چرا همه جا حرفی از آب کرفس می شنوید، آیا برای سلامتی مفید است؟

چرا همه جا حرفی از آب کرفس می شنوید، آیا برای سلامتی مفید است؟ فیبر کرفس تنها در فرم کامل آن وجود دارد نه زمانی که آب کرفس مصرف شود. هنگامی که آب سبزیجات گرفته می شود، فیبر آن جدا شده و بیشتر مایعات، ویتامین ها و مواد معدنی آن نیز از بین می رود.

کرفس، گیاهی پر از فیبر است که مقدار کالری آن به راحتی قابل چشم پوشی است به جز زمانی که آن را با یک Bloody mary (نام نوعی کوکتل) یا بوفالو بخورید. اما به تازگی شکل جدیدی از این گیاه (آب کرفس) طرفدار زیادی پیدا کرده است. به گفته وبلاگنویسان سلامتی و صفحه های تأثیرگذار اینستاگرام، آب کرفس به عنوان چشمه ی جوانی به شمار می آید. با جستجوی #celeryjuice در Instagram با بیش از 100،000 عکس نوشیدنی و سلفی های خندان مواجه می شوید که به ستایش نیروگاه سبز (آب کرفس) می پردازند.
با ادامه جستجو می بینید که مردم ادعا می کنند که آب کرفس پوست لکدار آنها را پاکیزه کرده، به آنها تمرکز بیشتری داده و بدن آنها را از درون التیام بخشیده است و این روند به لطف مشاهیری که روی آن قسم می خورند ادامه دارد. (Miranda Kerr و Busy Philipps از طرفداران آب کرفس هستند).


اما آیا آب کرفس سالم است؟

در اینجا به بررسی این گیاه سبز و اینکه آیا باید شما نیز به این طرفداران بپیوندید می پردازیم؟

خواص کرفس

ساقه سبز و ترد کرفس نه تنها کم کالریست بلکه مواد مغذی زیادی را برای یک غذا فراهم می کند که تا به حال فراموش شده است. دروتی ناگت می گوید: با 9 کالری در هر ساقه، کرفس "منبع خوبی از فیبر و انواع مواد مغذی دیگر مانند اسید فولیک، پتاسیم و ویتامین K است".  این گیاه حاوی فیبر دارای مزایای دیگری نیز برای سلامتی می باشد، مانند کاهش التهاب، کاهش فشار خون و کاهش خطر ابتلا به سرطان. در یک مطالعه منتشر شده توسط مرکز تحقیقات مولکولی مواد مغذی و مواد غذایی (Molecular Nutrition & Food Research) ، کرفس حاوی چندین Flavonoids (نوعی آنتی اکسیدان) است ، به ویژه apigenin، که خواص ضد التهابی از خود نشان می دهد.

با غوطه وری در مشخصات آنتی اکسیدانی، کرفس همچنین منبعی از ترکیبات زیر است: کافئیک اسید (Caffeic acid)، کوماریک اسید (Coumaric acid)، فرولیک اسید (Ferulic acid)، آپی ژنین (Apigenin)، لوتئولین (Luteolin)، جوهر مازو یا تانین (Tannin)، ساپونین (Saponin) و کامپفرول (Kaempferol). بر طبق مطالعه مبتنی بر شواهد طب مکمل و جایگزین، کرفس قادر به کاهش گلوکز و قند خون و چربی خون است و دانه های آن می توانند در درمان اختلالات پوستی مانند اگزما و پسوریازیس(نوعی بیماری پوستی) کمک کنند.

خواص کرفس و آب کرفس

خواص آب کرفس برای لاغری چیست؟ 

آیا باید آب کرفس نوشید؟ یک فنجان کرفس خرد شده دارای 1/6 گرم فیبر است. ناگت می گوید: "فیبر دارای مزایای سلامتی بسیاری، از جمله سلامت روده و کمک به کنترل سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت است. "فیبر همچنین به ما کمک می کند که زودتر احساس سیری داشته باشیم و وزن خود را مدیریت کنیم و در نتیجه به رون لاغری و کاهش وزن کمک می کند."
با این حال، فیبر در کرفس تنها در فرم جامد آن وجود دارد نه زمانی که آب کرفس مصرف شود. ناگت می گوید: "هنگامی که آب سبزیجات گرفته می شود، فیبر برداشته می شود و بیشتر مایعات، ویتامین ها و مواد معدنی نیز از بین می رود. نکته اخلاقی داستان: زمانی که از آب کرفس استفاده می کنید، بسیاری از مزایای بیان شده را از دست می دهید.
ناگت توصیه می کند کرفس را در فرم کامل خود بخورید تا بیشترین مزایای سلامتی را به دست آورید. بنابراین، کرفس را به شکل سالاد، ساندویچ یا به عنوان یک عامل طعم دهنده در سوپ استفاده کنید. در پایان روز، کرفس به خوبی با غذاهای مختلف همراه می شود و افزودنی عالی برای عادت غذایی سالم می باشد. نیازی نیست که آب آن را گرفته تا مزیت های سلامتی را به شکل فشرده به زندگی خود تزریق کنید.

بهترین زمان مصرف آب کرفس

بهترین زمان برای نوشیدن و مصرف آب کرفس صبح ناشتا می باشد. علاوه بر این می توانید 2 لیوان آب کرفس را شب ها قبل از خواب بنوشید. بهتر است که آب کرفس یا هر میوه دیگری را بلافاصله بعد از آبگیری میل نمایید.