خواص مخلوط عسل و دارچین برای سلامتی، افراد دیابتی؛ ادعاهای اثبات نشده درباره مزایای عسل و دارچین کدام است؟

خواص مخلوط عسل و دارچین برای سلامتی، افراد دیابتی؛ ادعاهای اثبات نشده درباره مزایای عسل و دارچین کدام است؟ عسل جایگزین سالم برای شکر است و چند مزیت دارویی دارد مثل: درمان سرفه و سوختگی، دارچین نیز می تواند سبب کاهش التهاب شود. ترکیب عسل و دارچین می تواند برای سلامتی مفید باشد.

عسل و دارچین دو عنصر طبیعی با مزایای متعدد سلامتی هستند. بعضی از مردم ادعا می کنند که وقتی این دو با هم ترکیب می شوند، می توانند تقریبا هر بیماریی را درمان کنند. در حالی که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد هر کدام دارای برخی خواص دارویی هستند، برخی ادعا می کنند که خاصیت مخلوطی از عسل و دارچین بیش از حد خوب به نظر می رسد.

در این مقاله واقعی بودن مزایای استفاده از عسل و دارچین بررسی شده است.

عسل و دارچین: عناصر طبیعی مورد نیاز برای حفظ سلامتی

عسل یک مایع شیرین است که توسط زنبورها تولید می شود. عسل قرن ها به عنوان غذا و دارو استفاده شده است. امروزه از آن بیشتر در پخت و پز و یا به عنوان یک شیرین کننده در نوشیدنی استفاده می شود. دارچین ادویه ای است که از پوست درخت Cinnamomum تهیه می شود.

هر دو عسل و دارچین به تنهایی مزایای سلامتی خود را دارند. با این حال، برخی از مردم معتقدند که ترکیب این دو حتی سودمندتر است. در سال 1995، یک کانادایی مقاله ای منتشر کرد که فهرستی طولانی از بیماری ها را فراهم می کرد که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد از آن به بعد، ادعاهای جسورانه درباره ترکیب عسل و دارچین به روی کار آمد. این دو ماده حاوی مقدار زیادی از فواید سلامتی هستند، اما همه ادعاهای موجود در رابطه با این ترکیب به صورت علمی ثابت نشده است.

خواص دارچین برای سلامتی

مزایای اثبات شده استفاده از دارچین

دارچین یک ادویه معمولی در پخت و پز است که همچنین می تواند به عنوان مکمل مصرف شود. دو نوع دارچین وجود دارد:

. دارچین کاسیا (Cassia): این نوع، که به عنوان دارچین چینی نیز شناخته می شود، محبوب ترین نوع در سوپرمارکت ها است. این نوع دارچین ارزان تر است، اما کیفیت پایین تری نسبت به دارچین سیلان دارد.

. دارچین سیلان (Ceylon): یافتن این نوع دارچین بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و دارای طعم کمی شیرین می باشد.

انواع دارچین

مزایای سلامتی دارچین به ترکیبات فعال موجود در اسانس آن ارتباط دارد.

در اینجا برخی از مزایای چشمگیر دارچین را بیان می کنیم:

1- می تواند التهاب را کاهش دهد

التهاب دراز مدت خطر ابتلا به بیماری مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد دارچین ممکن است به کاهش التهاب کمک کند 

2- ممکن است به درمان بیماری های نورولوژیک کمک کند

مطالعات سلولی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج باید در مطالعات انسانی نیز تایید شوند.

3- می تواند برای محافظت در برابر سرطان کمک کننده باشد

مطالعات چندگانه نشان داد که دارچین باعث جلوگیری از رشد و تکثیر سلول های سرطانی می شود. با این حال، این نتایج باید با مطالعات انسانی بیشتر تایید شود. بعضی نیز پیشنهاد کرده اند که دارچین ممکن است یک درمان طبیعی برای اختلال بیش فعالی  (ADHD)، سندرم روده تحریک پذیر (IBS)، سندرم پیش از قاعدگی (PMS)، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال، شواهد کافی برای حمایت از این ادعاها وجود ندارد.

خواص دارچین برای سلامتی

خواص عسل برای سلامتی

مزایای اثبات شده عسل

عسل علاوه بر جایگزینی سالم برای شکر، چندین خواص داروی دارد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که این برای هر نوع عسلی یکسان نیست. بیشتر مزایای عسل مربوط به ترکیبات فعالی است که بیشتر در عسل با کیفیت بالا و بدون فیلتر موجود می باشد.

در اینجا برخی از مزایای اثبات شده عسل عبارتند از:

1- موثر در درمان سرفه می باشد

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه موثرتر از دکسترومتورفان (ماده فعال در بیشتر شربت های سرفه) عمل می کند. هنوز تحقیقات بیشتری لازم است.

2- درمان قدرتمند برای زخم و سوختگی

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل به پوست توانایی ترمیم سریعتر زخم ها را می دهد. عسل به عنوان کمک کننده خواب، تقویت کننده حافظه، درمان عفونت های قارچی و راه طبیعی برای کاهش پلاک در دندان ها معرفی شده است، اما این ادعا توسط علم پشتیبانی نمی شود.

هر دو ماده عسل و دارچین ممکن است در شرایط خاصی به سلامت کمک کنند. چنین بنظر می رسد که بین مزایای سلامتی عسل و دارچین شباهت زیادی وجود دارد. موارد اثبات شده در مورد خاصیت ترکیب عسل و دارچین به صورت زیر می باشد:

خواص عسل برای سلامتی

خواص ترکیب عسل و دارچین برای سلامتی

1- عسل و دارچین می توانند خطر بیماری قلبی را کاهش دهند

مخلوطی از عسل و دارچین می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. این به این دلیل است که هر کدام از این مواد چند معیار سلامتی را تغییر می دهند از جمله:

. کاهش سطح کلسترول LDL "بد" و تری گلیسرید.

. کاهش فشار خون که از ابتلا به سکته قلبی جلوگیری می کند.

. هر دو غذای غنی از آنتی اکسیدان هایی هستند که دارای مزایای متعددی برای قلب هستند.

. کاهش  التهاب که ممکن است به جلوگیری از بیماری قلبی کمک کنند

2- ترکیب عسل و دارچین برای التیام زخم ها مفید هستند

هر دو عسل و دارچین داراي خواص شفابخشی هستند که می توانند برای درمان عفونت های پوستی استفاده شوند. عسل و دارچین هر دو توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب دارند. اینها دو عامل هستند که در فرآیند درمان پوست کمک کننده خواهند بود. همچنین می تواند زخم های پا را در افراد دیابتی درمان کند که یک عارضۀ بسیار جدی برای دیابت می باشد.

از خواص ترکیب عسل و دارچین التیام زخم

3- عسل و دارچین ممکن است برای دیابتی ها مفید باشد

به خوبی تایید شده است که مصرف دارچین به طور منظم برای افراد دیابتی مفید است. همچنین ممکن است به جلوگیری از دیابت نیز کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین سطح قند خون ناشتا را در افراد دیابتی کاهش می دهد.

یکی از راه هایی که دارچین باعث کاهش قند خون می شود افزایش حساسیت به انسولین است. عسل همچنین دارای مزایای بالقوه برای بیماران دیابتی است. علاوه بر این، عسل ممکن است کلسترول LDL "بد" LDL و تری گلیسیرید را در افراد دیابتی کاهش دهد، در حالی که سطح کلسترول HDL "خوب" را بدون تغییر باقی بگذارد. عسل و دارچین ممکن است ماده مفیدی برای شیرین کردن چای در افراد دیابتی باشد. با این حال، عسل حاوی مقادیر بالای کربوهیدرات است، بنابراین بیماران دیابتی باید در استفاده از آن دقت کنند.

4- عسل و دارچین حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها می باشند

هر دو عسل و دارچین منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند که دارای مزایایی برای سلامت شما هستند. آنتی اکسیدان ها مواد هستند که شما را از مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد (می تواند به سلول های شما آسیب برساند) محافظت می کند. عسل در آنتی اکسیدان های فنول غنی است که با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی همراه است. دارچین همچنین یک منبع آنتی اکسیدانی است. مصرف عسل و دارچین با هم می تواند به شما یک دوز قدرتمند از آنتی اکسیدان ها ارائه بدهد.

ادعاهای بی پایه درباره عسل و دارچین

ترکیب دو عنصر قدرتمند برای ایجاد یک اثر حتی قوی تر منطقی بنظر می رسد. با این حال، مطالعات مستقیم نشان نمی دهد که ترکیبی از عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا برای بیماری های متعدد باشد. علاوه بر این، بسیاری از کاربردهای پیشنهادی برای عسل و دارچین پشتوانه علمی ندارد.

در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما اثبات نشده در مورد خواص عسل و دارچین آورده شده است:

1- آنها می توانند علائم آلرژی را برطرف کنند

 برخی از مطالعات بر روی توانایی عسل برای کاهش علائم آلرژی انجام شده است، اما شواهد آن ضعیف است.

2- عسل و دارچین می توانند سرماخوردگی را درمان کنند

عسل و دارچین دارای خواص ضد باکتری قوی هستند، اما اغلب سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شود.

خواص اثبات نشدهۀ عسل و دارچین

3- عسل و دارچین می توانند آکنه را درمان کنند

 در حالی که خواص ضد باکتری هر دو ماده می تواند برای پوست آسیب دیده سودمند باشد، مطالعات اثربخشی این مخلوط را برای درمان آکنه تأیید نکرده اند.

4- آنها یک ابزار کاهش وزن طبیعی هستند

چند مطالعه نشان می دهد که جایگزینی شکر با عسل باعث کاهش وزن می شود، اما هیچ شواهدی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن کمک کنند.

5- مالش مخلوط در مفاصل شما می تواند درد رماتیسم مفصلی را کاهش دهد

عسل و دارچین سبب کاهش التهاب می شوند، اما کاربردی در کاهش درد مفاصل نشان داده نشده است.

6- عسل و دارچین می توانند مشکلات گوارشی را حل کنند

ادعا می کنند که عسل می تواند با عفونت های باکتریایی در روده مواجه شوند. با این حال، این تحقیق علمی نیست.

 ادعا ثابت نشدۀ مزیت ترکیب عسل و دارچین برای رفع مشکل گوارش گ

نحوه استفاده از عسل و دارچین برای بهبود سلامتی

بهترین راه برای استفاده از عسل در رژیم غذایی شما به عنوان یک جایگزین برای شکر است. اطمینان حاصل کنید که عسل طبیعی را خریداری می کنید، زیرا اکثر عسل های موجود در بازار هیچ مزیتی برای سلامتی ندارند. با احتیاط از عسل استفاده کنید زیرا هنوز هم مقادیر قند بالایی دارد.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیباتی به نام کومارین است که در دوزهای بالا می تواند سمی باشد. محتوای کومارین در دارچین کاسیا بسیار بالاتر از دارچین سیلان است. بهتر است دارچین سیلان خریداری کنید، اما اگر شما قصد مصرف دارچین کاسیا است، مصرف روزانه خود را به 1/2 قاشق چای خوری (0.5 تا 2 گرم) محدود کنید. شما می توانید با خیال راحت مصرف 1 قاشق چای خوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز را داشته باشید.

برای استفاده از عسل و دارچین در درمان عفونت پوست، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کنید و آن را به طور مستقیم به پوست بمالید.

از
2
رای