مزایای پونه کوهی برای سلامتی، مبارزه با باکتری و سرطان

مزایای پونه کوهی برای سلامتی، مبارزه با باکتری و سرطان پونه کوهی در بیشتر غذاهای دنیا به عنوان یک گیاه اصلی به کار می رود. پونه کوهی به شکل های تازه، خشک شده و روغن استفاده می شود و مزیت های زیادی برای سلامتی دارد.

پونه کوهی یکی از گیاهان اصلی در بسیاری از غذاهای جهان است. این گیاه دارای طعم قوی است و طبع گرم را همراه با یک طعم شیرین ظریف برای غذاها به ارمغان می آورند. این گیاه می تواند به شکل تازه، خشک یا به عنوان یک روغن یافت شود، و گفته می شود که مزایای سلامتی قابل توجهی دارند.

اگر چه به طور معمول در مقادیر کم استفاده می شود، پونه کوهی حاوی مواد مغذی بسیاری است. فقط یک قاشق چای خوری پونه خشک می تواند تقریبا 8٪ از نیازهای روزانه ویتامین K شما را تامین کند. مطالعات برخی از مزایای بالقوه چشمگیر آن را در کمک به مبارزه با باکتری ها برای کاهش التهاب، کشف کرده اند.

این مقاله به بررسی 6 مزایای بهداشتی مبتنی بر شواهد پونه می پردازد.

6 مزیت پزشکی ثابت شده پونه کوهی

1-  غنی از آنتی اکسیدان ها

پونه کوهی غنی از آنتی اکسیدان ها است که ترکیباتی هستند که به مبارزه با آسیب های رادیکال های آزاد مضر برای بدن کمک می کنند. وجود رادیکال های آزاد با بیماری های مزمن مانند سرطان و بیماری های قلبی ارتباط دارد. مطالعات سلولی متعددی دریافته اند که پونه کوهی و روغن آن حاوی آنتی اکسیدان های بسیاری است.

اسانس پونه کوهی به ویژه حاوی مقادیر زیادی کارواکرول و تیمول، دو آنتی اکسیدان ها است که می توانند از آسیب های سلولی ناشی از رادیکال های آزاد جلوگیری کنند، می باشد. در ترکیب با سایر غذاهای آنتی اکسیدان دار مانند میوه ها و سبزیجات می تواند دوز دلپذیر آنتی اکسیدان ها را تامین کند که ممکن است به بهبود سلامت شما کمک کند.

پونه کوهی سرشار از آنتی اکسیدان

2-  ممکن است به مبارزه با باکتری کمک کند

پونه کوهی شامل ترکیبات خاصی است که خواص ضد باکتری قوی دارند. یک مطالعه سلولی نشان داد که اسانس پونه کوهی باعث جلوگیری از رشد E.coli و سودوموناس آئروژینوزا (دو سوسپانسیون باکتری است که می تواند باعث عفونت شود) می شود. مطالعه سلولی دیگری نشان داد که پونه در برابر 23 گونه باکتری موثر است.

پژوهش حاضر محدود به مطالعات آزمایشگاهی است که از مقادیر متمرکز این گیاه استفاده کرده اند. بنابراین، برای تعیین این که چگونه این نتایج می تواند بر انسان تاثیر بگذارد، تحقیقات بیشتری لازم است.

3- می تواند خواص ضد سرطان داشته باشد

پونه کوهی حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها است. این ترکیبات نه تنها می توانند آسیب رادیکال های آزاد را خنثی کنند، بلکه ممکن است در جلوگیری از سرطان کمک کنند. برخی مطالعات آزمایشگاهی نشان داده اند که پونه کوهی و اجزای آن ممکن است به کشتن سلول های سرطانی کمک کنند.

یک مطالعه سلولی با سلول های سرطانی روده انسان با عصاره پونه انجام شد و نشان داد که رشد سلول های سرطانی را متوقف کرده و باعث کشتن آنها شده است. یکی دیگر از مطالعات آزمایشگاهی نشان داد که کارواکرول، یکی از اجزای تشکیل دهنده پونه، کمک کرده است تا رشد و گسترش سلول های سرطانی روده را سرکوب کند.

با این حال، در نظر داشته باشید که این مطالعات سلولی با استفاده از مقادیر زیاد گیاه و ترکیبات آن انجام شده است. مطالعات انسانی با استفاده از دوزهای معمول برای تعیین اثرات آن ضروری است.

خواص ضد سرطانی پیاز

4- به کاهش عفونت ویروسی می تواند کمک کند

علاوه بر مبارزه با باکتری ها، برخی از مطالعات سلولی نیز دریافتند که پونه کوهی و اجزای آن ممکن است بدن را در مقابل برخی از ویروس ها محافظت کنند. به طور خاص، کارواكرول و تيمول دو تركيب در پونه هستند كه با خواص ضد ويروسی مرتبط هستند.

5-  می تواند التهاب را کاهش دهد

التهاب یک پاسخ ایمنی طبیعی است که به علت بیماری یا آسیب رخ می دهد. با این حال، التهاب مزمن به پیشرفت بیماری مانند بیماری قلبی، دیابت و بیماری های خود ایمنی کمک می کند. پونه کوهی غنی از آنتی اکسیدان ها است که می تواند به خنثی سازی رادیکال های آزاد و کاهش التهاب کمک کند.

همچنین شامل ترکیبات مانند کارواکرول است که نشان داده شده است خواص ضد التهابی دارند. در یک مطالعه حیوانی، کارواکرول تا 57٪ التهاب در ناحیه موش ها را کاهش داد. مطالعه دیگری از حیوانات نشان داد که مخلوطی از اسانس آویشن و پونه کوهی، تعدادی از نشانگرهای التهابی را در موش های مبتلا به کولیت یا کولون ملتهب کاهش داده است. به یاد داشته باشید که این مطالعات در مورد اثرات پونه و اجزای آن در مقادیر بسیار غلیظ انجام شده است.

مطالعات مورد نیاز برای تعیین اینکه چگونه یک دوز معمول ممکن است بر التهاب در انسان تاثیر بگذارد، مورد نیاز است.

6-  آسان برای اضافه کردن به رژیم غذایی

اگرچه شما ممکن است از پودر پونه کوهی فقط برای پیتزاها و غذاهای پاستا استفاده کنید، توجه داشته باشید که این گیاه چند منظوره را می توان از بسیاری جهات استفاده کرد.
سعی کنید برگ های پونه کوهی را به سالاد حاوی مواد مغذی ، چیلی، سوپ یا بخار آب اضافه کنید و مصرف کنید.
همچنین می توانید آن را برای پودر تازه پاستا یا سالاد استفاده کنید. پونه کوهی به شکل تازه، خشک یا به عنوان یک روغن، در دسترس است و به راحتی می توان آن را به رژیم غذایی اضافه کرد.

استفاده از پونه کوهی در رژیم غذایی

از
1
رای