه کاره چهره شما تحت تاثیر قرار می دهد و به کاهش لکه های مرتبط با سن، چین و چروک ها و خطوط ریز کمک می کند. یکی از ترکیبات کلیدی در این سرم ماتریکسیل 3000، ترکیب دو پپتید ماتریکین پالمیتوئیل تری پپتید 1 و پالمیتوئیل تتراپپتید 7 است. این دو پپتید با همکاری هم برای فرستادن پیام به سلول ها برای تولید کلاژن بیشتر فعالیت می کنند. تحقیقات بیشماری تاثیرات ضد پیری و ضد چین و چروک ماتریکسیل 3000 را ثابت کرده بودند. همچنین کنسانتره ضد پیری Formulyst حاوی اجزء طبیعی زیادی مانند چای سبز، ویتامین سی و ای است. هر سه اجزاء، فعالیت آنتی اکسیدانی قدرتمندی را فراهم می کنند و از پوست در مقابل رادیکال های آزاد محیط که منجر به نشانه های پیری می شوند، محافظت می کنند. به طور کلی، کنسانتره ضد پیری Formulyst یک سرم چند کاره است که برای کمک به افزایش 5 علائم جوانی: درخشندگی، حالت کشسانی، استحکام، رنگ و صافی پوست تهیه شده است.

منبع: thedermreview

از
1
رای