اهمیت بهداشت روانی در محیط کار چیست و راه بهبود سلامت روان کارکنان

اهمیت بهداشت روانی در محیط کار چیست و راه بهبود سلامت روان کارکنان اهمیت بهداشت روانی در محل و محیط کار چیست؛ نقش کار در بهداشت روانی انسان چیست؛ 31 فعالیت، بازی ها و ایده های کارگاه بهداشت روان برای بهبود سلامت روان کارکنان در سلام دنیا بخوانید.

دفتر می تواند مکانی پر استرس باشد. حتی اگر از کار کردن با همکاران خود لذت می برید، ممکن است دوره هایی از استرس شدید و فشارهای زیادی وجود داشته باشد. این یک ایده عالی است که سلامت روانی کارکنان خود را در اولویت قرار دهید. در این مطلب از سلام دنیا درباره اهمیت بهداشت روانی در محیط کار و سلامت روان کارکنان با 31 فعالیت، بازی بهداشت روان در محل کار وجود دارد که باعث می شود تیم شما روحیه بهتری داشته باشد و در عین حال به مراقبت از خود احترام بگذارید صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اهمیت بهداشت روان در محل کار

طبق گزارش موسسه استرس آمریکا ، 83 درصد از کارگران از استرس ناشی از کار رنج می برند. 25 درصد دیگر گزارش دادند که کار بزرگترین نقطه استرس در زندگی آنها است. این اعداد بزرگی هستند که نشان می دهد سلامت روان ما در محل کار باید جدی گرفته شود.این پست وبلاگ روش‌ها و فعالیت‌های مختلفی را پوشش می‌دهد که می‌تواند به ارتقای سلامت روان در محیط کار کمک کند و به رفاه کارکنان کمک کند.

از جلسات گوش دادن فعال گرفته تا وقفه های مدیتیشن و موارد دیگر، این پست نکات مختلفی را در مورد نحوه ایجاد یک فرهنگ کاری مفید برای سلامت روانی مثبت در اختیار شما قرار می دهد.بنابراین اگر علاقه مند به یادگیری ایده های نوآورانه و فرصت های هیجان انگیز برای پرورش عادات خوب سلامت روان در میان اعضای تیم خود هستید، به خواندن ادامه دهید!

فعالیت های بهداشت روان در محل کار1

فعالیت های بهداشت روان در محیط کار

1. ایده های خلاقانه

کارکنان را تشویق کنید تا ایده های خلاقانه ای برای فعالیت هایی که سلامت روان را در محل کار ارتقا می دهند ارائه دهند.در دفتر استرس دارید؟ بیایید راه‌های سرگرم‌کننده برای ارتقای سلامت روان فکر کنیم! شاید بتوانیم اتاقی برای استراحت مغزی داشته باشیم که مملو از اسانس های آرامش بخش، پازل ها و کتاب های رنگ آمیزی باشد.می‌توانیم در طول ناهار یک باشگاه پیاده‌روی راه‌اندازی کنیم که در آن مقداری ویتامین D مورد نیاز و هوای تازه دریافت کنیم.

و یک جلسه یوگا سازمان یافته بعد از کار برای کمک به کاهش استرس و کاهش اضطراب چطور ؟زمانی که ما خلاقیت داشته باشیم، امکانات بی پایان هستند. پس بیایید ایده های خود را کنار هم بگذاریم و ایده های خوبی برای کمک به حفظ سلامت و شادی ذهن خود در محل کار داشته باشیم !


حتما بخوانید: بهترین تمرین های افزایش رشد معنوی


2. یک روز پیک نیک داخل سالن

کمی استراحت کنید و یک روز پیک نیک سرپوشیده برای همه افراد حاضر در دفتر ترتیب دهید.کی گفته برای پیک نیک باید بری بیرون؟ آفتاب را به داخل خانه بیاورید و یک روز پیک نیک سرپوشیده برای همه افراد حاضر در دفتر ترتیب دهید!

وقت آن است که از یکنواختی میز خود دور شوید و از اوقاتی پر از سرگرمی با همکاران خود لذت ببرید. یک پتوی شطرنجی پهن کنید، تنقلات بخورید و بگذارید خوش بگذرد. کمی موسیقی پخش کنید ، گپ بزنید و پیک نیک های مورد علاقه خود را در فضای باز به یاد بیاورید در حالی که در داخل خانه دنج هستید.

چه یک روز بارانی باشد و چه آنقدر گرم که نمی‌توانید بیرون بروید، یک روز پیک‌نیک سرپوشیده بهانه‌ای عالی برای سرگرمی زیاد و در عین حال بالا بردن روحیه همه در دفتر است.پس برای چی منتظری؟ گرد و غبار سبد پیک نیک خود را پاک کنید و بیایید مهمانی را شروع کنیم!

3. استراحت قهوه و چت

برای کمک به پاکسازی ذهن و ایجاد رفاقت بین همکاران، یک استراحت پنج دقیقه‌ای برای یک قهوه و گپ سریع بگیرید.زمان آن فرا رسیده است که از مشغله های روزانه استراحت کنید و در یک جلسه قهوه و گپ سریع با همکاران خود بگذرانید.هیچ چیز برای کمک به پاکسازی ذهن و تقویت روحیه، بهتر از عطر قهوه تازه دم شده نیست.

چه در حال نزدیک شدن به دوست کار خود باشید یا با شخص جدیدی آشنا شوید، این استراحت قهوه راهی عالی برای ایجاد روابط و تقویت همکاری است.حتی می‌توانید شروع‌کننده‌های مکالمه را در یک تابلوی اعلانات پست کنید و از مردم بخواهید افکارشان را به اشتراک بگذارند. این یک راه خوب برای از بین بردن خستگی روز کاری است - به خصوص در طول یک هفته کاری پر استرس .

بنابراین، فنجان خود را بردارید و برای چت و خنده سرگرم کننده به همکاران خود بپیوندید. چه کسی می داند؟ ممکن است در نهایت کار بیشتری را با ذهنی شاداب و قلبی شادتر انجام دهید.بیایید جرعه جرعه بنوشیم،گپ‌ بزنیم  و دوباره شارژ شویم!

بهداشت روان در محل کار2

4. جلسات یوگا و مدیتیشن

برای تقویت آرامش و کاهش استرس، جلسات کوتاه یوگا یا مدیتیشن را در زمان استراحت ناهار برنامه ریزی کنید.آیا در محل کار احساس فشار و استرس می کنید ؟ با یک جلسه کوتاه یوگا یا مدیتیشن در زمان ناهار خود استراحت کنید!صرف چند دقیقه برای کشش و تمرکز بر نفس خود می تواند دنیایی از تفاوت در خلق و خوی و بهره وری شما برای بقیه روز ایجاد کند.


حتما بخوانید: فواید یوگا برای سلامت بدن، ذهن و تناسب اندام 


نه تنها احساس آرامش بیشتری خواهید کرد، بلکه می توانید با کاهش تنش و بهبود گردش خون، سلامت جسمانی خود را نیز بهبود بخشید.یک تشک بردارید و برای تمرکز حواس در ظهر دور هم جمع شوید - ذهن (و بدن شما ) از شما تشکر خواهند کرد!شما حتی می توانید این رویدادها را به عنوان رویدادهای مجازی برای تیم های راه دور میزبانی کنید. اگر حضور فعالی در رسانه های اجتماعی دارید ، برای جامعه مشتریان خود نیز انجام دهید.

5. یک شب بازی

حداقل یک بار در ماه یک شب بازی داشته باشید، با بازی های روی میز سرگرم کننده یا حتی جلسات بازی آنلاین برای کمک به کاهش استرس پس از یک روز کاری طولانی.چه کسی می گوید بازی ها فقط برای بچه ها هستند؟ به عنوان بزرگسالان، ما هنوز هم پس از یک روز کاری طولانی، نیاز به استراحت و کمی تفریح ​​داریم.

چه راهی بهتر از داشتن یک شب بازی حداقل یک بار در ماه؟ سطح استرس در همه زمان ها بالا است و این یک راه عالی برای سرگرمی است.همه را دور هم جمع کنید و برخی از بازی های رومیزی کلاسیک را انجام دهید یا حتی در برخی از جلسات بازی آنلاین باشید. این نه تنها به شما کمک می‌کند که از این کار جلوگیری کنید، بلکه جنبه رقابتی شما را نیز آشکار می‌کند و خاطرات جدیدی را با همکارانتان ایجاد می‌کند. پس ادامه دهید، برای آن شب بازی برنامه ریزی کنید!

بهداشت روان در محل کار3

6. بوم را رنگ کنید

وسایلی مانند بوم، قلم مو و رنگ جمع کنید، سپس اجازه دهید هرکسی با آثار هنری خود ابراز وجود کند!آماده شوید تا هنرمند درونی خود را آزاد کنید و با Paint Nite کمی سرگرمی را آزاد کنید! خلاقیت خود را با جمع آوری لوازم مورد نیاز مانند بوم، قلم مو و رنگ به نمایش بگذارید.

وقت آن است که رها کنید و خود را به گونه ای بیان کنید که فقط شما می توانید.چه یک نقاش باتجربه یا مبتدی باشید، Paint Nite بهترین راه برای هدایت احساسات و اجازه دادن به تخیل شما است.بنابراین، دوستان یا خانواده خود را دور هم جمع کنید و برای خنده، گفتگوی خوب و البته نقاشی با هم پیوند برقرار کنید!با استفاده از Paint Nite، در نهایت به شاهکاری دست خواهید یافت که به آویزان کردن آن به دیوار خود افتخار خواهید کرد.


حتما بخوانید: روش درمان و رفع استرس با رنگ آمیزی 


7. جلسات ذهن آگاهی

برای کاهش استرس و بهبود تمرکز ، کارمندان را تشویق به تمرین ذهن آگاهی و مدیتیشن کنید.ذهن آگاهی راهی عالی برای کاهش استرس و بهبود تمرکز در محل کار است.با صرف چند دقیقه از روز خود در هر هفته، کارمندان می توانند تکنیک های تمرکز حواس و مدیتیشن را تمرین کنند تا به آنها کمک کند آرام، متمرکز و بر روی وظایف خود متمرکز شوند.کارکنان را تشویق کنید تا انواع مختلفی از فعالیت های ذهن آگاهی مانند تمرینات تنفس عمیق، تجسم های هدایت شده و اسکن بدن را امتحان کنند. این فعالیت ها می تواند به آنها کمک کند تا آرام شوند و در لحظه حضور داشته باشند.به کارمندان خود کمک کنید تا نگرش آگاهانه ای را پرورش دهند که به آنها اجازه می دهد در کار خود درگیر بمانند و در عین حال مراقب سلامت روانی خود نیز باشند.به هر حال، ذهن آگاهی برای یک محیط کار سالم و سازنده ضروری است!

بهداشت روان در محل کار4

8. آموزش آگاهی از سلامت روان

به کارکنان در مورد علائم و نشانه های بیماری های روانی رایج مانند افسردگی و اضطراب آموزش دهید.مهم است که اطمینان حاصل کنید که کارکنان شما از علائم و نشانه های شرایط سلامت روان آگاه هستند. به همین دلیل ارائه آموزش های آگاهی از سلامت روان در طول کارمندی یا حتی به صورت سالانه ضروری است. این نوع آموزش می تواند به کارکنان کمک کند تا علائم و نشانه های مشکلات رایج سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب و فرسودگی شغلی را شناسایی کنند.


حتما بخوانید: علائم فرسودگی شغلی و درمان آن


همچنین می‌تواند ابزارهایی را برای کمک به مدیریت سلامت روان در اختیار آنها بگذارد، مانند تکنیک‌های مدیریت استرس، شیوه‌های زندگی سالم و راه‌هایی برای دستیابی به حمایت در صورت نیاز.با آموزش کارمندان خود در مورد این موضوعات، می توانید فضای امنی برای گفتگوهای آزاد در مورد سلامت روان ایجاد کنید و از فرهنگ مثبت در محل کار حمایت کنید.با ارائه آموزش های آگاهی از سلامت روان، می توانید به کارکنان کمک کنید تا از نظر روانی سالم و سازنده در محل کار خود بمانند .

9. برنامه کمک به کارکنان (EAP)

برای ارائه مشاوره و پشتیبانی محرمانه به کارکنانی که ممکن است مشکلات سلامت روانی را تجربه کنند، یک EAP ارائه دهید.برنامه کمک به کارکنان (EAP) یک راه عالی برای کمک به کارکنانی است که نیاز به مشاوره و پشتیبانی محرمانه دارند. این خدمات مشاوره کوتاه مدت، خدمات ارجاع و سایر منابعی را ارائه می دهد که می تواند به بهبود سلامت روانی و رفاه کارکنان کمک کند. این برنامه می تواند مداخلات شخصی را برای کمک به مشکلات سلامت روان مانند افسردگی، اضطراب و فرسودگی شغلی ارائه دهد.این خدمات می تواند به کارمندان کمک کند تا علت اصلی استرس یا مسائل مربوط به سلامت روان خود را شناسایی کرده و برای مدیریت موثر آنها برنامه ریزی کنند.

با ارائه EAP، می‌توانید فرهنگی ایجاد کنید که به سلامت روان اهمیت می‌دهد و کارکنان را قادر می‌سازد تا از رفاه خود مراقبت کنند . این می تواند به بهبود روحیه و افزایش بهره وری در محل کار کمک کند.با این نوع برنامه می توانید از کارمندانی که ممکن است با مسائل بهداشت روانی دست و پنجه نرم می کنند حمایت کنید و فضای امنی را برای گفتگوهای باز در مورد سلامت روان ایجاد کنید.

10. ترتیبات کاری انعطاف پذیر

به کارمندان این امکان را بدهید که از خانه کار کنند یا برنامه های خود را برای مدیریت بهتر سلامت روان خود تنظیم کنند.ترتیبات کاری انعطاف پذیر راهی عالی برای دادن استقلالی به کارمندان است که برای مدیریت بهترین سلامت روانی خود نیاز دارند.با ارائه گزینه‌های کاری انعطاف‌پذیر مانند کار از راه دور، ساعات کوتاه‌تر، یا برنامه‌های اصلاح‌شده، می‌توانید به کارکنان کمک کنید تا  بین کار و زندگی تعادل  داشته باشند و در عین حال به آنها اجازه دهید در نقش‌های خود سازنده و موفق باشند.

بهداشت روان در محل کار5

11. پیاده روی

پیاده روی کنید تا خون جریان یابد و به کارمندان کمک کنید متمرکز و سازنده بمانند.جلسات پیاده روی راهی عالی برای ارتقای سلامت روان در محیط کار است.

با بلند شدن از روی میز و حرکت در اطراف، کارمندان می توانند خلق و خوی خود را تقویت کنند، ذهن خود را پاک کنند و بر روی کار مورد نظر متمرکز بمانند.فعالیت بدنی همچنین می تواند به کاهش استرس و افزایش بهره وری کمک کند. جلسات پیاده روی می تواند راهی عالی برای خلاقیت ، شکستن موانع و ارتقای همکاری بین همکاران باشد.


حتما بخوانید: فواید و مضرات پیاده روی برای سلامتی و مغز


کارمندان خود را تشویق کنید تا جلسات تیمی یا مکالمات فردی خود را برای هوای تازه، ورزش و بهبود سلامت روان در خارج از خانه شرکت کنند.جلسات پیاده روی راهی عالی برای اطمینان از اینکه کارمندان شما از نظر ذهنی سالم و سازنده می مانند.

12. روزهای تعطیل سلامت روان

روزهای مرخصی بهداشت روانی را در نظر بگیرید تا کارمندان بتوانند بدون نیاز به استفاده از روزهای تعطیل، بر روی رفاه خود تمرکز کنند.روزهای مرخصی سلامت روان راهی عالی برای دادن فرصت به کارمندان برای استراحت بدون نیاز به استفاده از روزهای تعطیل است.این روزها به کارمندان این آزادی را می دهد که بدون نگرانی در مورد کار یا احساس گناه به خاطر یک روز مرخصی، روی خود و سلامت روان خود تمرکز کنند.

با اجازه دادن به روزهای سلامت روان، می توانید به کارمندان خود اجازه دهید در صورت نیاز از خود مراقبت کنند، که می تواند به آنها کمک کند سالم و سازنده بمانند.این روزها همچنین می تواند به کارمندان اجازه دهد تا از فرسودگی شغلی دوباره شارژ شوند و به آنها کمک کند تا زمانی که به سر کار باز می گردند روی کارهایی که در دست دارند تمرکز کنند.با ارائه روزهای مرخصی بهداشت روان می توانید فرهنگ تفاهم و مراقبت را در محل کار ایجاد کنید که برای ارتقای سلامت روان ضروری است.

13. 5 دقیقه روزنامه نگاری

کارمندان را تشویق کنید که هر روز 5 دقیقه را به یادداشت برداری اختصاص دهند.ژورنال نویسی روشی موثر برای افراد است تا افکار، احساسات و رفتار خود را دنبال کنند و در مورد سفر سلامت روان خود فکر کنند.همچنین می تواند بینشی در مورد الگوهای فکری و رفتاری ارائه دهد که ممکن است آنها را از رسیدن به اهدافشان باز دارد یا به سلامت روانی ضعیف کمک کند.

تشویق کارمندان به نوشتن روزانه به مدت پنج دقیقه می تواند به آنها کمک کند تا مراقب سلامت روان خود باشند و راهی برای مقابله با استرس یا احساسات چالش برانگیز برای آنها فراهم کند.روزنامه نگاری همچنین می تواند راهی عالی برای کمک به کارمندان در تفکر در مورد آنچه در گذشته به خوبی کار کرده است، تعیین اهداف جدید و برنامه ریزی برای آینده باشد.با ایجاد فضایی برای کارمندان برای نوشتن مجله، می توانید به آنها کمک کنید مراقب سلامت روان خود باشند و محیطی ایجاد کنید که مراقبت از خود را ارتقا دهد.

14. یک فعالیت خودمراقبتی برای ماه آگاهی از سلامت روان هدیه دهید

آیا می دانستید ماه می، ماه آگاهی از سلامت روان است ؟ با توجه به این موضوع، می‌توانیم برخی از فعالیت‌ها را برای تشویق سلامت روانی مثبت در نظر داشته باشیم.چرا یک ماساژور نمی آورید تا همه را در طول روز 15 تا 30 دقیقه ماساژ دهد؟ یا شاید کلاس های یوگا یا جلسات مدیتیشن گروهی ارائه دهید.حتی می‌توانید به کارمندان یک «کیت مراقبت از خود» با اقلامی مانند روغن‌های ضروری، مدیتیشن‌های هدایت‌شده و ژورنال‌ها هدیه دهید تا به آنها کمک کند مراقب سلامت روان خود باشند.

با ارائه این فعالیت‌ها در محل کار در طول ماه آگاهی از سلامت روان، می‌توانید فرهنگ سلامت روان مثبت را تشویق کنید، شیوه‌های خودمراقبتی را تقویت کنید و به کارکنان نشان دهید که به رفاه آنها اهمیت می‌دهید.با برداشتن گام‌های کوچک مانند این می‌توانیم به ایجاد محیطی از درک و شفقت برای سلامت روان در محل کار کمک کنیم. مزایای کارکنان برنامه های سلامت روان شگفت انگیز است.


حتما بخوانید: 11 روش رهایی از زندگی یکنواخت و تکراری 


واقعیت جالب: روز جهانی بهداشت روان 10 اکتبر است.

15. جلسات را با نکات مثبت شروع کنید

قبل از اینکه مستقیماً وارد جلسات کاری شوید، ایده خوبی است که همه چیز مثبتی را که اخیراً برایشان اتفاق افتاده است بگویند. قدرت مثبت اندیشی را نباید دست کم گرفت.شروع جلسات با افراد مثبت می تواند به تقویت روحیه و ایجاد یک محیط مثبت تر کمک کند. همچنین می تواند به عنوان یک یخ شکن برای کمک به همکاران در ایجاد رابطه با یکدیگر و ارتقای همکاری بین تیم استفاده شود.

تشویق کارمندان به تمرکز بر نکات مثبت زندگی خود به جای تمرکز بر نکات منفی می تواند با کاهش استرس، بهبود عزت نفس و کمک به ایجاد یک محیط حمایتی، به بهبود سلامت روان کمک کند.شروع جلسات با افراد مثبت راه آسانی برای ارتقای سلامت روان مثبت در محل کار است و به کارکنان خود نشان می دهد که رفاه آنها مهم است. همچنین این یک راه عالی برای ایجاد روحیه تیم و تقویت همکاری بین همکاران است.

بهداشت روان در محل کار6

بازی ها و فعالیت های بهداشت روان برای بزرگسالان

چندین بازی و فعالیت سلامت روان وجود دارد که می تواند برای بزرگسالان در بهبود سلامت روان و رفاه آنها مفید باشد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

1.  مدیتیشن ذهن آگاهی : تمرین مراقبه ذهن آگاهی می تواند به کاهش استرس و اضطراب، افزایش تمرکز و بهبود رفاه کلی کمک کند.


حتما بخوانید: چگونه مدیتیشن انجام دهیم


2. رنگ آمیزی : رنگ آمیزی یک راه عالی برای کاهش استرس و تقویت آرامش است. همچنین می تواند به بهبود تمرکز و تمرکز کمک کند.
3. بازی های پازل : انجام بازی های پازل مانند سودوکو یا جدول کلمات متقاطع می تواند به بهبود عملکرد شناختی و حافظه کمک کند.
4. ژورنال نویسی : نوشتن مجله می تواند به افراد کمک کند تا احساسات خود را پردازش کنند، استرس را کاهش دهند و سلامت روانی کلی خود را بهبود بخشند.
5. تمرین‌های سپاسگزاری: تمرین‌های قدردانی ، مانند  دفتر خاطرات سپاسگزاری یا نوشتن یادداشت‌های تشکر، می‌تواند به بهبود خلق و خو و بهزیستی کلی کمک کند.
6. تصویرسازی هدایت‌شده : تصویرسازی هدایت‌شده شامل تصور صحنه یا موقعیتی آرام است که می‌تواند به کاهش استرس و ایجاد آرامش کمک کند.
7. ورزش : ورزش منظم می تواند به کاهش استرس، بهبود خلق و خو و افزایش سلامت کلی کمک کند.
8. ارتباط اجتماعی: درگیر شدن در فعالیت‌های اجتماعی، مانند پیوستن به یک باشگاه یا شرکت در رویدادهای اجتماعی، می‌تواند به بهبود خلق و خو و سلامت روان کلی کمک کند.
این ها تنها چند نمونه از بازی ها و فعالیت های سلامت روان برای بزرگسالان است. از این لیست برای الهام بخشیدن به شما استفاده کنید. حتی اضافه کردن یک یا دو مورد از این موارد در هفته می تواند تأثیر ذهنی مثبتی بر کارمندان و در نتیجه نتایج محل کار شما داشته باشد.

ایده های کارگاه بهداشت روان

کارگاه های بهداشت روان راهی عالی برای ارائه آموزش، پشتیبانی و منابع به افرادی است که ممکن است با مسائل بهداشت روانی دست و پنجه نرم کنند.

در اینجا چند ایده کارگاه بهداشت روان وجود دارد:

1. مدیریت استرس: این کارگاه می‌تواند بر روی تکنیک‌های مختلف کاهش استرس مانند تمرکز حواس، تمرینات آرامش‌بخش و مدیریت زمان تمرکز کند .

2. ایجاد تاب‌آوری : این کارگاه می‌تواند به شرکت‌کنندگان در توسعه مهارت‌های تاب‌آوری برای مقابله با چالش‌های زندگی ، از جمله نحوه توسعه تفکر مثبت، تنظیم هیجانی، و استراتژی‌های مراقبت از خود کمک کند.

3. بهداشت خواب : این کارگاه می تواند اطلاعات و نکات کاربردی را برای داشتن خواب بهتر در شب ارائه دهد که می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت روان داشته باشد.

4. تنظیم هیجانی : این کارگاه می‌تواند به افراد یاد دهد که چگونه احساسات خود را به روش‌های سالم شناسایی و مدیریت کنند، مانند ذهن‌آگاهی، روزنامه‌نگاری یا درمان.

5. ایجاد عزت نفس : این کارگاه می تواند به افراد کمک کند تا با کشف نقاط قوت، ارزش ها و الگوهای خودگفتاری خود، عزت نفس خود را توسعه دهند.

6. مدیریت اضطراب: این کارگاه می‌تواند ابزارهایی را برای مدیریت اضطراب از جمله تکنیک‌های درمان شناختی-رفتاری و تمرین‌های تمدد اعصاب ارائه دهد.

7. از افسردگی: این کارگاه می‌تواند برای افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می‌کنند، حمایت و منابعی از جمله راهبردهای مقابله، شیوه‌های خودمراقبتی و گزینه‌های درمانی موجود را فراهم کند.


حتما بخوانید: درمان افسردگی در خانه بدون دارو


8. مراقبت از تروما : این کارگاه می تواند آموزش و پشتیبانی را برای افرادی که تروما را تجربه کرده اند، از جمله درک محرک ها، مکانیسم های مقابله، و گزینه های درمانی ارائه دهد.

اینها تنها چند نمونه از ایده های کارگاه بهداشت روان هستند . تنظیم محتوای کارگاه با نیازها و علایق خاص شرکت کنندگان بسیار مهم است. اطمینان حاصل کنید که فردی دارای گواهینامه برای میزبانی این کارگاه ها وارد شده است.

بهداشت روان در محل کار8

نقش کار در بهداشت روانی انسان چیست

این فعالیت ها جایگزینی برای منابع سلامت روان یا توصیه های پزشکی نیستند. در مواردی مانند افسردگی، اضطراب یا سوء مصرف مواد و غیره کمکی نمی کند.

اگر کارمندان شما نگرانی‌های واقعی در مورد سلامت روان دارند، باید از طریق پشتیبانی سلامت روان تایید شده مانند یک درمانگر یا روانپزشک به آنها رسیدگی کنند. این یکی از بهترین راه ها برای رسیدگی به سلامت روان است.مشکلات سلامت روان را نمی توان با فعالیت در محل کار حل کرد، اما ارائه گزینه هایی برای کارمندان و دادن آگاهی به آنها که به سلامت روانی کارکنان خود اهمیت می دهید، بسیار کمک می کند.

به طور خلاصه: فعالیت های بهداشت روانی در محل کار

مهم است که سلامت روان را حتی در محل کار (و حتی برای تیم های راه دور) در اولویت قرار دهید.

سخن آخر: 

با اجرای فعالیت‌هایی مانند داشتن یک روز پیک نیک در داخل خانه،نوشیدن قهوه و گپ، برنامه‌ریزی جلسات یوگا یا مدیتیشن، داشتن شب بازی، و Paint Nite در جریان کاری خود می‌توانید به مبارزه با استرس و ایجاد فضای کاری سالم‌تر برای همه کمک کنید.خلاق باشید و از آن لذت ببرید! از این گذشته، این فقط نباید همیشه در مورد کار باشد - یک استراحت کوچک هر از گاهی می تواند برای سلامت جسمی و روانی شما معجزه کند.


مقالات مرتبط:

دوست داشتن خود با 17 روش ساده

16 عادت خوبی که افراد شاد و موفق در زندگی خود انجام میدهند!

اختلال شخصیت ضد اجتماعی چیستاز
1
رای