فواید فلفل قرمز چیلی برای سلامتی، قلب و کاهش درد

فواید فلفل قرمز چیلی برای سلامتی، قلب و کاهش درد فلفل قرمز چیلی حاوی ماده ای به نام کپسایسین است که این ویژگی مزه تندی را به فلفل داده است. فلفل چیلی دارای مزیت و خواص زیادی برای سلامتی می باشد.

فلفل قرمز چیلی حاوی ماده ای به نام کپسایسین است که ویژگی مزه تندی را به فلفل داده است. فلفل چیلی علاوه بر مزه خوبی که به ظرف غذا اضافه می کند، دارای مزیت های سلامتی بی شماری نیز می باشد.

6 مزیت و خواص فلفل قرمز چیلی برای سلامتی

1. مبارزه با التهاب

کپسایسین موجود در فلفل قرمز چیلی به عنوان یک درمان مؤثر برای اختلالات رشته های عصب حسی، از جمله درد مرتبط با التهاب مفاصل، پسوریازیس و نوروپاتی دیابتی مورد مطالعه قرار گرفته است.

خواص قرمز چیلی برای بدن و سلامتی

2. مسکن طبیعی

کپسایسین موضعی در حال حاضر به عنوان درمانی برای درد استئوآرتریت و نوروپاتی دیابتی شناخته شده است.

3. مزیت های قلبی عروقی

فلفل قرمز چیلی مانند کاینن کلسترول خون، سطح تری گلیسیرید و تجمع پلاکت ها را کاهش می دهد، همچنین توانایی بدن برای حل فیبرین (مسئول تشکیل لخته های خون) را افزایش می دهد. در فرهنگ هایی که از فلفل قرمز به طور فزاینده ای استفاده می کنند میزان حمله قلبی، سکته مغزی و آمبولی ریه بسیار پایین تر است.

4. گرفتگی را از بین می برد

کپسایسین نه تنها درد را کاهش می دهد بلکه گرمای فلفلی آن باعث تحریک ترشحات می شود که موکوس بینی و سینه‌ پهلو شدید را رفع کند.

5. تقویت ایمنی

رنگ روشن فلفل قرمز چیلی نشان دهنده مقادیر بالایی از بتا کاروتن یا پرویتامین A می باشد. فقط دو قاشق چای خوری فلفل قرمز چیلی حدود شش درصد ارزش روزانه ویتامین C همراه با بیش از 10 درصد از ارزش روزانه ویتامین A را تأمین می کند. ویتامین C اغلب به عنوان ویتامین ضد عفونت نامیده می شود و ویتامین A برای غشاهای مخاطی بینی، ریه ها، روده و دستگاه ادراری مفید است و اولین خط دفاع بدن در برابر بیماری های مهاجم است.

خواص فلفل قرمز | 6 مزیت و فواید فلفل چیلی برای سلامتی، کاهش وزن

6. کاهش وزن

همه گرمایی که بعد از خوردن فلفل های چیلی احساس می کنید انرژی و کالری مصرف می کند. حتی فلفل قرمز شیرین حاوی موادی است که به طور قابل توجهی تولید حرارت و مصرف اکسیژن را بیش از 20 دقیقه پس از خورده شدن افزایش می دهند.

از
2
رای